Kuriozitete
Specia e gjetur në një shpellë në Kanada, dyshohet se ka mbijetua që nga Epoka e Akullnajave (Video)
Shtatë mrekullitë e botës në një park, të ndërtuara duke përdorur skrapin – ideja gjeniale e qytetit që është një nga më të ndoturit në botë (Foto/Video)
Burri nga Maryland fitoi dy herë në lotari duke përdorur datën e vdekjes së nënës
Të lodhur nga qiraja dhe faturat e rrymës, çifti britanik ndërtojnë shtëpinë ekologjike në natyrën e Australisë – për  vetëm 32 mijë funte (Foto/Video)
Kaluan rreth Marsit dhe humbën në gjithësi, fluturaket e NASA-s u ‘shuan’ në mënyrë misterioze (Foto)
Pulëbardha fluturon çdo ditë për të vizituar burrin e moshuar, i cili ia shpëtoi jetën asaj (Foto)
Kur kishte 170 kilogramë, të gjithë u tallën me të – por tani mund të mos besojnë se është pikërisht ajo! (Foto)
Unazën e kishte blerë 13 dollarë, gruaja mbetet pa fjalë kur shkon te argjendari – nuk e mori gjumi duke menduar se çfarë do të bënte me kaq shumë para (Foto)
Aeroporti i Madridit po kërkon pronarin e “aeroplanit fantazmë” të braktisur dhjetë vjet më parë
Një dyqan i lirë rus në Gjermani është mbyllur pas pesë ditësh, sepse është shitur i gjithë malli!
‘Kopshti i mrekullive’ në Dubai (Foto)
Faturat e larta, shefja e restorantit u habit kur kuptoi se po paguante edhe rrymën e hotelit pranë – për shtatë vite me radhë (Foto)
Ekspertët e befasuar me krijesat misterioze që ngjajnë me ‘minj të vegjël’ (Video)
Ishulli që u shfaq para katër vitesh në Oqeanin Paqësor, duket se do të qëndrojë përgjithmonë (Foto)
Kapsula lundruese brenda të cilës mund të akomodohen 12 persona (Foto/Video)
Për 17 vite martesë 10 fëmijë, njihuni me çiftin britanik që planifikojnë të zgjerojnë edhe më shumë familjen (Foto)
I riu planifikon të paditë prindërit në gjykatë: Më sollën në jetë pa më pyetur
Prisnin të shihni një krokodil, turistët mbetën të habitur kur nga uji doli edhe një peshkaqen (Video)
SHBA, fituesi i lotarisë miliardere ende nuk shfaqet për ta tërhequr shpërblimin prej 1.5 miliard dollarë
Jahti më i madh në botë, do të jetë 229 metra i gjatë – do të kushtojë 600 milionë funte (Foto)
Granata e vjetër më se 100 vjet, u transportua me anije në ngarkesën me patate (Foto)
Menyja Pablo Escobar, shërbejnë hamburgerë më kokainë të rrejshme dhe bankënota 100 dollarëshe fallso (Foto)
Zgjidhet misteri dhe zbulohet ideatori i llogarisë së vezës në Instagram, që u bë sensacion (Foto/Video)
Policia amerikane me një kërkesë të rrallë për kriminelët
Aksidenti e la të paaftë për punë, jeton në rimorkion që përdorej për transportin e kuajve të garave (Foto)
Për gjashtë orë mbollën 66 milionë fidanë, 1.5 milionë vullnetarë shënuan Rekord të Ginisit (Video)
Intervenimi për shpëtimin e pilotit të ngatërruar me aeroplanin e lehtë në degët e pemëve (Video)
Kërkesa interesante e policisë për kriminelët: Rrini brenda se është ftohtë për ju e për ne!
Rigjallërohen kafshët e egra në Çernobilin e shkatërruar (Foto)
Kështu zëvendësohet një rrotë në një aeroplan, detaje rreth madhësisë dhe peshës së tyre (Video)
Adoleshenti nga Belfasti bëhet milioner brenda natës, por nuk mund t’i gëzojë milionat!
Bie një meteor në Kubë, dëgjohen shpërthime të fuqishme (Foto/Video)
Ngrit pesha, bën pompa e vrapon çdo ditë – 72-vjeçarja që i habit edhe të rinjtë (Video)
Rrezik për termet në Japoni, shfaqen peshq të rrallë që ‘paralajmërojnë‘ fatkeqësi natyrore (Foto)
Astronomët kanë gjetur një galaktikë të vogël, 30 milionë vite drite larg (Video)
Në Chicago bën aq ftohtë, sa që uji i nxehtë ngrin në pak çaste (Video)
Dhëndri ecën 6 km në borë për të marrë pjesë në ceremoninë e tij të dasmës (Foto)
Ndërtoi një simulator të fluturimit brenda në shtëpi, mund të mendoni se vërtet jeni në aeroplan (Foto)
Kur akulli futet edhe nëpërmjet prizave – pamje që tregojnë pasojat e të ftohtit ekstrem në Amerikë (Foto)
Është i bindur se ka filmuar në malet e Utah, “Këmbëmadhin” – publikon pamjet për të bindur të tjerët (Video)
Libraria kineze me rafte të rrethuara nga shkallët (Foto)
Magjia siberiane në Çikago, hedh ujin e nxehtë në ajër në – 50 gradë celsius – brenda sekondës shndërrohet në akull (Video)
Lind një vajzë në Itali, paraqiten tre baballarë
Rrëfimi i këpucëtarit turk i cili ka 17 vjet që ushtron zanatin e tij, në një hapësirë prej vetëm 1 metër katror (Foto)
Nuk është barsoletë: Chuck Norris ka vendosur që vërtet të vendosë një rekord botëror
Pamje të rralla: Momenti kur vetura Audi Q7 nxjerr një kamion të bllokuar nga bora (Video)
Sonda Curisosity e ka dërguar një selfie nga Marsi, para se të rifillojë eksplorimin e planetit të kuq (Foto)
Njeriu kafshon krokodilin? Babai i fut dhëmbët grabitqarit, derisa ai e lëshoi djalin e tij! (Foto)
E rrallë, binjakët lindin 5 muajsh dhe mbijetojnë (Foto)
XQ5150AntalyaARRIVED 05:06
TK4100AntalyaSCHEDULED 06:15
PC6361AntalyaSCHEDULED 06:44
LX1430GeneveESTIMATED
TK1017Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZS1483GeneveESTIMATED
EZY4579BerlinESTIMATED
WK402ZurichESTIMATED
WK1406ZurichESTIMATED
ST6052DusseldorfESTIMATED
PC341Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
JP115FrankfurtESTIMATED
OS777ViennaESTIMATED
EZS1187Basel - MulhouseESTIMATED
EW5712StuttgartESTIMATED
JP838LjubljanaESTIMATED
ST6440StuttgartESTIMATED
JP3779Basel - MulhouseESTIMATED
DY1908OsloESTIMATED
OTF7444DusseldorfESTIMATED
ST6050MunichESTIMATED
TK1019Istanbul - AtaturkESTIMATED
W62235BudapestESTIMATED
OS769ViennaESTIMATED
TB1651BrusselsESTIMATED
OTF3564Basel - MulhouseESTIMATED
JP593MalmoESTIMATED
XC249AntalyaESTIMATED
TK4106AntalyaESTIMATED
KK6301AntalyaESTIMATED
TK1017Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZS1483GeneveESTIMATED
WK402ZurichESTIMATED
WK1406ZurichESTIMATED
D8452VantaaESTIMATED
ST6052DusseldorfESTIMATED
PC341Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
W67792London - LutonESTIMATED
OS777ViennaESTIMATED
JP838LjubljanaESTIMATED
EZS1187Basel - MulhouseESTIMATED
ST6074Basel - MulhouseESTIMATED
JP115FrankfurtESTIMATED
TK1019Istanbul - AtaturkESTIMATED
OS769ViennaESTIMATED
JP890LjubljanaESTIMATED
OTF3564Basel - MulhouseESTIMATED
JP593MalmoESTIMATED
Prishtina International Airport Adem Jashari
JP891LjubljanaCANCELLED
OS770ViennaTAKE OFF 05:12
XQ5151AntalyaSCHEDULED 05:55
JP114FrankfurtSCHEDULED 06:15
TK4101AntalyaSCHEDULED 07:25
PC6362AntalyaSCHEDULED 07:30
LX1431GeneveESTIMATED
EZS1484GeneveESTIMATED
TK1018Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZY4580BerlinESTIMATED
WK403ZurichESTIMATED
WK1407ZurichESTIMATED
OTF7434DusseldorfESTIMATED
ST6441StuttgartESTIMATED
PC342Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
JP3778PBasel - MulhouseESTIMATED
OS778ViennaESTIMATED
EZS1188Basel - MulhouseESTIMATED
EW5713StuttgartESTIMATED
JP839LjubljanaESTIMATED
ST6053DusseldorfESTIMATED
JP592MalmoESTIMATED
DY1909OsloESTIMATED
OTF3554Basel - MulhouseESTIMATED
ST6051MunichESTIMATED
TK1020Istanbul - AtaturkESTIMATED
W62236BudapestESTIMATED
TB1652BrusselsESTIMATED
OS770ViennaESTIMATED
JP891LjubljanaESTIMATED
XC250AntalyaESTIMATED
JP114FrankfurtESTIMATED
TK4107AntalyaESTIMATED
KK6302AntalyaESTIMATED
EZS1484GeneveESTIMATED
TK1018Istanbul - AtaturkESTIMATED
WK403ZurichESTIMATED
WK1407ZurichESTIMATED
D8453VantaaESTIMATED
ST6075Basel - MulhouseESTIMATED
PC342Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
W67791London - LutonESTIMATED
OS778ViennaESTIMATED
JP839LjubljanaESTIMATED
EZS1188Basel - MulhouseESTIMATED
ST6053DusseldorfESTIMATED
JP592MalmoESTIMATED
OTF3554Basel - MulhouseESTIMATED
TK1020Istanbul - AtaturkESTIMATED
JP891LjubljanaESTIMATED
OTF7314StuttgartESTIMATED
JP114FrankfurtESTIMATED
OS770ViennaESTIMATED
Prishtina International Airport Adem Jashari