Haziri për mbylljen e lokaleve në Gjilan: Dua të besoj se nuk është porosi

31.10.2021 14:07
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Haziri për mbylljen e lokaleve në Gjilan: Dua të besoj se nuk është porosi

Kryetari i Gjilanit, Lutfi Haziri, ka kritikuar veprimet e inspeksionit sanitar natën e kaluar në Gjilan, duke i bërë thirrje qeverisë që të mos ndërhyjë në punët e brendshme të komunës.

“Është ndërhyrje në komunën sepse unë udhëheqi me emergjencat civile kundër COVID-19 në Gjilan”, tha kandidati për kryetar.

“Inspeksioni komunal është autoriteti kryesor dhe më i lartë, i cili merret me ndalim të veprimtarive dhe me hapje”.

“Bëj thirrje që task forca të mos ndërhyjë në kompetencat e komunës po koordinim me ne dhe inspeksionin komunal”.

“Është pjesë e një presioni ndaj ekonomisë dhe biznesi të vogël”.

“Ne kemi menaxhuar nga dita e parë dhe jemi një shembull për masat e zbatuara”.

Tutje, Haziri kritikoi edhe zyrtarët që dënuan lokalet.

“E kanë nga mosnjohja ose nga porositë, po du me besu qe nuk është porosi”, u shpreh Haziri, transmeton Klankosova.tv.

“Është goditje e institucioneve të Gjilanit”.

“25 dënime për disa muaj janë të papërballueshme në kohën kur kemi pako të lehtësimit. Në njërën anë thuhet se qeveria ka lehtësuar masat për ekonominë, në tjetrën bizneset dënohen me 15 mijë euro”, përfundoi Haziri.

Komentet

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Shah mat ndaj Berishës?!/ Më 9 dhjetor Escobar takohet në Tiranë me Ramën dhe Bashën

Shah mat ndaj Berishës?!/ Më 9 dhjetor Escobar takohet në Tiranë me Ramën dhe Bashën

Vdes miku i madh i Kosovës, senatori Bob Dole

Vdes miku i madh i Kosovës, senatori Bob Dole

Qeveria e Kosovës duhet të ndajë buxhet dhe të angazhojë kompani të specializuara për lobim në SHBA

Qeveria e Kosovës duhet të ndajë buxhet dhe të angazhojë kompani të specializuara për lobim në SHBA

10 vite bashkëpunim me Kosovën, Iowa me video 22 minutëshe për partneritetin ushtarak

10 vite bashkëpunim me Kosovën, Iowa me video 22 minutëshe për partneritetin ushtarak

Një i vdekur e tri raste pozitive me Covid-19 në Kosovë

Një i vdekur e tri raste pozitive me Covid-19 në Kosovë

Një mjek për 1,000 të burgosur

Një mjek për 1,000 të burgosur

Kurti flet për masat e reja Anti-COVID, përmend edhe rrezikun e përhapjes së COVID-19 nga diaspora

Kurti flet për masat e reja Anti-COVID, përmend edhe rrezikun e përhapjes së COVID-19 nga diaspora

Ministri i Shëndetësisë prezanton masat e reja Anti-COVID, hyjnë në fuqi nga dita e nesërme

Ministri i Shëndetësisë prezanton masat e reja Anti-COVID, hyjnë në fuqi nga dita e nesërme

Jubileu i 80 -të i trasmetimeve radiofonike ndërkombëtare

Jubileu i 80 -të i trasmetimeve radiofonike ndërkombëtare

Murtezaj: Verifikimi i tatimpaguesve do të shkurtohet nga 6 në 4 vjet

Murtezaj: Verifikimi i tatimpaguesve do të shkurtohet nga 6 në 4 vjet

Kurti e ministri i Shëndetësisë mbajnë konferencë për media

Kurti e ministri i Shëndetësisë mbajnë konferencë për media

Shi e borë, parashikimi i motit për javën që po hyjmë

Shi e borë, parashikimi i motit për javën që po hyjmë

Grenell bashkë me 14 kongresistë në darkë te Gjuriqi

Grenell bashkë me 14 kongresistë në darkë te Gjuriqi

Ndalesat e fundit, kërkohet takim i frytshëm Kurti – Vuçiq

Ndalesat e fundit, kërkohet takim i frytshëm Kurti – Vuçiq

“Rrëfimi i fundit i Titos: Kosova do rrënojë Jugosllavinë”

“Rrëfimi i fundit i Titos: Kosova do rrënojë Jugosllavinë”

Mediat turke: Atentat me bombë në tubimin e Erdoganit

Mediat turke: Atentat me bombë në tubimin e Erdoganit