Tema1
Petkoviq: Shpresoj që Lajçaku do ta ngrejë çështjen e ndalimit të hyrjes së zyrtarëve serbë në Kosovë
Reka: Brukseli po zgjeron hendekun mes BE-së e Ballkanit
Haxhiu për Vettingun: Duhet të jemi unik në raport me reformën për drejtësi, pres takim me liderët opozitarë
A do të kthehet Osmani për takim me Lajçak, Zyra e Presidentes: Sapo ka nisur vizitën në Singapor
Dyshohet se rrahu kolegun e tij brenda SHGJK-së, ministrja Rizvanolli hesht
MSh-ja aprovon dhënien e vaksinave kundër COVID edhe për personat mbi 12 vjeç
Atentati në Pogradec/ Babai i Griseld Maxharit: Djali im djali im s’ka lidhje me palën tjetër dhe as konflikte
Deputetit të VV-së i vidhen mijëra euro të padeklaruara në shtëpi, thotë se disa ishin të baxhanakut
Kancelari austriak përmend për të keq investimet e Turqisë në Kosovë, kërkon përafrim me BE-në
Vuçiq ironizon me Kurtin: Njohja nga Kosova është shumë e rëndësishme
Sheholli: Çmimi i rrymës në veri do të jetë më i ulët se në pjesën tjetër të Kosovës
Minxhozi: E shoh të pamundur që shqiptarëve të Kosovës t’u jepet pasaporta e Shqipërisë
Qeveria publikon udhëzim për çmimet e naftës, kaq centë do të fitojnë naftëtarët
Pas marrëveshjes me Serbinë për energjinë, ZRrE-ja licencon kompaninë “Elektrosever” të operojë në veri
Lëshohet përsëri urdhër arrest për Dardan Molliqajn
Sveçla akuzon strukturat paralele serbe në veri për sulmin ndaj “Elektrokosmet”
Kurti, ambasadores së Luksemburgut: Ju lutem të përpiqeni të mos e takoni opozitën time
Presidenca për liberalizim vizash: Ekziston mbështetja deklarative nga shumica e vendeve të BE-së
Pas dështimit të Trustit, kërkohet dorëheqja e Qeverisë Kurti
Nuk kalon projektligji për tërheqjen e Trustit
“Premtime të pa mbajtura”, Rama ironi nga Brukseli: Ne shqiptarët s’jemi aq të mirë sa të dorëzohemi bukur
Kurti: Qeveria nuk e mbështet tërheqjen e Trustit, po krijohet panik nga ata që e kanë rrënuar vendin
Presidentja Osmani takohet me kancelarin Scholz, e falënderon në emër të popullit të Kosovës
Franca skeptike për liberalizim, presidentja Osmani takon presidentin Macron
Osmani: I kemi përmbushur kriteret për vizat, shtetet e BE-së duhet ta mbështesin këtë proces
Bushati: Scholz, prerazi mbështeti anëtarësimin e Ballkanit Perëndimor në BE
Gërvalla nga radio gjermane i bën thirrje BE-së për liberalizim vizash nesër
Kurti: Duam dhe duhet t’i thellojmë marrëdhëniet e shkëlqyera me Gjermaninë
Musliu: Mazhoranca në luftë me vetveten, duan të votojnë për Trustin, lideri i tyre suprem i thërret për rezistencë
Nagavci thotë se këtë vit tekstet shkollore do të shpërndahen me kohë
Kurti: Gjendja në terren, shumë më e keqe se marrëveshjet e vitit 2013
Kuvendi nesër me dy seanca, pikë e rendit të ditës edhe Trusti
Aksidentohen dy automjete të FSK-së në Gjilan, tre të lënduar
Ish-zëvendëspresidenti amerikan Pence do ta vizitojë Shqipërinë të enjten
Haradinaj: Hashim Thaçi ua ka rritë pagat njerëzve, i vetmi kryeministër që s’ka rritë një cent në pagë është Albin Kurti
Haradinaj tregon sa para i kishte tërhequr nga Trusti
Ahmeti tregon çka u fol në tavolinë me Edi Ramën, a tha se do ta rrëzojë Kurtin në shtator?
Ashtu siç pritej, Vjosa Osmani ia aprovon Kurtit marrëveshjen me Serbinë
Krasniqi: Projektligji për konfiskimin e pasurisë rrezikon seriozisht të drejtat e njeriut
Osmani për marrëveshjen për energjinë: E një rëndësie vendimtare, zbatimi hap kyç
Abdixhiku: Tash qytetarët ta dëgjojnë nga Kurti a po e legalizon Serbia ndikimin në Kosovë
​Osmani takohet me një grup të grave të komunitetit egjiptian
Gjermania reagon pas marrëveshjes për energjinë: Mbështesim plotësisht hapat drejt normalizimit të marrëdhënieve
Shikoni se çka përmban udhërrëfyesi i miratuar sot në Bruksel
Udhërrëfyesi i energjisë, Bundestagu gjerman uron Kosovën, Serbinë dhe BE-në
Nuk shkarkohet bordi i ZRrE-së, Pal Lekaj: Oh Zoti ju vraftë
Ekstazi, kanabis “çokollatë”, kërpudha haluçinogjene/ Arrestohen dy shtetasit nga Kosova që shisnin drogë në lokalet e Dhërmiut
Ibrahimi: Niveli qendror t’i mbajë larg duart nga autonomia lokale, shqetësuese ndërhyrja e MAPL-së
Mushkolaj: Kurti për bizneset mendon si kur ishte në opozitë
[TABS_R id=314738]
TË FUNDIT