Personazhi i vitit 2015: Fiton De Biasi dhe kombëtarja e Shqipërisë

Personazhi i vitit 2015: Fiton De Biasi dhe kombëtarja e Shqipërisë

Kombëtarja e futbollit dhe traineri Gianni De Biasi kanë mbledhur numrin më të madh të [...]

Pak qytetarë në sheshet e Prishtinës (Foto)

Pak qytetarë në sheshet e Prishtinës (Foto)

Kanë mbetur edhe tre orë para ndërrimit të moteve për të prekur vitin 2016, ndërsa [...]

VV uron për një vit të mbarë dhe të begatshëm

VV uron për një vit të mbarë dhe të begatshëm

Lëvizja Vetëvendosje ka uruar të gjithë shqiptarët për Vitin e Ri, duke iu dëshiruar një  [...]

Humbin jetën katër truproja të Hillary Clintonit

Humbin jetën katër truproja të Hillary Clintonit

Kanë humbur jetën në një aksident rrugor, katër agjentë të shërbimeve sekrete në Shtetet e [...]

Humbin jetën një çift i sapo fejuar në një aksident në Fier

Humbin jetën një çift i sapo fejuar në një aksident në Fier

Një aksident i rëndë automobilistik i ka marrë jetën një çifti të ri në prag [...]

Rihanna e çmendur pas tatuazhe në çdo pjesë të trupit

Rihanna e çmendur pas tatuazhe në çdo pjesë të trupit

Këngëtarja e famshme Rihanna njihet si personazh aventuresk, që i pëlqen të eksperimentojë me paraqitjen [...]

Edhe Luana me zog jasht (Foto)

Edhe Luana me zog jasht (Foto)

Luana është tradhëtuar nga fustani i fundvitit duke i'u shfaqur "zogu", nuk mbet as ajo [...]

Vdekje e dyshimtë në Mitrovicë, dyshohet të jetë vetëvrarë një person

Vdekje e dyshimtë në Mitrovicë, dyshohet të jetë vetëvrarë një person

Një rast me elemente të vdekjes së dyshimtë ka nisur të hetohet nga Policia e [...]

Nesër aplikohet për kodin telefonik të Kosovës (Video)

Nesër aplikohet për kodin telefonik të Kosovës (Video)

Nesër bëhet aplikimi për kodin telefonik të Kosovës. Këtë e kanë konfirmuar për Tribuna Channel [...]

Kjo modele zhvishet për kalenderin e LOVE /VIDEO

Kjo modele zhvishet për kalenderin e LOVE /VIDEO

Si një modele e Victoria’s Secret, ajo është mësuar që të befasojë me pamjen e [...]

Një 13 vjeçare rrëfen se si u josh nga fqinji e pa tmerrin e prostitucionit në Beograd

Një 13 vjeçare rrëfen se si u josh nga fqinji e pa tmerrin e prostitucionit në Beograd

Për tri javë rresht, trembëdhjetëvjeçarja nga Gjilani kishte qëndruar larg shtëpisë së saj, raporton KTV. Muaji [...]

Erdogan: Në 2015 janë neutralizuar 3000 terroristë, obligim ynë është të ndihmojmë turkmenët në Siri

Erdogan: Në 2015 janë neutralizuar 3000 terroristë, obligim ynë është të ndihmojmë turkmenët në Siri

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, deklaroi sot gjatë qëndrimit në Arabinë Saudite se obligimi [...]

Viti i protestave (Video)

Viti i protestave (Video)

Viti 2015, do të mbahet mend si vit i protestave në rrugë dhe përplasjeve në [...]

Dardan Sejdiu tregon të arriturat e Komunës së Prishtinës për 2015!

Dardan Sejdiu tregon të arriturat e Komunës së Prishtinës për 2015!

Nënkryetari i Komunës së Prishtinës, Dardan Sejdiu, në fund të vitit 2015, ka shfrytëzuar rastin [...]

Ju kujtohet Mimoza bukuroshja e Big Brother? Ja si duket ajo sot (FOTO)

Ju kujtohet Mimoza bukuroshja e Big Brother? Ja si duket ajo sot (FOTO)

Mimoza nga Gjakova ishte banore në edicionin e dytë të Big Brother Albania. Kosova atë vit [...]

Manchester City gati 43 mln euro për Isco

Manchester City gati 43 mln euro për Isco

Manchester City është i gatshëm të paguajë 43 milionë euro për Iscon. Isco është pranë largimit [...]

Ambasadori O’Connell mirërpret vendimi e djeshëm të qeverisë

Ambasadori O’Connell mirërpret vendimi e djeshëm të qeverisë

Ambasadori i Britanisë së Madhe në Kosovë, Ruairi O’Connell ka mirëpritur vendimin e djeshëm të [...]

Divorcet që tronditën showbizin shqiptar gjatë vitit 2015

Divorcet që tronditën showbizin shqiptar gjatë vitit 2015

Kemi patur kater divorce shumë të fuqishme këtë vit. Në fillim u përfol martesa shumëvjeçare [...]

Ermal Mamaqi publikon këngën e tij më të re /VIDEO

Ermal Mamaqi publikon këngën e tij më të re /VIDEO

Aktori i humorit Ermal Mamaqi e ka përmbyllur vitin 2015 me një këngë. “Fal pak [...]

Jahjaga shpërndau dhurata për fëmijët e SOS Fshatit dhe ata me Syndrome Down

Jahjaga shpërndau dhurata për fëmijët e SOS Fshatit dhe ata me Syndrome Down

Presidentja Jahjaga gjatë kësaj vizite u njoftua me funksionimin dhe problemet me të cilat ballafaqohet [...]

Ritet e Vitit të Ri në 20 vende të botës! (Foto)

Ritet e Vitit të Ri në 20 vende të botës! (Foto)

Shqiptarët therin gjelin e detit, pastrojnë shtëpinë dhe përgatisim bakllavanë; këto janë disa prej traditave [...]

Thaçi merr urime nga Obama dhe Kerry

Thaçi merr urime nga Obama dhe Kerry

Zëvendëskryeministri i Kosovës Hashim Thaçi ka postuar një fotografi në Facebook ku tregon se ka [...]

Haradanaj në urimin për Vitin e Ri fton për ndryshime

Haradanaj në urimin për Vitin e Ri fton për ndryshime

Kryetari i AAK –së Ramush Haradinaj ka uruar qytetarët e Kosovës për Vitin e Ri. Në [...]

Gjukanoviq Votohet për ‘Kriminelin e Vitit’

Gjukanoviq Votohet për ‘Kriminelin e Vitit’

Rrjeti i gazetarëve hulumtues OCCRP ka emrëuar kryeministrin e Malit të Zi, Milo Gjukanoviq si [...]

Amber Rose, femra më sexy e 2015 (Foto)

Amber Rose, femra më sexy e 2015 (Foto)

Mediat rozë në Shtetet e Bashkuara kanë bërë përzgjedhjen e femrës më sexy të vitit, [...]

Historike: Papa viziton Kosovën

Historike: Papa viziton Kosovën

Papa Françesku gjatë vitit 2016 do të ketë një agjendë të ngjeshur sa i përket [...]

PDK e Mitrovicës: Bahtiri as në ëndërr nuk e kishte parë të jetë ndonjëherë kryetar

PDK e Mitrovicës: Bahtiri as në ëndërr nuk e kishte parë të jetë ndonjëherë kryetar

Më rastin e ndërrimit të moteve,  Partia Demokratike e Kosovës me degë në Mitrovicë ka [...]

Pas detit, Rita në pishina në Miami

Pas detit, Rita në pishina në Miami

Rita Ora vazhdon të pushojë në Miami pas një viti tejet të lodhshëm me projekte [...]

Mënyrat moderne të shërimit të problemeve gjinekologjike të femrave

Mënyrat moderne të shërimit të problemeve gjinekologjike të femrave

Mënyrat moderne të shërimit të problemeve të femrave, si ato të kanalit të urinës dhe [...]

Kryeidhnaku ngatërrimtar i vitit – Isa Mustafa [video]

Kryeidhnaku ngatërrimtar i vitit – Isa Mustafa [video]

Kryeministri i vendit ka pasur një vit të vështirë, në të cilën është përplasur fort [...]

Apeli i Policisë: Mos festoni me armë

Apeli i Policisë: Mos festoni me armë

Policia e Kosovës njofton se për festën e fund-vitit ka përgatitur planin operativ “Fund-viti 2015”, [...]

Shqyrtimi i lëndëve kundër korrupsionit, prioritet i Gjykatës së Apelit

Shqyrtimi i lëndëve kundër korrupsionit, prioritet i Gjykatës së Apelit

Gjykata e Apelit e Kosovës gjatë këtij viti ka pasur në punë 26 raste që [...]

Topalli në arrest shtëpiak, Kadaj-Bujupi e lirë

Topalli në arrest shtëpiak, Kadaj-Bujupi e lirë

Gjykata e Apelit ka provuar ankesat e mbrojtësve të të pandehurve Faton Topalli dhe Donika [...]

Komuna e Prishtinës i bën me banesa 12 familje që jetuan në kontejnerë

Komuna e Prishtinës i bën me banesa 12 familje që jetuan në kontejnerë

12 familje që kanë jetuar që nga pas lufta në kontejnerë të Fusha e Pajtimit [...]

Mbrojtja nga gripi

Mbrojtja nga gripi

Në këto ditë të ftohta, kur ndryshimet e temperaturave dhe lagështira në ajër na krijojnë [...]

Video/ Ja si vidhet një grua në këtë qendër tregtare në Tiranë

Video/ Ja si vidhet një grua në këtë qendër tregtare në Tiranë

Kamerat kanë filmuar gjithë momentin kur kryhet vjedhjandërkohë pamjet janë nën administrimin e policisë së kryeqytetittë [...]

Në Kosovë këtë vit lindën më shumë vajza, ja emrat më të shpeshtë

Në Kosovë këtë vit lindën më shumë vajza, ja emrat më të shpeshtë

Viti 2015 kishte nisë me vajza dhe gjatë gjithë vitit prinin në lindje. Meshkujt përbëjnë [...]

Putin i lejon shërbimit sekret të përdorë armë në turma

Putin i lejon shërbimit sekret të përdorë armë në turma

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, i ka dhënë autoritetin Shërbimit Shtetëror të Inteligjencës (FSB) që [...]

Në Zelandën e Re 2016-ta troket e para, spektakël fishekzjarresh

Në Zelandën e Re 2016-ta troket e para, spektakël fishekzjarresh

Njerëzit në mbarë botën po shënojnë fillimin e Vitit të Ri me festime dhe shfaqje [...]

Xhenxhefili dhe dobitë e tij

Xhenxhefili dhe dobitë e tij

Xhenxhefili ka shije pak pikante dhe aromë të veçantë, është një bimë që nxit tretjen [...]

Viti më i bukur për Vesën dhe Big Bastën /FOTO

Viti më i bukur për Vesën dhe Big Bastën /FOTO

2015-a ka qenë një vit i bukur për çiftin Vesa Luma dhe Big Basta. Pas [...]

Manchester United 47 milion euro Lazios për Felipe Anderson

Manchester United 47 milion euro Lazios për Felipe Anderson

Zyrtarët e Manchester United kanë udhëtuar në Itali që të finalizojnë marrëveshjen me mesfushorin e [...]

5 këshilla se si të shpëtoni nga era e keqe e këmbëve

5 këshilla se si të shpëtoni nga era e keqe e këmbëve

Ky problem mund të ndodhë tek të gjithë, pavarësisht nga gjinia dhe mosha. Keni përdorur [...]

Policia me plan operativ për Vit të Ri

Policia me plan operativ për Vit të Ri

Policia e Kosovës për festën e fund-vitit ka përgatitur planin operativ “Fund-viti 2015”, për të [...]

[TABS_R id=314738]