Gjuriq për marrëveshjen e re: Serbët morën vlefshmërinë e targave serbe në Kosovë

Gjuriq për marrëveshjen e re: Serbët morën vlefshmërinë e targave serbe në Kosovë

Ambasadori i Serbisë në SHBA, Marko Gjuriq, ka thënë se me marrëveshjen e re është [...]

PDK: Marrëveshja e arritur në Bruksel përbën regres për Kosovën dhe e forcon më shumë pozicionin e Serbisë

PDK: Marrëveshja e arritur në Bruksel përbën regres për Kosovën dhe e forcon më shumë pozicionin e Serbisë

Partia Demokratike e Kosovës shpreh shqetësim se marrëveshja e arritur nga Qeveria e Kosovës në [...]

Kurti: Vendimi për targat s’ka qenë i drejtuar kundër qytetarëve serbë të Kosovës, e as kundër ndokujt tjetër

Kurti: Vendimi për targat s’ka qenë i drejtuar kundër qytetarëve serbë të Kosovës, e as kundër ndokujt tjetër

Marrëdhëniet e veçanta ndërmjet Republikës së Kosovës dhe Republikës Federale të Gjermanisë u vlerësuan në [...]

Zyrtare: Kosova refuzon projektin për gazin

Zyrtare: Kosova refuzon projektin për gazin

Ministrja e Ekonomisë, Artane Rizvanolli, ka njoftuar se Qeveria e Kosovës nuk do të vazhdojë [...]

Petkoviq: Nga sot nis epoka e përmbushjes së marrëveshjeve të Brukselit, Kurti ta pranojë këtë

Petkoviq: Nga sot nis epoka e përmbushjes së marrëveshjeve të Brukselit, Kurti ta pranojë këtë

Shefi i Delegacionit të Serbisë për bisedimet në Bruksel, Petar Petkoviq, është shprehur i kënaqur [...]

Marrëveshja për targat është fitore për Qeverinë e Kosovës

Marrëveshja për targat është fitore për Qeverinë e Kosovës

Albert Krasniqi nga KDI ka thënë se marrëveshja e arritur sot për targat është fitore [...]

Vuçiq: Marrëveshja mundëson përdorimin e targave serbe në veri të Kosovës

Vuçiq: Marrëveshja mundëson përdorimin e targave serbe në veri të Kosovës

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, tha sot se marrëveshja e arritur në Bruksel ndërmjet Kosovës [...]

Basha: E përshëndes marrëveshjen e arritur sot mes Kosovës dhe Serbisë

Basha: E përshëndes marrëveshjen e arritur sot mes Kosovës dhe Serbisë

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, e ka përshëndetur marrëveshjen që është arritur mes Kosovës [...]

LDK reagon pas marrëveshjes në Bruksel: Qeveria u tërhoq, dorëzoi sovranitetin tek një palë e tretë

LDK reagon pas marrëveshjes në Bruksel: Qeveria u tërhoq, dorëzoi sovranitetin tek një palë e tretë

Lidhja Demokartike e Kosovës (LDK), ka reaguar pas arritjes së marrëveshjes për krizën e shkaktuar [...]

Çitaku-Lajçakut: Shqetësuese të barazohet Policia e Kosovës me huliganët e barrikadave

Çitaku-Lajçakut: Shqetësuese të barazohet Policia e Kosovës me huliganët e barrikadave

Nënkryetarja e Partisë Demokratike të Kosovës, Vlora Çitaku ka deklaruar se marrëveshja e arritur sot [...]

Kthehen nga Kizhevaku eshtrat e viktimave të masakrës së Rezallës

Kthehen nga Kizhevaku eshtrat e viktimave të masakrës së Rezallës

Në pikën kufitare në Merdare krerë institucionesh e familjar kanë bërë homazhe para arkivoleve me [...]

4 viktima dhe 45 raste të reja me COVID-19 në Kosovë

4 viktima dhe 45 raste të reja me COVID-19 në Kosovë

Në 24 orët e fundit në Kosovë janë regjistruar edhe 4 viktima si pasojë [...]

Molliqaj kërkon publikimin e marrëveshjes së plotë: Targat ilegale KM po pranohen

Molliqaj kërkon publikimin e marrëveshjes së plotë: Targat ilegale KM po pranohen

Kryetari i Partisë Socialdemokrate, Dardan Molliqaj, ka reaguar pas arritjes së marrëveshjes për targat në [...]

Kurti: Reciprociteti i targave të automjeteve është vendosur

Kurti: Reciprociteti i targave të automjeteve është vendosur

Kryeministri Albin Kurti ka thënë se me marrëveshjen e sotme në Bruksel është vendosur reciprociteti [...]

Marrëveshja në Bruksel, Konjufca takohet me komandatin e KFOR

Marrëveshja në Bruksel, Konjufca takohet me komandatin e KFOR

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Glauk Konjufca, ka pritur sot në takim komandantin [...]

Këto janë të gjitha pikat e marrëveshjes së arritur në Bruksel lidhur me targat

Këto janë të gjitha pikat e marrëveshjes së arritur në Bruksel lidhur me targat

Përfaqësuesi Special i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë – Serbi, Miroslav Lajcak, ka njoftuar se [...]

Von der Leyen pas takimit me Vuçiq: Në dialog të gjendet zgjidhja për situatën me Kosovën

Von der Leyen pas takimit me Vuçiq: Në dialog të gjendet zgjidhja për situatën me Kosovën

Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen, ka takuar në Beograd, Presidentin e Serbisë, [...]

Shefi i BE-së porosit institucionet: Investimi në të rinjtë është i vetmi investim që garanton kthim

Shefi i BE-së porosit institucionet: Investimi në të rinjtë është i vetmi investim që garanton kthim

Shefi i zyrës së BE-së në Kosovë Tomash Szuyong tha se investimi në të rinjtë [...]

Ekspozita e Ningxia-s eksploron kulturën dhe turizmin global të

Ekspozita e Ningxia-s eksploron kulturën dhe turizmin global të

“Vera e Ningxia-s: Një mrekulli për botën”, kjo është tema e Ekspozitës së 1-rë Ndërkombëtare [...]

Shtetasi kosovar tenton të kalojë kufirin me pasaportë të rreme

Shtetasi kosovar tenton të kalojë kufirin me pasaportë të rreme

Një shtetas kosovar ka tentuar të kalojë kufirin në Dheun e Bardhë më një pasaportë [...]

Bashkëpunimi Kinë-BE favorizon të dyja palët

Bashkëpunimi Kinë-BE favorizon të dyja palët

Këshilltari i Shtetit dhe ministri i Jashtëm i Kinës Wang Yi dhe Komisionari i Lartë [...]

730 gjoba të shqiptuara për mosrespektim të masave antiCOVID

730 gjoba të shqiptuara për mosrespektim të masave antiCOVID

Po vazhdojnë të jenë në fuqi masat antiCOVID në Kosovë. Maskat obligative, ora policore, shkurtimi i [...]

Sot pritet të kthehen në Kosovë trupat e viktimave të masakrës së Rezallës të zhvarrosur në Kizhevak

Sot pritet të kthehen në Kosovë trupat e viktimave të masakrës së Rezallës të zhvarrosur në Kizhevak

Viktimat e Masakrës së Rrezallës të zhvarrosura nga varreza masive në Kizhevak, Serbi, do të [...]

Rihapet Qendra për Regjistrimin e Automjeteve në Zubin Potok

Rihapet Qendra për Regjistrimin e Automjeteve në Zubin Potok

Pas sulmit në Qendrën e Regjistrimit të Automjeteve në Zubin Potok në objektin e komunës, [...]

Vulin: Kurti e di se derisa Vuçiq të jetë në krye të Serbisë, Kosova nuk do të jetë kurrë shtet

Vulin: Kurti e di se derisa Vuçiq të jetë në krye të Serbisë, Kosova nuk do të jetë kurrë shtet

Ministri i Punëve të Brendshme të Serbisë, Aleksandar Vulin, i është përgjigjur Kryeministrit të Kosovës, [...]

Rreth 3 mijë e 185 raste aktive me COVID-19

Rreth 3 mijë e 185 raste aktive me COVID-19

Në Kosovë aktive me COVID-19 janë 3,185 raste, nga fillimi i pandemisë numri total i [...]

Gjiko, Lumi B, Ledri Vula dhe DJ Flow paralajmëron pbashkëpunimin e ri “Ça bone”

Gjiko, Lumi B, Ledri Vula dhe DJ Flow paralajmëron pbashkëpunimin e ri “Ça bone”

Duket se treshja e famshme e përbërë nga: Gjiko, Ledri Vula dhe Lumi B janë [...]

Kurti: Aleksandar Vuçiq është problemi, jo Kosova

Kurti: Aleksandar Vuçiq është problemi, jo Kosova

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka dhënë një intervistë për televizionin kroat HRT ku ka [...]

Thaçi: Nëse Policia tërhiqet nga veriu me detyrim, BE-ja po i trajton njëjtë institucionet shtetërore me organizatat kriminale

Thaçi: Nëse Policia tërhiqet nga veriu me detyrim, BE-ja po i trajton njëjtë institucionet shtetërore me organizatat kriminale

Analisti Jusuf Thaçi ka reaguar pas takimit që u mbajt në Bruksel në mes të [...]

Giacobbe: Negociatat në Bruksel vazhdojnë – ka progres, mbetet akoma punë

Giacobbe: Negociatat në Bruksel vazhdojnë – ka progres, mbetet akoma punë

I ngarkuar me punë në Ambasadën e Shteteve të Bashkuara të Amerikës Nicholas Giacobbe ka [...]

Pala serbe thotë se ende nuk është arritur asnjë marrëveshje me Kosovën

Pala serbe thotë se ende nuk është arritur asnjë marrëveshje me Kosovën

Delegacioni i Serbisë në Bruksel ka thënë se ende nuk është arritur asnjë marrëveshje me [...]

Ish-ambasadori: Do të ishte një mrekulli nëse arrihet një marrëveshje e tillë Kosovë-Serbi për targat

Ish-ambasadori: Do të ishte një mrekulli nëse arrihet një marrëveshje e tillë Kosovë-Serbi për targat

Ish-ambasadori i Kosovës në SHBA, Avni Spahiu ka komentuar zhvillimet e fundit që lidhen me [...]

Marrëveshja me Serbinë në Bruksel për targat: Largohet Njësia Speciale baras me protestuesit serbë – KFOR-i ngjitet lart

Marrëveshja me Serbinë në Bruksel për targat: Largohet Njësia Speciale baras me protestuesit serbë – KFOR-i ngjitet lart

​​​​​​​Zëvendëskryeministri i Kosovës, Besnik Bislimi, ka folur pas takimeve që ka pasur sot në Bruksel [...]

Shkelen masat kundër COVID-19 gjatë fushatës zgjedhore

Shkelen masat kundër COVID-19 gjatë fushatës zgjedhore

Që në javën e parë të fushatës për zgjedhjet lokale në Maqedoninë e Veriut, në [...]

Bislimi nga Brukseli thotë se kanë arritur marrëveshje me palën serbe

Bislimi nga Brukseli thotë se kanë arritur marrëveshje me palën serbe

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Besnik Bislimi, ka thënë se është arritur një marrëveshje në parim mes [...]

​Varhelyi në Shkup, takon kryeministrin Zaev

​Varhelyi në Shkup, takon kryeministrin Zaev

Vizita e komisionarit të Bashkimit Evropian për Zgjerim dhe Fqinjësi të mirë Oliver Varhelyi sot [...]

Agjencia Kundër Korrupsionit edhe më tej pa drejtor

Agjencia Kundër Korrupsionit edhe më tej pa drejtor

Agjencia Kundër Korrupsionit (AKK) si organ i pavarur dhe i specializuar për zbatimin e politikave [...]

Njoftimi i Kryeministrisë: Çka bisedoi Kurti me presidenten e Komisionit Evropian

Njoftimi i Kryeministrisë: Çka bisedoi Kurti me presidenten e Komisionit Evropian

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti e ka pritur sot në takim, kryetaren e Komisionit Evropian, [...]

Lutfi Haziri: Krenar me Ask Foods, shumë shpejt do të bëhet kompania numër 2 në Europë

Lutfi Haziri: Krenar me Ask Foods, shumë shpejt do të bëhet kompania numër 2 në Europë

Kryetari i Gjilanit, Lutfi Haziri, së bashku me bartësin e listës zgjedhore të LDK-së, Avdyl [...]

KEDS njofton për punimet në rrjet, këto vende mbesim pa energji-elektrike

KEDS njofton për punimet në rrjet, këto vende mbesim pa energji-elektrike

KEDS ka njoftuar lidhur me punimet në rrjet të cilat parashihen të kryhen ditën e [...]

Policia shpall në kërkim një 13 vjeçare dhe të dyshuarin 31 vjeçar

Policia shpall në kërkim një 13 vjeçare dhe të dyshuarin 31 vjeçar

Policia e Kosovës e ka vënë në kërkim një 13-vjeçare nga Gjakova, si dhe një [...]

Lutfi Haziri: Fabrika Malësia i dha Gjilanit epitetin e një qendre të madhe se zhvillimi i sektorit privat garanton edhe zhvillimin ekonomik

Lutfi Haziri: Fabrika Malësia i dha Gjilanit epitetin e një qendre të madhe se zhvillimi i sektorit privat garanton edhe zhvillimin ekonomik

Kryetari i Gjilanit, Lutfi Haziri, së bashku me bartësin e listës zgjedhore të LDK-së, Avdyl [...]

Rakiq: Zgjidhja për ngërçin në veri, gjendet në Bruksel

Rakiq: Zgjidhja për ngërçin në veri, gjendet në Bruksel

Lideri i Listës Serbe, i cili mban edhe postin e ministrit të Pushtetit Lokal në [...]

Peci: Të gjitha vërejtjet e auditorit janë adresuar për gjashtë muaj

Peci: Të gjitha vërejtjet e auditorit janë adresuar për gjashtë muaj

Ministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Faton Peci, këtë të mërkurë ka raportuar para [...]

[TABS_R id=314738]