Ekonomi
​Qeveria e Kosovës për marrëveshjen me ShBA: Garanton investimet amerikane në Kosovë
ShBA dhe Kosova nënshkruajnë marrëveshje financiare
KEK-u dhe Komuna e Obiliqit bashkëpunojnë për përmirësimin e ambientit
ASK: Në tre mujorin e tretë të këtij viti, shkalla e papunësisë është 24.6%
Hoti: Buxheti 2021 siguron stabilitet për funksionimin e institucioneve
Kuvendi miraton buxhetin 2021
Bajrami: Kemi 40 milionë euro plus financim nga jashtë për koston e vaksinës
Jashari: Qeveria me buxhetin 2021 s’ka paraparë asnjë projekt të ri në Skenderaj
Kuvendi nesër voton në lexim të dytë buxhetin për vitin 2021
Kuvendi miratoi në parim buxhetin për vitin 2021
​Hoti: Pako e rimëkëmbjes do të zbatohet
Bajrami: Kush premton rritje të pagave e thotë një gënjeshtër të madhe
Votimi i buxhetit 2021, Hoti kërkon mbështetje nga deputetët
PDK nesër do ta votojë buxhetin e Kosovës
Buxheti për 2021, Gashi: Nesër votohet për stabilitetin financiar të vendit
Dhjetëra miliardë euro kontributi i bashkatdhetarëve që nga lufta e fundit
Rukiqi bën thirrje që të votohet buxheti: Mosvotimi do të ishte skenar i dëmshëm për vendin
Ekonomia joformale edhe në tregtinë online
Rreziqet nga mosmiratimi i buxhetit: Nuk ekzekutohen ndihmat për bizneset dhe qytetarët që mbetën pa punë
​OAK kërkon shtyrjen e afatit për aplikim për investime strategjike
​Prodhuesit vendorë kërkojnë nga ATK të vazhdojë autorizimin për lirim në import në lëndë të parë
Milioneri më i ri në moshë në Maqedoninë e Veriut është vetëm 6 vjeç
Bizneset kërkojnë që Kuvendi të mos shpërndahet para miratimit të buxhetit 2021
​BQK: Ekonomia kosovare pëson rënien më të madhe në 20 vjetët e fundit, 7.2 për qind
BKS: Mërgimtarëve që paguan primën e policës së sigurimit në kufi do t’u kthehen të hollat
Rukiqi tregon a do të ketë mbyllje për fundvit
Krasniqi: Vit i vështirë për ekonominë dhe bizneset, por nuk humbën vendet e punës 30 mijë qytetarë
Talla: Të pezullohet TVSH-ja për prodhuesit vendor
​Krasniqi: Do t’i mbështesim 80 %e bizneseve të prekura nga pandemia
Murati: Propozimi 100 euro për çdo qytetar nuk u përmend më
​Ahmeti: Mbi 4 mijë biznese përfitojnë nga fondi për rimëkëmbjen ekonomike
Posta e Kosovës me humbje milionëshe, borxhe dhe prona të uzurpuara
Nënshkruhen kontratat e para të përfituesve të Programit për Zhvillim Rural 2020-2021
Kusari-Lila intervistohet rreth procesit të privatizimit të KEDS
Nis transmetimi i linja 400 kv mes Kosovës dhe Shqipërisë
Trusti tregon statistikat mbi 10 përqindëshin e tërhequr nga qytetarët
Nuk ndikohen nga Covid-19, emigrantët sjellin më shumë para në Shqipëri
Mbi 7 mijë biznese aplikojnë për grante në Prishtinë
Për 6 orë 200 mijë aplikime për tërheqje të 10 % nga Trusti
Këto janë linçet zyrtare përmes të cilave mund të aplikoni për 10%
​156 mijë aplikime në Trust për 10 përqindëshin
Mbi 120 mijë persona aplikojnë në Trust për 10 përqindshin
Pronari i kompanisë MEKA parat e Trustit do t’i dhuroj për sadaka
Në ora 15:00 hapet sistemi për aplikim në Trust
​MEA i bën thirrje Bordit të Postës të anulojë ndryshimin e koeficienteve të pagave
​Qeveria për tre muaj mori 512.6 milionë euro dhe shpenzoi 579.8 milionë euro
​Qytetarët nuk shpresojnë shumë në Ligjin për Rimëkëmbje Ekonomike
​Një sektor i shëndetshëm financiar është i domosdoshëm për rimëkëmbjen ekonomike të Kosovës
​Hoti-Richardson nënshkruajnë Kornizën e bashkëpunimit të qëndrueshëm ekonomik 2021-2025
XQ5150AntalyaARRIVED 05:06
TK4100AntalyaSCHEDULED 06:15
PC6361AntalyaSCHEDULED 06:44
LX1430GeneveESTIMATED
TK1017Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZS1483GeneveESTIMATED
EZY4579BerlinESTIMATED
WK402ZurichESTIMATED
WK1406ZurichESTIMATED
ST6052DusseldorfESTIMATED
PC341Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
JP115FrankfurtESTIMATED
OS777ViennaESTIMATED
EZS1187Basel - MulhouseESTIMATED
EW5712StuttgartESTIMATED
JP838LjubljanaESTIMATED
ST6440StuttgartESTIMATED
JP3779Basel - MulhouseESTIMATED
DY1908OsloESTIMATED
OTF7444DusseldorfESTIMATED
ST6050MunichESTIMATED
TK1019Istanbul - AtaturkESTIMATED
W62235BudapestESTIMATED
OS769ViennaESTIMATED
TB1651BrusselsESTIMATED
OTF3564Basel - MulhouseESTIMATED
JP593MalmoESTIMATED
XC249AntalyaESTIMATED
TK4106AntalyaESTIMATED
KK6301AntalyaESTIMATED
TK1017Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZS1483GeneveESTIMATED
WK402ZurichESTIMATED
WK1406ZurichESTIMATED
D8452VantaaESTIMATED
ST6052DusseldorfESTIMATED
PC341Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
W67792London - LutonESTIMATED
OS777ViennaESTIMATED
JP838LjubljanaESTIMATED
EZS1187Basel - MulhouseESTIMATED
ST6074Basel - MulhouseESTIMATED
JP115FrankfurtESTIMATED
TK1019Istanbul - AtaturkESTIMATED
OS769ViennaESTIMATED
JP890LjubljanaESTIMATED
OTF3564Basel - MulhouseESTIMATED
JP593MalmoESTIMATED
Prishtina International Airport Adem Jashari
JP891LjubljanaCANCELLED
OS770ViennaTAKE OFF 05:12
XQ5151AntalyaSCHEDULED 05:55
JP114FrankfurtSCHEDULED 06:15
TK4101AntalyaSCHEDULED 07:25
PC6362AntalyaSCHEDULED 07:30
LX1431GeneveESTIMATED
EZS1484GeneveESTIMATED
TK1018Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZY4580BerlinESTIMATED
WK403ZurichESTIMATED
WK1407ZurichESTIMATED
OTF7434DusseldorfESTIMATED
ST6441StuttgartESTIMATED
PC342Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
JP3778PBasel - MulhouseESTIMATED
OS778ViennaESTIMATED
EZS1188Basel - MulhouseESTIMATED
EW5713StuttgartESTIMATED
JP839LjubljanaESTIMATED
ST6053DusseldorfESTIMATED
JP592MalmoESTIMATED
DY1909OsloESTIMATED
OTF3554Basel - MulhouseESTIMATED
ST6051MunichESTIMATED
TK1020Istanbul - AtaturkESTIMATED
W62236BudapestESTIMATED
TB1652BrusselsESTIMATED
OS770ViennaESTIMATED
JP891LjubljanaESTIMATED
XC250AntalyaESTIMATED
JP114FrankfurtESTIMATED
TK4107AntalyaESTIMATED
KK6302AntalyaESTIMATED
EZS1484GeneveESTIMATED
TK1018Istanbul - AtaturkESTIMATED
WK403ZurichESTIMATED
WK1407ZurichESTIMATED
D8453VantaaESTIMATED
ST6075Basel - MulhouseESTIMATED
PC342Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
W67791London - LutonESTIMATED
OS778ViennaESTIMATED
JP839LjubljanaESTIMATED
EZS1188Basel - MulhouseESTIMATED
ST6053DusseldorfESTIMATED
JP592MalmoESTIMATED
OTF3554Basel - MulhouseESTIMATED
TK1020Istanbul - AtaturkESTIMATED
JP891LjubljanaESTIMATED
OTF7314StuttgartESTIMATED
JP114FrankfurtESTIMATED
OS770ViennaESTIMATED
Prishtina International Airport Adem Jashari