Opinione
Zbehja e fuqisë politike të Vuçiqit në Kosovë, nuk po kryejnë më “punë” as lajmet e rreme
Pro Amerikanizmi i shqiptarëve dhe udhëheqësit e tyre
Kosova kurrë nuk ka qenë më e varfër, Kurti e Murati po flasin për një Kosovë që ekziston vetëm në mendjen e tyre
Agron Hoti: AGK-ja për Specialen që godet saktësisht fjalën e lirë, çile gurë gojën
Familja Jashari dhe Kiqina në politikë!
Kemi vetëm dy zgjidhje: O ta braktisim Kurtin e t’i përkulemi Vuçiqit, o të dëshmojmë se meritojmë atdhe e shtet!
A i ka çu duart prej ShBA-së kjo qeveri?
Qeveria Kurti u vonua të blejë vaksinat, por vetëm kritika anti-qeveritare nuk e ndihmon Kosovën
Dual arsimi dhe përgatitja për tregun e punës
Juve atje n’kry t’venit e që po na thoni “hajt se mirë’ osht”
Një Kryeministër që i etikon fashistë kritikët e Goranit, është kërcënim real për vendin
Bregoviç po e hapka koncertin me kangën “Kosovarja”, gjoja nerë e madhe për gra e çika të Kosovës
Pse Kosova e Albin Kurtit po i largohet çdo ditë Shqipërisë?
Trathëtia e votës sime
Latifi: Afganistani dështoi për t’u bërë shtet modern e ligjor, të njejtën gjë e pret Serbia për Kosovën
Latifi e quan “zuzar” Mustafa Nanon pasi ky i fundit i doli në krah Goran Bregoviçit
Dhembja për atdheun nuk pushon kurrë
Na dogji malli, seç na vrau – në udhët p’ej sh’pie
A jemi vërtetë shoqëri aq patriarkale, sa po na atribuohet?
Lotët e opozitës, analistëve e mediave në Kosovë kundër NEPOTIZMIT!
Pse nuk guxojnë t’ia përmendin dot as emrin kryeprokurorit që mban mbiemrin “Çela”?
“Vrasësi i heshtur” dhe Asbesti në mafiourbanizëm
Eksperti amerikan: S’ka të ardhme perëndimore për Serbinë pa e njohur Kosovën dhe pa u larguar nga Rusia
Ekonomi e çekuilibruar!
Njolla Gjykat Speciale
Kush janë “këta” që po na shesin kopalla!?!
Kronologji ngjarjesh me rastin e 22 vjetorit të Betejës së Zhegocit…
Interferimi ekonomik i autoriteteve dhe diaspora
Shala: Përveç ndryshimit të Kushtetutës, Qeveria Kurti mund të bëjë çfarë të dojë
Qeveria – dialogu dhe vizat
Editorial në News Week: Biden të luftojë për drejtësinë në Ballkan, Dhomat e Specializuara po e minojnë Kosovën
Fitorja e sotme e Vetëvendosjes – fundi i një tranzicioni në Kosovë
Kulturë që shpërfaq vlerë e traditë
Ben-Meir: Që nga shpallja e Pavarësisë, asnjë subjekt politik në Kosovë nuk ka pasur program politik
Faton Bislimi: Pushtete të ndara- përgjegjësi e plotë
Zaret u hodhën, kush do të mbytet dhe përmbytet me 14 shkurt
Shpërfaqja e imponuar e realitetit
Përvoja dhe eksperienca
Unë kam një  ëndërr! Ne kemi një ëndërr!
Rregullimi i shtretërve të lumenjëve duhet të jetë prioritet i Qeverisë së re
Po të ishte gjallë Rexhep Mala, Kosova do të dukej ndryshe
Ku flet fakti, nuk flet Rifati
Prova e Demokracisë në ShBA, leksion për botën demokratike
Mërgata, ekzistenca e shtetësisë sonë!
LDK, përballë sfidave dhe nevojave për ndryshime të brendshme, nevoj për reflektim, nevoj për kthim të shpresës e çka jo tjetër!
Ndryshimet politike përmes rinisë
Rendi i ri botëror dhe kriptovalutat
Të drejtat qytetare të shtazëve
Me “bulliqa” nuk arrihet Ndryshimi!
XQ5150AntalyaARRIVED 05:06
TK4100AntalyaSCHEDULED 06:15
PC6361AntalyaSCHEDULED 06:44
LX1430GeneveESTIMATED
TK1017Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZS1483GeneveESTIMATED
EZY4579BerlinESTIMATED
WK402ZurichESTIMATED
WK1406ZurichESTIMATED
ST6052DusseldorfESTIMATED
PC341Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
JP115FrankfurtESTIMATED
OS777ViennaESTIMATED
EZS1187Basel - MulhouseESTIMATED
EW5712StuttgartESTIMATED
JP838LjubljanaESTIMATED
ST6440StuttgartESTIMATED
JP3779Basel - MulhouseESTIMATED
DY1908OsloESTIMATED
OTF7444DusseldorfESTIMATED
ST6050MunichESTIMATED
TK1019Istanbul - AtaturkESTIMATED
W62235BudapestESTIMATED
OS769ViennaESTIMATED
TB1651BrusselsESTIMATED
OTF3564Basel - MulhouseESTIMATED
JP593MalmoESTIMATED
XC249AntalyaESTIMATED
TK4106AntalyaESTIMATED
KK6301AntalyaESTIMATED
TK1017Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZS1483GeneveESTIMATED
WK402ZurichESTIMATED
WK1406ZurichESTIMATED
D8452VantaaESTIMATED
ST6052DusseldorfESTIMATED
PC341Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
W67792London - LutonESTIMATED
OS777ViennaESTIMATED
JP838LjubljanaESTIMATED
EZS1187Basel - MulhouseESTIMATED
ST6074Basel - MulhouseESTIMATED
JP115FrankfurtESTIMATED
TK1019Istanbul - AtaturkESTIMATED
OS769ViennaESTIMATED
JP890LjubljanaESTIMATED
OTF3564Basel - MulhouseESTIMATED
JP593MalmoESTIMATED
Prishtina International Airport Adem Jashari
JP891LjubljanaCANCELLED
OS770ViennaTAKE OFF 05:12
XQ5151AntalyaSCHEDULED 05:55
JP114FrankfurtSCHEDULED 06:15
TK4101AntalyaSCHEDULED 07:25
PC6362AntalyaSCHEDULED 07:30
LX1431GeneveESTIMATED
EZS1484GeneveESTIMATED
TK1018Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZY4580BerlinESTIMATED
WK403ZurichESTIMATED
WK1407ZurichESTIMATED
OTF7434DusseldorfESTIMATED
ST6441StuttgartESTIMATED
PC342Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
JP3778PBasel - MulhouseESTIMATED
OS778ViennaESTIMATED
EZS1188Basel - MulhouseESTIMATED
EW5713StuttgartESTIMATED
JP839LjubljanaESTIMATED
ST6053DusseldorfESTIMATED
JP592MalmoESTIMATED
DY1909OsloESTIMATED
OTF3554Basel - MulhouseESTIMATED
ST6051MunichESTIMATED
TK1020Istanbul - AtaturkESTIMATED
W62236BudapestESTIMATED
TB1652BrusselsESTIMATED
OS770ViennaESTIMATED
JP891LjubljanaESTIMATED
XC250AntalyaESTIMATED
JP114FrankfurtESTIMATED
TK4107AntalyaESTIMATED
KK6302AntalyaESTIMATED
EZS1484GeneveESTIMATED
TK1018Istanbul - AtaturkESTIMATED
WK403ZurichESTIMATED
WK1407ZurichESTIMATED
D8453VantaaESTIMATED
ST6075Basel - MulhouseESTIMATED
PC342Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
W67791London - LutonESTIMATED
OS778ViennaESTIMATED
JP839LjubljanaESTIMATED
EZS1188Basel - MulhouseESTIMATED
ST6053DusseldorfESTIMATED
JP592MalmoESTIMATED
OTF3554Basel - MulhouseESTIMATED
TK1020Istanbul - AtaturkESTIMATED
JP891LjubljanaESTIMATED
OTF7314StuttgartESTIMATED
JP114FrankfurtESTIMATED
OS770ViennaESTIMATED
Prishtina International Airport Adem Jashari