Hoxhaj për kreun e PDK-së: Prej të hënës të mendoj për kandidaturën

Hoxhaj për kreun e PDK-së: Prej të hënës të mendoj për kandidaturën

Këshilli drejtues i PDK-së do të mblidhet sonte për të diskutuar rreth konventës zgjedhore më [...]

Mbërrin në Kosovë kontigjenti i parë i vaksinave Pfizer të blera nga Qeveria

Mbërrin në Kosovë kontigjenti i parë i vaksinave Pfizer të blera nga Qeveria

Ka mbërritur kontigjenti i parë i vaksinave kundër COVID-19 të Pfizer/BioNTech, nga kontrata e nënshkruar [...]

Enver Hoxhaj flet për shpalljen e kandidatëve për kryetar të PDK-së

Enver Hoxhaj flet për shpalljen e kandidatëve për kryetar të PDK-së

Në mbledhjen e Këshillit të PDK-së, Enver Hoxhaj ka folur për shpalljen e kandidatëve, raporton [...]

Sektretari i NATO-s, Jens Stoltenberg viziton Kosovën më 1 korrik

Sektretari i NATO-s, Jens Stoltenberg viziton Kosovën më 1 korrik

Ministrja e Punëve të Jashtme e Kosovës, Donika Gërvalla, e ka takuar Sekretarin e Përgjithshëm [...]

Temperaturat e larta në vend, Ujësjellësi fillon me reduktime në disa lagje të Prishtinës

Temperaturat e larta në vend, Ujësjellësi fillon me reduktime në disa lagje të Prishtinës

Kompania Rajonale e Ujësjellësit “Prishtina” ka njoftuar se do të ketë reduktime të ujit [...]

Fansat serbë i kërkojnë Capital T koncert në Serbi, kjo është përgjigja epike e reperit

Fansat serbë i kërkojnë Capital T koncert në Serbi, kjo është përgjigja epike e reperit

Capital T është një ndër reperët më të dashur shqiptar. Capital T është njëri ndër reperët [...]

Java e Krenarisë – Osmani: Dashuria është dashuri, nuk duhet të sfidohet nga askush

Java e Krenarisë – Osmani: Dashuria është dashuri, nuk duhet të sfidohet nga askush

Në hapjen e Javës së Krenarisë, presidentja Vjosa Osmani, tha se shoqëria kosovare ka shënuar [...]

Kryeministrit Kurti i dorëzohet flamuri i ShBA-së, i ngritur në nderim të tij në kampin Film City

Kryeministrit Kurti i dorëzohet flamuri i ShBA-së, i ngritur në nderim të tij në kampin Film City

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti ka pritur në zyrën e tij, në përmbyllje [...]

Mërgimtari kundër mbulimit të kartonit të gjelbër nga Qeveria: Ndihmoni mjekët e arsimin

Mërgimtari kundër mbulimit të kartonit të gjelbër nga Qeveria: Ndihmoni mjekët e arsimin

Qeveria e Kosovës ditë më parë ka marrë vendim për mbulimin e kartonit të gjelbër [...]

Zyrtari i Ministrisë së Drejtësisë që u shkarkua nga ministrja Haxhiu: Hakmarrje puro-politike

Zyrtari i Ministrisë së Drejtësisë që u shkarkua nga ministrja Haxhiu: Hakmarrje puro-politike

Naim Ramizi, zyrtar në Divizionin për Mbrojtje Juridike në Ministrinë e Drejtëisë, thotë se është [...]

Me ceremoni ushtarake rivarroset dëshmori Remzi Maksuti nga Luboveci i Skenderajt

Me ceremoni ushtarake rivarroset dëshmori Remzi Maksuti nga Luboveci i Skenderajt

Me ceremoni ushtarake sot u bë rivarrimi i eshtrave të dëshmorit të kombit, ish ushtarit [...]

Anëtari i PDK-së tregon emrat e dy kandidatëve potencial për kryetar të partisë

Anëtari i PDK-së tregon emrat e dy kandidatëve potencial për kryetar të partisë

Anëtari i PDK-së në Prishtinë, Bujar Cakolli, ka thënë për T7 se ende askush nuk [...]

Prindërit duan kthimin e fëmijëve në shkolla

Prindërit duan kthimin e fëmijëve në shkolla

Ministria e Arsimit e Maqedonisë së Veriut ka hartuar në tri skenarë për vitin e [...]

Heshtje për kthimin e kosovarëve nga Siria

Heshtje për kthimin e kosovarëve nga Siria

Rreth 100 kosovarë vazhdojnë të mbesin në territorin e Sirisë dhe Irakut. Sipas të dhënave [...]

Aliu vendos moratorium 2-vjeçar për gurthyesit e rinj dhe ata në procedurë

Aliu vendos moratorium 2-vjeçar për gurthyesit e rinj dhe ata në procedurë

Ministri i Mjedisit, Planifikimit Hapësinor dhe Infrastrukturës, Liburn Aliu ka marrë vendim për vendosjen e [...]

Avokati Besnik Berisha përjashtohet nga gjykimi për vrasjen e Agonis Tetajt

Avokati Besnik Berisha përjashtohet nga gjykimi për vrasjen e Agonis Tetajt

Avokati Besnik Berisha është përjashtuar nga gjykimi në rastin ku Shaban Gogaj po akuzohet për [...]

Basha flet nga Brukseli: Ka rënë demokracia, unë dhe opozita kemi detyrë të zgjidhim këtë problem

Basha flet nga Brukseli: Ka rënë demokracia, unë dhe opozita kemi detyrë të zgjidhim këtë problem

Teksa po merr pjesë në Asamblenë politike të Partisë Popullore Europiane në Bruksel, kreu i [...]

Punime në rrjet, KEDS njofton për vendet ku do të ketë ndërprerje të rrymës

Punime në rrjet, KEDS njofton për vendet ku do të ketë ndërprerje të rrymës

Kompania për distribuimin e energjisë elektrike në Kosovë, KEDS, ka njoftuar se edhe për nesër [...]

Osmani në takim me Von Cramon: Dialogu duhet të përmbyllet me njohje

Osmani në takim me Von Cramon: Dialogu duhet të përmbyllet me njohje

Presidentja Osmani priti në takim raportuesen për Kosovën në Parlamentin Evropian, Viola von Cramon – [...]

BE synon të vaksinojë 70% të popullsisë deri në fund të korrikut, thotë Brukseli

BE synon të vaksinojë 70% të popullsisë deri në fund të korrikut, thotë Brukseli

Gjashtë muaj që prej kur Bashkimi Evropian filloi shpërndarjen e vaksinave, Brukseli thotë se është [...]

Memli Krasniqi milioneri i Kuvendit me valuta digjitale

Memli Krasniqi milioneri i Kuvendit me valuta digjitale

Memli Krasniqi është politikani kosovar me më së shumti investime në “kripto valuta”. Ish-ministri i Bujqësisë [...]

Donika Gërvalla mban fjalim në Romë, i pranishëm edhe Antony Blinken

Donika Gërvalla mban fjalim në Romë, i pranishëm edhe Antony Blinken

Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Donika Gërvalla, ka marrë pjesë në takimin e [...]

IKSHPK: Katër raste të reja dhe asnjë i vdekur nga COVID-19 gjatë 24 orëve të fundit

IKSHPK: Katër raste të reja dhe asnjë i vdekur nga COVID-19 gjatë 24 orëve të fundit

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike ka publikuar statistikat brenda 24 orëve nga COVID-19 në Kosovë, [...]

Vuçiqi e komenton ‘kushtin’ e Kurtit për marrëveshjen finale: Ai po del me kërkesa ekstreme

Vuçiqi e komenton ‘kushtin’ e Kurtit për marrëveshjen finale: Ai po del me kërkesa ekstreme

Presidenti serb, Aleksandar Vuçiq i ka quajtur ekstreme kërkesat e kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, [...]

Policia e Kosovës konfiskon bluzat provokuese të të rinjve serbë në Gazimestan

Policia e Kosovës konfiskon bluzat provokuese të të rinjve serbë në Gazimestan

Vetura të shumta me serbë ia kanë mësyrë Gazimestanit për të marrë pjesë kremten e [...]

Ramush Haradinaj futet në biznesin e ndërtimit, mbi 1 milion € patundshmëri

Ramush Haradinaj futet në biznesin e ndërtimit, mbi 1 milion € patundshmëri

Lideri i AAK-së, Ramush Haradinaj, pak ditë pas përfundimit të zgjedhjeve parlamentare të tetorit 2019, [...]

Dhjetëra serbë mblidhen për të festuar Vidovdanin, policia dhe KFOR-i në vend të ngjarjes

Dhjetëra serbë mblidhen për të festuar Vidovdanin, policia dhe KFOR-i në vend të ngjarjes

Forcat e Policisë së Kosovës dhe KFOR-it po përkujdesen për sigurinë dhe respektimin e rendit [...]

Kjo është pasuria e Kryeministrit, qiraja e shtëpisë, të hyrat mujore dhe paratë në bankë

Kjo është pasuria e Kryeministrit, qiraja e shtëpisë, të hyrat mujore dhe paratë në bankë

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka deklaruar në Agjencinë Kundër Korrupsionit se po paguan 250 [...]

Zemaj kritikon procesin e vaksinimit, i reagon deputetja e Vetëvendosjes

Zemaj kritikon procesin e vaksinimit, i reagon deputetja e Vetëvendosjes

Ish-ministri i Shëndetësisë, njëherësh deputet nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Armend Zemaj ka [...]

Pasuria e deklaruar e Adriana Matoshit, kredia dhe të hyrat mujore

Pasuria e deklaruar e Adriana Matoshit, kredia dhe të hyrat mujore

Aktorja e njohur, Adriana Matoshi, e cila është zgjedhur deputete në Kuvendin e Kosovës në [...]

Xhavit Haliti ka deklaruar mbi 5 milionë euro vetëm pasuri të paluajtshme

Xhavit Haliti ka deklaruar mbi 5 milionë euro vetëm pasuri të paluajtshme

Në pajtim me Ligjin për Deklarimin, prejardhjen dhe kontrollin e pasurisë, dhe deklarimin, prejardhjen dhe [...]

​Lekaj: Qeveria Kurti është më e dobëta që nga shpallja e pavarësisë

​Lekaj: Qeveria Kurti është më e dobëta që nga shpallja e pavarësisë

Nënkryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Pal Lekaj po e konsideron Qeverinë Kurti [...]

Zëdhënësja ruse: Kosova është vrimë e zezë në Evropë, qeveria po predikon ekstremizëm të hapur politik

Zëdhënësja ruse: Kosova është vrimë e zezë në Evropë, qeveria po predikon ekstremizëm të hapur politik

Zëdhënësja e Ministrisë së Jashtme ruse, Marija Zaharova ka deklaruar se Kosova është një vrimë [...]

Tjetër sulm me thikë në Gjermani, ka të lënduar

Tjetër sulm me thikë në Gjermani, ka të lënduar

Një tjetër ngjarje e rëndë është regjistruar mëngjesin e së hënës në Gjermani, ku sërish [...]

Aksidenti fatal në autostradën “Ibrahim Rugova”, flet vëllai i viktimës: Shoferin as nuk e fali e as nuk e vras

Aksidenti fatal në autostradën “Ibrahim Rugova”, flet vëllai i viktimës: Shoferin as nuk e fali e as nuk e vras

Një person ka humbur jetën të shtunën pas një aksidenti që ndodhi në autostradën “Ibrahim [...]

Edona Morina sjellë versionin modern të “Kengë Dasmash 2021” (Video)

Edona Morina sjellë versionin modern të “Kengë Dasmash 2021” (Video)

Këngëtarja Edona Morina së fundmi ka sjellë një project të ri i cili do të [...]

Selakoviq: Themelet e Serbisë janë në Gazimestan

Selakoviq: Themelet e Serbisë janë në Gazimestan

Ministri i Punëve të Jashtme të Serbisë, Nikola Selakoviq i ka uruar një Vidovdan të [...]

Gjendet i vdekur në malet e Drenicës një person

Gjendet i vdekur në malet e Drenicës një person

Një person është gjetur i vdekur në Skenderaj dy ditë më parë, ka njoftuar policia [...]

Plagoset një person në Obiliq, arrestohet dorasi

Plagoset një person në Obiliq, arrestohet dorasi

Një person është plagosur me thikë bremë në Obiliq. Nuk janë sqaruar rrethanat e sulmit, por [...]

Pas Velipojës edhe një përplasje tjetër në Shqipëri, u vihet flaka 60 shezlonëve në Dhërmi

Pas Velipojës edhe një përplasje tjetër në Shqipëri, u vihet flaka 60 shezlonëve në Dhërmi

Pas ngjarjes në Velipojë duket se një tjetër konflikt ka pasur në jug të Shqipërisë [...]

​20 vjet nga ekstradimi i ish-diktatorit Sllobodan Millosheviq në Hagë

​20 vjet nga ekstradimi i ish-diktatorit Sllobodan Millosheviq në Hagë

Ish-presidenti i Serbisë, Sllobodan Millosheviq, i njohur si “Kasapi i Ballkanit”, më 28 qershor 2001 [...]

Parashikimi i motit për këtë javë

Parashikimi i motit për këtë javë

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës paralajmëron se situatë pothuajse të ngjashme meteorologjike sikurse ditët e fundit [...]

Gjendet i vdekur në banesë një shtetas rus në Shëngjin, dyshimet e para

Gjendet i vdekur në banesë një shtetas rus në Shëngjin, dyshimet e para

Një person është gjetur i vdekur në katin e pestë të një pallati në Shëngjin. “BalkanWeb” [...]

30 vjet nga masat e dhunshme të Serbisë në UP

30 vjet nga masat e dhunshme të Serbisë në UP

Pas rreth 20 vjetësh pune të suksesshme të Universitetit të Prishtinës, vitet 1989-1990 shënuan fillimin [...]

[TABS_R id=314738]