5 pozicionet në seks që femrat i urrejnë në fshehtësi (FOTO +18)

E publikuar: 18/09/2016 18:11
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo

Një studim tek 1200 femra zbuloi se cilat janë 5 pozicionet në seks të cilat femrat i urrejnë. Sipas revistës “Men’s Health” që bëri edhe studimin në fjalë, rezultatet janë të papritura dhe të padëshëruara nga meshkujt.

Seksi nga pas – Ky është pozicioni më pak i pëlqyer nga të gjitha gratë e anketuara. Sipas njërës prej studiueseve, problemi me këtë pozicion është goditja që pëson qafa e mitrës gjatë aktit, aq sa shumë shpesh penetrimi i thellë shkakton më shumë dhimbje sesa kënaqësi.

seksor-ijh

Vajza sipër (me fytyrë nga partneri) – Shkenca na tregon që ky pozicion është më i rrezikshmi për meshkujt, pasi rezulton shpesh me fraktura në penis. Por sipas këtij studimi, ky pozicion nuk është i dëshërueshëm as për femrën pasi shpesh ajo ndihet e pasigurt nga këto maja të larta.

sex-dead_snow_movie_image__6_

Vajza sipër (me shpinë nga partneri) – Nëse nuk preferohet me fytyrë, sigurisht është e njëjta gjë edhe kur i ke kthyer shpinën partnerin.

 

Misionari – Ja pra që as pozicioni klasik i misionarit nuk hyka tek pozicionet e pëlqyera. Me sa duket, në këtë pozicion, nuk preken të gjitha pikat e duhura dhe penetrimi nuk ka efektin optimal.

sex-70023

Pozicioni 69 – Sipas të anketuarave, del se është shumë e vështirë për femrat që të përqëndrohen tek marrja e kënaqësisë në një kohë kur ato janë të përqëndruara për të ndihmuar mashkullin që të gjejë momentet e tij të lumturisë.

p5