Gjykimi për keqpërdorim të besimit, i akuzuari thotë se nuk beson në drejtësi

Gjykimi për keqpërdorim të besimit, i akuzuari thotë se nuk beson në drejtësi

I akuzuari për veprën penale “keqpërdorimi i besimit”, Hamdi Krasniqi ka thënë se nuk i [...]

Haskuka me 3 shtëpi, 1 banesë, 2 vetura e 3 toka, së bashku me gruan ka 24 mijë euro kursime

Haskuka me 3 shtëpi, 1 banesë, 2 vetura e 3 toka, së bashku me gruan ka 24 mijë euro kursime

Mytaher Haskuka që udhëheq komunën e Prizrenit ka deklaruar pasuri të madhe në Agjencinë Kosovare [...]

Nesër vazhdon seanca plenare e Kuvendit

Nesër vazhdon seanca plenare e Kuvendit

Drejtoria për Marrëdhënie me Publikun e Kuvendit të Kosovës ka njoftuar se nesër do të [...]

KEDS njofton për ndërprerjen e energjisë elektrike për nesër

KEDS njofton për ndërprerjen e energjisë elektrike për nesër

KEDS ka njoftuar lidhur me punimet në rrjet dhe ndërprerjet e energjisë elektrike të cilat [...]

Dështon mbledhja e Kryesisë, Konjufca kërkon që Grupet Parlamentare të jenë më të përgjegjshme

Dështon mbledhja e Kryesisë, Konjufca kërkon që Grupet Parlamentare të jenë më të përgjegjshme

Kryetari i Kuvendit, Glauk Konjufca, tregoi se mbledhja e Kryesisë nuk ka arritur të mbahet [...]

Mehaj takohet me ambasadorin e Çekisë, konfirmohet mbështetja për Kosovën

Mehaj takohet me ambasadorin e Çekisë, konfirmohet mbështetja për Kosovën

Në kuadër të takimeve me përfaqësuesit e korit diplomatik në vend, ministri i Mbrojtjes Armend [...]

MSh-ja del me njoftim për qytetarët, kjo kategori e personave mund të aplikoj tani për vaksinim

MSh-ja del me njoftim për qytetarët, kjo kategori e personave mund të aplikoj tani për vaksinim

Ministria e Shëndetësisë ka bërë të ditur se terminët për vaksinim tashmë mund t’i bëjnë [...]

Serbia demonstron forcën ushtarake dhe paralajmëron investime

Serbia demonstron forcën ushtarake dhe paralajmëron investime

Nga ajri dhe nga toka, nga rrafshnalta e Peshterit në jug e deri në Kragujevc [...]

Komisioni për Ekonomi procedon në Kryesi dy emra për të parin e ARShU-së

Komisioni për Ekonomi procedon në Kryesi dy emra për të parin e ARShU-së

Komisioni për Ekonomi, Industri, Ndërmarrësi dhe Tregti shqyrton raportin e panelit për zgjedhjen e “Drejtorit [...]

Asnjë i vdekur nga Covid-19, ndërsa janë raportuar 6 raste të reja

Asnjë i vdekur nga Covid-19, ndërsa janë raportuar 6 raste të reja

Në 24 orët e fundit në Kosovë nuk është raportuar asnjë viktimë nga COVID-19.Gjatë kësaj [...]

Von Cramon nuk jep shpresë për vizat: Kushtet janë përmbushur, por disa shtete po e pengojnë

Von Cramon nuk jep shpresë për vizat: Kushtet janë përmbushur, por disa shtete po e pengojnë

Raportuesja për Kosovën në Parlamentin Evropian, Viola Von Cramon pas vizitës disa ditore në Kosovë.Cramon [...]

Borrell, kryeministrit Kurti: Mirëpres bashkëpunimin tonë të ngushtë në vazhdimësi

Borrell, kryeministrit Kurti: Mirëpres bashkëpunimin tonë të ngushtë në vazhdimësi

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, ka pranuar një letër nga Përfaqësuesi i Lartë [...]

Shefi i Stafit të Presidentes, mbi 250 mijë euro para të gatshme e me veturë 38 mijë euro

Shefi i Stafit të Presidentes, mbi 250 mijë euro para të gatshme e me veturë 38 mijë euro

Shefi i Stafit të Presidentes Vjosa Osmani, Blerim Vela, ka deklaruar se ka mbi 250 [...]

Vuçiq: E gjithë historia e Serbisë po shikohet nga këndvështrimi i Kosovës

Vuçiq: E gjithë historia e Serbisë po shikohet nga këndvështrimi i Kosovës

Presidenti serb, Aleksandar Vuçiq, ka thënë se e gjithë historia e Serbisë po shikohet [...]

Supremja vërteton dënimin me burgim të përjetshëm ndaj policit që vrau punëtorin në Suharekë

Supremja vërteton dënimin me burgim të përjetshëm ndaj policit që vrau punëtorin në Suharekë

Kolegji i Gjykatës Supreme, në çështjen penale të akuzuarit Shefki Spahiu nga Suhareka, për shkak [...]

Dy zyrtarët që paguhen më shumë se Albin Kurti e Glauk Konjufca

Dy zyrtarët që paguhen më shumë se Albin Kurti e Glauk Konjufca

Drejtori i Bankës Qendrore të Kosovës, Fehmi Mehmeti dhe Drejtori Menaxhues i Fondit të Kursimeve [...]

Paraqitja e Xhakës kundër Francës përshkruhet si më e mira ndonjëherë

Paraqitja e Xhakës kundër Francës përshkruhet si më e mira ndonjëherë

Kapiteni i Zvicrës, Granit Xhaka prodhoi një performancë mjaft mahnitëse duke u vlerësuar si ‘lojtari [...]

Edi Rama pas incidenteve të ditëve të fundit: Policia do të jetë e pranishme në të gjithë vijën bregdetare

Edi Rama pas incidenteve të ditëve të fundit: Policia do të jetë e pranishme në të gjithë vijën bregdetare

Kryeministri Edi Rama, në një komunikim për mediat u shpreh se Policia e Shtetit do [...]

Petkoviq: Kompromisi me Kosovën duhet të lindë nga dialogu

Petkoviq: Kompromisi me Kosovën duhet të lindë nga dialogu

Drejtori i të ashtuquajturës Zyre Serbe për Kosovën, Petar Petkoviq, deklaroi sot se kompromisi midis [...]

Von Cramon “këshillon” liderët e Kosovës që ta vizitojnë veriun

Von Cramon “këshillon” liderët e Kosovës që ta vizitojnë veriun

Raportuesja për Kosovën në Parlamentin Evropian, Viola von Cramon iu ka bërë thirrje liderëve të [...]

Bie vlera e arit, niveli më i ulët që nga 2016-ta

Bie vlera e arit, niveli më i ulët që nga 2016-ta

Vlera e arit është duke pësuar rënien më të madhe mujore që nga viti 2016. Kjo [...]

Xhavit Haliti thotë se AKK’ja ia ngatërroi pasurinë me atë të Xhavit Ukës

Xhavit Haliti thotë se AKK’ja ia ngatërroi pasurinë me atë të Xhavit Ukës

Deputeti nga radhët e PDK’së, Xhavit Haliti ka reaguar pas deklarimit të pasurisë nga Agjencia [...]

49-vjeçari goditet nga rryma në lagjen “Ulpiana”

49-vjeçari goditet nga rryma në lagjen “Ulpiana”

Një 49-vjeçar është goditur sot nga rryma në lagjen “Ulpiana”, në Prishtinë. Sipas policisë ai është [...]

Mali i Zi kontakton autoritetet e Kosovës për të arrestuarin në Gazimestan

Mali i Zi kontakton autoritetet e Kosovës për të arrestuarin në Gazimestan

Ministria e Punëve të Jashtme e Malit të Zi ka thënë se Ambasada në Kosovë [...]

Dragica Gashiqit, që u kthye në Gjakovë, Petkoviqi i premton derë të blinduar dhe kamera të sigurisë në banesë

Dragica Gashiqit, që u kthye në Gjakovë, Petkoviqi i premton derë të blinduar dhe kamera të sigurisë në banesë

Dragica Gashiq që është kthyer për të jetuar në Gjakovë është kundërshtuar nga banorët e [...]

“Mini-Schengel”, Rama sot takim me Vuçiçin dhe Zaev, çfarë pritet të diskutohet

“Mini-Schengel”, Rama sot takim me Vuçiçin dhe Zaev, çfarë pritet të diskutohet

Kryeministri Edi Rama ditën e sotme do të marrë pjesë në një konferencë online për [...]

Vdes pesëvjeçarja që u godit me veturë nga një polic në Kaçanik

Vdes pesëvjeçarja që u godit me veturë nga një polic në Kaçanik

Policia e Kosovës ka njoftuar se ka vdekur një pesëvjeçare, e cila u aksidentua nga [...]

Merkel kundër mbylljes sërish të kufijve: Besoj që ne kemi nxjerrë mësime tashmë

Merkel kundër mbylljes sërish të kufijve: Besoj që ne kemi nxjerrë mësime tashmë

Kancelarja e Gjermanisë, Merkel, ka refuzuar kategorikisht rregullat strikte kufitare me vendet fqinje europiane si [...]

Dogana mbledh 580 milionë euro, 28 % më shumë se në gjashtëmujorin e vitit të kaluar

Dogana mbledh 580 milionë euro, 28 % më shumë se në gjashtëmujorin e vitit të kaluar

Dogana e Kosovës në gjashtëmujorin e parë të vitit 2021 ka shënuar rritje të të [...]

Vritet një person në “Shtëpinë e të Moshuarve” në Istog

Vritet një person në “Shtëpinë e të Moshuarve” në Istog

Policia e Kosovës ka njoftuar se mëngjesin e djeshëm ka ndodhur një vrasje nga pakujdesia [...]

Pasuria e madhe e Lutfi Hazirit, e trashëguar nga prindi

Pasuria e madhe e Lutfi Hazirit, e trashëguar nga prindi

Kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri ka bërë deklarimin e pasurisë për Agjencionin Kundër [...]

Gjuriq i reagon Çitakut: Falsifikimi i historisë mund të helmojë brezat e ardhshëm me urrejtje

Gjuriq i reagon Çitakut: Falsifikimi i historisë mund të helmojë brezat e ardhshëm me urrejtje

Ambasadori i Serbisë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Marko Gjuriq, ka reaguar ndaj deklaratës [...]

Zhduket një 13-vjeçare nga Podujeva

Zhduket një 13-vjeçare nga Podujeva

Një vajzë 13-vjeçare është zhdukur në Podujevë. Rastin ka ndodhur në fshatin Bradash të kësaj komune, [...]

Uroj serbët për Vidovdanin, përplasje mes Çitakut dhe Grenellit në Twitter

Uroj serbët për Vidovdanin, përplasje mes Çitakut dhe Grenellit në Twitter

Ish-emisari amerikan për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell nxiti reagime të shumta pas një postimi të [...]

Temperatura të larta edhe sot, maksimalja deri në 36 gradë

Temperatura të larta edhe sot, maksimalja deri në 36 gradë

Situatë e ngjashme meteorologjike do të vijojë edhe sot në vendin tonë. Temperaturat minimale do të [...]

Kryesia e Kuvendit mblidhet sot, këto janë pikat e rendit të ditës

Kryesia e Kuvendit mblidhet sot, këto janë pikat e rendit të ditës

Kryesia e Kuvendit mblidhet sot nga ora 16:00, ku do të ketë disa pika të [...]

Zvicra e shqiptarëve eliminon Francën nga “Euro 2020”

Zvicra e shqiptarëve eliminon Francën nga “Euro 2020”

Zvicra ka bërë befasinë duke eliminuar Francën nga Kampionati Evropian “Euro 2020”. Kampioni i Botës ishte [...]

​Në Shqipëri arrijnë edhe mbi 24.000 vaksina antiCOVID-19

​Në Shqipëri arrijnë edhe mbi 24.000 vaksina antiCOVID-19

Në aeroportin “Nënë Tereza” në Tiranë mbërritën 14.040 doza të vaksinës Pfizer, ndërsa më herët [...]

Vlora Çitaku i reagon Grenellit, pasi ua uroi serbëve Vidovdanin: Nuk ishte beteja e tyre

Vlora Çitaku i reagon Grenellit, pasi ua uroi serbëve Vidovdanin: Nuk ishte beteja e tyre

Vlora Çitaku ka bërë një reagim ndaj ish-emisarit special të SHBA’së për ndërmjetësimin e dialogut [...]

Ndeshje e ‘çmendur’, Francë – Zvicër shkon në vazhdime

Ndeshje e ‘çmendur’, Francë – Zvicër shkon në vazhdime

Ka përfunduar koha e rregullt e takimit mes Francës dhe Zvicrës. Kampioni i Botës ishte në [...]

Pasuria e deputetëve: VV 4 milionerë, PDK, LDK, AAK nga 2

Pasuria e deputetëve: VV 4 milionerë, PDK, LDK, AAK nga 2

Në deklarimin e pasurisë për deputetët, të bërë publik sot nga Agjencia Kundër-korrupsion, vlera e [...]

Zvicra ngushton epërsinë, shënon prapë Seferovic

Zvicra ngushton epërsinë, shënon prapë Seferovic

Zvicra ka ngushtuar epërsinë ndaj Francës. Ishte prapë Seferovic që realizoi prapë me kokë, shkruan lajmi.net. Pas [...]

Von Cramon e zhgënjyer nga Macron, thotë se gaboi me Kurtin

Von Cramon e zhgënjyer nga Macron, thotë se gaboi me Kurtin

Raportuesja për Kosovë në Parlamentin Evropian, Viola von Cramon thotë se Presidenti i Francës, Emmanuel [...]

Krasniqi për deputetët e LVV-së:Ata kanë nga 2 banesa në Marigona Hill, ne jetojmë me qira

Krasniqi për deputetët e LVV-së:Ata kanë nga 2 banesa në Marigona Hill, ne jetojmë me qira

Anëtari i PSD-së, Frashër Krasniqi ka reaguar nëpërmjet ‘Facebookut’ pas deklarimit të pasurisë së deputetëve [...]

[TABS_R id=314738]