Thaçi për “V.Novosti”: S’ka dhe s’do të ketë përleshje me serbët – ne luftuam kundër okupatorit serb, jo kundër serbëve

Thaçi për “V.Novosti”: S’ka dhe s’do të ketë përleshje me serbët – ne luftuam kundër okupatorit serb, jo kundër serbëve

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, në një intervistë për të përditshmen serbe “Veçernji list”, ka [...]

'Dashuro Albin jo bananen…' Klaudia Pepa u kundërpërgjigjet fansave

'Dashuro Albin jo bananen…' Klaudia Pepa u kundërpërgjigjet fansave

Klaudia Pepa dhe Albi Nako prej më shumë se një viti i kanë dhënë fund [...]

Swansea 0-1 Chelsea, notat e lojtarëve

Swansea 0-1 Chelsea, notat e lojtarëve

[...]

Vdes vogëlushi britanik Alfie Evans

Vdes vogëlushi britanik Alfie Evans

Sot vdiq Alfie Evans, djali 23-muajsh britanik, prindërit e të cilit nuk fituan betejën ligjore [...]

“Të lutem, martohu me mua!” Mariza Ikonimi i propozon martesë moderatorit shqiptar

“Të lutem, martohu me mua!” Mariza Ikonimi i propozon martesë moderatorit shqiptar

Ndaj dhe “Thumb” këtë javë e ka ngacmuar pikërisht përsa i përket çështjeve të dashurisë. [...]

De Gea: Dua të qëndroj dhe ta ndihmoj Unitedin të kthehet në krye

De Gea: Dua të qëndroj dhe ta ndihmoj Unitedin të kthehet në krye

[...]

Aksident tragjik, vdes i riu shqiptar

Aksident tragjik, vdes i riu shqiptar

Një aksident rrugor i regjistruar ditën e djeshme, i ka marrë jetën një të riu [...]

Shteti Islamik, një kërcënim shumë real për Azinë Juglindore

Shteti Islamik, një kërcënim shumë real për Azinë Juglindore

Kryeministri i Singaporit thotë se Shteti Islamik vazhdon të përfaqësojë një “kërcënim shumë real” për [...]

Hoxhaj: S’e lejojmë Serbinë ta destabilizojë Kosovën

Hoxhaj: S’e lejojmë Serbinë ta destabilizojë Kosovën

“Kosova do ta mbrojë secilin qytetar të saj dhe nuk do të lejojmë që as [...]

Tani mund të shkarkohen të dhënat e Instagram

Tani mund të shkarkohen të dhënat e Instagram

Instagram shton një opsion të ri për [...]

Kurti: Prejse është shtet, Serbia ka pasur veç një lider demokrat

Kurti: Prejse është shtet, Serbia ka pasur veç një lider demokrat

“…Prej kur ekziston Serbia si shtet, ata kanë patur vetëm dy vjet e gjysmë lider [...]

Zbuloni cila shenjë horoskopi do të veshë fustanin e nusërisë

Zbuloni cila shenjë horoskopi do të veshë fustanin e nusërisë

Sipas Merit këtë periudhë nuk do mungojnë xhelozitë, inatet, sherret, por çdo gjë në funksion [...]

Liria rikthehet te fitorja, mposht Gjilanin për vendin e tretë  

Liria rikthehet te fitorja, mposht Gjilanin për vendin e tretë  

[...]

Foshnja Alfie e humb betejën me jetën

Foshnja Alfie e humb betejën me jetën

Foshnja 23 muajshe, Alfie Evans ka vdekur gati një javë pasi i është ndalur ndihma [...]

Lirohet pjesëtari i FSK-së, i arrestuar dje në Konçul

Lirohet pjesëtari i FSK-së, i arrestuar dje në Konçul

Është liruar pjesëtari serb i Forcës së Sigurisë së Kosovës, Milan Shoshiq, i cili ishte [...]

Ditët më të vështira për Flori Mumajesin, njeriu i zemrës në spital!

Ditët më të vështira për Flori Mumajesin, njeriu i zemrës në spital!

Gazeta Express ka siguruar foto ku e shohim kantautorin në një kafe me njerëzit e [...]

Loriana Kuka mposhtet nga Ramirez në repesazh, por përfundon në tetë më të mirët në Kampionatin Evropian

Loriana Kuka mposhtet nga Ramirez në repesazh, por përfundon në tetë më të mirët në Kampionatin Evropian

[...]

Pas Rusisë, edhe Irani bllokon Telegramin

Pas Rusisë, edhe Irani bllokon Telegramin

Irani nisi një fushatë agresive ndaj aplikacionit [...]

The Guardian: Vuçiqi jeton me intriga politike

The Guardian: Vuçiqi jeton me intriga politike

Presidenti i Serbisë, Aleksander Vuçiq, njihet si “spin doctor” i mediave në Serbi dhe si [...]

Pacolli zhvleftëson Platformat e liderëve, sheh zgjedhje vitin e ardhshëm

Pacolli zhvleftëson Platformat e liderëve, sheh zgjedhje vitin e ardhshëm

Njëri prej njerëzve që kishte ndihmuar formimin e Qeverisë, Behgjet Pacolli ka dalë kundër Platformave [...]

Shtatzënë për herë të dytë? Flet vetë Rudina Dembacaj

Shtatzënë për herë të dytë? Flet vetë Rudina Dembacaj

Këto dyshime lindën pasi aktorja e njohur ka publikuar në rrjete sociale një foto të [...]

Haradinaj kundërshton arrestimin e ushtarit serb të FSK-së në Konçul

Haradinaj kundërshton arrestimin e ushtarit serb të FSK-së në Konçul

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka kundërshtuar arrestimin e ushtarit të FSK-së nga policia serbe [...]

Rasti i humbur nga Salah është i pabesueshëm!

Rasti i humbur nga Salah është i pabesueshëm!

[...]

Inskenon kidnapimin e së bijës, për të vetëdijësuar prindërit që lënë fëmijët pa mbikëqyrje (Video)

Inskenon kidnapimin e së bijës, për të vetëdijësuar prindërit që lënë fëmijët pa mbikëqyrje (Video)

[...]

Ekipi menaxhues për formimin e asociacionit përbëhet vetëm nga Serbë

Ekipi menaxhues për formimin e asociacionit përbëhet vetëm nga Serbë

Pasi Lista Serbe u largua nga Qeveria Haradinaj, u zotuan se deri më 20 prill [...]

Zyrtare: Gjilani do të qeveriset nga LDK, AAK dhe AKR

Zyrtare: Gjilani do të qeveriset nga LDK, AAK dhe AKR

Kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri ka zyrtarizuar marrëveshjen politike që ky qytet të [...]

Gjykata vendos rreth të akuzuarit për djegien e kufomave në Krushë të Vogël

Gjykata vendos rreth të akuzuarit për djegien e kufomave në Krushë të Vogël

Gjykata në Prizren ka marrë vendimin e saj rreth Darko Tashiqit, të akuzuarit për krime [...]

Haradinaj nuk merr pjesë në manifestimin ‘Takimet e Vendlindjes 2018’ në Medvegjë

Haradinaj nuk merr pjesë në manifestimin ‘Takimet e Vendlindjes 2018’ në Medvegjë

Në Medvegjë pritet të mbahet manifestimi tradicional ‘Takimet e Vendlindjes 2018’. Në mesin e të [...]

Tuna po kthehet

Tuna po kthehet

Përmes disa fotove e videove të postuara në instagram, Tuna duket që ka zgjedhur një [...]

Shitjet e PlayStation 4 duket se kanë arritur majat

Shitjet e PlayStation 4 duket se kanë arritur majat

PlayStation 4 ka qenë një sukses i [...]

Statistika, analizë dhe parashikim: Inter – Juventus

Statistika, analizë dhe parashikim: Inter – Juventus

[...]

Vazhdon largimi i të rinjve nga Maqedonia

Vazhdon largimi i të rinjve nga Maqedonia

Shkalla e lartë e papunësisë ka bërë që të rinjtë në Maqedoni të ardhmen e [...]

Rusal "reformohet" në këmbim të largimit të sanksioneve të SHBA-së

Rusal "reformohet" në këmbim të largimit të sanksioneve të SHBA-së

Manjati i gjigantit rus të aluminit, Oleg Deripaska ka pranuar ofertën e Shteteve të Bashkuara [...]

Nuk prezanton më "Dancing", por Ami ka dy fjalë për spektaklin!

Nuk prezanton më "Dancing", por Ami ka dy fjalë për spektaklin!

Por këtë vit për shkak të shtatzënisë së saj ajo është zëvendësuar nga aktorja bukuroshe [...]

Liverpool – Stoke City, formacionet zyrtare

Liverpool – Stoke City, formacionet zyrtare

[...]

Të ardhurat nga shërbimet cloud të Amazon rriten me 49%

Të ardhurat nga shërbimet cloud të Amazon rriten me 49%

Edhe njëherë tjetër Amazon theu pritshmëritë e [...]

Sheherzade kapet mat në bikini, dëshpëron me linjat trupore

Sheherzade kapet mat në bikini, dëshpëron me linjat trupore

34 vjeçarja Berguzar Korel njihet për bukurinë e saj natyrale.Berguzar Korel e njohur për publikun [...]

Opozita: Zëvendësministrat më shumë e pengojnë njëri-tjetrin sesa punojnë

Opozita: Zëvendësministrat më shumë e pengojnë njëri-tjetrin sesa punojnë

Qeveria “Haradinaj” i ka 21 ministri dhe hiç më pak se 78 zëvendësministra. Zyrtarë për [...]

Shuma marramendëse që Serbia ka shpenzuar për lobim kundër Kosovës

Shuma marramendëse që Serbia ka shpenzuar për lobim kundër Kosovës

Sipas të dhënave të SHBA, qeveria serbe ka paguar gjithsej 800,000 dollarë nga 2006 në [...]

Inter – Juventus, formacionet e mundshme të derbit të madh italian

Inter – Juventus, formacionet e mundshme të derbit të madh italian

[...]

Prokuroria hesht, IPK-ja trajton rastin e deportimit gabimisht

Prokuroria hesht, IPK-ja trajton rastin e deportimit gabimisht

Një ditë pas publikimit të skandalit të deportimit gabimisht nga Kosova të njërit nga gjashtë [...]

Përleshje masive mes punëtorëve të Bechtel-Enkas, një dërgohet në spital- gjashtë të tjerë arrestohen

Përleshje masive mes punëtorëve të Bechtel-Enkas, një dërgohet në spital- gjashtë të tjerë arrestohen

Një përleshje masive ka ndodhur ndërmjet punëtorëve të Bechetl-Enak-as mëngjesin e së premtës. Pas një [...]

Rreth 70.35% e banesave përdorin drurin për ngrohjeje

Rreth 70.35% e banesave përdorin drurin për ngrohjeje

Rreth 70.35% e banesave përdorin drurin për ngrohjeje Agjencia e Statistikave të Kosovës (ASK) ka [...]

Borxhi i qeverisë Haradinaj pritet të arrijë 2 miliardë euro

Borxhi i qeverisë Haradinaj pritet të arrijë 2 miliardë euro

Qeverisë së kryeministrit Ramush Haradinaj i përfundon mandati në 2021-n, deri në të cilin vit [...]

XQ5150AntalyaARRIVED 05:06
TK4100AntalyaSCHEDULED 06:15
PC6361AntalyaSCHEDULED 06:44
LX1430GeneveESTIMATED
TK1017Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZS1483GeneveESTIMATED
EZY4579BerlinESTIMATED
WK402ZurichESTIMATED
WK1406ZurichESTIMATED
ST6052DusseldorfESTIMATED
PC341Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
JP115FrankfurtESTIMATED
OS777ViennaESTIMATED
EZS1187Basel - MulhouseESTIMATED
EW5712StuttgartESTIMATED
JP838LjubljanaESTIMATED
ST6440StuttgartESTIMATED
JP3779Basel - MulhouseESTIMATED
DY1908OsloESTIMATED
OTF7444DusseldorfESTIMATED
ST6050MunichESTIMATED
TK1019Istanbul - AtaturkESTIMATED
W62235BudapestESTIMATED
OS769ViennaESTIMATED
TB1651BrusselsESTIMATED
OTF3564Basel - MulhouseESTIMATED
JP593MalmoESTIMATED
XC249AntalyaESTIMATED
TK4106AntalyaESTIMATED
KK6301AntalyaESTIMATED
TK1017Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZS1483GeneveESTIMATED
WK402ZurichESTIMATED
WK1406ZurichESTIMATED
D8452VantaaESTIMATED
ST6052DusseldorfESTIMATED
PC341Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
W67792London - LutonESTIMATED
OS777ViennaESTIMATED
JP838LjubljanaESTIMATED
EZS1187Basel - MulhouseESTIMATED
ST6074Basel - MulhouseESTIMATED
JP115FrankfurtESTIMATED
TK1019Istanbul - AtaturkESTIMATED
OS769ViennaESTIMATED
JP890LjubljanaESTIMATED
OTF3564Basel - MulhouseESTIMATED
JP593MalmoESTIMATED
Prishtina International Airport Adem Jashari
JP891LjubljanaCANCELLED
OS770ViennaTAKE OFF 05:12
XQ5151AntalyaSCHEDULED 05:55
JP114FrankfurtSCHEDULED 06:15
TK4101AntalyaSCHEDULED 07:25
PC6362AntalyaSCHEDULED 07:30
LX1431GeneveESTIMATED
EZS1484GeneveESTIMATED
TK1018Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZY4580BerlinESTIMATED
WK403ZurichESTIMATED
WK1407ZurichESTIMATED
OTF7434DusseldorfESTIMATED
ST6441StuttgartESTIMATED
PC342Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
JP3778PBasel - MulhouseESTIMATED
OS778ViennaESTIMATED
EZS1188Basel - MulhouseESTIMATED
EW5713StuttgartESTIMATED
JP839LjubljanaESTIMATED
ST6053DusseldorfESTIMATED
JP592MalmoESTIMATED
DY1909OsloESTIMATED
OTF3554Basel - MulhouseESTIMATED
ST6051MunichESTIMATED
TK1020Istanbul - AtaturkESTIMATED
W62236BudapestESTIMATED
TB1652BrusselsESTIMATED
OS770ViennaESTIMATED
JP891LjubljanaESTIMATED
XC250AntalyaESTIMATED
JP114FrankfurtESTIMATED
TK4107AntalyaESTIMATED
KK6302AntalyaESTIMATED
EZS1484GeneveESTIMATED
TK1018Istanbul - AtaturkESTIMATED
WK403ZurichESTIMATED
WK1407ZurichESTIMATED
D8453VantaaESTIMATED
ST6075Basel - MulhouseESTIMATED
PC342Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
W67791London - LutonESTIMATED
OS778ViennaESTIMATED
JP839LjubljanaESTIMATED
EZS1188Basel - MulhouseESTIMATED
ST6053DusseldorfESTIMATED
JP592MalmoESTIMATED
OTF3554Basel - MulhouseESTIMATED
TK1020Istanbul - AtaturkESTIMATED
JP891LjubljanaESTIMATED
OTF7314StuttgartESTIMATED
JP114FrankfurtESTIMATED
OS770ViennaESTIMATED
Prishtina International Airport Adem Jashari