Eurodeputetët: Këshilli Evropian të miratojë pa vonesa heqjen e vizave për Kosovën

Eurodeputetët: Këshilli Evropian të miratojë pa vonesa heqjen e vizave për Kosovën

Në raportin për bashkëpunimin në luftën kundër krimit të organizuar në Ballkanin Perëndimor, eurodeputetët theksuan [...]

Smajl Latifi arrin numër rekord në zgjedhje, mbi 10 mijë qytetarë e votuan

Smajl Latifi arrin numër rekord në zgjedhje, mbi 10 mijë qytetarë e votuan

Kandidati i AAK-së për kryetar të Rahovecit, Smajl Latifi, pas numërimit të votave me kusht [...]

Rrahin dhe kërcënojnë 78 vjeçaren, nusja e djalit fëmijëve: Goditeni me gur, unë do e helmoj

Rrahin dhe kërcënojnë 78 vjeçaren, nusja e djalit fëmijëve: Goditeni me gur, unë do e helmoj

Nusja e shtëpisë kthehet jo vetëm në tmerrin e vjehrrës, por edhe të të gjithë [...]

Osmani e godet Isa Mustafën e Hashim Thaçin: E rrezikuan Kosovën dhe raportet me miqtë tanë kur e nënshkruan Asociacionin

Osmani e godet Isa Mustafën e Hashim Thaçin: E rrezikuan Kosovën dhe raportet me miqtë tanë kur e nënshkruan Asociacionin

E para e shtetit, Vjosa Osmani ka folur për marrëveshjen për Asociacionin e Komunave me [...]

Daka: Presidentja Osmani pa arsye ligjore më ka shkarkuar nga detyra

Daka: Presidentja Osmani pa arsye ligjore më ka shkarkuar nga detyra

Ish-kryetarja e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve (KQZ), Valdete Daka, ka thënë që presidentja Vjosa Osmani [...]

Vuçiq paralajmëron se për 6 nëntor po përgatitet një tjetër aksion në Veri të Kosovës, e quan “një katastrofë”

Vuçiq paralajmëron se për 6 nëntor po përgatitet një tjetër aksion në Veri të Kosovës, e quan “një katastrofë”

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiq ka paralajmëruar qytetarët serb se Qeveria e Kosovës do të [...]

Vjosa Osmani: Me Qeverinë e re, Kosovës iu ndërrua imazhi ndërkombëtar

Vjosa Osmani: Me Qeverinë e re, Kosovës iu ndërrua imazhi ndërkombëtar

Presidentja e vendit, Vjosa Osmani ka theksuar se Kosova pas krijimit të Qeverisë së re, [...]

Escobar: Ballkanit i duhet pajtim etnik dhe jo politika nacionaliste

Escobar: Ballkanit i duhet pajtim etnik dhe jo politika nacionaliste

Sekretari amerikan i Shtetit për Evropën dhe Euroazinë, njëherësh i dërguari për Ballkanin Perëndimor, Gabriel [...]

Amoniak në ujin e Krujës/ Hetimet zbulojnë shkakun e helmimit të banorëve të qytetit

Amoniak në ujin e Krujës/ Hetimet zbulojnë shkakun e helmimit të banorëve të qytetit

Në Krujë rezulton një prani e amoniakut mbi norma nga të dhënat paraprake të analizave [...]

E adhuroja, por tani e urrej Fifin”, modelja shqiptare jep deklaratën e fortë për këngëtaren nga Kosova

E adhuroja, por tani e urrej Fifin”, modelja shqiptare jep deklaratën e fortë për këngëtaren nga Kosova

Të qenurit shumë pranë festës së Halloween bëri që të diskutohej pikërisht për maskat, por [...]

Ngritja e çmimeve, Panxha: Qeveria e Kosovës s’mund të ndikojë në trendet globale

Ngritja e çmimeve, Panxha: Qeveria e Kosovës s’mund të ndikojë në trendet globale

Kryetari i Klubit të Prodhuesve të Kosovës, Astrit Panxha, thotë se ngritja e çmimeve është [...]

Halil Berisha nuk është dëshmitar kundër krerëve të OVL -UÇK, ai është atje nën detyrim

Halil Berisha nuk është dëshmitar kundër krerëve të OVL -UÇK, ai është atje nën detyrim

Gazetari, Halil Berisha pa vullnetin e tij, të martën është paraqitur në procesin e gjykimit [...]

Kurti: Fondi i Ekselencës do të mbështesë iniciativat tona të shumta zhvillimore

Kurti: Fondi i Ekselencës do të mbështesë iniciativat tona të shumta zhvillimore

Në takimin e ftuar lidhur me mekanizmin që do të themelojë Qeveria e Kosovës, “Fondi [...]

CMG-ja përuron Kanalin Olimpik, kanali i parë sportiv televiziv satelitor 4K Ultra HD në botë 24/7

CMG-ja përuron Kanalin Olimpik, kanali i parë sportiv televiziv satelitor 4K Ultra HD në botë 24/7

Grupi Mediatik i Kinës hap Kanalin e vet Olimpik, 25 tetor 2021 Presidenti i CMG-së, Shen [...]

Sherifi për Darkën e Lamës: Me krejt, por pa zemër

Sherifi për Darkën e Lamës: Me krejt, por pa zemër

Zyrtari i Nismës, Bilall Sherifi, ka thënë se Darka e Lamës, e organizuar nga presidentja [...]

Rezultati në Drenas pas numërimit të votave me kusht dhe atyre të personave me aftësi të kufizuara

Rezultati në Drenas pas numërimit të votave me kusht dhe atyre të personave me aftësi të kufizuara

Sot në Qendrën e Numërimit dhe Rezultateve janë numëruar votat me kushtet dhe ato të [...]

Komunat nuk po pajtohen me masat e kufizimit të lëvizjes dhe mbajtjes së maskës kur qytetarët lëvizin vetëm

Komunat nuk po pajtohen me masat e kufizimit të lëvizjes dhe mbajtjes së maskës kur qytetarët lëvizin vetëm

Asociacioni i Komunave të Kosovës ka shprehur pakënaqësi lidhur me masat e Ministrisë së Shëndetësisë [...]

Gjykata kërkon t’i bëhet ekzaminimi psikiatrik burrit që rrahu gruan në market

Gjykata kërkon t’i bëhet ekzaminimi psikiatrik burrit që rrahu gruan në market

Gjykata Themelore në Prishtinë i ka caktuar masën e paraburgimit prej një muaji Feim Berishës, [...]

Gazetari kosovar në Gjykatën Speciale: Më obliguat të paraqitem këtu si dëshmitar, s’jam i lumtur

Gazetari kosovar në Gjykatën Speciale: Më obliguat të paraqitem këtu si dëshmitar, s’jam i lumtur

Gazetari nga Kosova, Halil Berisha, është paraqitur si dëshmitar në seancën e sotme gjyqësore në [...]

Belgjika me rritje të madhe rastesh, pritet ashpërsim i masave

Belgjika me rritje të madhe rastesh, pritet ashpërsim i masave

Rastet me Covid-19 dhe hospitalizimet po shënojnë rritje në Belgjikë, duke e nxitur qeverinë që [...]

Mehaj merr pjesë në Samitin vjetor të Asociacionit Ndërkombëtar i Operacioneve të Stabilitetit në SHBA

Mehaj merr pjesë në Samitin vjetor të Asociacionit Ndërkombëtar i Operacioneve të Stabilitetit në SHBA

Ministri i Mbrojtjes, Armend Mehaj, ka udhëtuar për në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, me [...]

20 raste të reja të të infektuarve me COVID-19

20 raste të reja të të infektuarve me COVID-19

20 raste të reja të të infektuarve me COVID-19 janë konfirmuar së fundi nga Ministria [...]

ZKA: Disa institucione kanë blerë bileta gjashtë herë më të shtrenjta se biletat e klasës ekonomike

ZKA: Disa institucione kanë blerë bileta gjashtë herë më të shtrenjta se biletat e klasës ekonomike

Zyra Kombëtare e Auditimit ka publikuar Raportin e auditimit të performancës “Kontratat e centralizuara – [...]

FSK në stërvitje dhe gara ushtarake bashkë me vendet anëtare dhe partnere të NATO-s

FSK në stërvitje dhe gara ushtarake bashkë me vendet anëtare dhe partnere të NATO-s

Një kontingjent i FSK-së po merr pjesë në Stërvitjen Qendrore të Forcave të Armatosura Sllovene [...]

Dënimi me 8 muaj burg për dhunimin e 15-vjeçares, Lumezi kërkon të merren masa

Dënimi me 8 muaj burg për dhunimin e 15-vjeçares, Lumezi kërkon të merren masa

Prokuroria e Shtetit ka njoftuar se kryeprokurori Aleksandër Lumezi ka kërkuar nga kryeprokurori i Pejës, [...]

Arrestohet një person i kërkuar për shitje të narkotikëve në Ferizaj

Arrestohet një person i kërkuar për shitje të narkotikëve në Ferizaj

Stacioni policor në Ferizaj nga Drejtoria Rajonale e Policisë në Ferizaj, në bazë të një [...]

Kërkohet përfshirje më e madhe e grave në procesin e dialogut Kosovë-Serbi

Kërkohet përfshirje më e madhe e grave në procesin e dialogut Kosovë-Serbi

Në lansimin e raportit “Përfshirja e grave në tryezën negociuese në Kosovë”, mbështetur nga Bashkimi [...]

Kurti për ngritjen e çmimeve: Po punojmë për pakon e masave si ndihmë për qytetarët

Kurti për ngritjen e çmimeve: Po punojmë për pakon e masave si ndihmë për qytetarët

Kryeministri i vendit, Albin Kurti, ka folur për ngritjen e cmimeve me të cilat po [...]

Paralajmërohet protestë nëse deri të premten s’lirohen masat – Muçiqi: Dasmë ishte Darka e Lamës

Paralajmërohet protestë nëse deri të premten s’lirohen masat – Muçiqi: Dasmë ishte Darka e Lamës

Oda e Hotelerisë dhe Turizmit (OHT) ka mbajtur takim konsultativ me të gjithë pronarët e [...]

Kryeministri Kurti takohet me delegacionin e Këshillit Evropian për Marrëdhënie me Jashtë

Kryeministri Kurti takohet me delegacionin e Këshillit Evropian për Marrëdhënie me Jashtë

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti priti në takim delegacionin e Këshillit Evropian për Marrëdhënie me [...]

Specialja: Policia ka një muaj kohë të ofrojë garanci për lirimin e përkohshëm të Gucatit dhe Haradinajt

Specialja: Policia ka një muaj kohë të ofrojë garanci për lirimin e përkohshëm të Gucatit dhe Haradinajt

Dhomat e Specializuara dhe Zyra e Prokurorit të Specializuar të Kosovës ka njoftuar se kanë [...]

Këshilltari i Shtetit dhe ministri i Jashtëm kinez Wang Yi do të vizitojë Tiranën

Këshilltari i Shtetit dhe ministri i Jashtëm kinez Wang Yi do të vizitojë Tiranën

Tirana do të jetë pjesë e një turneu treditor që këshilltari i Shtetit dhe ministri [...]

“Kam me të gjetë ku je e ku s’je” – flet gruaja e rrahur nga burri (Video)

“Kam me të gjetë ku je e ku s’je” – flet gruaja e rrahur nga burri (Video)

Rrahjeve iu iku duke u larguar nga shtëpia, por kërcënimet thotë se i erdhën pas. M.N [...]

Sulmi brutal në market, kaq mund të dënohet burri që e rrahu gruan për një karrocë

Sulmi brutal në market, kaq mund të dënohet burri që e rrahu gruan për një karrocë

Mesditën e së dielës, një grua është rrahur brutalisht nga një burrë, në një market [...]

Gjenden në një shtëpi eshtrat e një djali 9-vjeçar bashkë me disa fëmijë të braktisur

Gjenden në një shtëpi eshtrat e një djali 9-vjeçar bashkë me disa fëmijë të braktisur

Eshtrat e një djali 9-vjeçar janë zbuluar në një shtëpi në Hjuston së bashku me [...]

Pallaska: Kur rrena shitet lirë, krejt çmimet e tjera shtrejtohen

Pallaska: Kur rrena shitet lirë, krejt çmimet e tjera shtrejtohen

Avokati Dastid Pallaska ka reaguar pas rritjes së çmimeve në shumë produkte ushqimore bazë në [...]

Kurti: Serbia ta tregojë forcën në ringun e boksit, jo në kufi

Kurti: Serbia ta tregojë forcën në ringun e boksit, jo në kufi

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka reaguar për ndalesën që e ka bërë Serbia sportistëve [...]

Phillips: Asociacioni është i tepërt, serbët kanë mjaft të drejta në Kosovë

Phillips: Asociacioni është i tepërt, serbët kanë mjaft të drejta në Kosovë

Drejtori i Programit për Paqen dhe të Drejtat në Universitetin Columbia, David Phillips thotë se [...]

Rakiq: Themelimi i asociacionit nuk është tekë e Listës Serbe, por detyrim ndërkombëtar

Rakiq: Themelimi i asociacionit nuk është tekë e Listës Serbe, por detyrim ndërkombëtar

Kryetari i Listës Serbe, Goran Rakiq, nënkryetari Igor Simiq dhe Kryetari i Mitrovicës veriore, Milan [...]

Lajçak: Mali i Zi mund të llogarisë në mbështetjen e qartë të BE-së në anëtarësim

Lajçak: Mali i Zi mund të llogarisë në mbështetjen e qartë të BE-së në anëtarësim

Përfaqësuesi Special i BE-së për Dialogun Beograd-Prishtinë dhe çështje të tjera rajonale të Ballkanit Perëndimor, [...]

Policia kap tre persona në Aeroportin e Prishtinës të cilët kishin leje të qëndrimit të falsifikuar

Policia kap tre persona në Aeroportin e Prishtinës të cilët kishin leje të qëndrimit të falsifikuar

Sot më datë 25.10.2021, në orët e mëngjesit, Policia e Kosovës, konkretisht autoritetet policore në [...]

Promovimi i vlerave të përbashkëta të gjithë njerëzimit , prirje themelore e stome dhe e ardhëshme

Promovimi i  vlerave të përbashkëta të gjithë njerëzimit , prirje themelore e stome dhe e ardhëshme

50 vjetori i i rikthimit të Kinë në OKB është shenuar në Pekin si [...]

Punimet në rrjet, KEDS-i tregon ku do të ndërprehet rryma gjatë dy ditëve të ardhshme

Punimet në rrjet, KEDS-i tregon ku do të ndërprehet rryma gjatë dy ditëve të ardhshme

KEDS-i ka bërë të ditur se gjatë dy ditëve të ardhshme do të ketë ndërprerje [...]

Haziri: LDK-ja është dyfishuar në vota, duke shënuar 100% rritje

Haziri: LDK-ja është dyfishuar në vota, duke shënuar 100% rritje

Kryetari i Gjilanit, Lutfi Haziri përmes një postimi në llogarinë e tij në Fcebook ka [...]

XQ5150AntalyaARRIVED 05:06
TK4100AntalyaSCHEDULED 06:15
PC6361AntalyaSCHEDULED 06:44
LX1430GeneveESTIMATED
TK1017Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZS1483GeneveESTIMATED
EZY4579BerlinESTIMATED
WK402ZurichESTIMATED
WK1406ZurichESTIMATED
ST6052DusseldorfESTIMATED
PC341Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
JP115FrankfurtESTIMATED
OS777ViennaESTIMATED
EZS1187Basel - MulhouseESTIMATED
EW5712StuttgartESTIMATED
JP838LjubljanaESTIMATED
ST6440StuttgartESTIMATED
JP3779Basel - MulhouseESTIMATED
DY1908OsloESTIMATED
OTF7444DusseldorfESTIMATED
ST6050MunichESTIMATED
TK1019Istanbul - AtaturkESTIMATED
W62235BudapestESTIMATED
OS769ViennaESTIMATED
TB1651BrusselsESTIMATED
OTF3564Basel - MulhouseESTIMATED
JP593MalmoESTIMATED
XC249AntalyaESTIMATED
TK4106AntalyaESTIMATED
KK6301AntalyaESTIMATED
TK1017Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZS1483GeneveESTIMATED
WK402ZurichESTIMATED
WK1406ZurichESTIMATED
D8452VantaaESTIMATED
ST6052DusseldorfESTIMATED
PC341Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
W67792London - LutonESTIMATED
OS777ViennaESTIMATED
JP838LjubljanaESTIMATED
EZS1187Basel - MulhouseESTIMATED
ST6074Basel - MulhouseESTIMATED
JP115FrankfurtESTIMATED
TK1019Istanbul - AtaturkESTIMATED
OS769ViennaESTIMATED
JP890LjubljanaESTIMATED
OTF3564Basel - MulhouseESTIMATED
JP593MalmoESTIMATED
Prishtina International Airport Adem Jashari
JP891LjubljanaCANCELLED
OS770ViennaTAKE OFF 05:12
XQ5151AntalyaSCHEDULED 05:55
JP114FrankfurtSCHEDULED 06:15
TK4101AntalyaSCHEDULED 07:25
PC6362AntalyaSCHEDULED 07:30
LX1431GeneveESTIMATED
EZS1484GeneveESTIMATED
TK1018Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZY4580BerlinESTIMATED
WK403ZurichESTIMATED
WK1407ZurichESTIMATED
OTF7434DusseldorfESTIMATED
ST6441StuttgartESTIMATED
PC342Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
JP3778PBasel - MulhouseESTIMATED
OS778ViennaESTIMATED
EZS1188Basel - MulhouseESTIMATED
EW5713StuttgartESTIMATED
JP839LjubljanaESTIMATED
ST6053DusseldorfESTIMATED
JP592MalmoESTIMATED
DY1909OsloESTIMATED
OTF3554Basel - MulhouseESTIMATED
ST6051MunichESTIMATED
TK1020Istanbul - AtaturkESTIMATED
W62236BudapestESTIMATED
TB1652BrusselsESTIMATED
OS770ViennaESTIMATED
JP891LjubljanaESTIMATED
XC250AntalyaESTIMATED
JP114FrankfurtESTIMATED
TK4107AntalyaESTIMATED
KK6302AntalyaESTIMATED
EZS1484GeneveESTIMATED
TK1018Istanbul - AtaturkESTIMATED
WK403ZurichESTIMATED
WK1407ZurichESTIMATED
D8453VantaaESTIMATED
ST6075Basel - MulhouseESTIMATED
PC342Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
W67791London - LutonESTIMATED
OS778ViennaESTIMATED
JP839LjubljanaESTIMATED
EZS1188Basel - MulhouseESTIMATED
ST6053DusseldorfESTIMATED
JP592MalmoESTIMATED
OTF3554Basel - MulhouseESTIMATED
TK1020Istanbul - AtaturkESTIMATED
JP891LjubljanaESTIMATED
OTF7314StuttgartESTIMATED
JP114FrankfurtESTIMATED
OS770ViennaESTIMATED
Prishtina International Airport Adem Jashari