Opinione
Lufta në Ukrainë përçan në mënyrë të rrezikshme Ballkanin Perëndimor
Ish-Komandanti i lavdishëm i UÇK-së Talat Xhaferi viziton Ukrainën
Tregimet e Muhamet Halilit me stil tërheqës që kanë përsosje rrëfimesh të kënaqshme të bukura dhe me sharmë
Pabarazia gjinore dhe retorikat politike
Dëshmorët do jenë të qet kur liria ka kuptimin e saj, kur synimet e tyre ralizohen!
Reflektimi i autoriteteve kundrejt lëvizjes së çmimeve!
Lufta guerile e ukrainasve, mund të kthehet në një makth për ushtrinë ruse
Liderët e Kosovës nuk po pranohen si duhet në politikën ndërkombëtare
Versioni i padëgjuar, ish-Kryetari i LPK’së: Pse Thaçi vendosi të shpallet pavarësia më 17 shkurt
Bislimi demanton kryediplomatin serb pas intervistës së tij në Bruksel
Rënia – rritja ekonomike dhe politikat shtetërore
Parimet e udhëheqjes institucionale
Pse Albin Kurti nuk po ngihet me varfërinë dhe mjerimin e shqiptarëve?
Godinën e mbajti, por vetë u muros në kryeministri
Kush është përgjegjës për krizën aktuale energjetike në Kosovë?
Pacolli pyet Qeverinë: Ku janë ato 10 mijë vende pune, njerëzit po ikin
Rritja reale ekonomike në Kosovë nuk mund të kalojë 5%
Afrim Myrtaj hero i gjallë i kombit i goditur me mbi 11 plumba në trup
Asociacioni ka lindur në Bruksel, por mund të sfidohet vetëm në Washington
Zbehja e fuqisë politike të Vuçiqit në Kosovë, nuk po kryejnë më “punë” as lajmet e rreme
Pro Amerikanizmi i shqiptarëve dhe udhëheqësit e tyre
Kosova kurrë nuk ka qenë më e varfër, Kurti e Murati po flasin për një Kosovë që ekziston vetëm në mendjen e tyre
Agron Hoti: AGK-ja për Specialen që godet saktësisht fjalën e lirë, çile gurë gojën
Familja Jashari dhe Kiqina në politikë!
Kemi vetëm dy zgjidhje: O ta braktisim Kurtin e t’i përkulemi Vuçiqit, o të dëshmojmë se meritojmë atdhe e shtet!
A i ka çu duart prej ShBA-së kjo qeveri?
Qeveria Kurti u vonua të blejë vaksinat, por vetëm kritika anti-qeveritare nuk e ndihmon Kosovën
Dual arsimi dhe përgatitja për tregun e punës
Juve atje n’kry t’venit e që po na thoni “hajt se mirë’ osht”
Një Kryeministër që i etikon fashistë kritikët e Goranit, është kërcënim real për vendin
Bregoviç po e hapka koncertin me kangën “Kosovarja”, gjoja nerë e madhe për gra e çika të Kosovës
Pse Kosova e Albin Kurtit po i largohet çdo ditë Shqipërisë?
Trathëtia e votës sime
Latifi: Afganistani dështoi për t’u bërë shtet modern e ligjor, të njejtën gjë e pret Serbia për Kosovën
Latifi e quan “zuzar” Mustafa Nanon pasi ky i fundit i doli në krah Goran Bregoviçit
Dhembja për atdheun nuk pushon kurrë
Na dogji malli, seç na vrau – në udhët p’ej sh’pie
A jemi vërtetë shoqëri aq patriarkale, sa po na atribuohet?
Lotët e opozitës, analistëve e mediave në Kosovë kundër NEPOTIZMIT!
Pse nuk guxojnë t’ia përmendin dot as emrin kryeprokurorit që mban mbiemrin “Çela”?
“Vrasësi i heshtur” dhe Asbesti në mafiourbanizëm
Eksperti amerikan: S’ka të ardhme perëndimore për Serbinë pa e njohur Kosovën dhe pa u larguar nga Rusia
Ekonomi e çekuilibruar!
Njolla Gjykat Speciale
Kush janë “këta” që po na shesin kopalla!?!
Kronologji ngjarjesh me rastin e 22 vjetorit të Betejës së Zhegocit…
Lufta kundër korrupsionit kërkon fuqizim të sistemit të drejtësisë
Interferimi ekonomik i autoriteteve dhe diaspora
Shala: Përveç ndryshimit të Kushtetutës, Qeveria Kurti mund të bëjë çfarë të dojë
[TABS_R id=314738]