Lifestyle
E sheh gruan në makinën e tjetërkujt, shikoni se si reagon kinezi (Video)
Llojet e dhimbjeve të kokës – Kur duhet të shqetësoheni?
Virusi që po përhapet tek fëmijët në Kosovë, kërkohet kujdes për higjienën
Zvicra njeh vaksinat kineze për certifikatën e COVID-19
Pekin 2022/ Nis dëbora artificiale në Yangqing
Konfirmohet rasti i dytë i një personi që u shërua “natyrshëm” nga virusi HIV pa trajtim mjekësor
Ekuipazhi i anijes kozmike “Shenzhou-13” kryen me sukses misionin e parë jashtë stacionit hapësinor
Pse duhet të konsumoni sa më shumë lëng portokalli
Urat tërheqin turistë në krahinën malore Guizhou të Kinës
Vëmendje e veçantë për të moshuarit
Bekim Fehmiu për “Variety” më 1993: Nuk është e lehtë të jesh shqiptar në Serbi
Porti kufitar Xinjiang trajton 4900 trena mallrash Kinë-Evropë
Fillon funksionimin mega hidrocentrali i Kinës në lartësi të madhe
Revolucioni i 1911-s i hapi rrugë ndryshimeve të thella
CMG-ja: Kina jep kontribut për mbrojtjen e biodiversitetit në botë
Carrie Lam: Hong-Kongu vijon  me ritme të larta zhvillimi
Kina do të lëshojë këtë vit satelitin e parë të eksplorimit diellor
Zhvillohet Forumi “Zhongguancun” për vitin 2021
MPJ: Kina ka dhënë 1.2 miliardë doza vaksinash ose lëndë të para për më shumë se 100 vende e organizata ndërkombëtare
Këto janë 10 sekrete të meshkujve që vështirë se do t’i rrëfejnë ndonjëherë
Kitaristi Ledion Halitaj shkëlqen në festivalin ndërkombëtar në Rumani, zë vendin e parë në dy kategori
7 gabimet më të mëdha që bëjnë çiftet, që çojnë në një ndarje të sigurt
Ky është djali nga Prishtina me këmbën më të gjatë në Kosovë
Studimi: Zjarret dhe ndotja e ajrit ndikojnë në rritjen e të infektuarve me Covid-19
Horoskopi 10 gusht, shenja që do të surprizohet nga një lajm i papritur
Sa antitrupa mjaftojnë që të jesh imunizuar?
A duhet të mbrohen edhe flokët nga dielli?
Stuhia e rrufeve në Arktik befasi për shkencëtarët
Grushte e shkelma, gruaja rreh burrin në një plazh në Turqi (Video)
Stresi në punë shëndoshë punonjësit
Si ndikojnë në trurin tonë lajmet politike, këshillat e ekspertëve
Kujdes, sot temperatura më e lartë shkon në 38 gradë
Çiftet të cilët zihen e duan njëri-tjetrin, 9 fakte
Zbuloni çfarë kanë rezervuar yjet për ju këtë fundjavë
Fakte befasuese rreth rrezitjes nëpër solariume, a e rekomandojnë mjekët?
A është normale të transmetohet seriali “Çka ka shpija” në RTK? Kështu përgjigjet Mentor Shala
10 këshilla financiare kur jeni 20 vjeç
8 sjelljet e njerëzve që i mendojnë gjërat thellë
Si të kuptoni nëse djathi që blini është natyral apo me niseshte?
“192 Misioni”, seriali më i ri vendor
VIDEO/ Çifti bie nga ballkoni i katit të dytë ndërsa po ziheshin
Lëng limoni dhe kripë, si të largoni dhimbjen e fortë të kokës
Anulohet konkursi për Drejtor të Teatrit Kombëtar
Dua Lipa triumfoi mbrëmë në Brit Awards 2021
Filmi “Zgjoi” arrin marrëveshje me distributorë të mëdhenj botëror
Përfitimet nga një gotë verë në ditë
Në Kirgistan pihet një ilaç i krijuar nga babai i presidentit, ekspertët paralajmërimeve se është vdekjeprurës
Tmerr nga India/ Vajza 16-vjeçare lidhet me përdhunuesin dhe turpërohen në mes të fshatit (Video)
Je e dashuruar me një burrë të martuar? 13 të vërteta që duhet t’i pranosh
XQ5150AntalyaARRIVED 05:06
TK4100AntalyaSCHEDULED 06:15
PC6361AntalyaSCHEDULED 06:44
LX1430GeneveESTIMATED
TK1017Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZS1483GeneveESTIMATED
EZY4579BerlinESTIMATED
WK402ZurichESTIMATED
WK1406ZurichESTIMATED
ST6052DusseldorfESTIMATED
PC341Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
JP115FrankfurtESTIMATED
OS777ViennaESTIMATED
EZS1187Basel - MulhouseESTIMATED
EW5712StuttgartESTIMATED
JP838LjubljanaESTIMATED
ST6440StuttgartESTIMATED
JP3779Basel - MulhouseESTIMATED
DY1908OsloESTIMATED
OTF7444DusseldorfESTIMATED
ST6050MunichESTIMATED
TK1019Istanbul - AtaturkESTIMATED
W62235BudapestESTIMATED
OS769ViennaESTIMATED
TB1651BrusselsESTIMATED
OTF3564Basel - MulhouseESTIMATED
JP593MalmoESTIMATED
XC249AntalyaESTIMATED
TK4106AntalyaESTIMATED
KK6301AntalyaESTIMATED
TK1017Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZS1483GeneveESTIMATED
WK402ZurichESTIMATED
WK1406ZurichESTIMATED
D8452VantaaESTIMATED
ST6052DusseldorfESTIMATED
PC341Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
W67792London - LutonESTIMATED
OS777ViennaESTIMATED
JP838LjubljanaESTIMATED
EZS1187Basel - MulhouseESTIMATED
ST6074Basel - MulhouseESTIMATED
JP115FrankfurtESTIMATED
TK1019Istanbul - AtaturkESTIMATED
OS769ViennaESTIMATED
JP890LjubljanaESTIMATED
OTF3564Basel - MulhouseESTIMATED
JP593MalmoESTIMATED
Prishtina International Airport Adem Jashari
JP891LjubljanaCANCELLED
OS770ViennaTAKE OFF 05:12
XQ5151AntalyaSCHEDULED 05:55
JP114FrankfurtSCHEDULED 06:15
TK4101AntalyaSCHEDULED 07:25
PC6362AntalyaSCHEDULED 07:30
LX1431GeneveESTIMATED
EZS1484GeneveESTIMATED
TK1018Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZY4580BerlinESTIMATED
WK403ZurichESTIMATED
WK1407ZurichESTIMATED
OTF7434DusseldorfESTIMATED
ST6441StuttgartESTIMATED
PC342Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
JP3778PBasel - MulhouseESTIMATED
OS778ViennaESTIMATED
EZS1188Basel - MulhouseESTIMATED
EW5713StuttgartESTIMATED
JP839LjubljanaESTIMATED
ST6053DusseldorfESTIMATED
JP592MalmoESTIMATED
DY1909OsloESTIMATED
OTF3554Basel - MulhouseESTIMATED
ST6051MunichESTIMATED
TK1020Istanbul - AtaturkESTIMATED
W62236BudapestESTIMATED
TB1652BrusselsESTIMATED
OS770ViennaESTIMATED
JP891LjubljanaESTIMATED
XC250AntalyaESTIMATED
JP114FrankfurtESTIMATED
TK4107AntalyaESTIMATED
KK6302AntalyaESTIMATED
EZS1484GeneveESTIMATED
TK1018Istanbul - AtaturkESTIMATED
WK403ZurichESTIMATED
WK1407ZurichESTIMATED
D8453VantaaESTIMATED
ST6075Basel - MulhouseESTIMATED
PC342Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
W67791London - LutonESTIMATED
OS778ViennaESTIMATED
JP839LjubljanaESTIMATED
EZS1188Basel - MulhouseESTIMATED
ST6053DusseldorfESTIMATED
JP592MalmoESTIMATED
OTF3554Basel - MulhouseESTIMATED
TK1020Istanbul - AtaturkESTIMATED
JP891LjubljanaESTIMATED
OTF7314StuttgartESTIMATED
JP114FrankfurtESTIMATED
OS770ViennaESTIMATED
Prishtina International Airport Adem Jashari