Kulturë
Bekim Fehmiu për “Variety” më 1993: Nuk është e lehtë të jesh shqiptar në Serbi
Kitaristi Ledion Halitaj shkëlqen në festivalin ndërkombëtar në Rumani, zë vendin e parë në dy kategori
A është normale të transmetohet seriali “Çka ka shpija” në RTK? Kështu përgjigjet Mentor Shala
“192 Misioni”, seriali më i ri vendor
Anulohet konkursi për Drejtor të Teatrit Kombëtar
Dua Lipa triumfoi mbrëmë në Brit Awards 2021
Filmi “Zgjoi” arrin marrëveshje me distributorë të mëdhenj botëror
Lirak Çelaj kërkon zëvendësimin e Kadri Veselit me Vlora Çitakun
Gratë “Hasjane” vendosen në sheshin “Zahir Pajaziti”
Osmani dorëzoi dekoratën “Urdhri Dr. Ibrahim Rugova” për aktivisten Sevdije Ahmeti
31 filma dhe dokumentarë do të shfaqen në Festivalin Sportiv “Prishtina 2020”
Ahmeti: Nga janari synojmë punësimin e 20 artistëve në Teatrin Dodona
Qeveria lejon aktivitetet kulturore, sportive dhe rekreative
Kastrati blen dy libra, Lajqi ia dhuron gjashtë për bibliotekën e qytetit
EBU: Kosova s’do të ftohet as për Eurovisionin 2021
Kuçi e Dumoshi koordinohen të shtyjnë përpara projektin e Teatrit të Operës dhe Baletit
Vdes regjisori i njohur i filmave Bugsy Malone dhe Evita
​Vdes ylli i filmit “Gone with the Wind”
​‘Galaktika e Andromedës’ dhe ‘Exil’ në kategorinë kryesore të Festivalit të Sarajevës
Tetë vjet nga vdekja e poetit Ali Podrimja
Anibar shpallë programin artistik të festivalit
​Louvre hapet të hënën, priten deri në 10,000 vizitorë në ditë
Artistët presin ndihmën e shtetit, MKRS-ja sërish premton 5 milionë euro
Shtyhet organizimi i ceremonisë “Oscar”
Ka ndërruar jetë aktori i njohur Bollywood
Ky është libri më i mirë që e kam lexuar thotë Dua Lipa
Në Tiranë u shty sërish koncerti i sensacionit latin, Maluma
Anulohen festivalet më të mëdha në botë
Rikujtim për Revistën ERA dhe rock grupin Dimensioni i Katërt
Vepra e vjedhur e Banksyt në Paris gjendet në Itali
142 vjetori i Lidhjes së Prizrenit
Jemi kthyer në kohën tjetërsuar të Enver Hoxhës
Lana Del Rey: Ata që më quajnë antifeministe
Pëson aksident me veturë Ermal Fejzullahu
Nxënësi i klasës së parë në Fushë Kosovë, i dedikon mësueses një video emocionuese
Ministrja në detyrë Vlora Dumoshi dhe drejtoresha dhe Kryesuesja e Manifesta-s 14 Prishtina, Hedwig Fijen, nënshkruan Memorandumin e Mirëkuptimit
Nga Kosova kundër shembjes së Teatrit Kombëtar, 10 teatro anulojnë shfaqjet
Nis shembja e Teatrit Kombëtar (Foto)
Haxhiu flet për Teatrin Kombëtar: Nuk duhet të ekzistojë Ministria e Kulturës
Hollywood: Këta janë filmat më të mirë të rreth shëndetit mendor
Sonte nga ora 20:00 edhe 4 premiera online të filmave të mbështetur QKK-ja
”Miss Anglia”: Po e lë kurorën e bukurisë për të punuar si doktoreshë në ndihmë të të prekurve me koronavirus
Me propozim të ministres Dumoshi, aprovohet nisma për anëtarësim në EURIMAGES
Dumoshi e Ahmeti bisedojnë për Shtëpinë e Operës dhe Baletit
Profesioni si liri personale
Fituesit në ‘Oscars 2020’
“Siparantum” pjesë e projektit global edhe kori nga Peja. – #resolution2020
Nga KGB-ja është vrarë Kamy!?
Tri projekte filmike nga Kosova mbështeten nga SEE CINEMA NETWORK
XQ5150AntalyaARRIVED 05:06
TK4100AntalyaSCHEDULED 06:15
PC6361AntalyaSCHEDULED 06:44
LX1430GeneveESTIMATED
TK1017Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZS1483GeneveESTIMATED
EZY4579BerlinESTIMATED
WK402ZurichESTIMATED
WK1406ZurichESTIMATED
ST6052DusseldorfESTIMATED
PC341Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
JP115FrankfurtESTIMATED
OS777ViennaESTIMATED
EZS1187Basel - MulhouseESTIMATED
EW5712StuttgartESTIMATED
JP838LjubljanaESTIMATED
ST6440StuttgartESTIMATED
JP3779Basel - MulhouseESTIMATED
DY1908OsloESTIMATED
OTF7444DusseldorfESTIMATED
ST6050MunichESTIMATED
TK1019Istanbul - AtaturkESTIMATED
W62235BudapestESTIMATED
OS769ViennaESTIMATED
TB1651BrusselsESTIMATED
OTF3564Basel - MulhouseESTIMATED
JP593MalmoESTIMATED
XC249AntalyaESTIMATED
TK4106AntalyaESTIMATED
KK6301AntalyaESTIMATED
TK1017Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZS1483GeneveESTIMATED
WK402ZurichESTIMATED
WK1406ZurichESTIMATED
D8452VantaaESTIMATED
ST6052DusseldorfESTIMATED
PC341Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
W67792London - LutonESTIMATED
OS777ViennaESTIMATED
JP838LjubljanaESTIMATED
EZS1187Basel - MulhouseESTIMATED
ST6074Basel - MulhouseESTIMATED
JP115FrankfurtESTIMATED
TK1019Istanbul - AtaturkESTIMATED
OS769ViennaESTIMATED
JP890LjubljanaESTIMATED
OTF3564Basel - MulhouseESTIMATED
JP593MalmoESTIMATED
Prishtina International Airport Adem Jashari
JP891LjubljanaCANCELLED
OS770ViennaTAKE OFF 05:12
XQ5151AntalyaSCHEDULED 05:55
JP114FrankfurtSCHEDULED 06:15
TK4101AntalyaSCHEDULED 07:25
PC6362AntalyaSCHEDULED 07:30
LX1431GeneveESTIMATED
EZS1484GeneveESTIMATED
TK1018Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZY4580BerlinESTIMATED
WK403ZurichESTIMATED
WK1407ZurichESTIMATED
OTF7434DusseldorfESTIMATED
ST6441StuttgartESTIMATED
PC342Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
JP3778PBasel - MulhouseESTIMATED
OS778ViennaESTIMATED
EZS1188Basel - MulhouseESTIMATED
EW5713StuttgartESTIMATED
JP839LjubljanaESTIMATED
ST6053DusseldorfESTIMATED
JP592MalmoESTIMATED
DY1909OsloESTIMATED
OTF3554Basel - MulhouseESTIMATED
ST6051MunichESTIMATED
TK1020Istanbul - AtaturkESTIMATED
W62236BudapestESTIMATED
TB1652BrusselsESTIMATED
OS770ViennaESTIMATED
JP891LjubljanaESTIMATED
XC250AntalyaESTIMATED
JP114FrankfurtESTIMATED
TK4107AntalyaESTIMATED
KK6302AntalyaESTIMATED
EZS1484GeneveESTIMATED
TK1018Istanbul - AtaturkESTIMATED
WK403ZurichESTIMATED
WK1407ZurichESTIMATED
D8453VantaaESTIMATED
ST6075Basel - MulhouseESTIMATED
PC342Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
W67791London - LutonESTIMATED
OS778ViennaESTIMATED
JP839LjubljanaESTIMATED
EZS1188Basel - MulhouseESTIMATED
ST6053DusseldorfESTIMATED
JP592MalmoESTIMATED
OTF3554Basel - MulhouseESTIMATED
TK1020Istanbul - AtaturkESTIMATED
JP891LjubljanaESTIMATED
OTF7314StuttgartESTIMATED
JP114FrankfurtESTIMATED
OS770ViennaESTIMATED
Prishtina International Airport Adem Jashari