Gazetarët, kameramanët dhe fotoreporterët mund të aplikojnë për vaksinim me prioritet

30.06.2021 23:15
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Gazetarët, kameramanët dhe fotoreporterët mund të aplikojnë për vaksinim me prioritet

Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës (AGK) njofton të gjithë gazetarët, kameramanët dhe fotoreporterët se që nga nesër do të mund të aplikojnë për imunizim me vaksinat kundër COVID 19.

Kjo është arritur pas komunikimit të shpeshtë të AGK-së me Ministrinë e Shëndetësisë.

“Sot komiteti respektiv ka marrë vendim per perfshirje te Gazetareve me prioritet per imunizim! Me siguri qe nga neser edhe platforma e – Kosova do e mundesoj versionin me kete ndryshim, dhe do njoftoheni sapo te jete bere perditesimi i ndryshimit ne platformen e cekur”, thuhet në njoftimin e ministrisë për AGK-në.

AGK-ja e sheh si tejet të rëndësishëm këtë vendim pasi që gazetarët kanë kontribuuar në vazhdimësi gjatë pandemisë, si me informim të drejtë, ashtu edhe në parandalimin e shpërndarjes së dezinformatave. E tërë veprimtaria e tyre është shtrirë në vijën e parë të frontit, së bashku me punonjësit e tjerë esencial. Kanë raportuar nga vatrat e infeksionit që para shfaqjes së rasteve të para me COVID-19 në Kosovë, kanë mbuluar ngjarjet politike dhe sociale gjithashtu, në mënyrën më profesionale të mundshme, në ndërkohë që janë përballur me një të panjohur për të gjithë ne.

Komentet

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Ngjarje e rëndë: Bie nga lartësia e ndërtesës ku po punonte, vdes 35-vjeçari

Ngjarje e rëndë: Bie nga lartësia e ndërtesës ku po punonte, vdes 35-vjeçari

IKShPK: 16 raste të reja me Covid-19 dhe as një vdekje në 24 orët e fundit

IKShPK: 16 raste të reja me Covid-19 dhe as një vdekje në 24 orët e fundit

Pamje nga kolona në Merdare, ku mërgimtarët po presin deri në 5 orë për të hyrë në Kosovë

Pamje nga kolona në Merdare, ku mërgimtarët po presin deri në 5 orë për të hyrë në Kosovë

Kompania “Frutex” qe katër ditë pa energji elektrike, paralajmëron padi ndaj KEDS-it

Kompania “Frutex” qe katër ditë pa energji elektrike, paralajmëron padi ndaj KEDS-it

Drejtori i KEK-ut i përgjigjet akuzave të Molliqajt: Janë shpifje

Drejtori i KEK-ut i përgjigjet akuzave të Molliqajt: Janë shpifje

Zëdhënësi i KEDS-it: Për disa muaj e kemi bartur barrën e furnizimin me rrymë, kur u shterën resurset filluan kufizimet

Zëdhënësi i KEDS-it: Për disa muaj e kemi bartur barrën e furnizimin me rrymë, kur u shterën resurset filluan kufizimet

Rizvanolli paralajmëron dërgimin e dosjes në polici për rastet kur ka reduktime më shumë se 2 orë

Rizvanolli paralajmëron dërgimin e dosjes në polici për rastet kur ka reduktime më shumë se 2 orë

Molliqaj: Sipas burimeve tona, blloqet A3 dhe A5 u prishën qëllimisht nga KEDS-i, menaxhmenti i ri i KEK-ut dhe Qeveria

Molliqaj: Sipas burimeve tona, blloqet A3 dhe A5 u prishën qëllimisht nga KEDS-i, menaxhmenti i ri i KEK-ut dhe Qeveria

Hoti: Së shpejti, LDK-ja do të kthehet në krye të Qeverisë

Hoti: Së shpejti, LDK-ja do të kthehet në krye të Qeverisë

Ministri Latifi kërkon që mërgimtarët të vijnë të vaksinuar e pa Covid-19, paralajmëron mbyllje

Ministri Latifi kërkon që mërgimtarët të vijnë të vaksinuar e pa Covid-19, paralajmëron mbyllje

Kurti thotë se marrëveshja me Serbinë do të duhej të përfundonte brenda mandatit të qeverisë së tij

Kurti thotë se marrëveshja me Serbinë do të duhej të përfundonte brenda mandatit të qeverisë së tij

Rriten temperaturat, parashikimi i motit për fundjavën

Rriten temperaturat, parashikimi i motit për fundjavën

Sherifi – PSD-së: Kollaj me flamurin e Kosovës, le të provojnë me ia heq Kurtit flamurin kombëtar

Sherifi – PSD-së: Kollaj me flamurin e Kosovës, le të provojnë me ia heq Kurtit flamurin kombëtar

Kriza me energji, Kurti: S’kemi mundur ta blejmë rrymën më herët sepse s’konzervohet në frigorifer

Kriza me energji, Kurti: S’kemi mundur ta blejmë rrymën më herët sepse s’konzervohet në frigorifer

Drejtori i Policisë: Nëse prokuroria kërkon nga ne, do t’i arrestojmë Veselinoviqin dhe Radojçiqin

Drejtori i Policisë: Nëse prokuroria kërkon nga ne, do t’i arrestojmë Veselinoviqin dhe Radojçiqin

Qeveria shpall masa emergjente për kufizim të furnizimit me energji elektrike për 60 ditë

Qeveria shpall masa emergjente për kufizim të furnizimit me energji elektrike për 60 ditë