“Shok” e bën Hashim Thaçin të qajë

23.01.2016 21:43
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
“Shok” e bën Hashim Thaçin të qajë

Para pak minutash është dhënë premiera e filmit të shkurtër “Shok”, filmi i parë i nominuar për çmimin Oscar nga Kosova në kategorinë e filmave të shkurtër.

Në këtë premierë, të ftuar kanë qenë njerëz nga arti, politika, shoqëria civile e gazetarë.

Zëvendëskryeministri Hashim Thaçi ka thënë të ketë qenë prezent në sallë për të parë filmin, ndërsa theksoi se ngjarja e tij e bëri tërë sallën të qajë.

“Sapo pash filmin Shok, të nominuarin e parë të Kosovës për Oskar. Bazuar në një ngjarje të vërtetë, trishtuese dhe zemërthyese, është film që na bëri tërë sallën të qajmë. Historia jonë shërbehet mirë nga këta aktorë dhe ky ekip. Urime edhe regjisorit James Donoghue”, ka shkruar Thaçi.

Komentet

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Kurti pranon letër falënderimi nga Imzot Arjan Dodaj, Arqipeshkëv i Arqidioqezës së Tiranë-Durrësit

Kurti pranon letër falënderimi nga Imzot Arjan Dodaj, Arqipeshkëv i Arqidioqezës së Tiranë-Durrësit

Presidentja Osmani bashkë e kryeministrin Kurti takojnë krerët e institucioneve të sigurisë

Presidentja Osmani bashkë e kryeministrin Kurti takojnë krerët e institucioneve të sigurisë

U betua si ambasador i ShBA-së, kur pritet të vijë Jeffrey Hovenier në Prishtinë

U betua si ambasador i ShBA-së, kur pritet të vijë Jeffrey Hovenier në Prishtinë

Tragjedia e familjes kosovare në Gjermani, gruaja zgjohet nga koma – dy djemtë i ka të vrarë

Tragjedia e familjes kosovare në Gjermani, gruaja zgjohet nga koma – dy djemtë i ka të vrarë

Raporti 24-orësh i IKSHPK-së: Rritje e dyfishtë e numrit të rasteve

Raporti 24-orësh i IKSHPK-së: Rritje e dyfishtë e numrit të rasteve

“Kosova është në kthetrat e krizës energjitike”, Rama: Ne garantuam energji për vendin tonë

“Kosova është në kthetrat e krizës energjitike”, Rama: Ne garantuam energji për vendin tonë

Nga sot, secili punëtor mund të konfirmojë me një klikim nëse është i regjistruar nga punëdhnësi

Nga sot, secili punëtor mund të konfirmojë me një klikim nëse është i regjistruar nga punëdhnësi

Ultimatumi i Berishës ndaj Bashës, Rama: Si legjendë kreshnikësh, përgatituni për estradë

Ultimatumi i Berishës ndaj Bashës, Rama: Si legjendë kreshnikësh, përgatituni për estradë

​Nagavci: S’do tolerojmë asnjë rast abuzimi me fëmijët në institucionet arsimore

​Nagavci: S’do tolerojmë asnjë rast abuzimi me fëmijët në institucionet arsimore

Dita e veteranëve, Osmani: Përulem para atyre që atdheun e kanë mbi të gjitha

Dita e veteranëve, Osmani: Përulem para atyre që atdheun e kanë mbi të gjitha

​Peci: Aprovuam strategjinë për bujqësinë, dërguam në qeveri 23 projektligje

​Peci: Aprovuam strategjinë për bujqësinë, dërguam në qeveri 23 projektligje

Haxhiu për raportet me KPK-në: Po konsiderojnë se nuk duhet të ketë vetting

Haxhiu për raportet me KPK-në: Po konsiderojnë se nuk duhet të ketë vetting

Ministria tregon cilat kategori do të përfitojnë nga subvencionimi i energjisë elektrike

Ministria tregon cilat kategori do të përfitojnë nga subvencionimi i energjisë elektrike

Musliu dorëzon padi ndaj ministrit Peci: Ai gënjeu, ka përfunduar koha kur akuzohen deputetët

Musliu dorëzon padi ndaj ministrit Peci: Ai gënjeu, ka përfunduar koha kur akuzohen deputetët

Kllokoqi e quan Muratin rrenc: Jo që nuk na ndihmuat por edhe po na fundosni

Kllokoqi e quan Muratin rrenc: Jo që nuk na ndihmuat por edhe po na fundosni

Kokaj: Energjia elektrike shumë shpejt do të jetë falas

Kokaj: Energjia elektrike shumë shpejt do të jetë falas