Krasniqi: Morëm buxhetin me 650 milionë euro më 2007, ia dorëzuam Mustafës me 2 miliardë më 2014

30.06.2021 20:50
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Krasniqi: Morëm buxhetin me 650 milionë euro më 2007, ia dorëzuam Mustafës me 2 miliardë më 2014

Kandidati për kryetar të PDK’së, Memli Krasniqi, në emisionin Pressing të T7, ka lavdëruar punën e partisë së tij, duke thënë se gjatë qeverisjes së PDK’së, buxheti i shtetit është trefishuar.

Krasniqi tha se buxhetin e shtetit nga 650 milionë, brenda 7 vjetëve PDK’ja e ka trefishuar duke e bërë 2 miliardë euro.

Sipas tij, puna e qeverive të tjera para PDK’së dhe pas saj, është pothuajse inekzistente.

“Nëse ndalemi dhe i shohim punët që i kemi bërë gjatë qeverisjes së PDK’së, unë ju them nëse flasim pa ngarkesat politike partiake, pse jo edhe ideologjike, në mënyrë të vlerësimit real, i shohim punët që janë bërë para 2007 dhe ato që janë bërë pas 2019’tës, pothuajse janë inekzistente”, është shprehur Krasniqi.Tutje, Krasniqi tha edhe se gjatë qeverisjes së PDK’së 2008-2017, janë kryer të gjitha punët e mëdha në këtë vend.

“Të gjitha punët e mëdha në këtë vend janë bërë gjatë viteve 2008-2017, e veçanërisht gjatë viteve 2008-2014”, ka thënë Krasniqi.

“Nuk është e tepërt me përmend, e kemi marrë buxhetin e Kosovës 650 milionë euro në vitin 2007 dhe ia kemi dorëzu Isa Mustafës me 2 miliardë, e sot është 2.2 miliardë. Ne e kemi trefishuar për shtatë vjet”, ka thënë Krasniqi.

“Të gjitha qeveritë tjera, nuk kanë arritur të rritin buxhetin as 20%”, shtoi Krasniqi.

Komentet

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Abdixhiku për Kurtin: Nuk po din bre burrë, po mendon si në shekullin e 19-të

Abdixhiku për Kurtin: Nuk po din bre burrë, po mendon si në shekullin e 19-të

Deputetja e LDK-së: Tezja ime vdiq për shkak të ndaljes së rrymës, ishte me oksigjenoterapi

Deputetja e LDK-së: Tezja ime vdiq për shkak të ndaljes së rrymës, ishte me oksigjenoterapi

Armend Muja i përgjigjet vëllait të tij që tha se Thaçi do ta zgjidhte krizën e rrymës: Është i manipuluar

Armend Muja i përgjigjet vëllait të tij që tha se Thaçi do ta zgjidhte krizën e rrymës: Është i manipuluar

Gjykata Kushtetuese nuk e vlerëson jokushtetuese pagesën e rrymës për serbët në veri

Gjykata Kushtetuese nuk e vlerëson jokushtetuese pagesën e rrymës për serbët në veri

Kur mund ta merrni dozën e tretë të vaksinës, flasin nga Ministria e Shëndetësisë

Kur mund ta merrni dozën e tretë të vaksinës, flasin nga Ministria e Shëndetësisë

Kurti u bën thirrje mërgimtarëve që të vaksinohen: Le t’i respektojmë në përpikmëri masat

Kurti u bën thirrje mërgimtarëve që të vaksinohen: Le t’i respektojmë në përpikmëri masat

Kush e solli ekspertin gjerman në TC “Kosova B”? KEK-u: Nuk është hera e parë që i kontraktojmë

Kush e solli ekspertin gjerman në TC “Kosova B”? KEK-u: Nuk është hera e parë që i kontraktojmë

Izraeli emëron ambasadorin e tij për Kosovë

Izraeli emëron ambasadorin e tij për Kosovë

Rizvanolli akuzon KEDS-in: Nuk po i respekton rregullat e lojës

Rizvanolli akuzon KEDS-in: Nuk po i respekton rregullat e lojës

Deliu: Kemi kryeministër të aftë për të krijuar kriza, por të paaftë për t’i zgjidhur

Deliu: Kemi kryeministër të aftë për të krijuar kriza, por të paaftë për t’i zgjidhur

SHBA-ja ndihmon Ukrainën që të forcojë kufijtë me Rusinë

SHBA-ja ndihmon Ukrainën që të forcojë kufijtë me Rusinë

Vendet ku nesër nuk do të ketë rrymë

Vendet ku nesër nuk do të ketë rrymë

Grenell-Kurtit: Ktheje mbrapsht vendimin për refuzimin e gazsjellësit amerikan e evropian

Grenell-Kurtit: Ktheje mbrapsht vendimin për refuzimin e gazsjellësit amerikan e evropian

Supremja e kthen në rigjykim rastin e Todsijeviqit për nxitje të urrejtjes

Supremja e kthen në rigjykim rastin e Todsijeviqit për nxitje të urrejtjes

Franca u ofron bonuse mujore infermierëve në repartet intensive

Franca u ofron bonuse mujore infermierëve në repartet intensive

967 vaksina administrohen për 24 orët e fundit në Kosovë

967 vaksina administrohen për 24 orët e fundit në Kosovë