Kosova të merrë pjesë në Eurovizion

30.04.2016 15:30
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Kosova të merrë pjesë në Eurovizion

Pas reagimit të djeshëm të Ministrit të Integrimeve Evropiane, Bekim Çollaku, ndaj Organizatës së Eurovizionit, ku këta të fundit e ndaluan flamurin e Kosovës duke e renditur atë së bashku me flamurin e ISIS-it, kanë arritur përkrahjet edhe nga figura të larta evropiane.
Çollakun e ka përkrahur për këtë çështje edhe eurodeputetja Ulrike Lunaçek, raporton lajmi.net.

“Kosova është pranuar nga 111 shtete anëtare të OKB-së dhe 23 shtete të BE-së. Ështe koha që edhe Kosova të merr pjesë në Eurovision”, ka shkruar ajo.

Komentet

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Presidentja Osmani bashkë e kryeministrin Kurti takojnë krerët e institucioneve të sigurisë

Presidentja Osmani bashkë e kryeministrin Kurti takojnë krerët e institucioneve të sigurisë

U betua si ambasador i ShBA-së, kur pritet të vijë Jeffrey Hovenier në Prishtinë

U betua si ambasador i ShBA-së, kur pritet të vijë Jeffrey Hovenier në Prishtinë

Tragjedia e familjes kosovare në Gjermani, gruaja zgjohet nga koma – dy djemtë i ka të vrarë

Tragjedia e familjes kosovare në Gjermani, gruaja zgjohet nga koma – dy djemtë i ka të vrarë

Raporti 24-orësh i IKSHPK-së: Rritje e dyfishtë e numrit të rasteve

Raporti 24-orësh i IKSHPK-së: Rritje e dyfishtë e numrit të rasteve

Nga sot, secili punëtor mund të konfirmojë me një klikim nëse është i regjistruar nga punëdhnësi

Nga sot, secili punëtor mund të konfirmojë me një klikim nëse është i regjistruar nga punëdhnësi

Ultimatumi i Berishës ndaj Bashës, Rama: Si legjendë kreshnikësh, përgatituni për estradë

Ultimatumi i Berishës ndaj Bashës, Rama: Si legjendë kreshnikësh, përgatituni për estradë

​Nagavci: S’do tolerojmë asnjë rast abuzimi me fëmijët në institucionet arsimore

​Nagavci: S’do tolerojmë asnjë rast abuzimi me fëmijët në institucionet arsimore

Dita e veteranëve, Osmani: Përulem para atyre që atdheun e kanë mbi të gjitha

Dita e veteranëve, Osmani: Përulem para atyre që atdheun e kanë mbi të gjitha

​Peci: Aprovuam strategjinë për bujqësinë, dërguam në qeveri 23 projektligje

​Peci: Aprovuam strategjinë për bujqësinë, dërguam në qeveri 23 projektligje

Haxhiu për raportet me KPK-në: Po konsiderojnë se nuk duhet të ketë vetting

Haxhiu për raportet me KPK-në: Po konsiderojnë se nuk duhet të ketë vetting

Ministria tregon cilat kategori do të përfitojnë nga subvencionimi i energjisë elektrike

Ministria tregon cilat kategori do të përfitojnë nga subvencionimi i energjisë elektrike

Musliu dorëzon padi ndaj ministrit Peci: Ai gënjeu, ka përfunduar koha kur akuzohen deputetët

Musliu dorëzon padi ndaj ministrit Peci: Ai gënjeu, ka përfunduar koha kur akuzohen deputetët

Kllokoqi e quan Muratin rrenc: Jo që nuk na ndihmuat por edhe po na fundosni

Kllokoqi e quan Muratin rrenc: Jo që nuk na ndihmuat por edhe po na fundosni

Kokaj: Energjia elektrike shumë shpejt do të jetë falas

Kokaj: Energjia elektrike shumë shpejt do të jetë falas

Kurti tha se nuk do të lejojë mbajtjen e referendumit serb në Kosovë/ Vuçiq: Do ta adresoj tek komuniteti ndërkombëtar

Kurti tha se nuk do të lejojë mbajtjen e referendumit serb në Kosovë/ Vuçiq: Do ta adresoj tek komuniteti ndërkombëtar

“Pse po më dërgoni në Serbi, do ta rrëzoj aeroplanin”, Incident në aeroplan për shkak të aterrimit në Beograd (Video)

“Pse po më dërgoni në Serbi, do ta rrëzoj aeroplanin”, Incident në aeroplan për shkak të aterrimit në Beograd (Video)