Shoferi i dehur telefonon policinë dhe denoncon veten: Kam pirë!

E publikuar: 13/02/2024 23:56
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo

Një burrë ka habitur policinë pasi telefonoi 999 dhe denoncoi veten për drejtimin e mjetit në gjendje të dehur.

Policia e Yorkshire-it të Veriut tha se telefonata erdhi pak para mesditës të së hënës nga një burrë i cili tha se “po ngiste në gjendje të dehur dhe nuk e dinte se çfarë po bënte”.

Shoferi, i cili është rreth të 50-tave, i tha oficerit se ishte në Knaresborough dhe kishte pasur “një fundjavë të rëndë”.

Oficerët thanë se sasia e alkoolit që ai kishte konsumuar ishte tre herë më e lartë se vlera e lejuar.

Ai u arrestua nën dyshimin për drejtimin e mjetit në gjendje të dehur dhe mbeti në paraburgim, shtoi një zëdhënës i forcës.