“Alo kryetar”, Lladrovci tregon si u befasua nga Haga pasi mendoi se po bisedonte me Kadri Veselin

“Alo kryetar”, Lladrovci tregon si u befasua nga Haga pasi mendoi se po bisedonte me Kadri Veselin

Ramiz Lladrovci gjatë një interviste ka dhënë detaje për bisedën telefonike që zhvilloi ditë më [...]

Pacolli thotë se rritja ekonomike nuk ka gjasa të jetë 7-8 për qind, sikur po thonë

Pacolli thotë se rritja ekonomike nuk ka gjasa të jetë 7-8 për qind, sikur po thonë

Kryetari i AKR-së dhe biznesmeni i njohur, Behgjet Pacolli, ka thënë se nuk do të [...]

Cramon për kishën ortodokse serbe në Deçan: Qeveria duhet t’i përmbahet aktgjykimit të Kushtetueses

Cramon për kishën ortodokse serbe në Deçan: Qeveria duhet t’i përmbahet aktgjykimit të Kushtetueses

Logo Lajme Zgjedhjet Kosovë Botë Sport Eksperti Futboll Magazina Cult Ekonomi Femra Stili Shëndetësi Kuzhina Auto Teknologji Fun Telegrafi Jobs Arkiva Marketing Lajmi nga vendi dhe bota COVID-19 në Kosovë dhe botë Më të rejat nga sporti Më të [...]

Grenell thotë se të qenit i dërguar Presidencial për Kosovën dhe Serbinë, qe detyra e tij më e preferuar

Grenell thotë se të qenit i dërguar Presidencial për Kosovën dhe Serbinë, qe detyra e tij më e preferuar

Ish-ambasadori amerikan në Gjermani, Richard Grenell, ka bërë të ditur se pozita si i emëruar [...]

Një i vdekur dhe 13 raste të reja me coronavirus

Një i vdekur dhe 13 raste të reja me coronavirus

Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka [...]

Haziri për mbylljen e lokaleve në Gjilan: Dua të besoj se nuk është porosi

Haziri për mbylljen e lokaleve në Gjilan: Dua të besoj se nuk është porosi

Kryetari i Gjilanit, Lutfi Haziri, ka kritikuar veprimet e inspeksionit sanitar natën e kaluar në [...]

Komandanti i KFOR-it: FSK-ja duhet të marrë miratimin tim për t’u vendosur në veri të Kosovës

Komandanti i KFOR-it: FSK-ja duhet të marrë miratimin tim për t’u vendosur në veri të Kosovës

Ferenc Kajari, komandanti i ri i KFOR-it, ka thënë se pa miratimin e tij nuk [...]

Samiti i G20-s, “ekipi i zjarrfikësve” për të shpëtuar botën nga kriza

Samiti i G20-s, “ekipi i zjarrfikësve” për të shpëtuar botën nga kriza

Liderët nga 20 ekonomitë kryesore të botës janë mbledhur në Romë për takimin e parë [...]

Politikani më opozitar serb: Vuçiqi operon me sistemin e politikës së Millosheviqit

Politikani më opozitar serb: Vuçiqi operon me sistemin e politikës së Millosheviqit

“Herët a vonë, serbët do të goditen nga një politikë monstruoze që refuzon me këmbëngulje [...]

Vuçiqi do të flas për veriun e Kosovës me liderë evropianë

Vuçiqi do të flas për veriun e Kosovës me liderë evropianë

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq tha mbrëmë se është e sigurt se institucionet e Kosovës [...]

Haziri: Gjilani nuk e pranon represionin dhe mbylljen e dhunshme të lokaleve

Haziri: Gjilani nuk e pranon represionin dhe mbylljen e dhunshme të lokaleve

Sapo u njoftova nga rrugë jo zyrtare dhe nëpërmjet rrjeteve sociale se Njësitë ndëshkuese të [...]

Ekonomia nuk është aq e thjeshtë, Qeveria nuk po di cilin drejtim ta ndjekë

Ekonomia nuk është aq e thjeshtë, Qeveria nuk po di cilin drejtim ta ndjekë

“Rritja ekonomike tek ne ka ndodhur sepse qytetarët kanë shpresë e mendojnë të ardhmen më [...]

Qeveria ndau 50 milionë euro për fshirjen e borxhit, por veç borxhi i brendshëm është mbi 1 miliard euro

Qeveria ndau 50 milionë euro për fshirjen e borxhit, por veç borxhi i brendshëm është mbi 1 miliard euro

Qeveria e Kosovës e ka miratuar të premten Projektligjin e buxhetit për vitin 2022. Buxheti [...]

Foto e papublikuar më parë: Lutfi Haziri në uniformë ushtarake

Foto e papublikuar më parë: Lutfi Haziri në uniformë ushtarake

Kryetari i Gjilanit, Lutfi Haziri në një fotografi të rrallë të tij, shihet me uniformë [...]

Kina: Lituania të mos marrë vendim të gabuar të pakthyeshëm

Kina: Lituania të mos marrë vendim të gabuar të pakthyeshëm

Zëdhënësi i Ministrisë së Punëve të Jashtme të Kinës Wang Wenbin(Foto:VCG) “Ne e nxisim Lituaninë të [...]

Pro Amerikanizmi i shqiptarëve dhe udhëheqësit e tyre

Pro Amerikanizmi i shqiptarëve dhe udhëheqësit e tyre

Nga Emrush T.Shkodra Aq shumë proklamohej dashuria dhe pro amerikanizmi nga qeveritë e Republikës së Kosovës [...]

Vizita e kryediplomatit kinez në Tiranë, Kina dhe Shqipëria zotohen për nxitjen e bashkëpunimit

Vizita e kryediplomatit kinez në Tiranë, Kina dhe Shqipëria zotohen për nxitjen e bashkëpunimit

Këshilltari i Shtetit dhe ministri i Jashtëm i Kinës Wang Yi mbërriti të premten në [...]

Bizneset e vogla dhe të mesme do ta kenë vëmendjen e qeverisjes tonë

Bizneset e vogla dhe të mesme do ta kenë vëmendjen e qeverisjes tonë

Bizneset e mesme dhe të vogla qëndrojnë në vëmendje të qeverisjes sonë, duke patur parasysh [...]

Idyshuari për vrasjen e 26 vjeçarit në Mitrovicë është vëllai i personit që e ka vrarë një student me kallashnikov para 5 viteve

Idyshuari për vrasjen e 26 vjeçarit në Mitrovicë është vëllai i personit që e ka vrarë një student me kallashnikov para 5 viteve

Dy persona janë në kërkim nga Policia e Kosovës si të dyshuar për vrasjen e [...]

Von Cramon pas vizitës në Serbi: E konfirmova se partia e Vuçiqit sulmon çdo zë kritik

Von Cramon pas vizitës në Serbi: E konfirmova se partia e Vuçiqit sulmon çdo zë kritik

Raportuesja për Kosovën në Parlamentin Evropian, Viola von Cramon ka dhënë një intervistë për gazetën [...]

Paralajmërohet valë e re e Covid-19, Zemaj: MSh-ja me ushtrues detyre, e papranueshme

Paralajmërohet valë e re e Covid-19, Zemaj: MSh-ja me ushtrues detyre, e papranueshme

Profesionistët shëndetësor kanë thënë për Ekonomia Online se Kosova mund të përballet me një valë [...]

Vdes një shtetas gjerman në QKUK, nisin hetimet

Vdes një shtetas gjerman në QKUK, nisin hetimet

Policia e Kosovës ka njoftuar se ka vdekur një shtetas gjerman në Qendrën Klinike dhe [...]

Pas një ‘pauze’, rikthehen punësimet familjare: Motra e deputetit të LVV-së pranohet në QKUK

Pas një ‘pauze’, rikthehen punësimet familjare: Motra e deputetit të LVV-së pranohet në QKUK

Raci figuron në mesin e dy kandidateve të pranuara në pozitën e logopedit, në një [...]

Kosova kurrë nuk ka qenë më e varfër, Kurti e Murati po flasin për një Kosovë që ekziston vetëm në mendjen e tyre

Kosova kurrë nuk ka qenë më e varfër, Kurti e Murati po flasin për një Kosovë që ekziston vetëm në mendjen e tyre

Nga Kimete Berisha Nanë oj nanë, Kosova Kroaci! Me pagën e Kosovës ti nuk mund të blesh [...]

Gjenden mbetje mortore në bazën e KFOR-it në lagjen “Arbëria” në Prishtinë

Gjenden mbetje mortore në bazën e KFOR-it në lagjen “Arbëria” në Prishtinë

Mbetje mortore janë gjetur sot në bazën e KFOR-it në lagjen Arbëria në Prishtinë, raporton [...]

Avokati i Veselit: Jam i shqetësuar për një dokument që lidhet me lirimin e klientit tim

Avokati i Veselit: Jam i shqetësuar për një dokument që lidhet me lirimin e klientit tim

Ben Emmerson, avokati i Kadri Veselit, në seancën e sotme ka folur për një dokument [...]

Kurti: Do të fillojmë blerjen e ambasadave në vendet aleate

Kurti: Do të fillojmë blerjen e ambasadave në vendet aleate

Kryeministri Albin Kurti në konferencën për media ka njoftuar se 10 milionë euro janë ndarë [...]

Miratohet projekt-buxheti për vitin 2022, Kurti premton mbi 100 milionë € për ushtrinë

Miratohet projekt-buxheti për vitin 2022, Kurti premton mbi 100 milionë € për ushtrinë

Qeveria e Kosovës ka miratuar Projektligjin e Buxhetit për vitin 2022 në vlerë prej 2 [...]

Avokati i Thaçit – Speciales: Jeni qesharak, katër njerëz në paraburgim qe një vit e ju ende s’i keni të plota dokumentet

Avokati i Thaçit – Speciales: Jeni qesharak, katër njerëz në paraburgim qe një vit e ju ende s’i keni të plota dokumentet

Është duke vazhduar seanca e tetë për ecurinë e çështjes ndaj ndaj ish-krerëve të Ushtrisë [...]

Osmani takon ministrin e Brendshëm të Portugalisë, Eduardo Cabrita

Osmani takon ministrin e Brendshëm të Portugalisë, Eduardo Cabrita

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani në ditën e dytë të vizitës në Portugali, [...]

Policia vazhdon kampanjën kundër trafikimit me qenie njerëzore

Policia vazhdon kampanjën kundër trafikimit me qenie njerëzore

Drejtoria për Hetimin e Trafikimit me Qenie Njerëzore në kuadër të Policisë së Kosovës, ka [...]

28 raste të reja me COVID-19 në 24 orët e fundit

28 raste të reja me COVID-19 në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se që nga dje janë regjistruar 28 raste të [...]

Ministrja për Evropën dhe punët e jashtme e Shqipërisë pret Këshilltarin e shtetit dhe ministrin e jashtëm të Kinës Wang Yi

Ministrja për Evropën dhe punët e jashtme e Shqipërisë pret Këshilltarin e shtetit dhe ministrin e jashtëm të Kinës Wang Yi

Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme, Znj. Olta Xhaçka, priti në një takim Këshilltarin [...]

Vuçiq – Osmanit: S’po e ndryshojmë as ne Kushtetutën, çfarë do të bëjmë atëherë?

Vuçiq – Osmanit: S’po e ndryshojmë as ne Kushtetutën, çfarë do të bëjmë atëherë?

Presidenti serb Aleksandar Vuçiq tha sot se “Bashkimi Evropian duhet t’i japë përgjigje refuzimit të [...]

Osmani, forcave të armatosura të Portugalisë: Në emër të popullit të Kosovës, përzemërsisht faleminderit

Osmani, forcave të armatosura të Portugalisë: Në emër të popullit të Kosovës, përzemërsisht faleminderit

Presidentja Vjosa Osmani sot është pritur nga Ministri i Mbrojtjes së Portugalisë, Joao Gomes Cravinho, [...]

Nesër në Gjilan fillon vaksinimi kundër gripit

Nesër në Gjilan fillon vaksinimi kundër gripit

Gjilan, 29 tetor 2021 / Qendra Kryesore e Mjekësisë Familjare (QKMF) në Gjilan është furnizuar [...]

Bekim Haxhiu: Çka po ndodh me Spitalin e fëmijëve që u inaugurua me aq pompozitet në QKUK?

Bekim Haxhiu: Çka po ndodh me Spitalin e fëmijëve që u inaugurua me aq pompozitet në QKUK?

Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Bekim Haxhiu, ka pyetur se çka po ndodh me [...]

Qeveria mblidhet sërish sot

Qeveria mblidhet sërish sot

Qeveria e Kosovës në krye me Albin Kurtin, do të mblidhet sërish sot.Lajmin e ka [...]

Zhvillim i avancuar i kompjuterit kuantik që përdor dritën

Zhvillim i avancuar i kompjuterit  kuantik që përdor dritën

Kompjuteri kuantik që në shkurt 2021 i dha Kinës primatin në këtë fushë, ka përparuar [...]

Kurti: Buxhetit për vitin tjetër do të jetë 9% më i lartë, Ligji për Paga s’do të jetë anti-Kushtetues

Kurti: Buxhetit për vitin tjetër do të jetë 9% më i lartë, Ligji për Paga s’do të jetë anti-Kushtetues

Kryeministri Albin Kurti, bashkë me ministrin e Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Faton Peci, kanë [...]

I ngarkuari për punë në Ambasadën amerikane: Mbani mend rëndësinë e veprimeve lokale

I ngarkuari për punë në Ambasadën amerikane: Mbani mend rëndësinë e veprimeve lokale

I ngarkuari për punë në Ambasadën amerikanë në Prishtinë, Nicholas Giacobbe, ka bërë thirrje për [...]

Kerolli: Facebook nuk po mbyllet, nuk po e ndryshon emrin

Kerolli: Facebook nuk po mbyllet, nuk po e ndryshon emrin

Themeluesi i koorporatës Facebook Mark Zuckenberg, ka bërë të ditur se kësaj kompanie në META. Kjo [...]

Gabon sërish Atletico Madrid, nuk arrin më shumë se një barazim ndaj Levantes

Gabon sërish Atletico Madrid, nuk arrin më shumë se një barazim ndaj Levantes

Ekipi i drejtuar nga Diego Simeone është ndalur sërish. Atletico Madrid është ndalur në barazim 2-2 [...]

Abdixhiku: Nuk do të pranojmë një sistem Vettingu pa koordinim të plotë me BE-në dhe SHBA-të

Abdixhiku: Nuk do të pranojmë një sistem Vettingu pa koordinim të plotë me BE-në dhe SHBA-të

Kryetari I Lidhjes Demokratike të Kosovës Lumir Abdixhiku, ka folur për vettingun në drejtësi , [...]

XQ5150AntalyaARRIVED 05:06
TK4100AntalyaSCHEDULED 06:15
PC6361AntalyaSCHEDULED 06:44
LX1430GeneveESTIMATED
TK1017Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZS1483GeneveESTIMATED
EZY4579BerlinESTIMATED
WK402ZurichESTIMATED
WK1406ZurichESTIMATED
ST6052DusseldorfESTIMATED
PC341Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
JP115FrankfurtESTIMATED
OS777ViennaESTIMATED
EZS1187Basel - MulhouseESTIMATED
EW5712StuttgartESTIMATED
JP838LjubljanaESTIMATED
ST6440StuttgartESTIMATED
JP3779Basel - MulhouseESTIMATED
DY1908OsloESTIMATED
OTF7444DusseldorfESTIMATED
ST6050MunichESTIMATED
TK1019Istanbul - AtaturkESTIMATED
W62235BudapestESTIMATED
OS769ViennaESTIMATED
TB1651BrusselsESTIMATED
OTF3564Basel - MulhouseESTIMATED
JP593MalmoESTIMATED
XC249AntalyaESTIMATED
TK4106AntalyaESTIMATED
KK6301AntalyaESTIMATED
TK1017Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZS1483GeneveESTIMATED
WK402ZurichESTIMATED
WK1406ZurichESTIMATED
D8452VantaaESTIMATED
ST6052DusseldorfESTIMATED
PC341Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
W67792London - LutonESTIMATED
OS777ViennaESTIMATED
JP838LjubljanaESTIMATED
EZS1187Basel - MulhouseESTIMATED
ST6074Basel - MulhouseESTIMATED
JP115FrankfurtESTIMATED
TK1019Istanbul - AtaturkESTIMATED
OS769ViennaESTIMATED
JP890LjubljanaESTIMATED
OTF3564Basel - MulhouseESTIMATED
JP593MalmoESTIMATED
Prishtina International Airport Adem Jashari
JP891LjubljanaCANCELLED
OS770ViennaTAKE OFF 05:12
XQ5151AntalyaSCHEDULED 05:55
JP114FrankfurtSCHEDULED 06:15
TK4101AntalyaSCHEDULED 07:25
PC6362AntalyaSCHEDULED 07:30
LX1431GeneveESTIMATED
EZS1484GeneveESTIMATED
TK1018Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZY4580BerlinESTIMATED
WK403ZurichESTIMATED
WK1407ZurichESTIMATED
OTF7434DusseldorfESTIMATED
ST6441StuttgartESTIMATED
PC342Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
JP3778PBasel - MulhouseESTIMATED
OS778ViennaESTIMATED
EZS1188Basel - MulhouseESTIMATED
EW5713StuttgartESTIMATED
JP839LjubljanaESTIMATED
ST6053DusseldorfESTIMATED
JP592MalmoESTIMATED
DY1909OsloESTIMATED
OTF3554Basel - MulhouseESTIMATED
ST6051MunichESTIMATED
TK1020Istanbul - AtaturkESTIMATED
W62236BudapestESTIMATED
TB1652BrusselsESTIMATED
OS770ViennaESTIMATED
JP891LjubljanaESTIMATED
XC250AntalyaESTIMATED
JP114FrankfurtESTIMATED
TK4107AntalyaESTIMATED
KK6302AntalyaESTIMATED
EZS1484GeneveESTIMATED
TK1018Istanbul - AtaturkESTIMATED
WK403ZurichESTIMATED
WK1407ZurichESTIMATED
D8453VantaaESTIMATED
ST6075Basel - MulhouseESTIMATED
PC342Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
W67791London - LutonESTIMATED
OS778ViennaESTIMATED
JP839LjubljanaESTIMATED
EZS1188Basel - MulhouseESTIMATED
ST6053DusseldorfESTIMATED
JP592MalmoESTIMATED
OTF3554Basel - MulhouseESTIMATED
TK1020Istanbul - AtaturkESTIMATED
JP891LjubljanaESTIMATED
OTF7314StuttgartESTIMATED
JP114FrankfurtESTIMATED
OS770ViennaESTIMATED
Prishtina International Airport Adem Jashari