Akademiku serb: Dikush po heziton t’ia thotë popullit të vërtetën për Kosovën
milaim zeka

Milaim Zeka e shtron një pyetje për qeveritarët

ISA-mustafa-KUVENDt-00

Mustafa fton opozitën për dialog, por pa gaz lotsjellës e maska

RAMUSHI-PROT848x478

Haradinaj: Ja pse u largova nga manifestimi kur po fliste Albin Kurti

komisioni ekonomi46

“Kosova e RE” do të prodhojë 500 MW energji elektrike, kryhet më 2021

Mimi Kodheli

Kodheli në Kosovë: Mos bëni gabimet e Shqipërisë (Video)

lutfi-haziri-kushtrim-ternava--677x320

Haziri thotë se votimi për Presidentin në prill mund ta çojë vendin në zgjedhje

haraqija-beqiri

Gjykata vendos: Nga 10 muaj burg me kusht për Haraqinë dhe Beqirin

protesta-trrd

Analistët: Prapa krizës politike “fshihet” Gjykata Speciale

Ramush-Haradinaj-12_BIG-1200x600

Haradinaj: Të na mbështesin intelektualët, analistët, mediat – nesër bëhe vonë

Top candidate of the Austrian Greens Party Ulrike Lunacek delivers a speech during an election campaign for the upcoming European elections, in Vienna, Austria, on Thursday, May 7, 2009. (AP Photo/Hans Punz)

Lunacek: Dhuna në Kuvend rrezikon procesin e liberalizimit të vizave

OPINIONE

Sport

Alex Texeira e zëvendëson Costën te Chelsea

Alex Texeira e zëvendëson Costën te Chelsea

Mediat angleze po flasin për një dëshirë shumë të madhe të Chelsea për të afruar në skuadër brazilianin ,që po shkëlqen në Ukrainë te Shakhtar Donetsk, Alex Texeira. Ky i fundit ka shënuar 23 gola në po kaq ndeshje këtë [...]

Showbiz

Figura e saj joshëse (Foto)

Figura e saj joshëse (Foto)

Melanies Sykes ka ekspozuar muskujt e barkut gjersa po kalonte pushimet në Dubai. Pra, kjo është ndoshta befasuese që , edhe një herë , prezantuesja e televizionit Melanie Sykes ka treguar trupin e saj në plazh ndërsa gjendet me pushime në [...]

Lifestyle

3 hapa për makiazh të përsosur të syve

3 hapa për makiazh të përsosur të syve

A jeni ndjerë ndonjëherë sikur njerëzit nuk ju shikojnë sytë por makiazhin e hijëzimit të syve apo lajnerin? Kjo ndodh për shkak se aplikimi i grimit nuk është diçka edhe aq e lehtë. Zgjedhja e formulës dhe hijëzimit të duhur si [...]

Tech

A e keni kërkuar ndonjëherë veten në Google?

A e keni kërkuar ndonjëherë veten në Google?

Të kërkosh veten në Google duket paksa e çuditshme mirëpo çereku i amerikanëve dhe 1/3 e milenialëve (fëmijëve të lindur në mileniumin e ri), përshtypja e parë online është më e rëndësishme se prezentimi klasik, andaj edhe dëshirojnë të dinë [...]

RRJETET SOCIALE

Sondazh

A dështoi menaxhimi i sigurisë gjatë protestave?

MOTI

Kape lajmin me Kohë!

Kape lajmin me Kohë!