Hoxha: Asociacioni do ta fundos Kosovën

31.08.2015 19:01
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Hoxha: Asociacioni do ta fundos Kosovën

Ylli Hoxha, anëtar i Lëvizjes Vetëvendosje, duke komentuar rreth polemikave të fundit në mes të Kryeministrit Isa Mustafa dhe disa anëtarëve të Vetëvendosjes, ka thënë, në Info Magazinë të Klan Kosovës, se “Qëndrimet e Vetëvendosjes janë shume publike, ose hiqni dorë nga Zajednica, nga marrëveshjet, ose do ju heqim ne”.

“Këta po e ndajnë Kosovën pa një mandat qytetar. Le të dalin Isa Mustafa dhe Hashim Thaçi ta pyesin elektoratin e vet për këtë marrëveshje. Brenga ime është që Lëvizja Vetëvendosje nuk do të mundet me kanalizuar këtë pakënaqësi”.

“Ne si Lëvizje Vetëvendosje komunikojmë në mënyrë intensive me qytetarë, dhe këto ditë e fundit vërehet një brengë e madhe për ngjarjet e fundit”.

Sa u përket kërcënimeve në Facebook Hoxha tha se edhe Vetëvendosje kërcënohet vazhdimisht, “për çdo ditë”.

Hoxha në debatin në Info Magazine, ka thënë se të quhet asociacioni OJQ, është qesharake.

“Është shqetësuese se si qeveria ia bëjnë qefin vetes, puna është që kemi prodhuar një asociacion me kompetenca në shëndetësi, arsim, energji, konstruksioni i Zajednicës është autonomia territoriale e finalizuar me dialog”.

“Ta quash asociacionin OJQ është axhamillëk, nuk ka OJQ që zgjedh komandant policie. Jeni naiv se po i jepni xhelatit shpatën. Me këtë vendim ju e fundosni Kosovën”.

Komentet

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Na dogji malli, seç na vrau – në udhët p’ej sh’pie

Na dogji malli, seç na vrau – në udhët p’ej sh’pie

Deputetja shqiptare në Kroaci: Kthimi i të mbijetuarve nga aksidenti do të bëhet nga aeroporti i Osjekut

Deputetja shqiptare në Kroaci: Kthimi i të mbijetuarve nga aksidenti do të bëhet nga aeroporti i Osjekut

Pushuesi kosovar rrahet brutalisht në prani të gruas shtatzënë në Hotel ‘Rafaelo’

Pushuesi kosovar rrahet brutalisht në prani të gruas shtatzënë në Hotel ‘Rafaelo’

Nderohen bashkatdhetarët që vdiqën në Kroaci, ndizen qirinj në Skenderaj

Nderohen bashkatdhetarët që vdiqën në Kroaci, ndizen qirinj në Skenderaj

Republika Serbe inicion ligjin që dërgon në burg këdo që i quan serbët popull që ka kryer gjenocid

Republika Serbe inicion ligjin që dërgon në burg këdo që i quan serbët popull që ka kryer gjenocid

Ahmeti kritikon debatet e sotme të analistëve për aksidentin në Kroaci: Nuk duhej të mbaheshin

Ahmeti kritikon debatet e sotme të analistëve për aksidentin në Kroaci: Nuk duhej të mbaheshin

Ish-kryeministrja kroate tmerrohet nga komentet negative të serbëve, pasi u solidarizua me familjet e viktimave të aksidentit

Ish-kryeministrja kroate tmerrohet nga komentet negative të serbëve, pasi u solidarizua me familjet e viktimave të aksidentit

Kryeministri i Kroacisë anuloi të gjitha aktivitetet për kosovarët e aksidentuar

Kryeministri i Kroacisë anuloi të gjitha aktivitetet për kosovarët e aksidentuar

Ministri Sveçla: Nesër në mbrëmje nisen për Kosovë arkivolat me trupat e 10 viktimave të aksidentit në Kroaci

Ministri Sveçla: Nesër në mbrëmje nisen për Kosovë arkivolat me trupat e 10 viktimave të aksidentit në Kroaci

Gjakova me më së shumti viktima nga aksidenti tragjik, flasin familjarët e viktimave

Gjakova me më së shumti viktima nga aksidenti tragjik, flasin familjarët e viktimave

Gjendet e vdekur një grua në Lipjan

Gjendet e vdekur një grua në Lipjan

MSH: Deri më tani rreth 20% e qytetarëve të Kosovës kanë marrë dozën e parë të vaksinës

MSH: Deri më tani rreth 20% e qytetarëve të Kosovës kanë marrë dozën e parë të vaksinës

Djaloshi që ishte në autobus: Të gjithë fluturuam nga dritarja, menduam se po ëndërronim

Djaloshi që ishte në autobus: Të gjithë fluturuam nga dritarja, menduam se po ëndërronim

Aksident i rëndë në autostradën ‘Ibrahim Rugova’, kamioni ndahet përgjysmë

Aksident i rëndë në autostradën ‘Ibrahim Rugova’, kamioni ndahet përgjysmë

Është një nga parakushtet për rifillimin e mësimit, por vetëm 30% e mësimdhënësve janë vaksinuar

Është një nga parakushtet për rifillimin e mësimit, por vetëm 30% e mësimdhënësve janë vaksinuar

Zjarrfikësit që shpëtuan pasagjerët e autobusit: Asgjë nuk mund t’iu përgatisë për këtë tragjedi

Zjarrfikësit që shpëtuan pasagjerët e autobusit: Asgjë nuk mund t’iu përgatisë për këtë tragjedi