Serbia me deklarata kërcënuese para vazhdimit të dialogut, Qeveria pa strategji

Serbia me deklarata kërcënuese para vazhdimit të dialogut, Qeveria pa strategji

Nuk ka sinjale që Serbia e ka ndalur fushatën për të siguruar çnjohjet nga vendet [...]

Këta janë anëtarët e familjes Ramadani që vdiqën sot në aksidentin në Ferizaj

Këta janë anëtarët e familjes Ramadani që vdiqën sot në aksidentin në Ferizaj

Një aksident me fatalitet ndodhi pasditen e sotme në fshatin Koshare të Ferizajt, ku vdiqën [...]

Programi ekonomik i qeverisë Kurti vetëm fjalë, pa masa e shifra konkrete

Programi ekonomik i qeverisë Kurti vetëm fjalë, pa masa e shifra konkrete

Anëtari i Kryesisë i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), njëherësh ekspert i ekonomisë, Alban Zogaj, [...]

Bislimi i LDK-së: “LDK duhet ndërtuar ekipe fitoresh e jo mite individësh”

Bislimi i LDK-së: “LDK duhet ndërtuar ekipe fitoresh e jo mite individësh”

Anëtar i Kryesisë së LDK-së dhe ish-deputet i Kuvendit të Kosovës në legjislaturën paraprake Dr. [...]

Policia: Aksidenti ndodhi mes dy automjeteve, katër persona vdiqën- një është lënduar

Policia: Aksidenti ndodhi mes dy automjeteve, katër persona vdiqën- një është lënduar

Sot, rreth orës 15:37 në rrugën magjistreale Ferizaj –Shtime, në fshatin Koshare të Ferizajt, ka [...]

Përmes digjitalizimit synohet të rritet efikasiteti i gjyqësorit  

Përmes digjitalizimit synohet të rritet efikasiteti i gjyqësorit  

Deri në fund të vitit 2021, Maqedonia e Veriut planifikon që t’i digjitalizojë të gjitha [...]

Profesori amerikan: Serbia është problemi dhe po përdor keto vende kundër Kosovës

Profesori amerikan: Serbia është problemi dhe po përdor keto vende kundër Kosovës

Edward Joseph, profesor në Universitetin ‘Johns Hopkins’ në Washington, ka folur rreth situatës në Ballkanin [...]

Sveçla reagon për arrestimin e Fazliut: Ka mbaruar koha kur zyrtarët policorë fyhen e sulmohen

Sveçla reagon për arrestimin e Fazliut: Ka mbaruar koha kur zyrtarët policorë fyhen e sulmohen

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, ka reaguar pas arrestimit të anëtarit të kryesisë [...]

Lutfi Haziri: Pa njohje, Kosova nuk guxon me rrëshqitë te skenarë të pajtimit me Serbinë

Lutfi Haziri: Pa njohje, Kosova nuk guxon me rrëshqitë te skenarë të pajtimit me Serbinë

Ditë më parë i dërguari special i SHBA-së për Ballkanin Perëndimor, Matthew Palmer, deklaroi se [...]

Serbi në Paris mbajti trupin e nënës së tij në një valixhe për shtatë vjet, vetëm për të marrë pensionin e saj

Serbi në Paris mbajti trupin e nënës së tij në një valixhe për shtatë vjet, vetëm për të marrë pensionin e saj

Një 47 vjeçar nga Serbia e mbajti trupin e nënës së tij të vdekur për [...]

Inspektoriati nis hetimet për policin që rrëzoi përtokë invalidin e UÇK-së Faik Fazliun

Inspektoriati nis hetimet për policin që rrëzoi përtokë invalidin e UÇK-së Faik Fazliun

Inspektoriat Policor i Kosovës ka nisur hetimet për zyrtarin policor që gjatë arrestimit ka rrëzuar [...]

Gruaja boshnjake në oborrin e së cilës dje u rrëzua kisha ortodokse serbe, sot piu kafen më të ëmbël në jetë

Gruaja boshnjake në oborrin e së cilës dje u rrëzua kisha ortodokse serbe, sot piu kafen më të ëmbël në jetë

Fata Orloviq, gruaja më e përmendur e ditëve të fundit në Bosnje, ka thënë që [...]

Gazetarja e njohur zbuloi se ishte në një lidhje, zv.presidenti i klubit e ofendon: Edhe ai ngeli pa e pas…

Gazetarja e njohur zbuloi se ishte në një lidhje, zv.presidenti i klubit e ofendon: Edhe ai ngeli pa e pas…

Gazetarja e njohur e sportit, Qeqa Krelani, ka zbuluar së fundmi se është në një [...]

BE-ja mund të negociojë me Serbinë për pranim në BE, Kosova vetëm kandidate potenciale

BE-ja mund të negociojë me Serbinë për pranim në BE, Kosova vetëm kandidate potenciale

Presidenti i Parlamentit Evropian, David Sassoli, foli në favor të pritjes së shteteve të Gadishullit [...]

Drecun: Kurti do që ta ndryshojë agjendën e dialogut, do të ketë “luftë” për këtë

Drecun: Kurti do që ta ndryshojë agjendën e dialogut, do të ketë “luftë” për këtë

Politikani serb, kryetar i të ashtuajturit komitet për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Milovan Drecun, [...]

Isa Mustafa: Nuk kam çfarë t’i them VV’së që e ka kallur Kosovën kundër Asociacionit

Isa Mustafa: Nuk kam çfarë t’i them VV’së që e ka kallur Kosovën kundër Asociacionit

Isa Mustafa ish-kryeministër i Kosovës dhe udhëheqës i dialogut Kosovë – Serbi për një kohë, [...]

Hamiti i reagon Palmerit: Vetëm njohja reciproke Kosovë-Serbi normalizon raportet dhe vendos paqen në rajon

Hamiti i reagon Palmerit: Vetëm njohja reciproke Kosovë-Serbi normalizon raportet dhe vendos paqen në rajon

Anëtari i Kryesisë së Lidhjes Demokratike të Kosovës, Muhamet Hamiti ka thënë se është koha [...]

Daçiq: Ka presion të koordinuar ndaj Vuçiqit dhe Serbisë për ta njohur Kosovën

Daçiq: Ka presion të koordinuar ndaj Vuçiqit dhe Serbisë për ta njohur Kosovën

Kryetari i Kuvendit të Serbisë, Ivica Daçiq qështë takuar me Përfaqësuesin Special të Departamentit të [...]

Kufiri detar me Greqinë, Dendias konfirmon: Peticion i përbashkët në Hagë

Kufiri detar me Greqinë, Dendias konfirmon: Peticion i përbashkët në Hagë

Ministri i Jashtëm i Greqisë, Nikos Dendias, ka deklaruar se ekspertët e Greqisë dhe Shqipërisë [...]

Selim Selimi pyet qeverinë: Nëse shteti nuk mbahet me falje të gjobave, a mbahet shteti me gjoba

Selim Selimi pyet qeverinë: Nëse shteti nuk mbahet me falje të gjobave, a mbahet shteti me gjoba

Ish-ministri i Drejtësisë, Selim Selimi ka reaguar lidhur me deklaratat e Qeverisë e cila dje [...]

Palmer takon ish-presidentin serb Tadiq, flasin për Kosovën

Palmer takon ish-presidentin serb Tadiq, flasin për Kosovën

Zëvendësndihmës sekretari i shtetit, Mattheë Palmer ka takuar në Beograd ish-presidentin e Serbisë, Boris Tadiq [...]

Pandemia nxori në sipërfaqe dobësitë në arsim

Pandemia nxori në sipërfaqe dobësitë në arsim

Ministria e Arsimit dhe Shkencës e Maqedonisë së Veriut, e ka vlerësuar si të suksesshëm, [...]

Vazhdim i dialogut apo takim për të caktuar formatin, BE sqaron takimin Kurti-Vuçiq

Vazhdim i dialogut apo takim për të caktuar formatin, BE sqaron takimin Kurti-Vuçiq

Bashkimi Evropian thotë se takimi i nivelit të lartë që pritet të mbahet pas pak [...]

Shala: Duhet arritur marrëveshja finale me Serbinë, s’ka më durim për vjet të tëra në dialog

Shala: Duhet arritur marrëveshja finale me Serbinë, s’ka më durim për vjet të tëra në dialog

Vendimi i Gjykatës Ndërkombëtare të Drejtësisë që ia njohu të drejtën për shtetësi Kosovës ka [...]

Berisha: Më shpallën person non-grata pas qëndrimit tim kundër ndryshimit të kufijve të Kosovës

Berisha: Më shpallën person non-grata pas qëndrimit tim kundër ndryshimit të kufijve të Kosovës

Ish-kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha ka aluduar se vendimi i SHBA-së për shpalljen e tij [...]

Palmer: Marrëveshja pa njohje është e mundur nëse Prishtina e Beogradi bien dakord

Palmer: Marrëveshja pa njohje është e mundur nëse Prishtina e Beogradi bien dakord

I dërguari Special i SHBA-së, Matthew Palmer, deklaroi se qëllimi përfundimtar i Shteteve të Bashkuara [...]

Haziri paralajmëron Kurtin: Nuk duhet lejuar assesi politika e “karrotës ose shkopit”

Haziri paralajmëron Kurtin: Nuk duhet lejuar assesi politika e “karrotës ose shkopit”

Nënkryetari i LDK-së, Lutfi Haziri, ka paralajmëruar qeverinë e Kosovës se duhet të ketë kujdes [...]

Ekskluzive: Vazhdon aksioni i Krimeve Ekonomike, në pranga edhe dy pronarë të bizneseve për keqpërdorime me Telekom

Ekskluzive: Vazhdon aksioni i Krimeve Ekonomike, në pranga edhe dy pronarë të bizneseve për keqpërdorime me Telekom

Sinjali sot paralajmëroi për arrestime të reja të personave që dyshohet se janë përfshirë në [...]

Llogaritë e Trumpit pezullohen në afat dyvjeçar, vendos Facebook

Llogaritë e Trumpit pezullohen në afat dyvjeçar, vendos Facebook

Kompania Facebook tha se do të zgjasë për dy vjet pezullimin e llogarive të ish-presidentit [...]

Lutfi Haziri flet për herë të parë për mundësinë e kandidimit të Arbër Ismajlit për kryetar të Gjilanit

Lutfi Haziri flet për herë të parë për mundësinë e kandidimit të Arbër Ismajlit për kryetar të Gjilanit

Kryetari i Gjilanit, Lutfi Haziri, derisa tha se ka mundësi të mos kandidojë sërish për [...]

E shkarkoi bordin e AKP-së dhe thotë se do e shuajë agjencinë, megjithatë Kurti s’ka plan për privatizim

E shkarkoi bordin e AKP-së dhe thotë se do e shuajë agjencinë, megjithatë Kurti s’ka plan për privatizim

Qeveria e Kosovës po planifikon të mbyllë Agjencinë Kosovare të Privatizimit, por nuk ka vendosur [...]

Kosova fiton ndaj Maltës

Kosova fiton ndaj Maltës

Kosova ka shënuar fitore ndaj Maltës me rezultat 2-1 në ndeshjen miqësore që u zhvillua [...]

Kokaj: Në qoftë se e marr vesh se dikush nga VV punëson të afërm, ai është armik i imi

Kokaj: Në qoftë se e marr vesh se dikush nga VV punëson të afërm, ai është armik i imi

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Jahja Kokaj, e ka kundërshtuar idenë se avancimi i mbesës së [...]

Malta e barazon rezultatin ndaj Kosovës në fund të pjesës së parë

Malta e barazon rezultatin ndaj Kosovës në fund të pjesës së parë

Malta ka arritur të barazojë rezultatin ndaj Kosovës në fund të pjesës së parë në [...]

Aksidenti i tmerrshëm në Lipjan, dyshohet se viktima është një 12-vjeçar

Aksidenti i tmerrshëm në Lipjan, dyshohet se viktima është një 12-vjeçar

Ka ndërruar jetë njëri nga tre të lënduarit në aksidentin e komunikacionit që ka ndodhur [...]

Putin u kërkon evropianëve të paguajnë me euro, jo dollarë

Putin u kërkon evropianëve të paguajnë me euro, jo dollarë

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, iu bëri thirrje të premten vendeve evropiane që kur të [...]

Inspektori i akuzuar për keqpërdorim detyre thotë se xhamia nuk shihej nga vendi ku ishte biznesi i lojërave të fatit

Inspektori i akuzuar për keqpërdorim detyre thotë se xhamia nuk shihej nga vendi ku ishte biznesi i lojërave të fatit

Fatmir Gashi, inspektor i tregut në Komunën e Prizrenit ka thënë se nga biznesi i [...]

Hoxhaj godet Kurtin: I është nënshtruar Serbisë dhe Vuçiqit pa kushte

Hoxhaj godet Kurtin: I është nënshtruar Serbisë dhe Vuçiqit pa kushte

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Enver Hoxhaj sot gjatë zyrtarizimit të kandidaturës së Agim [...]

Kurti priti ministrin e Jashtëm të Greqisë: Greqia do ta përkrahë Kosovën në rrugën euro-atlantike

Kurti priti ministrin e Jashtëm të Greqisë: Greqia do ta përkrahë Kosovën në rrugën euro-atlantike

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, së bashku me zëvendëskryeministren, njëherësh ministre e Punëve [...]

U certifikuan snajperistët e FSK-së

U certifikuan snajperistët e FSK-së

Në kuadër të bashkëpunimit ndërinstitucional, sot në poligonin e Policisë së Kosovës u [...]

Konjufca të hënën viziton Shqipërinë

Konjufca të hënën viziton Shqipërinë

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Glauk Konjufca, të hënën, më 7 qershor, do [...]

NATO: KFOR-i mbetet në Kosovë për aq kohë sa është e nevojshme

NATO: KFOR-i mbetet në Kosovë për aq kohë sa është e nevojshme

Ndihmës Sekretarja e Përgjithshëm e NATO-s për Diplomacinë Publike, Baiba Braze vuri në dukje se [...]

​ASK: Qeveria për tre muaj shpenzoi 521 milionë euro

​ASK: Qeveria për tre muaj shpenzoi 521 milionë euro

Agjencia e Statistikave të Kosovës (ASK) ka njoftuar se në tremujorin e parë të këtij [...]

Një i vdekur, 7 raste pozitive dhe 147 të shëruar nga coronavirusi në 24 orët e fundit

Një i vdekur, 7 raste pozitive dhe 147 të shëruar nga coronavirusi në 24 orët e fundit

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik bën të ditur se gjatë 24 orëve të fundit, në [...]

XQ5150AntalyaARRIVED 05:06
TK4100AntalyaSCHEDULED 06:15
PC6361AntalyaSCHEDULED 06:44
LX1430GeneveESTIMATED
TK1017Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZS1483GeneveESTIMATED
EZY4579BerlinESTIMATED
WK402ZurichESTIMATED
WK1406ZurichESTIMATED
ST6052DusseldorfESTIMATED
PC341Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
JP115FrankfurtESTIMATED
OS777ViennaESTIMATED
EZS1187Basel - MulhouseESTIMATED
EW5712StuttgartESTIMATED
JP838LjubljanaESTIMATED
ST6440StuttgartESTIMATED
JP3779Basel - MulhouseESTIMATED
DY1908OsloESTIMATED
OTF7444DusseldorfESTIMATED
ST6050MunichESTIMATED
TK1019Istanbul - AtaturkESTIMATED
W62235BudapestESTIMATED
OS769ViennaESTIMATED
TB1651BrusselsESTIMATED
OTF3564Basel - MulhouseESTIMATED
JP593MalmoESTIMATED
XC249AntalyaESTIMATED
TK4106AntalyaESTIMATED
KK6301AntalyaESTIMATED
TK1017Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZS1483GeneveESTIMATED
WK402ZurichESTIMATED
WK1406ZurichESTIMATED
D8452VantaaESTIMATED
ST6052DusseldorfESTIMATED
PC341Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
W67792London - LutonESTIMATED
OS777ViennaESTIMATED
JP838LjubljanaESTIMATED
EZS1187Basel - MulhouseESTIMATED
ST6074Basel - MulhouseESTIMATED
JP115FrankfurtESTIMATED
TK1019Istanbul - AtaturkESTIMATED
OS769ViennaESTIMATED
JP890LjubljanaESTIMATED
OTF3564Basel - MulhouseESTIMATED
JP593MalmoESTIMATED
Prishtina International Airport Adem Jashari
JP891LjubljanaCANCELLED
OS770ViennaTAKE OFF 05:12
XQ5151AntalyaSCHEDULED 05:55
JP114FrankfurtSCHEDULED 06:15
TK4101AntalyaSCHEDULED 07:25
PC6362AntalyaSCHEDULED 07:30
LX1431GeneveESTIMATED
EZS1484GeneveESTIMATED
TK1018Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZY4580BerlinESTIMATED
WK403ZurichESTIMATED
WK1407ZurichESTIMATED
OTF7434DusseldorfESTIMATED
ST6441StuttgartESTIMATED
PC342Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
JP3778PBasel - MulhouseESTIMATED
OS778ViennaESTIMATED
EZS1188Basel - MulhouseESTIMATED
EW5713StuttgartESTIMATED
JP839LjubljanaESTIMATED
ST6053DusseldorfESTIMATED
JP592MalmoESTIMATED
DY1909OsloESTIMATED
OTF3554Basel - MulhouseESTIMATED
ST6051MunichESTIMATED
TK1020Istanbul - AtaturkESTIMATED
W62236BudapestESTIMATED
TB1652BrusselsESTIMATED
OS770ViennaESTIMATED
JP891LjubljanaESTIMATED
XC250AntalyaESTIMATED
JP114FrankfurtESTIMATED
TK4107AntalyaESTIMATED
KK6302AntalyaESTIMATED
EZS1484GeneveESTIMATED
TK1018Istanbul - AtaturkESTIMATED
WK403ZurichESTIMATED
WK1407ZurichESTIMATED
D8453VantaaESTIMATED
ST6075Basel - MulhouseESTIMATED
PC342Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
W67791London - LutonESTIMATED
OS778ViennaESTIMATED
JP839LjubljanaESTIMATED
EZS1188Basel - MulhouseESTIMATED
ST6053DusseldorfESTIMATED
JP592MalmoESTIMATED
OTF3554Basel - MulhouseESTIMATED
TK1020Istanbul - AtaturkESTIMATED
JP891LjubljanaESTIMATED
OTF7314StuttgartESTIMATED
JP114FrankfurtESTIMATED
OS770ViennaESTIMATED
Prishtina International Airport Adem Jashari