Termat më të kërkuar në Google për vitin 2015 (Video)

E publikuar: 17/12/2015 14:46
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo

BERLIN, GERMANY – JUNE 02: A silhouette of a man and a magnifying glass is seen in front of a screen on which the Google search engine is displayed on June 02, 2014 in Berlin, Germany. (Photo by Michael Gottschalk/Photothek via Getty Images)

Doni të dini ngjarjet apo njerëzit që  kanë bërë më shumë bujë këtë vit? Google mund t’ju vijë në ndihmë.

Gjiganti i kërkimit ka publikuar listën e përvitshme të termave më të kërkuar për vitin 2015. Lista pasqyron ngjarjet dhe personat që kanë ngjallur më shumë kureshtjen e njerëzve nëpër botë, si dhe për çfarë temash kanë marrë më shumë informacione.

Hidhni një sy disa prej termave më të kërkuar në Google për vitin 2015:

 1. Lamar Odom
 2. Charlie Hebdo
 3. Agar. io
 4. Jurassic World
 5. Paris
 6. Furious 7
 7. Fallout 4
 8. Ronda Rousey
 9. Caitlyn Jenner
 10. American Sniper

Sa për krahasim, termat më të kërkuar vitin e kaluar ishin Robin Williams, Kampionati Botëror dhe Ebola.

Në teknologji, pajisjet më të kërkuar në Google për vitin 2015 janë:

 1. iPhone 6S
 2. Samsung Galaxy S6
 3. Apple Watch
 4. iPad Pro
 5. LG G4
 6. Samsung Galaxy Note 5
 7. Samsung Galaxy J5
 8. HTC One M9
 9. Nexus 6P
 10. Surface Pro 4