TopTitull
Rama tregon çfarë i tha Biden për Shqipërinë dhe çfarë dëshire shprehi
Vuçiq: Dialog me Kosovën nuk ka
Viti 2016, Hekuran Murati: Kosova më mirë të angazhonte mercenarë, veteranët po na kushtojnë shumë
Aksion masiv i Policisë së Kosovës në 6 komuna, 11 të arrestuar nën dyshimet për dallavere me subvencione
Lajçak për liberalizimin e vizave: Vëmendja kurrë s’ka qenë më e madhe dhe asnjëherë më e pritshme sa është tani
Udhërrëfyesi i ri për vizat, i papranueshëm për Kosovën
Rugova i ra tavolinës para Gelbardit kur e quajti UÇK-në terroriste, fotoreporteri: Hera e parë që e pashë nervoz
Inspektorati i Tregut dënon tri pompa për mosrespektim të çmimeve tavan, kontrollohet edhe çmimi i bukës
Kurti: Sveçla brenda 48 orëve udhëton në Bruksel për punën e vizave
Emërohet koordinatorja përgjegjëse për themelimin e Fondit Sovran
Abdixhiku i kërkon Lajçakut përshpejtimin e procesit të vizave
Kurti: Nuk kam thënë se secila marrëveshje me Serbinë është e keqe
Kryeministri i zotohet Lajçakut se do ta zbatojë udhërrëfyesin për energjinë
Si vendoset limiti për çmimin e naftës dhe sa do të gjobiten pompat që shesin më shtrenjtë?
Lajçak mbërrin në Kosovë, shkon këmbë në takim me Kurtin
AAK e shqetësuar për mosliberalizim, Tahiri: S’mjafton që Lajçak të ndjejë keqardhje
Pula për vizitën e Lajçakut: Lufta në Ukrainë po e rikthen vëmendjen e BE-së në Ballkanin Perëndimor
Blerim Latifi: BE klub racist, Kurti e Osmani ta bojkotojnë Lajçakun
Osmani në Samitin Global të Grave në Tajlandë: Çdo grua është një burim unik frymëzimi
Lajçak nesër vjen në Kosovë, viziton veriun
Ambasadorja amerikane në Mal të Zi: Në Ballkan të Hapur, s’ka fusnotë
Kurti: Kemi rreth 255.2 milionë euro më shumë buxhet të ndarë nga niveli qendror për nivelin komunal
Edward P. Joseph: Marrëveshja për energjinë e mirë, por kjo kornizë dialogu nuk çon tek finalja me njohje reciproke
Ish-kryegjyqtari i EULEX u drejtohet kosovarëve për mosliberalizimin: Ju i bëtë të gjitha, një ditë do shpërbleheni
Kurti: Vuçiq u zemërua kur i thashë që t’i trajtojmë reciprokisht minoritetet
Von Cramon: Samiti BE-Ballkani Perëndimor, ishte një dështim
Ambasadori britanik shprehet i kënaqur që ZRrE licencoi Elektroseverin
Konferenca para apelit në rastin ndaj Gucatit dhe Haradinajt mbahet më 5 korrik
Von Cramon: Ministri i Brendshëm francez është kundër heqjes së vizave për Kosovën
Profesori nga Luksemburgu u reagon shefave të BE’së që nuk bënë asgjë për Ballkanin e Kosovën
Kryeministri holandez shfaqet i zbutur për Kosovën: Ka progres për vizat…
Përfundon Samiti, shkrepet edhe fotografia e përbashkët e liderëve
Osmani shefave të BE-së : Unë jam e vetmja në tryezë që duhet të marr vizë, hiqni vizat
Presidentja e PE-së: Sot është ditë historike, duhet t’i liberalizohen vizat Kosovës
Pozitë dhe opozitë kërkojnë nga BE-ja të përmbushë premtimin për liberalizimin e vizave
Dy ditët vendimtare për vizat, a do të festojë Kosova apo do të zhgënjehet edhe një herë
Scholz: Nuk është e sigurt nëse do të mbahet samiti i Ballkanit Perëndimor me BE-në në Bruksel
Kusari – Lila: Seanca nuk u ndërpre nga mazhoranca, nuk e mbështesim tërheqjen e Trustit
Kosova në pritje të liberalizimit të vizave, Osmani: Nisem drejt Brukselit me shpresë, por pa pritje të mëdha
Shala: Dokumenti i nënshkruar sot nuk mund të ratifikohet në Kuvend, e çuditshme si nuk u ndryshua asjgë nga marrëveshja e vitit 2013-2015
Borrell uron Kurtin dhe Vuçiqin për nënshkrimin e marrëveshjes për energji: Ky është një hap i rëndësishëm
Reagon Kurti: Marrëveshja për energjinë rezultat i punës sonë, rryma në Veri do të faturohet
Marrëveshje e re për zbatim të marrëveshjes ekzistuese për energjinë
Gërvalla: Nuk po detyrojmë askënd të votojë për ne për t’u anëtarësuar në Këshill të Evropës
Zemaj: Kurti po ndihet inferior ndaj Ramës
“Shumë investitorë janë tërhequr”, Rukiqi në Top Story: Problem tjetër është siguria juridike për investimet
Kurti: Aq sa na bashkon historia aq duhet të na lidhë bashkëpunimi institucional në çdo fushë
Takimi i Bislimit me Petkoviq nesër në Bruksel, Vuçiq: Nëse pala tjetër nuk shpik diçka…
Kurti: Është më e udhës t’i takoj avokatët mbrojtës të të paraburgosurve në Hagë
[TABS_R id=314738]