Hoxhallarët e Shkupit: BITCOIN-i është haram

Hoxhallarët e Shkupit: BITCOIN-i është haram

Myftinia e Shkupit ka dalë me një qëndrim në lidhje me kriptovalutat. Në njoftim thuhet se [...]

Kurti: Do të takohem për herë të parë me Vuçiqin, s’është vazhdimësi e dialogut të vjetër

Kurti: Do të takohem për herë të parë me Vuçiqin, s’është vazhdimësi e dialogut të vjetër

Kryeministri Albin Kurti tha se takimi në Bruksel me presidentin serb, Aleksandar Vuçiq, nuk do [...]

“192 Misioni”, seriali më i ri vendor

“192 Misioni”, seriali më i ri vendor

“192 Misioni”, është seriali më i ri vendor nga CLICK, i cili do të shfaqet [...]

Ambasada amerikane e falenderon Palmerin, tregon se cila ishte kërkesa e tij në Kosovë

Ambasada amerikane e falenderon Palmerin, tregon se cila ishte kërkesa e tij në Kosovë

Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë e ka falenderuar emisarin e posaçëm [...]

Takohen Osmani e Kurti, koordinohen për datën e zgjedhjeve lokale

Takohen Osmani e Kurti, koordinohen për datën e zgjedhjeve lokale

Presidentja Vjosa Osmani ka pritur në takim kreun e Qeverisë, njëherit kryetarin e VV-së, Albin [...]

Vuçiq: Nëse Kurti s’vjen për “Zajednicën” në Bruksel, mos të vijë fare

Vuçiq: Nëse Kurti s’vjen për “Zajednicën” në Bruksel, mos të vijë fare

Presidenti serb, Aleksandër Vuçiq, ka thënë se nëse ‘Kurti shkon në Bruksel për të diskutuar [...]

Von Der Leyen: Do të avokojmë për heqjen e vizave për Kosovën

Von Der Leyen: Do të avokojmë për heqjen e vizave për Kosovën

Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula Von Der Leyen ka ofruar mbështetje për Kosovën në procesin [...]

Prokurori i Shtetit për 24 orë ngriti 93 aktakuza kundër 100 personave për vepra të ndryshme penale

Prokurori i Shtetit për 24 orë ngriti 93 aktakuza kundër 100 personave për vepra të ndryshme penale

Prokurori i Shtetit ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit nga prokuroritë themelore janë [...]

Arrestohen dy të rinj në Ferizaj për vjedhje të rëndë

Arrestohen dy të rinj në Ferizaj për vjedhje të rëndë

Policia e Kosovës ka arrestuar dy persona të dyshuar N.A, 20 vjeçar dhe E.R, 22 [...]

Lumezi: 400 kilogramët e kokainës të sekuestruar në Lipjan, po ruhen në Policinë e Kosovës

Lumezi: 400 kilogramët e kokainës të sekuestruar në Lipjan, po ruhen në Policinë e Kosovës

Kryeprokurori i Shtetit, Aleksandër Lumezi ka thënë se kokaina e sekuestruar ditë më parë në [...]

Pas vizitës në Prishtinë, Lajçak do të shkojë edhe në Beograd

Pas vizitës në Prishtinë, Lajçak do të shkojë edhe në Beograd

Përfaqësuesi i Posaçëm i BE-së për Dialogun Beograd-Prishtinë dhe për çështje të tjera rajonale të [...]

Gjykata Speciale i çon ftesë kosovarit që ishte 8-vjeçar në luftë

Gjykata Speciale i çon ftesë kosovarit që ishte 8-vjeçar në luftë

Një qytetar i quajtur Fahri Fazliu njofton se është ftuar nga Gjykata Speciale në cilësinë [...]

Pasojat për vëllezërit Kariq nga sanksionet kundër Lukashenkas

Pasojat për vëllezërit Kariq nga sanksionet kundër Lukashenkas

Një kompleks banimi dhe i zyrave komerciale po ndërtohet në vendin ku më parë ka [...]

Musk, gati ta ndërtojë aeroportin hapësinorë

Musk, gati ta ndërtojë aeroportin hapësinorë

Themeluesi i SpaceX, Elon Musk ka konfirmuar planet ambicioze për të ndërtuar një “hapësirë oqeanike” [...]

Shefi tentoi ta dhunojë seksualisht, kamerierja i pret organin gjenital

Shefi tentoi ta dhunojë seksualisht, kamerierja i pret organin gjenital

Një ngjarje e pazakontë ka ndodhur në Spanjë, ku një grua i ka prerë [...]

Gërvalla: Nuk do të funksionojë këmbëngulja e disave për të sulmuar dinjitetin dhe përkushtimin tonë duke keqpërdorur UÇK-në

Gërvalla: Nuk do të funksionojë këmbëngulja e disave për të sulmuar dinjitetin dhe përkushtimin tonë duke keqpërdorur UÇK-në

Ministrja e Punëve të Jashtme, Donika Gërvalla, ka reaguar ndaj disa mediave, të cilat duke [...]

Banda serbe “Pink Panter” gjykohet për vrasjen e kryebashkiakut zviceran

Banda serbe “Pink Panter” gjykohet për vrasjen e kryebashkiakut zviceran

Përveç grabitjeve në bizhuteritë dhe dyqanet e orëve, ata akuzohen se kanë vrarë kryetarin e [...]

Zharku i reagon Përparim Ramës që tha se është apartiak: Unë jam LDK

Zharku i reagon Përparim Ramës që tha se është apartiak: Unë jam LDK

Ish-ministri dhe anëtari i LDK-së, Lutfi Zharku i ka reaguar kandidatit të partisë së tij, [...]

Daniel Serwer: Jam skeptik se do të ndodhë njohja reciproke mes Kosovës dhe Serbisë

Daniel Serwer: Jam skeptik se do të ndodhë njohja reciproke mes Kosovës dhe Serbisë

Përfaqësuesi Special i Shteteve të Bashkuara të Amerikës për Ballkanin Perëndimor, Mathew Palmer ka deklaruar [...]

Tahiri: Nuk duhet të frikësohemi nga Asociacioni, veç le të jetë sipas Kushtetutës së Kosovës

Tahiri: Nuk duhet të frikësohemi nga Asociacioni, veç le të jetë sipas Kushtetutës së Kosovës

Shefi i grupit parlamentar të AAK-së, Besnik Tahiri ka thënë se qytetarët nuk duhet të [...]

“Kosova është zemra e Serbisë”, kështu provokuan të rinjtë serbë mbi Urën e Ibrit

“Kosova është zemra e Serbisë”, kështu provokuan të rinjtë serbë mbi Urën e Ibrit

Sot gjatë ditës ka ndodhur një incident tek Ura e Ibrit në Mitrovicë.Dhjetëra persona e [...]

Kandidati i LDK-së për Kryetar të Prishtinës: Jam apartiak, kryeqyteti duhet të ketë një menaxhim i mirëfilltë

Kandidati i LDK-së për Kryetar të Prishtinës: Jam apartiak, kryeqyteti duhet të ketë një menaxhim i mirëfilltë

Kandidati i LDK-së për Kryetar të Prishtinës, arkitekti Përparim Rama, ka folur për vendimin e [...]

Ministri Rakiq e quan “hipokrit” Albin Kurtin

Ministri Rakiq e quan “hipokrit” Albin Kurtin

Kryetari i Listës Serbe dhe ministri për komunitete dhe kthim, Goran Rakiq, e ka cilësuar [...]

Muriqi shkruan historinë me Kosovën, shënon 4 gola

Muriqi shkruan historinë me Kosovën, shënon 4 gola

Kosova po e shkatërron San Marinon.Dardanët e kanë gjetur edhe njëherë rrjetën.Në minutën e 76-të, [...]

Haradinaj: Aleanca është shtëpi politike për shumë gjenerata

Haradinaj: Aleanca është shtëpi politike për shumë gjenerata

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj ka thënë se Aleanca është shtëpi politike për shumë gjenerata.Kështu [...]

Hyseni: Shpresoj që Kurti u ka thënë Lajçakut e Palmerit se s’do të ketë Asociacion me kompetenca ekzekutive

Hyseni: Shpresoj që Kurti u ka thënë Lajçakut e Palmerit se s’do të ketë Asociacion me kompetenca ekzekutive

Anëtari i LDK-së, Skender Hyseni ka reaguar pas deklaratës së sotme të kryeministrit Albin Kurti [...]

Washington Times interviston Berishën: Vendimi i DASH një lobim i korruptuar që përfshin George Soros dhe Edi Rama

Washington Times interviston Berishën: Vendimi i DASH një lobim i korruptuar që përfshin George Soros dhe Edi Rama

Ish-Kryeministri i Shqipërisë Sali Berisha këmbëngul se ka ‘zero fakte’ pas akuzave për korrupsion të [...]

Petkoviq: Kurti po mashtron, dëshiron të bëjë gjithçka për ta penguar dialogun

Petkoviq: Kurti po mashtron, dëshiron të bëjë gjithçka për ta penguar dialogun

Drejtori i të ashtuquajturës zyrë për Kosovën në Qeverinë e Kosovës, Petar Petkoviq ka reaguar [...]

Edhe sot asnjë i vdekur me COVID-19 në Kosovë, vetëm 19 raste të reja

Edhe sot asnjë i vdekur me COVID-19 në Kosovë, vetëm 19 raste të reja

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK dhe laboratorët private [...]

Hiqen maskat në Maqedoninë e Veriut

Hiqen maskat në Maqedoninë e Veriut

Në Maqedoninë e Veriut nga 1 qershori kanë hyrë në fuqi masat e reja lehtësuese, [...]

Lajçak informon shefat e misioneve të BE-së për takimin e radhës në Bruksel

Lajçak informon shefat e misioneve të BE-së për takimin e radhës në Bruksel

Emisari special i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, ka takuar shefat e misioneve [...]

Aktakuzë ndaj tre zyrtarëve për keqpërdorim të detyrës dhe dallavereve në tender

Aktakuzë ndaj tre zyrtarëve për keqpërdorim të detyrës dhe dallavereve në tender

Prokuroria Speciale e Republikës së Kosovës, ka ngritur aktakuzë në Gjykatën Themelore në Prishtinë – [...]

Apeli ia vërteton dënimin Sami Lushtakut

Apeli ia vërteton dënimin Sami Lushtakut

Gjykata e Apelit ia ka vërtetuar dënimin me 2 mijë euro gjobë ish-kryetarit të Komunës [...]

Komisioni Evropian i ndan edhe 50 milionë euro tjera për Kosovën

Komisioni Evropian i ndan edhe 50 milionë euro tjera për Kosovën

Komisioni Evropian ka ndarë 50 milionë euro për Kosovën. Këtë e ka bërë të ditur përmes [...]

“Kam me të vra ty dhe gjithë familjen” – Gjykata merr vendim për prizrenasin që kërcënoi babanë

“Kam me të vra ty dhe gjithë familjen” – Gjykata merr vendim për prizrenasin që kërcënoi babanë

Gjykata Themelore në Prizren ka caktuar masën e paraburgimit ndaj A.P. për shkak të dyshimit [...]

Presidentja Osmani priti në takim organizatat për mbrojtjen e të drejtave të fëmijëve

Presidentja Osmani priti në takim organizatat për mbrojtjen e të drejtave të fëmijëve

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, në kuadër të aktiviteteve për Ditën Ndërkombëtare të [...]

Kurti pas takimeve me Palmer e Lajçak: Në Kosovë nuk do të ketë Asociacion një-etnik

Kurti pas takimeve me Palmer e Lajçak: Në Kosovë nuk do të ketë Asociacion një-etnik

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka folur rreth vizitës së Përfaqësuesit special për Ballkanin Perëndimor [...]

Estonia përkrah rrugëtimin e Kosovës drejt BE-së

Estonia përkrah rrugëtimin e Kosovës drejt BE-së

Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës e Republikës së Kosovës, Donika Gërvalla, ka zhvilluar [...]

“Burdushi” përsëri deklarohet i pafajshëm për mashtrim dhe pasurim të kundërligjshëm deri në një milion euro

“Burdushi” përsëri deklarohet i pafajshëm për mashtrim dhe pasurim të kundërligjshëm deri në një milion euro

Hysri Peqani, i njohur si “Burdushi”, përsëri është deklaruar i pafajshëm lidhur me akuzat për [...]

Kurti pret në takim KOMF-in: Respektimi i të drejtave të fëmijëve është tregues i demokratizimit të një vendi

Kurti pret në takim KOMF-in: Respektimi i të drejtave të fëmijëve është tregues i demokratizimit të një vendi

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, i shoqëruar nga ministrja e Arsimit, Shkencës, Teknologjisë [...]

Përfundon seanca, merret vendimi për babanë e Albert Krasniqit

Përfundon seanca, merret vendimi për babanë e Albert Krasniqit

Gjykata Themelore në Prishtinë ka aprovuar kërkesën e Prokurorisë Themelore në Prishtinë për caktimin e [...]

Djegia e veturës së deputetit Bajqinovci, Prokuroria: Ndodhi për shkak të defekteve në sistemin elektrik

Djegia e veturës së deputetit Bajqinovci, Prokuroria: Ndodhi për shkak të defekteve në sistemin elektrik

Prokuroria Themelore në Prishtinë, Departamenti i Përgjithshëm ka njoftuar lidhur me rastin e djegies së [...]

XQ5150AntalyaARRIVED 05:06
TK4100AntalyaSCHEDULED 06:15
PC6361AntalyaSCHEDULED 06:44
LX1430GeneveESTIMATED
TK1017Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZS1483GeneveESTIMATED
EZY4579BerlinESTIMATED
WK402ZurichESTIMATED
WK1406ZurichESTIMATED
ST6052DusseldorfESTIMATED
PC341Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
JP115FrankfurtESTIMATED
OS777ViennaESTIMATED
EZS1187Basel - MulhouseESTIMATED
EW5712StuttgartESTIMATED
JP838LjubljanaESTIMATED
ST6440StuttgartESTIMATED
JP3779Basel - MulhouseESTIMATED
DY1908OsloESTIMATED
OTF7444DusseldorfESTIMATED
ST6050MunichESTIMATED
TK1019Istanbul - AtaturkESTIMATED
W62235BudapestESTIMATED
OS769ViennaESTIMATED
TB1651BrusselsESTIMATED
OTF3564Basel - MulhouseESTIMATED
JP593MalmoESTIMATED
XC249AntalyaESTIMATED
TK4106AntalyaESTIMATED
KK6301AntalyaESTIMATED
TK1017Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZS1483GeneveESTIMATED
WK402ZurichESTIMATED
WK1406ZurichESTIMATED
D8452VantaaESTIMATED
ST6052DusseldorfESTIMATED
PC341Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
W67792London - LutonESTIMATED
OS777ViennaESTIMATED
JP838LjubljanaESTIMATED
EZS1187Basel - MulhouseESTIMATED
ST6074Basel - MulhouseESTIMATED
JP115FrankfurtESTIMATED
TK1019Istanbul - AtaturkESTIMATED
OS769ViennaESTIMATED
JP890LjubljanaESTIMATED
OTF3564Basel - MulhouseESTIMATED
JP593MalmoESTIMATED
Prishtina International Airport Adem Jashari
JP891LjubljanaCANCELLED
OS770ViennaTAKE OFF 05:12
XQ5151AntalyaSCHEDULED 05:55
JP114FrankfurtSCHEDULED 06:15
TK4101AntalyaSCHEDULED 07:25
PC6362AntalyaSCHEDULED 07:30
LX1431GeneveESTIMATED
EZS1484GeneveESTIMATED
TK1018Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZY4580BerlinESTIMATED
WK403ZurichESTIMATED
WK1407ZurichESTIMATED
OTF7434DusseldorfESTIMATED
ST6441StuttgartESTIMATED
PC342Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
JP3778PBasel - MulhouseESTIMATED
OS778ViennaESTIMATED
EZS1188Basel - MulhouseESTIMATED
EW5713StuttgartESTIMATED
JP839LjubljanaESTIMATED
ST6053DusseldorfESTIMATED
JP592MalmoESTIMATED
DY1909OsloESTIMATED
OTF3554Basel - MulhouseESTIMATED
ST6051MunichESTIMATED
TK1020Istanbul - AtaturkESTIMATED
W62236BudapestESTIMATED
TB1652BrusselsESTIMATED
OS770ViennaESTIMATED
JP891LjubljanaESTIMATED
XC250AntalyaESTIMATED
JP114FrankfurtESTIMATED
TK4107AntalyaESTIMATED
KK6302AntalyaESTIMATED
EZS1484GeneveESTIMATED
TK1018Istanbul - AtaturkESTIMATED
WK403ZurichESTIMATED
WK1407ZurichESTIMATED
D8453VantaaESTIMATED
ST6075Basel - MulhouseESTIMATED
PC342Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
W67791London - LutonESTIMATED
OS778ViennaESTIMATED
JP839LjubljanaESTIMATED
EZS1188Basel - MulhouseESTIMATED
ST6053DusseldorfESTIMATED
JP592MalmoESTIMATED
OTF3554Basel - MulhouseESTIMATED
TK1020Istanbul - AtaturkESTIMATED
JP891LjubljanaESTIMATED
OTF7314StuttgartESTIMATED
JP114FrankfurtESTIMATED
OS770ViennaESTIMATED
Prishtina International Airport Adem Jashari