Lajmet
Mustafa: Si LDK nuk kemi koment negativ për deklaratat e Gërvalles
LDK e konsideron të ndërlikuar çështjen e padisë ndaj Serbisë për gjenocid
Hisen Berisha: Kadri Veseli e ka takuar shumë shpesh Rugovën në rezidencën e tij në Velani
Milanoviq ironizon me Serbinë e zemëruar
Raporti i ShBA-së: Kosova ka nevojë për një Ligj të ndryshuar për lirinë fetare
Glauk Konjufca thërret seancë të jashtëzakonshme në Kuvend
Subvencionimi i pagave nga shteti: Ekzekutohen pagesat e para nga ministria e Financave
Kurti e Konjufca nderojnë heroin Agron Rrahmani në 23-vjetorin e vrasjes
Për Mevmedin nuk ka ndihmë nga shteti
Tahiri i AAK-së për programin qeverisës të Kurtit: Nuk u përgjigjet pritjeve të qytetarëve
Kurti: Rritja e buxhetit për FSK-në do të jetë prioritet edhe në vitet e ardhshme
Ekspertët e pavarur të OBSh-së: Pandemia Covid-19 mund të ishte shmangur
Ministri Mehaj priti në takim drejtorin e AKI-së, flasin për koordinim të ngushtë ndërinstitucional
​Abdixhiku takohet me ambasadorin Rohde, përmend liberalizimin e vizave
Republika Sërpska nuk i tërheq dekoratat për kriminelët e luftës
Hradinaj akuzon ministrin Mehaj: Po u ndalon makinat gjeneraleve te Ushtrisë
Katër të vdekur dhe 113 raste të reja me koronavirus në Kosovë
Konfiskohen armë të mbajtura pa leje dhe arrestohen 2 persona të dyshuar
Tërnava: Nesër namazi i Fitër Bajramit falet në xhamia, nuk ka ceremoni
UNICEF: Kosova në fillim të Qershorit pritet të furnizohet edhe me 100 mijë e 620 doza të vaksinës
Kurti zotohet se do ta bëjë realitet rregullim e Kompleksit Memorial “Adem Jashari”
Anulohet konkursi për Drejtor të Teatrit Kombëtar
Vaksinohen 750 persona mbi moshën 65 vjeçare – Bardhi: Për shkak të interesimit kemi shtuar stafin
Deputetët kërkojnë nga kreu i AKI-së informacione për incidentin me alpinistët në veri e “non-paperin”
IKSHPK i bënë thirrje qytetarëve që të vaksinohen: Vaksinat e sigurta i kemi në dispozicion
Të premtën në Prishtinë: Marsh për “solidarizimin me popullin palestinez”
Shtohet numri i fluturimeve nga Gjermania dhe Zvicra në drejtim të Kosovës
Dita e Infermierëve, Presidenti Meta: Sot u jemi mirënjohës për kujdesin e dëshmuar
Rrokulliset vetura në rrugën Gjilan-Prishtinë, tre persona të lënduar
Simmons: BE po i ndjek penalisht ish-komandantët e UÇK-së, por jo ata serbë që kryen krime në Kosovë
Dua Lipa triumfoi mbrëmë në Brit Awards 2021
Katër komisione parlamentare pritet të mblidhen sot
Sot vijnë edhe mbi 38 mijë vaksina të AstraZeneca’s në Kosovë
Burri i 20-vjeçares që u vra brutalisht në Greqi: Fëmija qante, dëgjoja gruan duke bërtitur e lidhur për shtrati
Haradinaj: Kurti e ka në tavolinë punën më të mirë të kryer nga unë për padi ndaj Serbisë, keni kujdes në të
Liburn Aliu: S’ka kompromis me Serbinë, reciprociteti do të vendoset
Haradinaj: Nuk jam kriminel, Donika Gërvalla le t’i vazhdojë fyerjet
Zhegovc, liqeni zhvendoset në autostradë
Votohet raporti i Avokatit të Popullit – Qelaj: Shteti ka dështuar t’i mbrojë viktimat e dhunës në familje
‘Në ambasadat e Kosovës punojnë njerëz të sëmurë mendërisht’: Ish-diplomatja kosovare bën deklaratë të papritur
Presidenti kroat: Do t’i dërgojmë rreth 150 ushtarë në Kosovë
Dodik del jashtë kontrollit: Jam krenar që i kam mbrojtur Karaxhiqin dhe Mlladiqin (Video)
Programi i Qeverisë Kurti, çfarë thuhet për Autostradën e Dukagjinit dhe rrugën Deçan-Plavë
Reagon Kamberi pasi mbështetësi i Millosheviqit, Handke, dekorohet nga Vuçiqi me medaljen më të lartë shtetërore
Abdixhiku: LDK do të hapë dyert për të gjithë ata që dëshirojnë t’i bashkohen
Për herë të parë fillon studimi për përhapjen e COVID-19 në Kosovë
Koci kritikon BE-në: Ukrahinës në gjendje lufte ia liberalizuat vizat, s’ka asnjë arsyetim më për Kosovën
Reagon Donika Gërvalla, thotë se kundër saj ka filluar beteja me falsifikime kibernetike
Syla: Mjekët kanë besuar në teori konspirative, e kanë pritur vaksinën ‘Pfizer’
XQ5150AntalyaARRIVED 05:06
TK4100AntalyaSCHEDULED 06:15
PC6361AntalyaSCHEDULED 06:44
LX1430GeneveESTIMATED
TK1017Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZS1483GeneveESTIMATED
EZY4579BerlinESTIMATED
WK402ZurichESTIMATED
WK1406ZurichESTIMATED
ST6052DusseldorfESTIMATED
PC341Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
JP115FrankfurtESTIMATED
OS777ViennaESTIMATED
EZS1187Basel - MulhouseESTIMATED
EW5712StuttgartESTIMATED
JP838LjubljanaESTIMATED
ST6440StuttgartESTIMATED
JP3779Basel - MulhouseESTIMATED
DY1908OsloESTIMATED
OTF7444DusseldorfESTIMATED
ST6050MunichESTIMATED
TK1019Istanbul - AtaturkESTIMATED
W62235BudapestESTIMATED
OS769ViennaESTIMATED
TB1651BrusselsESTIMATED
OTF3564Basel - MulhouseESTIMATED
JP593MalmoESTIMATED
XC249AntalyaESTIMATED
TK4106AntalyaESTIMATED
KK6301AntalyaESTIMATED
TK1017Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZS1483GeneveESTIMATED
WK402ZurichESTIMATED
WK1406ZurichESTIMATED
D8452VantaaESTIMATED
ST6052DusseldorfESTIMATED
PC341Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
W67792London - LutonESTIMATED
OS777ViennaESTIMATED
JP838LjubljanaESTIMATED
EZS1187Basel - MulhouseESTIMATED
ST6074Basel - MulhouseESTIMATED
JP115FrankfurtESTIMATED
TK1019Istanbul - AtaturkESTIMATED
OS769ViennaESTIMATED
JP890LjubljanaESTIMATED
OTF3564Basel - MulhouseESTIMATED
JP593MalmoESTIMATED
Prishtina International Airport Adem Jashari
JP891LjubljanaCANCELLED
OS770ViennaTAKE OFF 05:12
XQ5151AntalyaSCHEDULED 05:55
JP114FrankfurtSCHEDULED 06:15
TK4101AntalyaSCHEDULED 07:25
PC6362AntalyaSCHEDULED 07:30
LX1431GeneveESTIMATED
EZS1484GeneveESTIMATED
TK1018Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZY4580BerlinESTIMATED
WK403ZurichESTIMATED
WK1407ZurichESTIMATED
OTF7434DusseldorfESTIMATED
ST6441StuttgartESTIMATED
PC342Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
JP3778PBasel - MulhouseESTIMATED
OS778ViennaESTIMATED
EZS1188Basel - MulhouseESTIMATED
EW5713StuttgartESTIMATED
JP839LjubljanaESTIMATED
ST6053DusseldorfESTIMATED
JP592MalmoESTIMATED
DY1909OsloESTIMATED
OTF3554Basel - MulhouseESTIMATED
ST6051MunichESTIMATED
TK1020Istanbul - AtaturkESTIMATED
W62236BudapestESTIMATED
TB1652BrusselsESTIMATED
OS770ViennaESTIMATED
JP891LjubljanaESTIMATED
XC250AntalyaESTIMATED
JP114FrankfurtESTIMATED
TK4107AntalyaESTIMATED
KK6302AntalyaESTIMATED
EZS1484GeneveESTIMATED
TK1018Istanbul - AtaturkESTIMATED
WK403ZurichESTIMATED
WK1407ZurichESTIMATED
D8453VantaaESTIMATED
ST6075Basel - MulhouseESTIMATED
PC342Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
W67791London - LutonESTIMATED
OS778ViennaESTIMATED
JP839LjubljanaESTIMATED
EZS1188Basel - MulhouseESTIMATED
ST6053DusseldorfESTIMATED
JP592MalmoESTIMATED
OTF3554Basel - MulhouseESTIMATED
TK1020Istanbul - AtaturkESTIMATED
JP891LjubljanaESTIMATED
OTF7314StuttgartESTIMATED
JP114FrankfurtESTIMATED
OS770ViennaESTIMATED
Prishtina International Airport Adem Jashari