​Gentiloni: Një mundësi të madhe i ofroi BE Italisë

​Gentiloni: Një mundësi të madhe i ofroi BE Italisë

“Mendoj se për Italinë ka një mundësi të shkëlqyer, por edhe një përgjegjësi të madhe, [...]

Kush është Arbër Bytyqi, futbollisti shqiptar?

Kush është Arbër Bytyqi, futbollisti shqiptar?

Arbër Bytyqi, 17 vjeçar është një ndër talentët më premtues që ka Kosova në sportin [...]

Kurti: Nuk kam lidhje me protestën e sotme sepse unë s’kam kohë, LV i ka aktivistët

Kurti: Nuk kam lidhje me protestën e sotme sepse unë s’kam kohë, LV i ka aktivistët

Kryeministri në detyrë, Albin Kurti, sot gjatë ditës ka folur për organizimin që ka paralajmëruar [...]

Nënkryetari Lekaj: Qeverinë Hoti do ta kemi gjatë javës

Nënkryetari Lekaj: Qeverinë Hoti do ta kemi gjatë javës

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës është shprehur e bindur se këtë javë do të votohet [...]

Haradinajt i vjen përgjigja e Kurtit për burgjet serbe

Haradinajt i vjen përgjigja e Kurtit për burgjet serbe

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Albin Kurti iu është përgjigjur deklaratës së të parit të [...]

Kurti: Deklarata e Thaçit është shpifje e gënjeshtër e tij, ku është prokurori i shtetit?

Kurti: Deklarata e Thaçit është shpifje e gënjeshtër e tij, ku është prokurori i shtetit?

Kryeministri në detyrë, Albin Kurti iu është përgjigjur sot  pas vizitës në Komunën e Prishtinës [...]

Rama: Tek çadra populli nuk erdhi, në Astir na ngeli libri i çunit të Fahriut, Luli tani e paska syrin

Rama: Tek çadra populli nuk erdhi, në Astir na ngeli libri i çunit të Fahriut, Luli tani e paska syrin

Kryeministri Edi Rama i është përgjigjur Rudina Hajdarit lidhur me Reformën Zgjedhore dhe tek debate [...]

Levitt, fituesi i Nobelit për kimi: S’ka shpëtuar asnjë jetë deri më tash karantina

Levitt, fituesi i Nobelit për kimi: S’ka shpëtuar asnjë jetë deri më tash karantina

Michael Levitt ka laboratorin e tij të biologjisë strukturore në Stanford University School of Medicine [...]

A munden prindërit dembelë mund të rrisin fëmijë të jashtëzakonshëm

A munden prindërit dembelë mund të rrisin fëmijë të jashtëzakonshëm

Epoka e super-prindërve duket se ka marrë fund dhe më shumë prindër po përpiqen të [...]

SHBA kalon 100 mijë vdekje nga koronavirusi

SHBA kalon 100 mijë vdekje nga koronavirusi

Numri i personave të vdekur si pasojë e koronavirusit në Shtetet e Bashkuara ka tejkaluar [...]

Bugajski: Kërkon zgjidhje më të shpejt për Kosovën, administrata e Presidentit Trump

Bugajski: Kërkon zgjidhje më të shpejt për Kosovën, administrata e Presidentit Trump

Analisti i politikave, Janusz Bugajski, tha se rruga e Kosovës është anëtarsimi i Kosovës në [...]

Takohet Kurti me Shpend Ahmetin

Takohet Kurti me Shpend Ahmetin

Kryeministri në detyrë, Albin Kurti është pritur në një takim nga kryetari i Prishtinës, Shpend [...]

Nisma Socialdemokrate: Presim formimin e Qeverisë Hoti brenda tri ditëve pas vendimit të Gjykatës Kushtetuese

Nisma Socialdemokrate: Presim formimin e Qeverisë Hoti brenda tri ditëve pas vendimit të Gjykatës Kushtetuese

Nisma Socialdemokrate pret që Gjykata Kushtetuese t’i hapë rrugë formimit të Qeverisë së re nga [...]

Raka: Nxënësit shumë shpejt do të kthehen në shkolla

Raka: Nxënësit shumë shpejt do të kthehen në shkolla

Situata me koronavirus në Kosovë është “e menaxhueshme”. Kështu është shprehur mikrobiologu Lul Raka, i cili [...]

​Thaçi: Kosova nuk ka pasur asnjëherë kryeministër më të dobët se Albin Kurti

​Thaçi: Kosova nuk ka pasur asnjëherë kryeministër më të dobët se Albin Kurti

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi ka numëruar dështimet e kryeministrit në detyrë Albin Kurti gjatë [...]

Efektet e lëngut të patates

Efektet e lëngut të patates

Të shumtë janë ata që i konsumojnë dhe i duan patatet. Por ajo që duhet [...]

Thaçi: Të zotohemi të gjithë se do të pranojmë vendimin e Gjykatës Kushtetuese

Thaçi: Të zotohemi të gjithë se do të pranojmë vendimin e Gjykatës Kushtetuese

Presidenti i Republikës, Hashim Thaçi ka thënë se të gjithë duhet të zotohen të respektojnë [...]

Rama: Nuk ka më zona të kuqe, shumë shpejtë do të prezantohet plani për rimëkëmbjen ekonomike

Rama: Nuk ka më zona të kuqe, shumë shpejtë do të prezantohet plani për rimëkëmbjen ekonomike

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama, njoftoi se shumë shpejt do të prezantohet plani i rimëkëmbjes [...]

Tahiri: Emërimet që bëri Kurti ishin degradim më i madh se ato më herët

Tahiri: Emërimet që bëri Kurti ishin degradim më i madh se ato më herët

Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e Partisë Demokratike të Kosovës, Abelard Tahiri, në [...]

​Policia kërkon ndihmën e qytetarëve për identifikimin e këtij personi

​Policia kërkon ndihmën e qytetarëve për identifikimin e këtij personi

Policia e Kosovës, me autorizim nga prokuroria, kërkon ndihmë nga qytetarët në ofrimin e informatave, [...]

Shtatë të shëruar dhe një i infektuar me koronavirus në Kosovë

Shtatë të shëruar dhe një i infektuar me koronavirus në Kosovë

Vetëm një rast me koronavirus është konfirmuar sot në Kosovë, ndërsa janë shëruar shtatë të [...]

Inspektorati kërkon që edhe Thaçi të kthehet në detyrë, pas shkarkimit nga bordi që e emëroi Kurti

Inspektorati kërkon që edhe Thaçi të kthehet në detyrë, pas shkarkimit nga bordi që e emëroi Kurti

Një muaj më parë, drejtori ekzekutiv i Korporatës Energjetikë të Kosovës. Njazi Thaçi, është shkarkuar [...]

BE-ja në buxhetin e ardhshëm rrit fondet për Ballkanin Perëndimor

BE-ja në buxhetin e ardhshëm rrit fondet për Ballkanin Perëndimor

Komisioni Evropian ka propozuar rritje të mjeteve për të ndihmuar vendet e Ballkanit Perëndimor në [...]

Palmer: SHBA-të nuk i mbajnë anën askujt në Kosovë

Palmer: SHBA-të nuk i mbajnë anën askujt në Kosovë

Zëvendës Ndihmës Sekretari i Shtetit për Evropën dhe Euroazinë, Matthew Palmer, njëherësh i dërguar i [...]

Protesta e LVV-së, LDK thotë se është ndikim mbi Gjykatën Kushtetuese

Protesta e LVV-së, LDK thotë se është ndikim mbi Gjykatën Kushtetuese

Naser Rugova nga LDK thotë se protesta e LVV-së paraqet rrezik për shëndetin publik. “Kjo është [...]

Zekiri: Rezilave Allahu nuk ua merr shpirtin pa u marrë fytyrën. Iku Sula

Zekiri: Rezilave Allahu nuk ua merr shpirtin pa u marrë fytyrën. Iku Sula

Pas shkarkimi të sotëm të Reis Sulejman Rexhepit në një mbledhje të jashtëzakonshme të riasetit, [...]

Osmani: Duhet t`u sigurohet qasja në drejtësi të gjithë qytetarëve

Osmani: Duhet t`u sigurohet qasja në drejtësi të gjithë qytetarëve

Kryetarja e Kuvendit, dr. Vjosa Osmani, ka pritur sot në takim përfaqësues të Agjencisë për [...]

Bajrami: 90 për qind e nxënësve kanë arritur të ndjekin mësimin në distancë

Bajrami: 90 për qind e nxënësve kanë arritur të ndjekin mësimin në distancë

Ministrja e Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit, Hykmete Bajrami, ka pritur sot ministren e Administrimit [...]

Inspektorati i jep të drejtë kryeshefit të shkarkuar të Telekomit, Istrefi: Militantët me shirita të kuq dështuan para ligjit

Inspektorati i jep të drejtë kryeshefit të shkarkuar të Telekomit, Istrefi: Militantët me shirita të kuq dështuan para ligjit

Inspektorati i Punës i ka dhënë të drejtë ankesës së kryeshefit të shkarkuar të Telekomit, [...]

Sot pritet të kthehen edhe 150 qytetarë nga Brukseli, të gjithë do të vetizolohen

Sot pritet të kthehen edhe 150 qytetarë nga Brukseli, të gjithë do të vetizolohen

Nga Brukseli sot në Kosovë pritet të kthehen edhe 150 persona të cilët janë nga [...]

Bashkimi Europian në kohë pandemie përmbyllë marrëveshjen për vizat me Bjellorusinë

Bashkimi Europian në kohë pandemie përmbyllë marrëveshjen për vizat me Bjellorusinë

Këshilli i Evropës sot i ka miratuar dy vendime për të përmbyllur një marrëveshje për [...]

​Podujevë, 32 persona janë në vetizolim

​Podujevë, 32 persona janë në vetizolim

Këshilli Komunal për Siguri në Bashkësi i Podujevës sot ka analizuar gjendjen e sigurisë në [...]

Ambasada e SHBA-ve, partive politike – Është “obligim” të respektohet vendimi i kushtetueses

Ambasada e SHBA-ve, partive politike – Është “obligim” të respektohet vendimi i kushtetueses

Brenda këtyre ditëve Gjykata Kushtetuese e Kosovës pritet të japë një vendim në lidhje me [...]

Guvernatori Mehmeti priti në takim përfaqësuesit e Klubit të Prodhuesve të Kosovës

Guvernatori Mehmeti priti në takim përfaqësuesit e Klubit të Prodhuesve të Kosovës

Guvernatori i Bankës Qendrore të Republikës së Kosovës, Fehmi Mehmeti, priti në takim përfaqësuesit e [...]

Molliqaj: LVV me standarde të dyfishta, po organizon protesta në prag të vendimit të Kushtetueses

Molliqaj: LVV me standarde të dyfishta, po organizon protesta në prag të vendimit të Kushtetueses

Kryetari i Partisë Socialdemokrate, Dardan Molliqaj ka thënë se është koha që masat e kufizuese [...]

Kurti zhvilloi një bisedë me Kryeministrin e Sllovenisë, z. Janez Janša

Kurti zhvilloi një bisedë me Kryeministrin e Sllovenisë, z. Janez Janša

Kryeministri në detyrë i Republikës së Kosovës, z. Albin Kurti sot zhvilloi një bisedë me [...]

Ambasada Amerikane në Prishtinë dhuron donacion për Zyrën e Kryeprokurorit të Shtetit

Ambasada Amerikane në Prishtinë dhuron donacion për Zyrën e Kryeprokurorit të Shtetit

Kryeprokurori i Shtetit, Aleksandër Lumezi, ka pranuar një donacion prej 29 laptopësh nga Ambasada [...]

Qendra e Studentëve vendos t’ua kthej nga 30 euro depozitë të gjithë studentëve që banojnë në konvikte

Qendra e Studentëve vendos t’ua kthej nga 30 euro depozitë të gjithë studentëve që banojnë në konvikte

Qendra e Studentëve në Prishtinë ka njoftuar studentët të cilët banojnë në konvikte dhe janë [...]

Operacionet plastike, jo çdo herë shkojnë mirë

Operacionet plastike, jo çdo herë shkojnë mirë

Të famshmit janë ata që zakonisht i shohim të perfeksionuar në paraqitjet publike. Por, ata nganjëherë [...]

BE propozon paketë të ndihmës prej 750 miliardë eurosh

BE propozon paketë të ndihmës prej 750 miliardë eurosh

Komisioni Evropian propozoi të mërkurën një fond masiv prej 750 miliardë eurosh, për t’iu ndihmuar [...]

Gjuriq: Ndërkombëtarët ta ndalin urgjentisht dhunën në Kosovë

Gjuriq: Ndërkombëtarët ta ndalin urgjentisht dhunën në Kosovë

Drejtori i të ashtuquajturës Zyre Serbe për Kosovën, Marko Gjuriq i ka dërguar sot një [...]

Policia konfirmon se ka pranuar kërkesën e Vetëvendosjes për performancën e nesërme

Policia konfirmon se ka pranuar kërkesën e Vetëvendosjes për performancën e nesërme

Policia e Kosovës ka konfirmuar se Lëvizja Vetëvendosje ka paralajmëruar për performancën e paraparë për [...]

Reshitaj kërkon nga prokuroria të nisin hetimet për tenderët në MSh gjatë pandemisë

Reshitaj kërkon nga prokuroria të nisin hetimet për tenderët në MSh gjatë pandemisë

Pas mbledhjes së Komisionit për Shëndetësi dhe Mirëqenie Sociale, kryetarja e komisionit nga AAK-ja, Albena [...]

Osmani: Të drejtat e pacientëve duhet të jenë prioritet i përhershëm

Osmani: Të drejtat e pacientëve duhet të jenë prioritet i përhershëm

Kryetarja e Kuvendit, dr. Vjosa Osmani, ka pritur sot në takim drejtues të Shoqatën e [...]

XQ5150AntalyaARRIVED 05:06
TK4100AntalyaSCHEDULED 06:15
PC6361AntalyaSCHEDULED 06:44
LX1430GeneveESTIMATED
TK1017Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZS1483GeneveESTIMATED
EZY4579BerlinESTIMATED
WK402ZurichESTIMATED
WK1406ZurichESTIMATED
ST6052DusseldorfESTIMATED
PC341Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
JP115FrankfurtESTIMATED
OS777ViennaESTIMATED
EZS1187Basel - MulhouseESTIMATED
EW5712StuttgartESTIMATED
JP838LjubljanaESTIMATED
ST6440StuttgartESTIMATED
JP3779Basel - MulhouseESTIMATED
DY1908OsloESTIMATED
OTF7444DusseldorfESTIMATED
ST6050MunichESTIMATED
TK1019Istanbul - AtaturkESTIMATED
W62235BudapestESTIMATED
OS769ViennaESTIMATED
TB1651BrusselsESTIMATED
OTF3564Basel - MulhouseESTIMATED
JP593MalmoESTIMATED
XC249AntalyaESTIMATED
TK4106AntalyaESTIMATED
KK6301AntalyaESTIMATED
TK1017Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZS1483GeneveESTIMATED
WK402ZurichESTIMATED
WK1406ZurichESTIMATED
D8452VantaaESTIMATED
ST6052DusseldorfESTIMATED
PC341Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
W67792London - LutonESTIMATED
OS777ViennaESTIMATED
JP838LjubljanaESTIMATED
EZS1187Basel - MulhouseESTIMATED
ST6074Basel - MulhouseESTIMATED
JP115FrankfurtESTIMATED
TK1019Istanbul - AtaturkESTIMATED
OS769ViennaESTIMATED
JP890LjubljanaESTIMATED
OTF3564Basel - MulhouseESTIMATED
JP593MalmoESTIMATED
Prishtina International Airport Adem Jashari
JP891LjubljanaCANCELLED
OS770ViennaTAKE OFF 05:12
XQ5151AntalyaSCHEDULED 05:55
JP114FrankfurtSCHEDULED 06:15
TK4101AntalyaSCHEDULED 07:25
PC6362AntalyaSCHEDULED 07:30
LX1431GeneveESTIMATED
EZS1484GeneveESTIMATED
TK1018Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZY4580BerlinESTIMATED
WK403ZurichESTIMATED
WK1407ZurichESTIMATED
OTF7434DusseldorfESTIMATED
ST6441StuttgartESTIMATED
PC342Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
JP3778PBasel - MulhouseESTIMATED
OS778ViennaESTIMATED
EZS1188Basel - MulhouseESTIMATED
EW5713StuttgartESTIMATED
JP839LjubljanaESTIMATED
ST6053DusseldorfESTIMATED
JP592MalmoESTIMATED
DY1909OsloESTIMATED
OTF3554Basel - MulhouseESTIMATED
ST6051MunichESTIMATED
TK1020Istanbul - AtaturkESTIMATED
W62236BudapestESTIMATED
TB1652BrusselsESTIMATED
OS770ViennaESTIMATED
JP891LjubljanaESTIMATED
XC250AntalyaESTIMATED
JP114FrankfurtESTIMATED
TK4107AntalyaESTIMATED
KK6302AntalyaESTIMATED
EZS1484GeneveESTIMATED
TK1018Istanbul - AtaturkESTIMATED
WK403ZurichESTIMATED
WK1407ZurichESTIMATED
D8453VantaaESTIMATED
ST6075Basel - MulhouseESTIMATED
PC342Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
W67791London - LutonESTIMATED
OS778ViennaESTIMATED
JP839LjubljanaESTIMATED
EZS1188Basel - MulhouseESTIMATED
ST6053DusseldorfESTIMATED
JP592MalmoESTIMATED
OTF3554Basel - MulhouseESTIMATED
TK1020Istanbul - AtaturkESTIMATED
JP891LjubljanaESTIMATED
OTF7314StuttgartESTIMATED
JP114FrankfurtESTIMATED
OS770ViennaESTIMATED
Prishtina International Airport Adem Jashari