Tech
Kur mund të blejmë një telefon 5G dhe sa do të kushtojë?
AKEP thirrje për rinovimin e të dhënave për domainet .AL
Tirana me një hapësirë të re të inovacionit dhe robotikës, Kryebashkiaku Veliaj premton një buxhet të veçantë për këto nisma
Komisioni Evropian hap thirrjen për 22 startupe të Evropës Qendrore dhe Lindore për tju bashkuar Samitit të Startupeve
Apple dhe Amazon mohojnë raportin e bujshëm të Bloomberg
Shqipëria mes Kenias dhe Laosit për shpejtësinë e internetit fiks
Hajdutët vjedhin një makinë Tesla duke hakuar çelësin
Instagram, i dëmshëm për shëndetin mendor thonë ekspertët
Një robot i bërë në shtëpi deshifron një kasafortë në 15 minuta
Tre hakerët shqiptarë që vodhën miliona dollarë: i paqartë fati i Liridon Musliut, Besart Hoxhës dhe Aldo Ymerajt
eBay akuzon Amazon se është përpjekur ti joshë tregtarët
LG W7 është një konkurrent i lirë dhe i denjë i Apple Watch 4
Aksionet e Lenovo në tatëpjetë pas raportit të Bloomberg
Telekom Srbija ka dhënë 61 milion euro për Telekom Albania, në garë edhe ALBtelecom
Rënia e vlerës së monedhave kriptografike rikthen çmimet e kartave grafike në normalitet
Rritet me 44% fitimi i LG
Facebook do të shfrytëzojë Instagram për të mbledhur të dhëna rreth vendodhjes së përdoruesve
Përditësimi i Tetorit 2018 në Windows 10: Gjithçka që duhet të dini
Kalifornia miraton ligjin i cili kërkon që pajisjet elektronike të kenë fjalëkalime unike
Pixel 3 XL del në shitje ende pa u prezantuar zyrtarisht
Albvision: Rënia e vlerës së Bitcoin ka ulur interesin e qytetarëve të Kosovës për kriptovalutat
Përditësimi i fundit i Windows 10-ës “tmerron” përdoruesit
Versioni i ri Windows 10-ës fshin të dhënat e përdoruesve, Microsoft ndalon përditësimin
Kritikohet kërcënimi për censurë i faqeve të internetit
TransMogul në radarin e investitorëve Evropianë, bëhet pjesë e akseleratorit Uplift
Fortnite në iOS gjeneron 300 milionë dollarë të ardhura
Apple refuzon raportin e Bloomberg se janë hakuar nga Kina
Rama: Po vlerësohet mundësia e krijimit të një kuadri rregullator për kriptomonedhat
Vertu Aster P është një telefon luksoz i cili kushton deri në 14,000 dollarë
Google përditëson aplikacionin e shënimeve Keep me dizajnin material
Tesla prezantoi një version të ri të Model 3
Ja sesi të shkarkoni të dhënat personale të ruajtura nga Apple
Liderët Evropian kërcënojnë me sanksione shtetet që fshihen pas sulmeve kibernetike
Koreja e Veriut përgjegjëse për vjedhjen e 571 milionë dollarëve në monedha kriptografike
Google Play Store do të kushtojë 40 dollarë për prodhuesit e telefonëve dhe tabletëve Android në Evropë
Rama: Po vlerësohet mundësia e krijimit të një kuadrit rregullator për kriptomonedhat
Blerja e GitHub nga Microsoft merr dritën jeshile nga Komisioni Evropian
Adobe Premiere Rush mjeti më i ri për editimin e videove në platformat mobile dhe desktop
Shuhet në moshën 65 vjeçare bashkëthemeluesi i Microsoft
Çipet e reja Wi-Fi të Qualcomm mund të transmetojnë deri në 10Gbps
Google shkëput Chrome dhe Search nga Androidi në Evropë
Del në shitje modeli buxhetor iPhone XR
Apple publikon një faqe privatësie për të parandaluar një skenar të ngjashëm me skandalet e Google dhe Facebook
Pas sulmit të Facebook fshihet një grup hakerësh dhe jo shtete
OSBE kundër nismës së AKEP për portalet online
Google integron Dropbox dhe Box në aplikacionin Gmail për G Suite
Pjesa më e madhe e njerëzve nuk e dinë që aplikacioni WhatsApp është në pronësi të Facebook
Netflix vijon të rritet ndërkombëtarisht
Samsung prezantoi laptopin tablet Galaxy Book2 me 20 orë jetëgjatësi baterie
XQ5150AntalyaARRIVED 05:06
TK4100AntalyaSCHEDULED 06:15
PC6361AntalyaSCHEDULED 06:44
LX1430GeneveESTIMATED
TK1017Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZS1483GeneveESTIMATED
EZY4579BerlinESTIMATED
WK402ZurichESTIMATED
WK1406ZurichESTIMATED
ST6052DusseldorfESTIMATED
PC341Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
JP115FrankfurtESTIMATED
OS777ViennaESTIMATED
EZS1187Basel - MulhouseESTIMATED
EW5712StuttgartESTIMATED
JP838LjubljanaESTIMATED
ST6440StuttgartESTIMATED
JP3779Basel - MulhouseESTIMATED
DY1908OsloESTIMATED
OTF7444DusseldorfESTIMATED
ST6050MunichESTIMATED
TK1019Istanbul - AtaturkESTIMATED
W62235BudapestESTIMATED
OS769ViennaESTIMATED
TB1651BrusselsESTIMATED
OTF3564Basel - MulhouseESTIMATED
JP593MalmoESTIMATED
XC249AntalyaESTIMATED
TK4106AntalyaESTIMATED
KK6301AntalyaESTIMATED
TK1017Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZS1483GeneveESTIMATED
WK402ZurichESTIMATED
WK1406ZurichESTIMATED
D8452VantaaESTIMATED
ST6052DusseldorfESTIMATED
PC341Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
W67792London - LutonESTIMATED
OS777ViennaESTIMATED
JP838LjubljanaESTIMATED
EZS1187Basel - MulhouseESTIMATED
ST6074Basel - MulhouseESTIMATED
JP115FrankfurtESTIMATED
TK1019Istanbul - AtaturkESTIMATED
OS769ViennaESTIMATED
JP890LjubljanaESTIMATED
OTF3564Basel - MulhouseESTIMATED
JP593MalmoESTIMATED
Prishtina International Airport Adem Jashari
JP891LjubljanaCANCELLED
OS770ViennaTAKE OFF 05:12
XQ5151AntalyaSCHEDULED 05:55
JP114FrankfurtSCHEDULED 06:15
TK4101AntalyaSCHEDULED 07:25
PC6362AntalyaSCHEDULED 07:30
LX1431GeneveESTIMATED
EZS1484GeneveESTIMATED
TK1018Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZY4580BerlinESTIMATED
WK403ZurichESTIMATED
WK1407ZurichESTIMATED
OTF7434DusseldorfESTIMATED
ST6441StuttgartESTIMATED
PC342Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
JP3778PBasel - MulhouseESTIMATED
OS778ViennaESTIMATED
EZS1188Basel - MulhouseESTIMATED
EW5713StuttgartESTIMATED
JP839LjubljanaESTIMATED
ST6053DusseldorfESTIMATED
JP592MalmoESTIMATED
DY1909OsloESTIMATED
OTF3554Basel - MulhouseESTIMATED
ST6051MunichESTIMATED
TK1020Istanbul - AtaturkESTIMATED
W62236BudapestESTIMATED
TB1652BrusselsESTIMATED
OS770ViennaESTIMATED
JP891LjubljanaESTIMATED
XC250AntalyaESTIMATED
JP114FrankfurtESTIMATED
TK4107AntalyaESTIMATED
KK6302AntalyaESTIMATED
EZS1484GeneveESTIMATED
TK1018Istanbul - AtaturkESTIMATED
WK403ZurichESTIMATED
WK1407ZurichESTIMATED
D8453VantaaESTIMATED
ST6075Basel - MulhouseESTIMATED
PC342Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
W67791London - LutonESTIMATED
OS778ViennaESTIMATED
JP839LjubljanaESTIMATED
EZS1188Basel - MulhouseESTIMATED
ST6053DusseldorfESTIMATED
JP592MalmoESTIMATED
OTF3554Basel - MulhouseESTIMATED
TK1020Istanbul - AtaturkESTIMATED
JP891LjubljanaESTIMATED
OTF7314StuttgartESTIMATED
JP114FrankfurtESTIMATED
OS770ViennaESTIMATED
Prishtina International Airport Adem Jashari