Murati: Borxhet e ndëshkimet nuk mund t’i falim, shteti nuk mbahet kështu

Murati: Borxhet e ndëshkimet nuk mund t’i falim, shteti nuk mbahet kështu

Ministri i Financave, Transfereve, Punës dhe Transfereve, Hekuran Murati në interpelancën që është thirrur për [...]

Ekskluzive: Kush është pronari i kompanisë në Pejë që i lëshoi fatura fiktive mobil shop-it që kishte kontratë me Telekomin prej 400 mijë eurosh

Ekskluzive: Kush është pronari i kompanisë në Pejë që i lëshoi fatura fiktive mobil shop-it që kishte kontratë me Telekomin prej 400 mijë eurosh

Në vazhdën e hetimit për keqpërdorimet në Telekomin e Kosovës lidhur me përvetësimin e telefonave [...]

Vuçiq i tregon popullit se çka i thanë Palmeri dhe Lajçaku

Vuçiq i tregon popullit se çka i thanë Palmeri dhe Lajçaku

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, do t’i drejtohet publikut sot në orë 13:00, në ndërtesën [...]

Tahiri: Pa luftë nuk merren Lugina

Tahiri: Pa luftë nuk merren Lugina

Shefi i Grupit Parlamentar të AAK-së, Besnik Tahiri, është shfaqur ashpër kundër idesë së shkëmbimit [...]

Palmer: Kurti dhe Vuçiq sivjet mund ta nënshkruajnë marrëveshjen Kosovë-Serbi

Palmer: Kurti dhe Vuçiq sivjet mund ta nënshkruajnë marrëveshjen Kosovë-Serbi

Zëvendës Ndihmës Sekretari amerikan i Shtetit dhe i dërguari special i SHBA-së për Ballkanin Perëndimor, [...]

Isufi: Albin Kurtin nuk e kam parë kurrë në uniformë të UÇK-së

Isufi: Albin Kurtin nuk e kam parë kurrë në uniformë të UÇK-së

Anëtari i AAK-së, Ahmet Isufi ka komentuar deklaratën e ish-komandatit Rrustem Mustafa i cili tha [...]

Tahiri i AAK-së: Pa luftë, nuk merren Presheva, Medvegja e Bujanoci

Tahiri i AAK-së: Pa luftë, nuk merren Presheva, Medvegja e Bujanoci

Shefi i Grupit Parlamentar të AAK-së, Besnik Tahiri, është shfaqur ashpër kundër idesë së shkëmbimit [...]

Poza që nxit imagjinatën, Rashel Kolaneci mahnit me dukjen e saj

Poza që nxit imagjinatën, Rashel Kolaneci mahnit me dukjen e saj

Rashel Kolaneci është e njohur për linjat mbresëlënëse trupore, prandaj ndjekësit e saj i presin [...]

Haxhiu akuzon Xhafer Tahirin për çështjen pronësore që çoi në “konfliktin” mes tyre

Haxhiu akuzon Xhafer Tahirin për çështjen pronësore që çoi në “konfliktin” mes tyre

Një çështje pronësore në qytetin e Vushtrrisë ka çuar në konflikt ministren e drejtësisë, Albulena [...]

Daut Haradinaj: Kam një ekip perfekt për qeverisjen me kryeqytetin

Daut Haradinaj: Kam një ekip perfekt për qeverisjen me kryeqytetin

Kandidati për kryetar të komunës së Prishtinës, nga radhët e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës [...]

Haradinaj: Edhe vëllai im u vra në mënyrë misterioze, s’kemi bërë kurrë me gisht

Haradinaj: Edhe vëllai im u vra në mënyrë misterioze, s’kemi bërë kurrë me gisht

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj, ka thënë në emisionin Pressing në T7 se ushtarët e [...]

William Walker: Me Albin Kurtin nuk kam folur që dy vjet

William Walker: Me Albin Kurtin nuk kam folur që dy vjet

Ish ambasadori i OSBE-së thotë se nuk ka biseduar me Kurtin qe dy vite, kërkon [...]

Ngritën çmimet, hetohet shtrenjtimi i vajit ushqimor

Ngritën çmimet, hetohet shtrenjtimi i vajit ushqimor

Ngritja e çmimeve të produkteve ushqimore po cilësohet e paarsyeshme, nga qytetarët.Këto janë vetëm disa [...]

Përfundon raundi i dytë i votimit për gjykatës të Kushteuteses, Qorrolli e Xhemajli në finale

Përfundon raundi i dytë i votimit për gjykatës të Kushteuteses, Qorrolli e Xhemajli në finale

Vigan Qorrolli e Haxhi Xhemajli janë dy kandidatët që do të garojnë për kryetar të [...]

Takimi Kurti-Vuçiq ndërmjet datave 14 e 17 qershor

Takimi Kurti-Vuçiq ndërmjet datave 14 e 17 qershor

Procesi i dialogut Kosovë-Serbi duhet të vazhdojë nga 14 deri më 17 qershor, kanë rënë [...]

Sqarohet Hoti për Zyrën e kategorive të dala nga lufta në kuadër të kryeministrisë

Sqarohet Hoti për Zyrën e kategorive të dala nga lufta në kuadër të kryeministrisë

Ish-kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti ka reaguar lidhur me statusin e veçantë për kategoritë e [...]

Serbia synon ligj të ri për rregullimin e kishave ortodokse në Kosovë

Serbia synon ligj të ri për rregullimin e kishave ortodokse në Kosovë

Ministria e Kulturës e Serbisë, ka pranuar ndryshimet për hartimin e Ligjit për trashëgiminë kulturore, [...]

Premtoi 320 mijë euro për kryerjen e tri vrasjeve, gjakovari lirohet nga paraburgimi dhe dërgohet në arrest shtëpiak

Premtoi 320 mijë euro për kryerjen e tri vrasjeve, gjakovari lirohet nga paraburgimi dhe dërgohet në arrest shtëpiak

Pas një muaji qëndrimi në paraburgim, M.GJ, i cili dyshohet për shtytje në kryerjen e [...]

Qeveria maqedonase do të kërkojë ekstradimin e bashkëpunëtorit të Sedat Pekerit

Qeveria maqedonase do të kërkojë ekstradimin e bashkëpunëtorit të Sedat Pekerit

Qeveria maqedonase do të kërkojë ekstradimin e Boban Tomovskit, bashkëpunëtorit të Sedat Pekerit, i arrestuar [...]

Smakiqi paralajmëron padi 100 mijë euroshe për bordin që e shkarkoi nga pozita e kryeshefit të Postës

Smakiqi paralajmëron padi 100 mijë euroshe për bordin që e shkarkoi nga pozita e kryeshefit të Postës

Xhevdet Smakiqi është shkarkuar sot nga pozita e kryeshefit ekzekutiv të Postës së Kosovës, tre [...]

Jasharaj i përgjigjet ministres Nagavci pas deklaratave për shantazh: Ju po kërcënoni

Jasharaj i përgjigjet ministres Nagavci pas deklaratave për shantazh: Ju po kërcënoni

Kryetari i Sindikatës së Bashkuar të Arsimit, Shkencës dhe Kulturës (SBASHK), Rrahman Jasharaj i është [...]

Sputnik V nis prodhimin në Beograd

Sputnik V nis prodhimin në Beograd

Serbia fillon të premten prodhimin në cikël të plotë të vaksinave ruse kundër koronavirusit, Sputnik [...]

Raporti i fundit i IKSHPK’së: Asnjë viktimë dhe 12 raste të reja me COVID-19

Raporti i fundit i IKSHPK’së: Asnjë viktimë dhe 12 raste të reja me COVID-19

Në 24 orët e fundit në Kosovë nuk është raportuar asnjë viktimë nga COVID-19. Gjatë kësaj [...]

Deputeti i LVV-së del sot para Gjykatës

Deputeti i LVV-së del sot para Gjykatës

Pas katër dështimeve me radhë, sot pritet të mbahet seanca fillestare në rastin ku deputeti [...]

ATK: 953 tatimpagues deri më tani kanë aplikuar për heqje të ndëshkimeve

ATK: 953 tatimpagues deri më tani kanë aplikuar për heqje të ndëshkimeve

Administrata Tatimore e Kosovës ka njoftuar se deri më tani 953 tatimpagues kanë aplikuar për [...]

Deputetët nga Austria priten nga Komisioni për Punë të Jashtme dhe Diasporë

Deputetët nga Austria priten nga Komisioni për Punë të Jashtme dhe Diasporë

Komisioni për Punë të Jashtme dhe Diasporë është takuar me deputetët nga Partia Popullore e [...]

ShSKUK: 136 pacientë në trajtim nga COVID-19

ShSKUK: 136 pacientë në trajtim nga COVID-19

Në klinikat COVID të QKUK-së dhe në spitalet e përgjithshme po trajtohen 136 pacientë, thotë [...]

Mbi 2 mijë persona e marrin dozën e dytë të vaksinës anti-COVID

Mbi 2 mijë persona e marrin dozën e dytë të vaksinës anti-COVID

Mbi 2 000 persona e kanë marrë dozën e dytë të vaksinës anti-Covid në gjithë [...]

Ministri Mehaj priti në takim ambasadoren e Maqedonisë së Veriut në Kosovë

Ministri Mehaj priti në takim ambasadoren e Maqedonisë së Veriut në Kosovë

Në vazhdën e takimeve zyrtare me përfaqësuesit diplomatik në vend, ministri i Mbrojtjes Armend Mehaj, [...]

Ish-ministri i Shëndetësisë thotë se interesimi për vaksinim është i madh

Ish-ministri i Shëndetësisë thotë se interesimi për vaksinim është i madh

Deputeti i LDK-së Armend Zemaj e ka pyetur ministren e Arsimit Arbëri Nagavci se kur [...]

Posta e Kosovës bën marrëveshje me Stacionin e Autobusëve në Prishtinë, synohen lehtësira për shërbime

Posta e Kosovës bën marrëveshje me Stacionin e Autobusëve në Prishtinë, synohen lehtësira për shërbime

Me lidership profesional dhe me objektiv të ngritjes së të hyrave vetanake në listën e [...]

Molliqaj pyet Kurtin: Çka iu the prapa dyerve të mbyllura Lajçakut e Vuçiqit

Molliqaj pyet Kurtin: Çka iu the prapa dyerve të mbyllura Lajçakut e Vuçiqit

Kryetari i Partisë Socialdemokrate, Dardan Molliqaj tha sot se Qeveria Kurti nuk po sjellë të [...]

A po shtohen kriteret për liberalizimin e vizave?

A po shtohen kriteret për liberalizimin e vizave?

Kosova po largohet edhe më shumë nga procesi i liberalizimit të vizave, pas hezitimit të [...]

Rama takohet me Erdogan në Turqi

Rama takohet me Erdogan në Turqi

''Miq'', shkruan Rama në facebook për takimin me Erdogan. Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, po qëndron [...]

Lajçak: Marrëveshja e Uashingtonit nuk përfaqëson asgjë, vetëm dialogu evropian ka legjitimitet ndërkombëtar

Lajçak: Marrëveshja e Uashingtonit nuk përfaqëson asgjë, vetëm dialogu evropian ka legjitimitet ndërkombëtar

Udhëheqësit e Serbisë dhe Kosovës do të takohen menjëherë për të rifilluar dialogun e ndërmjetësuar [...]

Palmer: E mbështesim fuqishëm dialogun, kompromiset i bëjnë palët

Palmer: E mbështesim fuqishëm dialogun, kompromiset i bëjnë palët

Zëvendësndihmës sekretari amerikan i Shtetit, Matthew Palmer, ka ripërsëritur qëndrimin e tij se Shtetet e [...]

Abdixhiku nominon Xhafer Tahirin si kandidat për kryetar të Vushtrrisë

Abdixhiku nominon Xhafer Tahirin si kandidat për kryetar të Vushtrrisë

Lideri i LDK-së, Lumir Abdixhiku e ka nominuar Xhafer Tahirin si kandidat për kryetar të [...]

Daçiq: Nuk e njohim Kosovën, Rusia është me ne

Daçiq: Nuk e njohim Kosovën, Rusia është me ne

Kryetari i Kuvendit të Serbisë, Ivica Daçiq, ka përdorur vizitën e tij zyrtare në Moskë [...]

Mustafa del kundër vendimit të LDK-së: S’e kuptoj strategjinë e partisë me Përparim Ramën

Mustafa del kundër vendimit të LDK-së: S’e kuptoj strategjinë e partisë me Përparim Ramën

Drejtuesi i Lidhjes Demokratike të Kosovës për 11 vjet rresht dhe për gjashtë vjet të [...]

Ministria e Shëndetësisë tregon kategoritë prioritare për vaksinim në këtë fazë

Ministria e Shëndetësisë tregon kategoritë prioritare për vaksinim në këtë fazë

Ministria e Shëndetësisë u bën thirrje qytetarëve të vendit që të aplikojnë për marrjen e [...]

Vuçiq: Kemi presion për ta njohur Kosovën, por s’dua të përfundoj si Zaev me Marrëveshjen e Prespës

Vuçiq: Kemi presion për ta njohur Kosovën, por s’dua të përfundoj si Zaev me Marrëveshjen e Prespës

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiq, ka thënë se kanë presion nga Perëndimi për ta njohur [...]

Qytetarët, skeptikë për investimet milionëshe në “Kodrën e Diellit”

Qytetarët, skeptikë për investimet milionëshe në “Kodrën e Diellit”

Banorët lokalë dhe ekspertët e turizmit po kërkojnë që autoritetet të jenë transparente gjatë realizimit [...]

Gërvalla i reagon gazetës zvicerane: Publikuat pretendime të rrejshme, UÇK-ja nuk ka kryer krime

Gërvalla i reagon gazetës zvicerane: Publikuat pretendime të rrejshme, UÇK-ja nuk ka kryer krime

Kryediplomatja Donika Gërvalla i ka reaguar mediumit zviceran të cilit i dha intervistë, duke thënë [...]

Një muaj paraburgim për prizrenasin që rrahu bashkëshorten e tij

Një muaj paraburgim për prizrenasin që rrahu bashkëshorten e tij

Gjykata Themelore në Prizren ka caktuar masën e paraburgimit në kohëzgjatje prej 30 ditë, e [...]

XQ5150AntalyaARRIVED 05:06
TK4100AntalyaSCHEDULED 06:15
PC6361AntalyaSCHEDULED 06:44
LX1430GeneveESTIMATED
TK1017Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZS1483GeneveESTIMATED
EZY4579BerlinESTIMATED
WK402ZurichESTIMATED
WK1406ZurichESTIMATED
ST6052DusseldorfESTIMATED
PC341Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
JP115FrankfurtESTIMATED
OS777ViennaESTIMATED
EZS1187Basel - MulhouseESTIMATED
EW5712StuttgartESTIMATED
JP838LjubljanaESTIMATED
ST6440StuttgartESTIMATED
JP3779Basel - MulhouseESTIMATED
DY1908OsloESTIMATED
OTF7444DusseldorfESTIMATED
ST6050MunichESTIMATED
TK1019Istanbul - AtaturkESTIMATED
W62235BudapestESTIMATED
OS769ViennaESTIMATED
TB1651BrusselsESTIMATED
OTF3564Basel - MulhouseESTIMATED
JP593MalmoESTIMATED
XC249AntalyaESTIMATED
TK4106AntalyaESTIMATED
KK6301AntalyaESTIMATED
TK1017Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZS1483GeneveESTIMATED
WK402ZurichESTIMATED
WK1406ZurichESTIMATED
D8452VantaaESTIMATED
ST6052DusseldorfESTIMATED
PC341Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
W67792London - LutonESTIMATED
OS777ViennaESTIMATED
JP838LjubljanaESTIMATED
EZS1187Basel - MulhouseESTIMATED
ST6074Basel - MulhouseESTIMATED
JP115FrankfurtESTIMATED
TK1019Istanbul - AtaturkESTIMATED
OS769ViennaESTIMATED
JP890LjubljanaESTIMATED
OTF3564Basel - MulhouseESTIMATED
JP593MalmoESTIMATED
Prishtina International Airport Adem Jashari
JP891LjubljanaCANCELLED
OS770ViennaTAKE OFF 05:12
XQ5151AntalyaSCHEDULED 05:55
JP114FrankfurtSCHEDULED 06:15
TK4101AntalyaSCHEDULED 07:25
PC6362AntalyaSCHEDULED 07:30
LX1431GeneveESTIMATED
EZS1484GeneveESTIMATED
TK1018Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZY4580BerlinESTIMATED
WK403ZurichESTIMATED
WK1407ZurichESTIMATED
OTF7434DusseldorfESTIMATED
ST6441StuttgartESTIMATED
PC342Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
JP3778PBasel - MulhouseESTIMATED
OS778ViennaESTIMATED
EZS1188Basel - MulhouseESTIMATED
EW5713StuttgartESTIMATED
JP839LjubljanaESTIMATED
ST6053DusseldorfESTIMATED
JP592MalmoESTIMATED
DY1909OsloESTIMATED
OTF3554Basel - MulhouseESTIMATED
ST6051MunichESTIMATED
TK1020Istanbul - AtaturkESTIMATED
W62236BudapestESTIMATED
TB1652BrusselsESTIMATED
OS770ViennaESTIMATED
JP891LjubljanaESTIMATED
XC250AntalyaESTIMATED
JP114FrankfurtESTIMATED
TK4107AntalyaESTIMATED
KK6302AntalyaESTIMATED
EZS1484GeneveESTIMATED
TK1018Istanbul - AtaturkESTIMATED
WK403ZurichESTIMATED
WK1407ZurichESTIMATED
D8453VantaaESTIMATED
ST6075Basel - MulhouseESTIMATED
PC342Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
W67791London - LutonESTIMATED
OS778ViennaESTIMATED
JP839LjubljanaESTIMATED
EZS1188Basel - MulhouseESTIMATED
ST6053DusseldorfESTIMATED
JP592MalmoESTIMATED
OTF3554Basel - MulhouseESTIMATED
TK1020Istanbul - AtaturkESTIMATED
JP891LjubljanaESTIMATED
OTF7314StuttgartESTIMATED
JP114FrankfurtESTIMATED
OS770ViennaESTIMATED
Prishtina International Airport Adem Jashari