Escobar para anëtarëve të Kongresit amerikan: Dialogu duhet të përfundojë me njohje reciproke

Escobar para anëtarëve të Kongresit amerikan: Dialogu duhet të përfundojë me njohje reciproke

Zëvendës ndihmës Sekretari amerikan i Shtetit për Evropën dhe Euroazinë, njëherësh i dërguari për Ballkanin [...]

OBSH-ja i bën thirrje G20-s që të angazhohet për t’i dhënë fund pandemisë

OBSH-ja i bën thirrje G20-s që të angazhohet për t’i dhënë fund pandemisë

Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH) dhe grupet e tjera të ndihmës të enjten u bënë [...]

Merkel i jep lamtumirën Europës nga Athina, mesazhe Turqisë dhe Perëndimit

Merkel i jep lamtumirën Europës nga Athina, mesazhe Turqisë dhe Perëndimit

Kancelarja gjermane, Angela Merkel , po zhvillon sonte në Athinë një vizitë lamtumire dyditore , [...]

Për 9 muaj në klinikën e Biokimisë kryhen mbi 1 milion analiza

Për 9 muaj në klinikën e Biokimisë kryhen mbi 1 milion analiza

Shërbimi Spitalor Klinik e Universitar i Kosovës ka bërë të ditur se në Klinikën e [...]

Lançohet sistemi i monitorimit të akullnajave në kohë reale

Lançohet sistemi i monitorimit të akullnajave në kohë reale

Një sistem monitorimi i akullnajave në kohë reale është vënë zyrtarisht në përdorim në një [...]

Samiti i G-20-ës dhe shqetësimet mbi pabarazinë në shpërndarjen e vaksinave

Samiti i G-20-ës dhe shqetësimet mbi pabarazinë në shpërndarjen e vaksinave

Në një kohë kur pandemia e koronavirusit ka krijuar shqetësime të thella lidhur me pabarazinë [...]

4 mijë e 597 vaksina administrohen në 24 orët e fundit në Kosovë

4 mijë e 597 vaksina administrohen në 24 orët e fundit në Kosovë

4 mijë e 597 vaksina Anti-COVID janë administruar në 24 orët e fundit në Kosovë. Kështu [...]

16 raste të reja me COVID-19 në Kosovë

16 raste të reja me COVID-19 në Kosovë

Ministria e Shëndetësisë ka bërë të ditur se gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar [...]

CMG-ja zhvillon Festivalin Muzikor Kinë-Europë dhe koncertin për numërimin mbrapsht 100-ditor nga çelja e Olimpiadës Dimërore të Pekinit

CMG-ja zhvillon Festivalin Muzikor Kinë-Europë dhe koncertin për numërimin mbrapsht 100-ditor nga çelja e Olimpiadës Dimërore të Pekinit

Me rastin e fillimit të numërimit mbrapsht të 100 ditëve nga fillimi i Lojërave Olimpike [...]

Von Cramon: “S’do të ketë përparim në dialogun me Kosovën para zgjedhjeve në Serbi”

Von Cramon: “S’do të ketë përparim në dialogun me Kosovën para zgjedhjeve në Serbi”

Raportuesja e Parlamentit Evropian për Kosovën, Viola von Cramon, beson se në gjysmën e parë [...]

SBASHK-u paralajmëron grevë në tërë sistemin arsimor

SBASHK-u paralajmëron grevë në tërë sistemin arsimor

Sindikata e Bashkuar e Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, po deklaron se Qeveria po iu ik [...]

Kurti për balotazhet: Synojmë e dëshirojmë që të fitojmë

Kurti për balotazhet: Synojmë e dëshirojmë që të fitojmë

Kryeministri dhe njëherësh kreu i Vetëvendosjes, Albin Kurti, në një prononcim për Ekonomia Online, tha [...]

Kandidatëve për Bord të RTK-së u kërkohen dokumente shtesë, 30 s’do të ftohen fare në intervistim

Kandidatëve për Bord të RTK-së u kërkohen dokumente shtesë, 30 s’do të ftohen fare në intervistim

Komisioni Ad hoc për përzgjedhjen e kandidatëve për anëtar të Bordit të RTK-së ka shqyrtuar [...]

Ministria: Të dyshuarit për lidhje me Hezbollahun nuk janë shtetas të Kosovës

Ministria: Të dyshuarit për lidhje me Hezbollahun nuk janë shtetas të Kosovës

Ministria e Punëve të Jashtme dhe Diasporës në Kosovë tha se personat e sanksionuar për [...]

Inspektorati i Shqipërisë këshillon kosovarët, pjesë e marrëveshjes ndërmjet dy Qeverive

Inspektorati i Shqipërisë këshillon kosovarët, pjesë e marrëveshjes ndërmjet dy Qeverive

Një delegacion i Inspektorëve Shëndetësor nga Shqipëria, ka zhvilluar takim në Ministrinë e Shëndetësisë, me [...]

KDI kërkon nga Komuna e Pejës zbatimin e Ligjit për Qasje në Dokumente Publike

KDI kërkon nga Komuna e Pejës zbatimin e Ligjit për Qasje në Dokumente Publike

Instituti Demokratik i Kosovës (KDI), bazuar në Ligjin Nr.06/L-081 për Qasje në Dokumente Publike, me [...]

Tërnava pret në takim një delegacion nga Mbretëria e Arabisë Saudite

Tërnava pret në takim një delegacion nga Mbretëria e Arabisë Saudite

Kryetari i Bashkësisë Islame të Kosovës, Myftiu Naim Tërnava ka pritur një delegacioni të lartë [...]

Mbetën pa punë nga 8 tetori, Sindikata e Ferronikeli proteston para Qeverisë

Mbetën pa punë nga 8 tetori, Sindikata e Ferronikeli proteston para Qeverisë

Sindikata e Pavarur e Punëtorëve “NeëCo Ferronikeli” ka protestuar para Qeverisë së Kosovës, raporton Ekonomia [...]

LDK-ja doli partia më e votuar, Lumir Abdixhiku: Ju faleminderit nga zemra!

LDK-ja doli partia më e votuar, Lumir Abdixhiku: Ju faleminderit nga zemra!

Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK) ka dalë partia më e votuar në zgjedhjet e 17 [...]

Dëshmia tronditëse e boshnjakes: Palmer më konfirmoi ndarjen e Kosovës. Berisha paska pas të drejtë

Dëshmia tronditëse e boshnjakes: Palmer më konfirmoi ndarjen e Kosovës. Berisha paska pas të drejtë

"Administrata amerikane duhet të distancohet nga Matheu Palmer. Sepse siç dëshmojnë dokumentat tashmë, angazhimi i [...]

Aështë ky kërcënimi që iu bë Kurtit në një faqe për shitblerje në Facebook: “35 mijë euro shpërblim kush e vret Kurtin”

Aështë ky kërcënimi që iu bë Kurtit në një faqe për shitblerje në Facebook: “35 mijë euro shpërblim kush e vret Kurtin”

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti është kërcënuar. Kështu, në shtëpinë e tij është rritur niveli [...]

Amerika kthen vëmendjen nga Ballkani, njohësit e çështjeve politike thonë se momentumi duhet shfrytëzuar

Amerika kthen vëmendjen nga Ballkani, njohësit e çështjeve politike thonë se momentumi duhet shfrytëzuar

Administrata Biden ka dërguar në Ballkan një numër të madh diplomatësh me eksperiencë qaka nga [...]

Agron Hoti: AGK-ja për Specialen që godet saktësisht fjalën e lirë, çile gurë gojën

Agron Hoti: AGK-ja për Specialen që godet saktësisht fjalën e lirë, çile gurë gojën

Eksperti i çështjeve të Bashkimit Evropian, Agron Hoti, ka reaguar lidhur me marrjen në Hagë [...]

Miss Serbia largohet nga konkursi i bukurisë pas fotos me simbolin e shqiponjës

Miss Serbia largohet nga konkursi i bukurisë pas fotos me simbolin e shqiponjës

Miss Intercontinental Serbia, Valentina Petroviç është tërhequr nga konkursi i bukurisë pas kritikave të shumta [...]

Kërcënohet Albin Kurti, Njësia Speciale e ruan shtëpinë e tij (FOTO)

Kërcënohet Albin Kurti, Njësia Speciale e ruan shtëpinë e tij (FOTO)

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka marrë kërcënime. Burime të KALLXO.com thonë se për shkak të [...]

Po nis një lidhje e re në BB Vip? Pasi quajti Fifin “motër”, Graniti i afrohet Semit

Po nis një lidhje e re në BB Vip? Pasi quajti Fifin “motër”, Graniti i afrohet Semit

Pasi la pas lidhjen e supozuar me Fifin, Graniti duket se po i vardiset tashmë [...]

Kryeziu: Pushteti i blerë me para publike, asnjëherë s’do ta ketë legjitimitetin qytetar

Kryeziu: Pushteti i blerë me para publike, asnjëherë s’do ta ketë legjitimitetin qytetar

Drejtori i Institutit Demokratik të Kosovës, Ismet Kryeziu përmes një statusi ka komentuar vendimet e [...]

OVL e UÇK-së i del në mbrojtje Halil Berishës: Gazetari po e thotë të vërtetën, ai po maltretohet nga Specialja

OVL e UÇK-së i del në mbrojtje Halil Berishës: Gazetari po e thotë të vërtetën, ai po maltretohet nga Specialja

Organizata e Veteranëve të Luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, i ka dal në mbrojtje [...]

Ambasada e Serbisë i reagon kryediplomates shqiptare që e përmendi njohjen reaciproke Kosovë-Serbi

Ambasada e Serbisë i reagon kryediplomates shqiptare që e përmendi njohjen reaciproke Kosovë-Serbi

Ambasada e Serbisë në Shqipëri e ka falenderuar sot ministren e Jashtme të Shqipërisë, Olta [...]

Syla: Kemi heshtje dhe fshehje të shoqërisë mediale dhe politike, Halil Berisha po të ishte gazetar në ndonjë vend tjetër nuk do të ishte në Hagë

Syla: Kemi heshtje dhe fshehje të shoqërisë mediale dhe politike, Halil Berisha po të ishte gazetar në ndonjë vend tjetër nuk do të ishte në Hagë

Ish gazetari i Infokus-it, Halil Berisha është duke dhënë dëshminë e tij në seancën gjyqësore [...]

Kurti: Jemi zotuar të punojmë për një shoqëri me gjithëpërfshirje

Kurti: Jemi zotuar të punojmë për një shoqëri me gjithëpërfshirje

Kryeministri i vendit Albin Kurti ka bërë një përmbledhje detajesh nga vendimet e sotme të [...]

“Jam shumë i mahnitur me profesionalizmin e Halil Berishës”

“Jam shumë i mahnitur me profesionalizmin e Halil Berishës”

Eksperti i komunikimit, marrëdhënieve me publikun, Dardan Hasku ka thënë se është mahnitur me ish [...]

Presidentja Osmani takoi sekretaren e përgjithshme të OSBE-së, Helga Schmidt

Presidentja Osmani takoi sekretaren e përgjithshme të OSBE-së, Helga Schmidt

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani priti sot në takim sekretaren e përgjithshme të [...]

Regjistrohet një viktimë dhe 22 raste të reja të infektuara nga COVID

Regjistrohet një viktimë dhe 22 raste të reja të infektuara nga COVID

Në 24 orët e fundit në Kosovë është regjistruar një viktimë si pasojë e COVID-19. Gjatë [...]

Milaim Zeka: Halil Berisha trajtoj në mënyrë profesionale dosjet për krerët e OVL e UÇK-së

Milaim Zeka: Halil Berisha trajtoj në mënyrë profesionale dosjet për krerët e OVL e UÇK-së

Gazetari dhe analisti, Milaim Zeka, ka deklaruar se dëshmia e ish gazetarit të Infokus-it, Halil [...]

Daka i drejtohet Avokatit të Popullit për shkarkimin nga presidentja, kërkon ta procedojë në Kushtetuese

Daka i drejtohet Avokatit të Popullit për shkarkimin nga presidentja, kërkon ta procedojë në Kushtetuese

Ish-kryetarja e KQZ-së, Valdete Daka, i ka dërguar kërkesë Avokatit të Popullit për ta shqyrtuar [...]

Imer Mushkolaj: Halil Berisha nuk po dëshmon kundër krerëve të UÇK-së por po dëshmon punën e tij si gazetar

Imer Mushkolaj: Halil Berisha nuk po dëshmon kundër krerëve të UÇK-së por po dëshmon punën e tij si gazetar

Ish-gazetari i Infokus-it, Halil Berisha është duke dhënë dëshminë e tij në Gjykatën Speciale në [...]

Vdes regjisorja Burbuqe Berisha

Vdes regjisorja Burbuqe Berisha

Regjisorja Burbuqe Berisha ka vdekur sot në vendin e saj të punës. Gazeta Express ka kontaktuar [...]

Kurti takon sekretaren e përgjithshme të OSBE-së, flasin për dialogun me Serbinë

Kurti takon sekretaren e përgjithshme të OSBE-së, flasin për dialogun me Serbinë

Kryeministri Albin Kurti dhe zëvendëskryeministri i parë për Integrim Evropian, Zhvillim dhe Dialog, Besnik Bislimi, [...]

Ministrja e Shqipërisë: Njohja reciproke Kosovë-Serbi, çelësi i ndërtimit të së ardhmes në Ballkanin Perëndimor

Ministrja e Shqipërisë: Njohja reciproke Kosovë-Serbi, çelësi i ndërtimit të së ardhmes në Ballkanin Perëndimor

Ministrja e Punëve të Jashtme e Shqipërisë, Olta Xhaçka, ka takuar ambasadorin e ri të [...]

Trajkoviq: Një aksion i radhës i Policisë së Kosovës në veri do të çonte në konflikt

Trajkoviq: Një aksion i radhës i Policisë së Kosovës në veri do të çonte në konflikt

Politikania serbe nga Kosova, Rada Trajkoviq thotë se një ndërhyrje e tretë e Policisë së [...]

Gazetari Berisha vazhdon dëshminë në Speciale: Në dosje ka pasë kërkesa drejtuar prokurorëve serbë

Gazetari Berisha vazhdon dëshminë në Speciale: Në dosje ka pasë kërkesa drejtuar prokurorëve serbë

Gazetari Halil Berisha ka vazhduar dëshminë e tij pranë Dhomave të Specializuara të Kosovës në [...]

Rruga Tetovë-Prizren, ministri Aliu thotë se do të kushtojë mbi 150 milionë euro

Rruga Tetovë-Prizren, ministri Aliu thotë se do të kushtojë mbi 150 milionë euro

Qeveria ka miratuar shqyrtim propozim-vendimin për formimin e Komisionit për vlerësimin e fizibilitetit për rrugën [...]

BQK-ja thotë se nuk do të lejojnë pagesa të dyfishta për polisën kufitare në Kosovë

BQK-ja thotë se nuk do të lejojnë pagesa të dyfishta për polisën kufitare në Kosovë

Ndonëse Qeveria e Kosovës ka marrë vendim për ta mbuluar polisa kufitare për bashkatdhetarët apo [...]

XQ5150AntalyaARRIVED 05:06
TK4100AntalyaSCHEDULED 06:15
PC6361AntalyaSCHEDULED 06:44
LX1430GeneveESTIMATED
TK1017Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZS1483GeneveESTIMATED
EZY4579BerlinESTIMATED
WK402ZurichESTIMATED
WK1406ZurichESTIMATED
ST6052DusseldorfESTIMATED
PC341Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
JP115FrankfurtESTIMATED
OS777ViennaESTIMATED
EZS1187Basel - MulhouseESTIMATED
EW5712StuttgartESTIMATED
JP838LjubljanaESTIMATED
ST6440StuttgartESTIMATED
JP3779Basel - MulhouseESTIMATED
DY1908OsloESTIMATED
OTF7444DusseldorfESTIMATED
ST6050MunichESTIMATED
TK1019Istanbul - AtaturkESTIMATED
W62235BudapestESTIMATED
OS769ViennaESTIMATED
TB1651BrusselsESTIMATED
OTF3564Basel - MulhouseESTIMATED
JP593MalmoESTIMATED
XC249AntalyaESTIMATED
TK4106AntalyaESTIMATED
KK6301AntalyaESTIMATED
TK1017Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZS1483GeneveESTIMATED
WK402ZurichESTIMATED
WK1406ZurichESTIMATED
D8452VantaaESTIMATED
ST6052DusseldorfESTIMATED
PC341Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
W67792London - LutonESTIMATED
OS777ViennaESTIMATED
JP838LjubljanaESTIMATED
EZS1187Basel - MulhouseESTIMATED
ST6074Basel - MulhouseESTIMATED
JP115FrankfurtESTIMATED
TK1019Istanbul - AtaturkESTIMATED
OS769ViennaESTIMATED
JP890LjubljanaESTIMATED
OTF3564Basel - MulhouseESTIMATED
JP593MalmoESTIMATED
Prishtina International Airport Adem Jashari
JP891LjubljanaCANCELLED
OS770ViennaTAKE OFF 05:12
XQ5151AntalyaSCHEDULED 05:55
JP114FrankfurtSCHEDULED 06:15
TK4101AntalyaSCHEDULED 07:25
PC6362AntalyaSCHEDULED 07:30
LX1431GeneveESTIMATED
EZS1484GeneveESTIMATED
TK1018Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZY4580BerlinESTIMATED
WK403ZurichESTIMATED
WK1407ZurichESTIMATED
OTF7434DusseldorfESTIMATED
ST6441StuttgartESTIMATED
PC342Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
JP3778PBasel - MulhouseESTIMATED
OS778ViennaESTIMATED
EZS1188Basel - MulhouseESTIMATED
EW5713StuttgartESTIMATED
JP839LjubljanaESTIMATED
ST6053DusseldorfESTIMATED
JP592MalmoESTIMATED
DY1909OsloESTIMATED
OTF3554Basel - MulhouseESTIMATED
ST6051MunichESTIMATED
TK1020Istanbul - AtaturkESTIMATED
W62236BudapestESTIMATED
TB1652BrusselsESTIMATED
OS770ViennaESTIMATED
JP891LjubljanaESTIMATED
XC250AntalyaESTIMATED
JP114FrankfurtESTIMATED
TK4107AntalyaESTIMATED
KK6302AntalyaESTIMATED
EZS1484GeneveESTIMATED
TK1018Istanbul - AtaturkESTIMATED
WK403ZurichESTIMATED
WK1407ZurichESTIMATED
D8453VantaaESTIMATED
ST6075Basel - MulhouseESTIMATED
PC342Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
W67791London - LutonESTIMATED
OS778ViennaESTIMATED
JP839LjubljanaESTIMATED
EZS1188Basel - MulhouseESTIMATED
ST6053DusseldorfESTIMATED
JP592MalmoESTIMATED
OTF3554Basel - MulhouseESTIMATED
TK1020Istanbul - AtaturkESTIMATED
JP891LjubljanaESTIMATED
OTF7314StuttgartESTIMATED
JP114FrankfurtESTIMATED
OS770ViennaESTIMATED
Prishtina International Airport Adem Jashari