Ekonomi
Faton Peci suspendon 5 zyrtarë brenda Ministrisë së Bujqësisë që dyshohen për dallavere me subvencione
Zgjatet afati për deklarimin dhe pagesën e tatimeve, si dhe deklarimin e Pasqyrave Financiare
Anija që ka bllokuar Kanalin e Suezit mund të shkaktojë mungesë të letrës higjienike në të gjithë botën
Sa biznese u mbyllën në Kosovë si pasojë e COVID-19 gjatë një viti?
Shahini: Këtë vit janë mbyllur 20 mijë operatorë ekonomik dhe kanë mbetur papunë mbi 50 mijë punëtorë
Qindra autobusë parakalojnë në Prishtinë, shkak mossubvencionimi nga Qeveria
Rukiqi bën thirrje që institucionet të formohen sa më shpejtë: Prioritet të jetë rikuperimi nga pandemia
Mali i Zi tjetërson pronën e Kosovës në Budvë, AKP kërkon rikthimin e saj
Në ditën e tyre, gratë që udhëheqin biznese të vogla përfitojnë nga Programi i Rimëkëmbjes
Qeveria për katër muaj kishte të hyra 703.2 milionë euro, shpenzoi 817.1 milionë euro
Mospërputhje mes Hotit dhe ATK-së rreth çështjes së rimëkëmbjes ekonomike
Numër i madh i projekteve të KEK-ut në ndryshimin e gjendjes në ambient
Gjurgjeviq: Për Odën Ekonomike Serbe, liberalizimi i vizave për Kosovën ka shumë rëndësi
Nisin Hetimet për 65 milionë eurot që Avdullah Hoti ua ndau bizneseve
Qeveria ndan një milion euro nga Programi Rimëkëmbjes për programet ekzistuese dhe të reja që lidhen me zhvillimin rajonal
Familja Statovci arsyeton paratë e sekuestruara sot në shtëpinë e tyre
Përfundon aksioni i Policisë, arrestohet kreu i AZhB-së dhe disa zyrtarë
Njësia Speciale aksion te Agjencia për Zhvillimin e Bujqësisë, sekuestrohen dosje
Përfaqësuesit e bizneseve bëjnë thirrje për krijimin sa më shpejt të qeverisë së re
Seferi: Në këmbim të njohjes Serbia do t’i marrë Kosovës resurset energjetike
Qeveria miraton vendime për zbatimin e “Programit të Rimëkëmbjes Ekonomike”
Qeveria ndan 579 mijë e 345 euro për protezat e invalidëve të luftës së UÇK-së
OEAK: Stabiliteti ekonomik i Kosovës, i pamundur pa rregullim në aspektin politik
Hoti: I dyfishuam subvencionet për bujqësinë, parashohim nxitje të prodhimit vendor
Hoti: Kosova po prin në rajon për rimëkëmbjen ekonomike pas pandemisë
Kur takoheni për të parën herë me një klient
Ramiz Kelmendi premton se PDK do t’i falë të gjitha borxhet fiskale ndaj bizneseve
Isufi thotë se me AAK-në në Qeveri 1 miliard € do të destinohen për rimëkëmbjen ekonomike
Hoti: Ekonomia po i kthehet normalitetit, rritet qarkullimi i bizneseve
Zeka: Rritja ekonomike varet nga vaksinimi dhe lehtësimi i masave
Mbi 413 mijë qytetarë kanë aplikuar për tërheqjen e 10 përqindëshit nga Trusti
Ekonomia e SHBA-së shënon performancën më të dobët që nga viti 1946
Për katër vitet e ardhshme pritet të punësohen 3 mijë të rinj nga Kosova në Zvicër
ATK-ja inkason 78 milionë euro më pak të hyra, shkak pandemia
KEK arrinë rekord të prodhimit
“Ekonomia e Kosovës në gjendje të rëndë, goditje të tillë s’ka pasur në 20 vite”
Avullimi i dy milionëshit nga Thesari, Hoti tregon se çfarë ka ndodhur me paratë
Hoxhaj me bizneset në Lipjan: 500 milionë euro në sektorin privat për tejkalimin e krizës nga pandemia (VIDEO)
Kriza ekonomike në vend mund të thellohet nëse vonohet formimi i institucioneve
Prodhim rekord në historinë e KEK-ut
Rukiqi: Këtë vit mund të ndryshojnë partitë, por jo gjendja ekonomike
Hoti krenohet me miratimin e programit për Rimëkëmbje Ekonomike 2021
Shteti i ndëshkoj me 2.5 milionë euro gastronomët e i ndanë tre milionë për t’i ndihmuar
Hoti: Rimëkëbja arrihet duke i ndihmuar bizneset dhe familjet në kushte të rënda sociale
Telekomit të premten i skadon afati për pagesën e borxhit ndaj Z-Mobile
Asfalti në Kosovë, shtrohet në pranverë prishet në dimër
Hoti “paralajmëron” bizneset: Përgatituni të bashkëpunoni me kompani amerikane
Biznesmeni që bleu dy herë të njëjtën tokë kërkon mbështetje nga shteti për investitorët (Video)
Proceset ekzistuese mbi licencimin e shfrytëzuesve të mineraleve ndërtimore e industriale nuk sigurojnë mbrojtje të mjedisit
XQ5150AntalyaARRIVED 05:06
TK4100AntalyaSCHEDULED 06:15
PC6361AntalyaSCHEDULED 06:44
LX1430GeneveESTIMATED
TK1017Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZS1483GeneveESTIMATED
EZY4579BerlinESTIMATED
WK402ZurichESTIMATED
WK1406ZurichESTIMATED
ST6052DusseldorfESTIMATED
PC341Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
JP115FrankfurtESTIMATED
OS777ViennaESTIMATED
EZS1187Basel - MulhouseESTIMATED
EW5712StuttgartESTIMATED
JP838LjubljanaESTIMATED
ST6440StuttgartESTIMATED
JP3779Basel - MulhouseESTIMATED
DY1908OsloESTIMATED
OTF7444DusseldorfESTIMATED
ST6050MunichESTIMATED
TK1019Istanbul - AtaturkESTIMATED
W62235BudapestESTIMATED
OS769ViennaESTIMATED
TB1651BrusselsESTIMATED
OTF3564Basel - MulhouseESTIMATED
JP593MalmoESTIMATED
XC249AntalyaESTIMATED
TK4106AntalyaESTIMATED
KK6301AntalyaESTIMATED
TK1017Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZS1483GeneveESTIMATED
WK402ZurichESTIMATED
WK1406ZurichESTIMATED
D8452VantaaESTIMATED
ST6052DusseldorfESTIMATED
PC341Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
W67792London - LutonESTIMATED
OS777ViennaESTIMATED
JP838LjubljanaESTIMATED
EZS1187Basel - MulhouseESTIMATED
ST6074Basel - MulhouseESTIMATED
JP115FrankfurtESTIMATED
TK1019Istanbul - AtaturkESTIMATED
OS769ViennaESTIMATED
JP890LjubljanaESTIMATED
OTF3564Basel - MulhouseESTIMATED
JP593MalmoESTIMATED
Prishtina International Airport Adem Jashari
JP891LjubljanaCANCELLED
OS770ViennaTAKE OFF 05:12
XQ5151AntalyaSCHEDULED 05:55
JP114FrankfurtSCHEDULED 06:15
TK4101AntalyaSCHEDULED 07:25
PC6362AntalyaSCHEDULED 07:30
LX1431GeneveESTIMATED
EZS1484GeneveESTIMATED
TK1018Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZY4580BerlinESTIMATED
WK403ZurichESTIMATED
WK1407ZurichESTIMATED
OTF7434DusseldorfESTIMATED
ST6441StuttgartESTIMATED
PC342Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
JP3778PBasel - MulhouseESTIMATED
OS778ViennaESTIMATED
EZS1188Basel - MulhouseESTIMATED
EW5713StuttgartESTIMATED
JP839LjubljanaESTIMATED
ST6053DusseldorfESTIMATED
JP592MalmoESTIMATED
DY1909OsloESTIMATED
OTF3554Basel - MulhouseESTIMATED
ST6051MunichESTIMATED
TK1020Istanbul - AtaturkESTIMATED
W62236BudapestESTIMATED
TB1652BrusselsESTIMATED
OS770ViennaESTIMATED
JP891LjubljanaESTIMATED
XC250AntalyaESTIMATED
JP114FrankfurtESTIMATED
TK4107AntalyaESTIMATED
KK6302AntalyaESTIMATED
EZS1484GeneveESTIMATED
TK1018Istanbul - AtaturkESTIMATED
WK403ZurichESTIMATED
WK1407ZurichESTIMATED
D8453VantaaESTIMATED
ST6075Basel - MulhouseESTIMATED
PC342Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
W67791London - LutonESTIMATED
OS778ViennaESTIMATED
JP839LjubljanaESTIMATED
EZS1188Basel - MulhouseESTIMATED
ST6053DusseldorfESTIMATED
JP592MalmoESTIMATED
OTF3554Basel - MulhouseESTIMATED
TK1020Istanbul - AtaturkESTIMATED
JP891LjubljanaESTIMATED
OTF7314StuttgartESTIMATED
JP114FrankfurtESTIMATED
OS770ViennaESTIMATED
Prishtina International Airport Adem Jashari