Opozita paralajmëron bllokimin e taksës ekologjike

Opozita paralajmëron bllokimin e taksës ekologjike

Synimi i Qeverisë së Maqedonisë së Veriut që të rrisë çmimin e karburanteve, përmes asaj [...]

Arrestohet drejtori i KPM-së, Luan Latifi

Arrestohet drejtori i KPM-së, Luan Latifi

Kryeshefi i Komisionit të Pavarur për Media (KPM), Luan Latifi është arrestuar sot nën dyshimin [...]

Kurti thotë se nuk ka ndryshuar qëndrim për Ujmanin, nuk tregon se kur do ta vizitojë veriun

Kurti thotë se nuk ka ndryshuar qëndrim për Ujmanin, nuk tregon se kur do ta vizitojë veriun

Kryeministri Albin Kurti, tha se qëndrimi i Qeverisë për liqenin e Ujmanit nuk ka ndryshuar, [...]

Shën Stefani ‘çlirohet’ nga ekskluziviteti

Shën Stefani ‘çlirohet’ nga ekskluziviteti

Ekskluziviteti në Shën Stefan dhe Milloçer nuk ekziston më dhe ai tashmë është zëvendësuar me [...]

Ministri Murati tregon se si do të ndahen mjetet nga pakoja për rimëkëmbje ekonomike

Ministri Murati tregon se si do të ndahen mjetet nga pakoja për rimëkëmbje ekonomike

Ministri i Financave, Hekuran Murati, ka treguar se pakoja e rimëkëmbjes ekonomike prej 420 milionë [...]

Prokuroria jep detaje për arrestimet “Subvencionet 2021”: 14 prej tyre zyrtarë të ministrisë së Bujqësi

Prokuroria jep detaje për arrestimet “Subvencionet 2021”: 14 prej tyre zyrtarë të ministrisë së Bujqësi

Pas arrestimeve në Agjencinë për Zhvillim të Bujqësisë nga Policia e Kosovës, Prokuroria e Shtetit [...]

Kosova merr mbështetje për viza nga Belgjika

Kosova merr mbështetje për viza nga Belgjika

Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës e Republikës së Kosovës, Donika Gërvalla, po qëndron [...]

Deputetët kërkojnë hapa konkret nga MSh-ja për minimizim të nevojave për trajtim jashtë vendit

Deputetët kërkojnë hapa konkret nga MSh-ja për minimizim të nevojave për trajtim jashtë vendit

Kuvendi ka miratuar e Rekomandimeve të Komisionit për Mbikëqyrjen e Financave Publike për Raportin e [...]

“Subvencionet 2021”: Zgjerohet operacioni i Policisë, arrestime edhe në Istog

“Subvencionet 2021”: Zgjerohet operacioni i Policisë, arrestime edhe në Istog

Aksioni i Policisë së Kosovës për rastin “Subvencionet” ka vazhduar edhe në disa komuna të [...]

Dragica Gashiqit nuk i lejohet vendosja e derës së blinduar në banesën e saj në Gjakovë

Dragica Gashiqit nuk i lejohet vendosja e derës së blinduar në banesën e saj në Gjakovë

Dragica Gashiq, e cila në fillim të qershorit të këtij viti, është kthyer në Gjakovë, [...]

“Nuk fjeta gjithë natën, ai gabim do të më shoqërojë deri në vdekje”, Muller reagon pas rastit të humbur ndaj Anglisë

“Nuk fjeta gjithë natën, ai gabim do të më shoqërojë deri në vdekje”, Muller reagon pas rastit të humbur ndaj Anglisë

Sulmuesi i Kombëtares së Gjermanisë, Thomas Muller ka reaguar me anë të rrjeteve sociale për [...]

AKK për rastin e Arta Rama-Hajrizit dhe Xhavit Halitit: Nuk kemi bërë asnjë lëshim

AKK për rastin e Arta Rama-Hajrizit dhe Xhavit Halitit: Nuk kemi bërë asnjë lëshim

Agjencia kundër Korrupsionit, ka dalë me një sqarim rreth publikimit të regjistrave të deklarimit të [...]

Situata me COVID-19: Në SHSKUK po trajtohen 84 pacientë

Situata me COVID-19: Në SHSKUK po trajtohen 84 pacientë

84 pacientë, të dyshuar dhe të konfirmuar me COVID-19, janë duke u trajtuar në klinikat [...]

Albulena Haxhiu reagon pas aksionit “Subvencioni 2021”

Albulena Haxhiu reagon pas aksionit “Subvencioni 2021”

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu ka reaguar pas arrestimit të disa zyrtarëve në Ministrinë e [...]

Kuvendi shkarkoi pesë anëtarët e KPMSHCK-së

Kuvendi shkarkoi pesë anëtarët e KPMSHCK-së

Kuvendi i Kosovës me 62 për, 3 kundër dhe 11 abstenime për shkarkoi pesë anëtarët [...]

Vlora Dumoshit i humb kuleta, kërkon ndihmë për ta gjetur

Vlora Dumoshit i humb kuleta, kërkon ndihmë për ta gjetur

Deputetes së Lidhjes Demokratike të Kosovës, Vlora Dumoshit sot i ka ndodhur një e papritur, [...]

Përfundon aksioni te Ministria e Bujqësisë, shtatë të arrestuar

Përfundon aksioni te Ministria e Bujqësisë, shtatë të arrestuar

Policia e Kosovës ka përfunduar aksionin te Agjencia për Zhvillimin e Bujqësisë, ku ka arrestuar [...]

“Duan ta rrëmbejnë Vidovdanin”, Stefanoviq: Faleminderit Grenellit për leksionin që i dha Prishtinës

“Duan ta rrëmbejnë Vidovdanin”, Stefanoviq: Faleminderit Grenellit për leksionin që i dha Prishtinës

Ministri i Mbrojtjes së Serbisë Nebojsha Stefanoviq falënderoi ish të dërguarin special të SHBA për [...]

Sot kulminacioni i nxehtësisë

Sot kulminacioni i nxehtësisë

Dita e sotme (e mërkurë) do të shënojë kulminacionin e nxehtësisë në Kosovë, ndërsa më [...]

Haga shqipton dënimin për Stanishiqin dhe Simatoviqin

Haga shqipton dënimin për Stanishiqin dhe Simatoviqin

Gjykata e Kombeve të Bashkuara në Hagë do të shpallë sot vendimin për dy ish-shefa [...]

100 ditët e Qeverisë Kurti

100 ditët e Qeverisë Kurti

Qeveria Kurti sot bën 100 ditë prej se është votuar në Kuvendin e Kosovës. Pas [...]

Sami Kurteshi me akuza në deklarimin e pasurisë: Hajnat po ia vjedhin biznesin gruas time, policia e prokuroria nuk i zbulojnë kurrë

Sami Kurteshi me akuza në deklarimin e pasurisë: Hajnat po ia vjedhin biznesin gruas time, policia e prokuroria nuk i zbulojnë kurrë

Anëtari i Lëvizjes Vetëvendosje në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve, Sami Kurteshi, ka drejtuar akuza në [...]

Von Cramon: Optimiste për afrim qëndrimesh Kosovë-Serbi

Von Cramon: Optimiste për afrim qëndrimesh Kosovë-Serbi

Raportuesja për Kosovën në Parlamentin Evropian, Viola von Cramon, tha në Prishtinë se është optimiste [...]

I mituri nga Fushë Kosova rrah nënën dhe motrën 11-vjeçare

I mituri nga Fushë Kosova rrah nënën dhe motrën 11-vjeçare

Një i mitur në Fushë Kosovë ka ushtruar dhunë fizike ndaj nënës dhe motrës së [...]

Hajnat e maskuar vjedhin 450 euro në një pompë derivatesh në Skenderaj

Hajnat e maskuar vjedhin 450 euro në një pompë derivatesh në Skenderaj

Hajnat kanë vjedhur 450 euro në një pompë të derivateve në fshatin Tërnavc të Skenderajt.Rastin [...]

Vdes në moshën 33 vjeçare muzikanti shqiptar

Vdes në moshën 33 vjeçare muzikanti shqiptar

Ka ndërruar jetë këngëtari dhe autori i shumë këngëve Ylber Aliu.Lajmin e dhanë figurat publike [...]

Çfarë duhet të dini për variantin Delta?

Çfarë duhet të dini për variantin Delta?

Në Kosovë, më 29 qershor, autoritetet shëndetësore njoftuan se kanë regjistruar dy raste me variantin [...]

Ndalohet nën dyshimin për ryshfet drejtori i Financave në KPM

Ndalohet nën dyshimin për ryshfet drejtori i Financave në KPM

Prokuroria Themelore në Prishtinë, njofton se Departamenti i Krimeve të Rënda, konkretisht Njësiti për Krime [...]

Teuta e uron Memli Krasniqin pas kandidimit për kryetar të PDK-së

Teuta e uron Memli Krasniqin pas kandidimit për kryetar të PDK-së

Deputeti i Kuvendit të Kosovës po garon për zgjedhjet brenda Partisë Demokratike të Kosovës. Memli Krasniqi, [...]

Kuvendi mblidhet nga ora 10:00, shtatë pika në rend të ditës

Kuvendi mblidhet nga ora 10:00, shtatë pika në rend të ditës

Drejtoria për Marrëdhënie me Publikun e Kuvendit të Kosovës ka njoftuar se sot do të [...]

Si të filloni një blog tuajin!

Si të filloni një blog tuajin!

Joel Wilson, në një shkrim të mëhershëm shkruan se sfida e publikimit online qëndron te [...]

Basti i Sylës: Nëse PDK e humbë Drenasin, unë më nuk dal në televizion

Basti i Sylës: Nëse PDK e humbë Drenasin, unë më nuk dal në televizion

Gazetari Valon Syla ka thënë se komuna e Drenasit është bastion i PDK-së dhe kjo [...]

Abdixhiku për 100 ditëshin e Kurtit: Kushërinjtë për dasma, u bënë profesionistët më të zot

Abdixhiku për 100 ditëshin e Kurtit: Kushërinjtë për dasma, u bënë profesionistët më të zot

Kryetari i LDK-së, Lumir Abdixhiku është deklaruar lidhur me 100 ditëshin e Qeverisë Kurti II. [...]

Rama Hajrizi thotë se AKK ka gabuar: Nuk janë 6 milionë euro, por 6 mijë

Rama Hajrizi thotë se AKK ka gabuar: Nuk janë 6 milionë euro, por 6 mijë

Ish-kryetarja e Gjykatës Kushtetuese, Arta Rama-Hajrizi, ka demantuar të dhënat e Agjencisë Kundër Korrupsionit se [...]

LDK thërret konferencë për media lidhur me 100 ditëshin e Qeverisë Kurti

LDK thërret konferencë për media lidhur me 100 ditëshin e Qeverisë Kurti

Lidhja Demokratike e Kosovës ka thirrur konferencë për media. Konferenca mbahet nesër në ora 11:00 në [...]

​Institucionet gjermane po mbyllin llogaritë e tyre në Facebook

​Institucionet gjermane po mbyllin llogaritë e tyre në Facebook

Organizatat qeveritare gjermane do të mbyllin llogaritë e tyre në Facebook deri në fund të [...]

Ish-kryetarja e Gjykatës Kushtetuese, Rama-Hajrizi ka të kursyera në bankë mbi 6 milionë euro

Ish-kryetarja e Gjykatës Kushtetuese, Rama-Hajrizi ka të kursyera në bankë mbi 6 milionë euro

Zyrtarë të shumtë publik të Kosovës tashmë kanë të zyrtarizuar pasurinë e tyre. Në kuadër të [...]

Caktohet data: Më 12 korrik Simmons raporton në Kuvend për skandalet e EULEX-it

Caktohet data: Më 12 korrik Simmons raporton në Kuvend për skandalet e EULEX-it

Ligjvënësit kosovarë, të hënën e 12 korrikut do të kenë një seancë të rëndësishme. Në Kuvendin [...]

Kurti me komandantin e KFOR-it diskutojnë për sigurinë në vend

Kurti me komandantin e KFOR-it diskutojnë për sigurinë në vend

E kaltra për drejtësi dhe besnikëri, e kuqja për guxim dhe sakrificë janë ngjyrat simbol [...]

Anglia gjunjëzon Gjermaninë, kalon në çerekfinale të “Euro 2020”

Anglia gjunjëzon Gjermaninë, kalon në çerekfinale të “Euro 2020”

Anglia është çerekfinalistja e re e Kampionatit Evropian të futbollit. “Tre luanët” mposhtën sot me rezultat [...]

Arrijnë në Kosovë edhe mbi 106 mijë vaksina anti-COVID të Pfizer

Arrijnë në Kosovë edhe mbi 106 mijë vaksina anti-COVID të Pfizer

Edhe mbi 106 mijë vaksina të Pfizer kanë arritur në Kosovë në kuadër të kontratës [...]

Kërcënohet me heqje koke Richard Grenell

Kërcënohet me heqje koke Richard Grenell

Ish i dërguari Special i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Richard Grenell, është kërcënuar me [...]

AAK tregon emrat e kandidatëve për kryetarë në 13 komuna

AAK tregon emrat e kandidatëve për kryetarë në 13 komuna

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), në vazhdën e përgatitjeve për zgjedhjet lokale që mbahen [...]

Gjoshi përmend emrin e një tjetër kandidati për kryetar të PDK’së

Gjoshi përmend emrin e një tjetër kandidati për kryetar të PDK’së

Memli Krasniqi është kandidati zyrtar për të parin e PDK-së, mirëpo, sipas Betim Gjoshit, edhe [...]

XQ5150AntalyaARRIVED 05:06
TK4100AntalyaSCHEDULED 06:15
PC6361AntalyaSCHEDULED 06:44
LX1430GeneveESTIMATED
TK1017Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZS1483GeneveESTIMATED
EZY4579BerlinESTIMATED
WK402ZurichESTIMATED
WK1406ZurichESTIMATED
ST6052DusseldorfESTIMATED
PC341Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
JP115FrankfurtESTIMATED
OS777ViennaESTIMATED
EZS1187Basel - MulhouseESTIMATED
EW5712StuttgartESTIMATED
JP838LjubljanaESTIMATED
ST6440StuttgartESTIMATED
JP3779Basel - MulhouseESTIMATED
DY1908OsloESTIMATED
OTF7444DusseldorfESTIMATED
ST6050MunichESTIMATED
TK1019Istanbul - AtaturkESTIMATED
W62235BudapestESTIMATED
OS769ViennaESTIMATED
TB1651BrusselsESTIMATED
OTF3564Basel - MulhouseESTIMATED
JP593MalmoESTIMATED
XC249AntalyaESTIMATED
TK4106AntalyaESTIMATED
KK6301AntalyaESTIMATED
TK1017Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZS1483GeneveESTIMATED
WK402ZurichESTIMATED
WK1406ZurichESTIMATED
D8452VantaaESTIMATED
ST6052DusseldorfESTIMATED
PC341Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
W67792London - LutonESTIMATED
OS777ViennaESTIMATED
JP838LjubljanaESTIMATED
EZS1187Basel - MulhouseESTIMATED
ST6074Basel - MulhouseESTIMATED
JP115FrankfurtESTIMATED
TK1019Istanbul - AtaturkESTIMATED
OS769ViennaESTIMATED
JP890LjubljanaESTIMATED
OTF3564Basel - MulhouseESTIMATED
JP593MalmoESTIMATED
Prishtina International Airport Adem Jashari
JP891LjubljanaCANCELLED
OS770ViennaTAKE OFF 05:12
XQ5151AntalyaSCHEDULED 05:55
JP114FrankfurtSCHEDULED 06:15
TK4101AntalyaSCHEDULED 07:25
PC6362AntalyaSCHEDULED 07:30
LX1431GeneveESTIMATED
EZS1484GeneveESTIMATED
TK1018Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZY4580BerlinESTIMATED
WK403ZurichESTIMATED
WK1407ZurichESTIMATED
OTF7434DusseldorfESTIMATED
ST6441StuttgartESTIMATED
PC342Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
JP3778PBasel - MulhouseESTIMATED
OS778ViennaESTIMATED
EZS1188Basel - MulhouseESTIMATED
EW5713StuttgartESTIMATED
JP839LjubljanaESTIMATED
ST6053DusseldorfESTIMATED
JP592MalmoESTIMATED
DY1909OsloESTIMATED
OTF3554Basel - MulhouseESTIMATED
ST6051MunichESTIMATED
TK1020Istanbul - AtaturkESTIMATED
W62236BudapestESTIMATED
TB1652BrusselsESTIMATED
OS770ViennaESTIMATED
JP891LjubljanaESTIMATED
XC250AntalyaESTIMATED
JP114FrankfurtESTIMATED
TK4107AntalyaESTIMATED
KK6302AntalyaESTIMATED
EZS1484GeneveESTIMATED
TK1018Istanbul - AtaturkESTIMATED
WK403ZurichESTIMATED
WK1407ZurichESTIMATED
D8453VantaaESTIMATED
ST6075Basel - MulhouseESTIMATED
PC342Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
W67791London - LutonESTIMATED
OS778ViennaESTIMATED
JP839LjubljanaESTIMATED
EZS1188Basel - MulhouseESTIMATED
ST6053DusseldorfESTIMATED
JP592MalmoESTIMATED
OTF3554Basel - MulhouseESTIMATED
TK1020Istanbul - AtaturkESTIMATED
JP891LjubljanaESTIMATED
OTF7314StuttgartESTIMATED
JP114FrankfurtESTIMATED
OS770ViennaESTIMATED
Prishtina International Airport Adem Jashari