Mbyllet votimi për Oscar, “Shok” është fituesi absolut

24.02.2016 09:26
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Mbyllet votimi për Oscar, “Shok” është fituesi absolut

Mbrëmë filmi “Shok” është shfaqur në sallën e Akademisë.

Është mbyllur para gjashtë orëve procesi i votimit në Akademinë Oscars, për të gjitha kategoritë e sivjetme. Kampanja e cila ka nisur që në muajin shtator ka përfunduar ndërsa fituesit janë tanimë në zarfet që do të hapen natën e 28 shkurtit.

shok

Deadline – ka parashikuar fitoren e filmit kosovar “Shok” në kategorinë Short Film Live Action.

shok1

“Filmi “Shok” mund ti shokojë të gjithë” – shkruan Deadline, faqe e famshme në internet e cila pasi ka analizuar sinopsiset e filmave ka ardhur në përfundim që filmi me regji të Jamie Donoughue do të shokojë me triumfin e tij. Brie Larson është favorite për çmimin e aktores më të mirë ndërsa Leonardo DiCaprio për rolin e tij në The Revenant.

Mbrëmë filmi “Shok” është shfaqur në sallën e Akademisë

ashok

ashok1

Komentet

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Rritet numri i vendeve që po i bëjnë bojkot diplomatik Lojrave Olimpike të Pekinit

Rritet numri i vendeve që po i bëjnë bojkot diplomatik Lojrave Olimpike të Pekinit

Një grua në Gjilan e mashtroi postierin, s’ia pagoi dërgesën në vlerë prej 2650 euro

Një grua në Gjilan e mashtroi postierin, s’ia pagoi dërgesën në vlerë prej 2650 euro

Partia e Jablanoviqit mirëpret vendimin e ShBA-së, u vërtetua se veriu i Kosovës udhëhiqet nga mafia

Partia e Jablanoviqit mirëpret vendimin e ShBA-së, u vërtetua se veriu i Kosovës udhëhiqet nga mafia

Ish-kreu i OShP-së: Në Kosovë asnjëherë nuk ka pasur luftim të mirëfilltë të korrupsionit

Ish-kreu i OShP-së: Në Kosovë asnjëherë nuk ka pasur luftim të mirëfilltë të korrupsionit

Çmimi Nobel për Paqe, gazetarët nisen drejt Oslos për ceremoninë

Çmimi Nobel për Paqe, gazetarët nisen drejt Oslos për ceremoninë

Biden: Mbrojtja e demokracisë "sfida e kohës sonë"

Biden: Mbrojtja e demokracisë "sfida e kohës sonë"

BE-ja thotë se po vëzhgojnë në Kosovë se nga po shkojnë paratë e tyre

BE-ja thotë se po vëzhgojnë në Kosovë se nga po shkojnë paratë e tyre

Sekretari Blinken njofton për sanksione të reja të SHBA-së

Sekretari Blinken njofton për sanksione të reja të SHBA-së

Rama pas betimit: Tash është koha t’u përvishemi punëve

Rama pas betimit: Tash është koha t’u përvishemi punëve

Kamberi: Nuk dorëzohemi para mediave të Vuçiqit

Kamberi: Nuk dorëzohemi para mediave të Vuçiqit

SHBA goditi grupet kriminale serbe, reagon Rada Trajkoviq, kërkon largimin e Marko Gjuriqit nga Amerika

SHBA goditi grupet kriminale serbe, reagon Rada Trajkoviq, kërkon largimin e Marko Gjuriqit nga Amerika

Osmani në Samitin për Demokracinë: Po ju drejtohem si presidente e popullit më pro-amerikan në botë

Osmani në Samitin për Demokracinë: Po ju drejtohem si presidente e popullit më pro-amerikan në botë

Specialja ua vazhdon paraburgimin Veselit, Krasniqit dhe Selimit

Specialja ua vazhdon paraburgimin Veselit, Krasniqit dhe Selimit

Shfaqet simptoma e pazakontë tek fëmijët e prekur me Omicron

Shfaqet simptoma e pazakontë tek fëmijët e prekur me Omicron

Rreth 3 mijë vaksina Anti-COVID u administruan sot në Kosovë

Rreth 3 mijë vaksina Anti-COVID u administruan sot në Kosovë

Lutfi Haziri zyrtarisht i dorëzon detyrën e kryetarit, Alban Hysenit

Lutfi Haziri zyrtarisht i dorëzon detyrën e kryetarit, Alban Hysenit