Mbi 700 mijë dollarë Japonia për Kosovën, ndërsa siguron edhe 2500 tableta ilaçe kundër COVID-19

Mbi 700 mijë dollarë Japonia për Kosovën, ndërsa siguron edhe 2500 tableta ilaçe kundër COVID-19

Ministri në detyrë i Punëve të Jashtme, Glauk Konjufca, ka pritur në takim të ngarkuarin [...]

E fituam luftën kundër koronavirusit, apo?

E fituam luftën kundër koronavirusit, apo?

Ndërsa numri i infeksioneve të reja dhe vdekjet nga COVID-19 po bien në shumicën e [...]

Pa Kosovën në hartën e Serbisë, nxit reagime të shumta videoja e partisë së Vuçiqit

Pa Kosovën në hartën e Serbisë, nxit reagime të shumta videoja e partisë së Vuçiqit

Partia Progresiste Serbe prezantoi një video të re parazgjedhore në të cilën ata lanë jashtë [...]

AAK në Pejë: Haradinaj nderoi disa personalitete me Mirënjohje ‘Post Mortum’, në 20 vjetorin e themelimit

AAK në Pejë: Haradinaj nderoi disa personalitete me Mirënjohje ‘Post Mortum’, në 20 vjetorin e themelimit

Ish-kryeministri dhe kreu i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj në 20 vjetorin e [...]

Kushtetuese ka vendosur për 4 raste që i janë dërguar

Kushtetuese ka vendosur për 4 raste që i janë dërguar

Gjykata Kushtetuese e Republikës së Kosovës ka publikuar sot katër vendimet e marra lidhur me [...]

“Lufta” mes Thaçit e Kurtit shumë e dëmshme

“Lufta” mes Thaçit e Kurtit shumë e dëmshme

Gjuhë të ashpër e akuza të rënda janë duke shkëmbyer tash e një kohë presidenti [...]

BE: Nuk e komentojmë refuzimin e Presidentit Thaçi

BE: Nuk e komentojmë refuzimin e Presidentit Thaçi

Nga Bashkimi Evropian nuk e kanë komentuar deklaratën e presidentit të Kosovës, Hashim Thaçit se [...]

Nesër hapen të gjitha dhe ndërron orari i kufizimit të lëvizjes

Nesër hapen të gjitha dhe ndërron orari i kufizimit të lëvizjes

Për shkak të rrezikut të përhapjes së virusit COVID-19, objektet fetare tash e një kohë [...]

8 miliardë euro Franca për ta shpëtuar industrinë e makinave të dëmtuar nga pandemia e COVID-19

8 miliardë euro Franca për ta shpëtuar industrinë e makinave të dëmtuar nga pandemia e COVID-19

Qeveria franceze pritet të rrisë mbështetjen e saj për industrinë vendase të makinave, si në [...]

VV: E konfirmojmë se nesër do t’i nxjerrim 5 mijë persona në shesh

VV: E konfirmojmë se nesër do t’i nxjerrim 5 mijë persona në shesh

Lëvizja Vetëvendosje ka konfirmuar se nesër do të mbajnë provën e dytë për protestë në [...]

Çfarë po ndodh në Ekuador, më i prekur nga Covid-19

Çfarë po ndodh në Ekuador, më i prekur nga Covid-19

Nisur nga përllogaritja e numrit të vdekjeve në çdo një milion njerëz, Ekuadori rezulton vendi [...]

Cjapi bën qumësht në Fier!

Cjapi bën qumësht në Fier!

Një dukuri e rrallë është konstatuar në Fier, ku është zbuluar një cjap që bën [...]

MSH: Fajin e kanë operatorët për çmimet e larta të pajisjeve mjekësore, 20 euro maska, 40 euro alkooli

MSH: Fajin e kanë operatorët për çmimet e larta të pajisjeve mjekësore, 20 euro maska, 40 euro alkooli

Dy kërkesa ka nisur deri më tani Ministria e Shëndetësisë në Policinë e Kosovës dhe [...]

Von Cramon: Thaçi duhet të flasë me negociatorët ndërkombëtarë, kjo nuk është zgjedhje personale

Von Cramon: Thaçi duhet të flasë me negociatorët ndërkombëtarë, kjo nuk është zgjedhje personale

Presidenti Hashim Thaçi, dje gjatë ditës reagoi se nuk e ka vullnetin që si President [...]

Në Klinikën Infektive, njëri nga të infektuarit me koronavirus në gjendje kritike

Në Klinikën Infektive, njëri nga të infektuarit me koronavirus në gjendje kritike

Në Klinikën Infektive në QKUK sot janë të hospitalizuar dhjetë pacientë, prej tyre tetë janë [...]

Vulin: Kur Kurti dhe Gjukanoviqi bisedojnë për ekonominë, ata ndiqen me vëmendje dhe miratim nga narkokartelet e drogës

Vulin: Kur Kurti dhe Gjukanoviqi bisedojnë për ekonominë, ata ndiqen me vëmendje dhe miratim nga narkokartelet e drogës

Ministri i Mbrojtjes i Serbisë, Aleksandër Vulin tha mbrëmë se biseda për ekonomi mes kryeministrit [...]

Se kur do të hapen çerdhet është çështje ditësh, po shikohen mënyrën se si duhet të funksionojnë

Se kur do të hapen çerdhet është çështje ditësh, po shikohen mënyrën se si duhet të funksionojnë

Pasi rastet e para të të infektuarve me COVID-19 u shfaqën në muajin mars, Qeveria [...]

COVID-19 po rrezikon stabilitetin financiar të Eurozonës

COVID-19 po rrezikon stabilitetin financiar të Eurozonës

Sipas Bankës Qendrore Evropiane, ndikimi i pandemisë së COVID-19 në ekonominë e Eurozonës ka qenë [...]

Lëpirësen e nxorri në foltoren e parlamentit, Gramoz Ruçi ndëshkon Ralf Gjonin

Lëpirësen e nxorri në foltoren e parlamentit, Gramoz Ruçi ndëshkon Ralf Gjonin

Byroja e Kuvendit ka vendosur të përjashtojë me 10 ditë deputetin Ralf Gjoni pasi që [...]

Ky qytet në Kosovë po i kthehet normalitetit

Ky qytet në Kosovë po i kthehet normalitetit

Drejtori i Shëndetësisë në Komunën e Pejës, Petrit Loci ka thënë se Komuna e Pejës [...]

Kryeministri: Masat e lehtësimit nuk ndërlidhet me mundësinë e organizimit të protestave

Kryeministri: Masat e lehtësimit nuk ndërlidhet me mundësinë e organizimit të protestave

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Albin Kurti, ka thënë se lehtësimi i kufizimit të lëvizjes [...]

“Transportuesit po pësojnë dëme ekonomike”

“Transportuesit po pësojnë dëme ekonomike”

Luan Hoti, drejtor i Stacionit të autobusëve në Prishtinë ka treguar se si auto-transportuesit që [...]

Jepën disa sqarime për lehonat kosovare

Jepën disa sqarime për lehonat kosovare

Tri gra shtatzëna që ishin prekur me Coronavirus, e që lindjen e bën në Klinikën [...]

Vendimi për autobusët që vijnë nga qytetet e tjera stacionin e Prishtinës

Vendimi për autobusët që vijnë nga qytetet e tjera stacionin e Prishtinës

Pas kërkesës së vazhdueshme të Shoqatës së Transportuesve të Kosovës, Stacioni i Autobusëve në Prishtinë [...]

Ja sa zyrtarë policor janë të prekur nga virusi COVID-19

Ja sa zyrtarë policor janë të prekur nga virusi COVID-19

Drejtori i Policisë së Kosovës, Rashit Qalaj, sot bëri të ditur se 25 zyrtarë janë [...]

62 mijë punonjës shëndetësorë janë prekur nga koronavirusi në SHBA

62 mijë punonjës shëndetësorë janë prekur nga koronavirusi në SHBA

Mijëra mjekë e infermierë amerikanë janë prekur nga koronavirusi nga pacientët që kanë qenë duke [...]

Çifti kosovar e lidh e më pas e plagos ish të dashurin e gruas

Çifti kosovar e lidh e më pas e plagos ish të dashurin e gruas

Një burrë dhe gruaja e tij kanë lidhur një burrë tjetër, të njohur të tyre [...]

Produktet serbe po rikthehen në tregun e Kosovës

Produktet serbe po rikthehen në tregun e Kosovës

Produktet e prodhuara në Serbi janë rikthyer në tregun e Kosovës, që kur qeveria në [...]

Mbappe lëvdon Reds dhe trajnerin Klopp

Mbappe lëvdon Reds dhe trajnerin Klopp

Kylian Mbappe ka lavdëruar Jurgen Klopp dhe Liverpoolin, pasi yllin i Paris Saint-Germain e ka [...]

Koronavirusi izolon një familje në Gjilan: Tash s’kemi para për ushqime e barna

Koronavirusi izolon një familje në Gjilan: Tash s’kemi para për ushqime e barna

Shtatë anëtarët e familjes Leka nga Livoçi i Epërm i Gjilanit rezultuan pozitivë me koronavirus [...]

Spanja: Kërkojm që të marrim pjesën më të madhe të fondeve të BE-së për përballimin e COVID-19

Spanja: Kërkojm që të marrim pjesën më të madhe të fondeve të BE-së për përballimin e COVID-19

Spanja do të kërkojë pjesën më të madhe të fondeve të urgjencës ndaj pandemisë së [...]

25 vjeçari nga Lipjani që shkoi në Turqi për t’u shëruar, ndërruar jetë

25 vjeçari nga Lipjani që shkoi në Turqi për t’u shëruar, ndërruar jetë

Sejdi Smajli, nga Lipjani ishte nisur para një jave për shërim në Turqi. Por, 25-vjeçari i [...]

Raporti i shpenzimeve tremujore të Kuvendit

Raporti i shpenzimeve tremujore të Kuvendit

Komisioni për Buxhet dhe Transfere, sot mban mbledhjen e radhës, ku do të shqyrtojë raportin [...]

Kurti: Pranoj çdo vendim të Gjykatës Kushtetuese por jo shkrim të Kushtetutës

Kurti: Pranoj çdo vendim të Gjykatës Kushtetuese por jo shkrim të Kushtetutës

Kryeministri në detyrë, Albin Kurti duke folur për situatën politike në vend, ka thënë se [...]

Abrahams: Marrëveshja pa drejtësi për krimet e luftës vendos themelin për konflikt të ri politik

Abrahams: Marrëveshja pa drejtësi për krimet e luftës vendos themelin për konflikt të ri politik

Fred Abrahams, hulumtues i organizatës “Human Rights Watch”, ka thënë se pa gjetur drejtësinë për [...]

9 raste të reja me koronavirus dhe 3 të shëruar

9 raste të reja me koronavirus dhe 3 të shëruar

NËNTË RASTE ME COVID-19 DHE TRE TË SHËRUAR! Sot më 26 maj 2020, në Laboratorin e [...]

Besian Mustafa: As unë, e asnjëri nga ne, nuk tregtojmë me vullnetin e votuesve të LDK-së

Besian Mustafa: As unë, e asnjëri nga ne, nuk tregtojmë me vullnetin e votuesve të LDK-së

Zëdhënësi i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Besian Mustafa, ka deklaruar se partia e tij nuk [...]

Mali i Zi pa COVID-19, kryekomunari i Tuzit: Jemi gati për turistët, çmimet do të jenë më të lira se një vit më parë

Mali i Zi pa COVID-19, kryekomunari i Tuzit: Jemi gati për turistët, çmimet do të jenë më të lira se një vit më parë

Pas 20 ditësh pa asnjë rast me coronavirus, Mali i Zi deklaroi të dielën mbylljen [...]

Analistët: Vendimi i Gjykatës Kushtetuese nuk do t’i japë fund krizës politike në Kosovë

Analistët: Vendimi i Gjykatës Kushtetuese nuk do t’i japë fund krizës politike në Kosovë

Gjykata Kushtetuese e Kosovës ka vendosur afat deri të premten për të publikuar vendimin rreth [...]

Japonia e ndihmon Kosovën me mbi 718 mijë dollarë në luftën kundër Covid-19

Japonia e ndihmon Kosovën me mbi 718 mijë dollarë në luftën kundër Covid-19

Ministri i Shëndetësisë i Republikës së Kosovës, Arben Vitia, priti sot në takim të ngarkuarin [...]

Rexhaj: Nëse Kushtetuesja merr vendim ndryshe nga ai i VLAN-it, Vetëvendosja s’do ta respektojë

Rexhaj: Nëse Kushtetuesja merr vendim ndryshe nga ai i VLAN-it, Vetëvendosja s’do ta respektojë

Kur kanë mbetur edhe pak ditë nga vendimi i Gjykatës Kushtetuese, deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje [...]

Hoti flet me përfaqësues të FMN’së, i sqaron idetë për rimëkëmbjen e ekonomisë

Hoti flet me përfaqësues të FMN’së, i sqaron idetë për rimëkëmbjen e ekonomisë

I mandatuari i Lidhjes Demokratike të Kosovës për kryeministër, Avdullah Hoti, ka zhvilluar sot një [...]

Shkollat në Kosovë që punojnë me plan-program të Serbisë, hapen më 1 qershor

Shkollat në Kosovë që punojnë me plan-program të Serbisë, hapen më 1 qershor

Shkollat që në Kosovë funksionojnë në bazë të plan-programit të Ministrisë së Arsimit të Serbisë [...]

Gjykatat e Kosovës mbesin të mbyllura përkundër lehtësimit të masave ndaj coronavirusit

Gjykatat e Kosovës mbesin të mbyllura përkundër lehtësimit të masave ndaj coronavirusit

Që nga raportimi i rasteve të para me koronavirusin e ri në muajin mars, gjykatat [...]

XQ5150AntalyaARRIVED 05:06
TK4100AntalyaSCHEDULED 06:15
PC6361AntalyaSCHEDULED 06:44
LX1430GeneveESTIMATED
TK1017Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZS1483GeneveESTIMATED
EZY4579BerlinESTIMATED
WK402ZurichESTIMATED
WK1406ZurichESTIMATED
ST6052DusseldorfESTIMATED
PC341Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
JP115FrankfurtESTIMATED
OS777ViennaESTIMATED
EZS1187Basel - MulhouseESTIMATED
EW5712StuttgartESTIMATED
JP838LjubljanaESTIMATED
ST6440StuttgartESTIMATED
JP3779Basel - MulhouseESTIMATED
DY1908OsloESTIMATED
OTF7444DusseldorfESTIMATED
ST6050MunichESTIMATED
TK1019Istanbul - AtaturkESTIMATED
W62235BudapestESTIMATED
OS769ViennaESTIMATED
TB1651BrusselsESTIMATED
OTF3564Basel - MulhouseESTIMATED
JP593MalmoESTIMATED
XC249AntalyaESTIMATED
TK4106AntalyaESTIMATED
KK6301AntalyaESTIMATED
TK1017Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZS1483GeneveESTIMATED
WK402ZurichESTIMATED
WK1406ZurichESTIMATED
D8452VantaaESTIMATED
ST6052DusseldorfESTIMATED
PC341Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
W67792London - LutonESTIMATED
OS777ViennaESTIMATED
JP838LjubljanaESTIMATED
EZS1187Basel - MulhouseESTIMATED
ST6074Basel - MulhouseESTIMATED
JP115FrankfurtESTIMATED
TK1019Istanbul - AtaturkESTIMATED
OS769ViennaESTIMATED
JP890LjubljanaESTIMATED
OTF3564Basel - MulhouseESTIMATED
JP593MalmoESTIMATED
Prishtina International Airport Adem Jashari
JP891LjubljanaCANCELLED
OS770ViennaTAKE OFF 05:12
XQ5151AntalyaSCHEDULED 05:55
JP114FrankfurtSCHEDULED 06:15
TK4101AntalyaSCHEDULED 07:25
PC6362AntalyaSCHEDULED 07:30
LX1431GeneveESTIMATED
EZS1484GeneveESTIMATED
TK1018Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZY4580BerlinESTIMATED
WK403ZurichESTIMATED
WK1407ZurichESTIMATED
OTF7434DusseldorfESTIMATED
ST6441StuttgartESTIMATED
PC342Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
JP3778PBasel - MulhouseESTIMATED
OS778ViennaESTIMATED
EZS1188Basel - MulhouseESTIMATED
EW5713StuttgartESTIMATED
JP839LjubljanaESTIMATED
ST6053DusseldorfESTIMATED
JP592MalmoESTIMATED
DY1909OsloESTIMATED
OTF3554Basel - MulhouseESTIMATED
ST6051MunichESTIMATED
TK1020Istanbul - AtaturkESTIMATED
W62236BudapestESTIMATED
TB1652BrusselsESTIMATED
OS770ViennaESTIMATED
JP891LjubljanaESTIMATED
XC250AntalyaESTIMATED
JP114FrankfurtESTIMATED
TK4107AntalyaESTIMATED
KK6302AntalyaESTIMATED
EZS1484GeneveESTIMATED
TK1018Istanbul - AtaturkESTIMATED
WK403ZurichESTIMATED
WK1407ZurichESTIMATED
D8453VantaaESTIMATED
ST6075Basel - MulhouseESTIMATED
PC342Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
W67791London - LutonESTIMATED
OS778ViennaESTIMATED
JP839LjubljanaESTIMATED
EZS1188Basel - MulhouseESTIMATED
ST6053DusseldorfESTIMATED
JP592MalmoESTIMATED
OTF3554Basel - MulhouseESTIMATED
TK1020Istanbul - AtaturkESTIMATED
JP891LjubljanaESTIMATED
OTF7314StuttgartESTIMATED
JP114FrankfurtESTIMATED
OS770ViennaESTIMATED
Prishtina International Airport Adem Jashari