Flamuri i Kosovës, bashkë me flamurin e ISIS i ndaluar në Eurovizion

28.04.2016 23:21
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Flamuri i Kosovës, bashkë me flamurin e ISIS i ndaluar në Eurovizion

Në Shtokholm të Suedisë, ku sivjet do të mbahet festivali më i madh i muzikës “Eurovision” flamuri kosovar është radhitur në mesin e flamujve të ndaluar për t’u valëvitur.

E në mesin e flamujve të ndaluar është përfshirë edhe flamuri i Shtetit Islamik, i njohur si ISIS.

Kjo është bërë e ditur në faqen zyrtare të festivalit. Flamujt e lejuar janë të shteteve pjesëmarrëse, që janë 42, si dhe të shteteve të tjera që janë anëtare të Organizatës së Kombeve të Bashkuara (OKB).

“Flamujt më poshtë në mënyrë specifike janë të ndaluar që të shfaqen në kontestin muzikor Eurovision”, thuhet në mbishkrimin sipër listës së flamujve të ndaluar.

flamujt 1

/rtk/

Komentet

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Ministrja Donika Gërvalla njofton se sot do ta vizitojë Luginën e Preshevës

Ministrja Donika Gërvalla njofton se sot do ta vizitojë Luginën e Preshevës

Armend Muja: Rrogat e deputetëve janë shumë të larta krahasuar me standardin jetësor

Armend Muja: Rrogat e deputetëve janë shumë të larta krahasuar me standardin jetësor

Reuters shkruan për hallin me energji të Kosovës dhe Serbisë

Reuters shkruan për hallin me energji të Kosovës dhe Serbisë

Burgje me qira në Kosovë, Ministri danez jep detaje për negociatat me palën kosovare

Burgje me qira në Kosovë, Ministri danez jep detaje për negociatat me palën kosovare

Konjufca: Agim Bahtiri është akademik i kanalizimeve dhe i ujësjellësve

Konjufca: Agim Bahtiri është akademik i kanalizimeve dhe i ujësjellësve

Kurti, i vetëquajtur “i majtë”, paska vendosur t’ia mbulojë profitin dhëndrit të Erdoganit

Kurti, i vetëquajtur “i majtë”, paska vendosur t’ia mbulojë profitin dhëndrit të Erdoganit

Kriza energjetike, Qeveria kërkon miratimin e presidentes për një kredi

Kriza energjetike, Qeveria kërkon miratimin e presidentes për një kredi

Mund të sanksionohet, Dodik ironizon: Edhe ashtu, s’kam qenë në Gjermani qe 5 vjet

Mund të sanksionohet, Dodik ironizon: Edhe ashtu, s’kam qenë në Gjermani qe 5 vjet

PDK kërkon të shpallet gjendje emergjente e furnizimit me energji, Qeveria tërësisht e papërgatitur

PDK kërkon të shpallet gjendje emergjente e furnizimit me energji, Qeveria tërësisht e papërgatitur

Është koha që Qeveria të veprojë, situata mund të dalë nga kontrolli!

Është koha që Qeveria të veprojë, situata mund të dalë nga kontrolli!

Përgjegjës i LDK-së për dialogun, Haziri s’sheh zgjidhje të përhershme me Serbinë pa shkëmbim të territoreve

Përgjegjës i LDK-së për dialogun, Haziri s’sheh zgjidhje të përhershme me Serbinë pa shkëmbim të territoreve

Vuçiq thotë se e ka siguruar një ilaç kundër Covidit nga Amerika e që pak vende në Evropë e kanë

Vuçiq thotë se e ka siguruar një ilaç kundër Covidit nga Amerika e që pak vende në Evropë e kanë

Përfundon aksioni në Karaçevë, kështu duket tash zona e veprimtarive ilegale

Përfundon aksioni në Karaçevë, kështu duket tash zona e veprimtarive ilegale

“Ndihmë se po digjemi”, rrëfimi i Ali Ahmetit për bisedën me Muhamet Krasniqin e rastit Kumanova

“Ndihmë se po digjemi”, rrëfimi i Ali Ahmetit për bisedën me Muhamet Krasniqin e rastit Kumanova

Drejtori i AKI-së raporton në Komision me dyer të mbyllura

Drejtori i AKI-së raporton në Komision me dyer të mbyllura

Lajmi i fundit: Aksion kundër kazinove në Karaçevë

Lajmi i fundit: Aksion kundër kazinove në Karaçevë