Koriozitete
Autostrada e parë në shkretëtirë në Kinë arrin lëshim zero të karbonit 
Arsyet pse disa njerëz nuk preken nga Covid-19
Holanda çmonton urën historike që të kalojë superjahti i miliarderit Jeff Bezos
Pekin, hapet Forumi Global Mediatik i Inovacionit
Rakiq: Zgjedhjet e 3 prillit do të mbahen edhe në Kosovë, ose e zbatojmë reciprocitetin
Hoxhaj: Kurti pa platformë për dialog, opozita nuk bëhet pre e mashtrimeve të tij
​Pamje shqetësuese: Shkel me traktor qenin qëllimisht – (Video)
Shala tregon si do të zhvillohet procesi mësimor në shkollat e Prishtinës
Ministrja Bajrami fajëson MPMS për listën jo të saktë të përfituesve të masës 15
Rifillon punën qendra për pajisje me dokumente dhe regjistrim të automjeteve në Podujevë
Ismaili-Zemajt: Mos e kthe situatën ku pastaj duhesh me i nxjerr flokët e tua
Bajrami: Sakrifikoni edhe për këto ditë të Bajramit
​57 raste të reja me COVID-19 në Mal të Zi
1160 persona me aktakuza, për 2 muaj e gjysmë të pandemisë
Trump me tone të forta pas protestave të dhunshme në SHBA: Jam president i ligjit dhe rendit …
Bytyçi i PDK: Të zbardhet e vërteta se a u kërcënua Kurti apo sajoi një mashtrim
Pa votat e AKR-së, LDK-ja nuk mund ta sigurojë shumicën në Kuvend
MPB: I kemi arrestuar 36 persona që nuk e kanë respektuar orën policore
U pushua nga puna për shkak të koronavirusit, 20-vjeçari fiton 3 milionë dollarë në një lotari
Historia e çiftit që i përloti botën, jetuan së bashku 65 vite dhe vdiqën në të njëjtën ditë (Foto)
Dënohet qiradhënësi që diskriminoi të huajt, “Apartamente vetëm për gjermanët”
Zvicerani prodhon pijen energjike shqiptare, fitimin ia dedikon zhvillimit të Kosovës
Publikohen pamjet e plota të xhirimeve nga kamera në kokën e sulmuesit në xhaminë në Zelandën e Re.
Me thikë të ngulur në shpinë, pacienti del nga spitali për cigare (Video)
Shqipëria e parë bukur nga media e Zvicrës
Sheshel: Shqiptarët s’bëjnë asgjë pa mbështetjen e amerikanëve
Foshnja në mënyrë dramatike vjen në këtë botë në sallën e emergjencës /VIDEO
Më e fuqishme se shumë meshkuj, madje tërheqë edhe veturën (Video)
Çmenduri, humbësi i bastit detyrohet të mbaj fjalën duke vënë dorën mbi… (Video)
“Je suis Florenc!” Humor i zi për vdekjen e shqiptarit në Francë! (Foto)
Apostolova fillon takimet me shefat e grupeve dhe komisioneve parlamentare
Arbër Vllahiu, viziton lagjën Kolovicën
Premtime që s’do të realizohen
Zafir Berisha sot i drejtohet Gjykatës Supreme të Kosovës
Kërcejnë nga 1.458 metra lartësi dhe detyrohen të godasin cakun me kokë (Foto/Video)
Qyteti ku askush nuk punon pas të mërkurës (Foto)
Arrestimi i 11 serbëve dhe rusëve, ja çfarë bënë në Kosovë
Ndiqni rregullën 40% të ushtarit amerikan për t’i arritur qëllimet tuaja
Lista Serbe përkrah zgjedhjen e kryetarit të Kuvendit
Përmirësohet gjendja e Mikullovcit, pritet të udhëheq seancën konstituive
Cili është flamuri më i lashtë në botë?
Mustafa: S’jam redaktor i atllaseve gjeografike
Norvegjia – shteti i parë me tunel për anije
Ia ngjitën krahun e këputur, 11 muaj pas aksidentit (FOTO +18)
E habitshme: Droga që shëron alkoolizmin
Bima me “buzë njeriu”
Seriali “192” shpëton një jetë njeriu
Gold Ag nuk është me nënën në Arabi, ja me kë ka shkuar (Foto)
Ky parashikues paralajmëron vdekjen e Donald Trump-it
[TABS_R id=314738]