Nga tani mund të transferosh para nga Zvicra në Kosovë, pa kosto

05.05.2022 17:14
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Nga tani mund të transferosh para nga Zvicra në Kosovë, pa kosto

Në një mjedis ku inovacioni është në majat e lulëzimit, kompanitë synojnë të sjellin në treg produktet dhe shërbimet më inovative për të zgjidhur problemet më komplekse, si sociale ashtu edhe ato ekonomike.

Këtë të Premte (06 maj), në ora 19:00, tregut tonë dhe atij Zvicran po i shtohet një produkt i ri dhe inovativ – Swinto.

Ky produkt që funksionon si platformë financiare, do të ofrojë transfere fondesh dhe pagesa të menjëhershme, të sigurta dhe pa kosto, si dhe konvertime valutore e transaksione me para të gatshme me kosto preferenciale për klientët në Kosovë dhe Zvicër.

Lansimi i platformës do të bëhet gjatë eventit online “Swinto Special Event Keynote 2022”, i cili do të transmetohet në të gjitha rrjetet sociale të kompanisë.

Si një kompani e re FinTech, e licencuar nga Banka Qendrore e Kosovës si IFJB, Swinto do të funksionojë si një ekosistem në të cilin do të përfitojnë të gjithë pjesëmarrësit, përfshirë bizneset e të gjitha llojeve, të cilat do të përfitojnë një klientelë të re, një ndërlidhje mes tyre, dhe do të identifikohen me trendin e transformimit financiar dhe kontributit të gjerë ndaj shoqërisë.

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Krasniqi: Projektligji për konfiskimin e pasurisë rrezikon seriozisht të drejtat e njeriut

Krasniqi: Projektligji për konfiskimin e pasurisë rrezikon seriozisht të drejtat e njeriut

Marrëveshje e re për zbatim të marrëveshjes ekzistuese për energjinë

Marrëveshje e re për zbatim të marrëveshjes ekzistuese për energjinë

Kurti: Nuk e heqim akcizën për naftë, nuk ndihmohen qytetarët

Kurti: Nuk e heqim akcizën për naftë, nuk ndihmohen qytetarët

Kur do t’i marrin studentët 100 eurot e premtuara? Flasin nga Qeveria

Kur do t’i marrin studentët 100 eurot e premtuara? Flasin nga Qeveria

Miratohet projektligji që përjashton veteranët nga ngritja e pagës minimale

Miratohet projektligji që përjashton veteranët nga ngritja e pagës minimale

Krasniqi: Mospërfshirja e veteranëve të UÇK-së në pagën minimale është një turp, PDK s’merr pjesë në seancë

Krasniqi: Mospërfshirja e veteranëve të UÇK-së në pagën minimale është një turp, PDK s’merr pjesë në seancë

Rizvanolli për shkarkimin e bordeve të ndërmarrjeve: Mandati u ka skaduar, jemi në proces për emërimin e të rinjve

Rizvanolli për shkarkimin e bordeve të ndërmarrjeve: Mandati u ka skaduar, jemi në proces për emërimin e të rinjve

Hoti e pyet Muratin: Pse s’po e zgjeron listën e produkteve që mund t’iu reduktohet TVSH-ja, ta lejon Ligji

Hoti e pyet Muratin: Pse s’po e zgjeron listën e produkteve që mund t’iu reduktohet TVSH-ja, ta lejon Ligji

Ky është profili i kompanisë gjermane “LIDL” që u ftua të investojë në Kosovë

Ky është profili i kompanisë gjermane “LIDL” që u ftua të investojë në Kosovë

Cilat janë 10 tregjet më të mëdha të aksioneve në botë?

Cilat janë 10 tregjet më të mëdha të aksioneve në botë?

Ministrja Hajdari: Shtohen 10 milionë euro në rezervën shtetërore, në korrik do të ketë më shumë prodhim nga gruri

Ministrja Hajdari: Shtohen 10 milionë euro në rezervën shtetërore, në korrik do të ketë më shumë prodhim nga gruri

Çmimet varfërojnë qytetarët, po blejnë më pak dhe me kualitet më të dobët

Çmimet varfërojnë qytetarët, po blejnë më pak dhe me kualitet më të dobët

Gjykata rrëzon vendimin e AKP-së, vendos në favor të Aziz Tafës

Gjykata rrëzon vendimin e AKP-së, vendos në favor të Aziz Tafës

PBC Academy “iu orienton” nga TIK me oferta për shkollim, bursa e punësim

PBC Academy “iu orienton” nga TIK me oferta për shkollim, bursa e punësim

BKS-ja lanson katër aplikacione inovative në shërbim të qytetareve

BKS-ja lanson katër aplikacione inovative në shërbim të qytetareve

I njohuri për vjedhje të derivateve kapet nga Policia, ia konfiskojnë veturën “full” me naftë

I njohuri për vjedhje të derivateve kapet nga Policia, ia konfiskojnë veturën “full” me naftë