Monchi thotë se Roma nuk ka nevojë të shesë lojtarët kryesorë, beson te rikthimi ndaj Liverpoolit

30.04.2018 13:27
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Monchi thotë se Roma nuk ka nevojë të shesë lojtarët kryesorë, beson te rikthimi ndaj Liverpoolit

Drejtori sport i Romës, Monchi, ka thënë se Roma nuk ka nevojë për të shitur lojtarë gjatë verës.

Klubi italian ka shitur Antonio Rudigerin, Leandro Paredes dhe Mohamed Salah në verën e kaluar për shkak të Fair Play Financiar, por Monchi thotë se nuk janë të detyruar t’i bëjnë më këto transferime.

Numri një i klubit italian për tregun e transferimeve beson edhe te rikthimi ndaj Liverpoolit në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve.

Lojtarët e Liverpoolit duke iu gëzuar golit ndaj Romës ((Foto: Getty Images)

“Për çdo gjysh, çdo baba, çdo fëmijë, për çdo fëmijë dhe çdo nipër. Jemi duke luajtur për gjithçka në të mërkurën”, ka thënë Monchi për Il Romanista.

“Unë besoj, ne besojmë. Ne do të japim gjithçka, ata kanë avantazhin, ne kemi Olimpico”.

“Jemi në një situatë ndryshe nga një vit mv parë, numrat e Romës janë publik”.

“Roma ka shitur Salah, Paredes dhe Rudiger dhe ishte 42 milionë euro në të kuqen. Nuk ishte një vendim i lehtë, por duhet të bënim zgjidhje”.

“Sot, gjërat janë ndryshe”, ka shtuar Monchi. /Telegrafi/

Komentet

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Londër: Depozita në renminbi arrin në 88.5 miliardë juanë

Londër: Depozita në renminbi arrin në 88.5 miliardë juanë

Fifi largohet nga “Big Brother VIP”

Fifi largohet nga “Big Brother VIP”

Çfarë është “Service95”, Dua Lipa zbulon projektin e saj më të ri

Çfarë është “Service95”, Dua Lipa zbulon projektin e saj më të ri

Momenti kur Fifit i bie të fikët LIVE në Big Brother VIP (VIDEO)

Momenti kur Fifit i bie të fikët LIVE në Big Brother VIP (VIDEO)

Shënon Ronaldo, Man Utd në epërsi ndaj Villarrealit

Shënon Ronaldo, Man Utd në epërsi ndaj Villarrealit

E sheh gruan në makinën e tjetërkujt, shikoni se si reagon kinezi (Video)

E sheh gruan në makinën e tjetërkujt, shikoni se si reagon kinezi (Video)

Vedat Muriqi në depresion: Jam pothuajse i vdekur mendërisht

Vedat Muriqi në depresion: Jam pothuajse i vdekur mendërisht

Florian Marku i pandalshëm, e mund Luisetton

Florian Marku i pandalshëm, e mund Luisetton

Llojet e dhimbjeve të kokës – Kur duhet të shqetësoheni?

Llojet e dhimbjeve të kokës – Kur duhet të shqetësoheni?

Gjilani fiton dhe rrëmben kreun në Superligë, Drita e Malisheva fitojnë në minutat e fundit

Gjilani fiton dhe rrëmben kreun në Superligë, Drita e Malisheva fitojnë në minutat e fundit

Gerrard vjen me një vendim të çuditshëm, ua ndalon lojtarëve këtë gjë

Gerrard vjen me një vendim të çuditshëm, ua ndalon lojtarëve këtë gjë

10 gjëra që nuk duhet t’i bëni në Facebook

10 gjëra që nuk duhet t’i bëni në Facebook

Banori i ri në “Big Brother VIP” është analisti i njohur

Banori i ri në “Big Brother VIP” është analisti i njohur

Kosova fiton me një gol në minutat e fundit, ia humb shpresat Shqipërisë

Kosova fiton me një gol në minutat e fundit, ia humb shpresat Shqipërisë

Mësoni nga rutina e mëngjesit e shefit Ekzekutiv të Google, bazohet në 3 gjëra të thjeshta

Mësoni nga rutina e mëngjesit e shefit Ekzekutiv të Google, bazohet në 3 gjëra të thjeshta

Anglia po e deklason Shqipërinë, e shënon edhe golin e tretë

Anglia po e deklason Shqipërinë, e shënon edhe golin e tretë