Heshtja e Kurtit karshi Gjykatës Kushtetuese, nga mbrëmë nuk e tha asnjë fjalë

Heshtja e Kurtit karshi Gjykatës Kushtetuese, nga mbrëmë nuk e tha asnjë fjalë

Gjykata Kushtetuese mbrëmë ia ka rrëzuar të gjitha pretendimet të cilat i ka përmendur vazhdimisht [...]

Kusari-Lila e quan tradhti të re për demokracinë e Kosovës vendimin e Kushtetueses

Kusari-Lila e quan tradhti të re për demokracinë e Kosovës vendimin e Kushtetueses

Deputetja e grupit parlamentar të Vetëvendosjes, Mimoza Kusari-Lila, ka thënë se shpallja kushtetuese e dekretit [...]

Dekreti i presidentit për mandatarin shpallet kushtetues, LVV-ja paralajmëron revoltë

Dekreti i presidentit për mandatarin shpallet kushtetues, LVV-ja paralajmëron revoltë

Dekreti për mandatarin, i nxjerrë nga presidenti Thaçi, është shpallur kushtetues. Kjo, pasi Gjykata ka [...]

Burri i Albulena Haxhiut: Duhet të kaloni mbi trupa njerëzish para sa të kthehet krimi në qeverisje

Burri i Albulena Haxhiut: Duhet të kaloni mbi trupa njerëzish para sa të kthehet krimi në qeverisje

Alban Krasniqi, burri i ministres në detyrë të Drejtësisë, Albulena Haxhiut përmes një shkrimi ka [...]

Grenell fton të gjithë të respektojnë vendimin e Kushtetueses: Mezi pres të punoj me qeverinë

Grenell fton të gjithë të respektojnë vendimin e Kushtetueses: Mezi pres të punoj me qeverinë

I dërguari special i administratës Trump për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell, ka thënë se të [...]

Hoti: Koha të bashkohemi për vendin, s’ka humbur askush

Hoti: Koha të bashkohemi për vendin, s’ka humbur askush

I mandatuari për kryeministër të Kosovës, Avdullah Hoti, ka mirëpritur vendimin e Gjykatës Kushtetuese që [...]

Haradinaj: Sa më shpejt të formohet Qeveria Hoti

Haradinaj: Sa më shpejt të formohet Qeveria Hoti

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, ka reaguar pas vendimit të Gjykatës [...]

Mustafa: Aktgjykimi i sotëm i Gjykatës Kushtetuese dëshmon se shteti i Kosovës dhe drejtësia po funksionon

Mustafa: Aktgjykimi i sotëm i Gjykatës Kushtetuese dëshmon se shteti i Kosovës dhe drejtësia po funksionon

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, ka reaguar pas vendimit të Gjykatës Kushtetuese [...]

LDK: Gjykata vendosi, tashmë dihet se si duhet vepruar edhe në të ardhmen

LDK: Gjykata vendosi, tashmë dihet se si duhet vepruar edhe në të ardhmen

Shefi i Grupit Parlamentar të LDK-së, Arben Gashi, ka komentuar vendimin e Gjykatës Kushtetuese që [...]

SHBA, institucioneve dhe partive: Zbatojeni vendimin e Gjykatës Kushtetuese

SHBA, institucioneve dhe partive: Zbatojeni vendimin e Gjykatës Kushtetuese

Shtetet e Bashkuara të Amerikës u bëjnë thirrje të gjitha institucioneve dhe partive politike të [...]

Thaçi: Kam qenë i bindur se çdo hap që kam ndërmarrë ishte në përputhje të plotë me Kushtetutën

Thaçi: Kam qenë i bindur se çdo hap që kam ndërmarrë ishte në përputhje të plotë me Kushtetutën

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka reaguar pas vendimit të Gjykatës Kushtetuese rreth dekretit të [...]

Konjufca: Vendimi i Kushtetueses do të shkaktojë revoltë qytetare

Konjufca: Vendimi i Kushtetueses do të shkaktojë revoltë qytetare

Gjykata Kushtetuese ka vendosur që t’i japë të drejtë presidentit Hashim Thaçi rreth dekretit për [...]

Kushtetuesja i jep të drejtë presidentit Thaçi për dekretin

Kushtetuesja i jep të drejtë presidentit Thaçi për dekretin

Gjykata Kushtetuese e Kosovës ka vendosur me votë unanime që vendi nuk shkon në zgjedhje [...]

Koci: Kushdo që i qaset dhomës së përgjimeve në Telekom domosdo lë gjurmë

Koci: Kushdo që i qaset dhomës së përgjimeve në Telekom domosdo lë gjurmë

Kushdo që i qaset grupit të pajisjeve që e mundëson përgjimin ligjor në kuadër të [...]

Gjasat për marrëveshje Kosovë-Serbi gjatë këtij viti shihen të vogla

Gjasat për marrëveshje Kosovë-Serbi gjatë këtij viti shihen të vogla

Shefi i politikës së Jashtme të Bashkimit Evropian, Josep Borrell, shkroi në rrjetet sociale se [...]

NISMA: E paprecedent për shoqëritë demokratike organizmin e protestave nga partia që udhëheq qeverinë

NISMA: E paprecedent për shoqëritë demokratike organizmin e protestave nga partia që udhëheq qeverinë

Nisma Socialdemokrate e ka vlerësuar të pa precedent për shoqëritë demokratike organizimin e protestave nga [...]

Kosovë: Katër raste të reja, 19 të shëruar nga COVID-19

Kosovë: Katër raste të reja, 19 të shëruar nga COVID-19

19 pacientë janë shëruar të enjten nga COVID-19, ka njoftuar Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike [...]

Nëntë pacientë me Covid-19 në Infektive, tre në gjendje të rëndë

Nëntë pacientë me Covid-19 në Infektive, tre në gjendje të rëndë

Tre nga nëntë pacientët që po vazhdojnë të trajtohen në Klinikën Infektive nga COVID-19 janë [...]

“Test protesta” nis me thirrjet “Duam zgjedhje”, “Albin Kurti” dhe “Vetëvendosje”

“Test protesta” nis me thirrjet “Duam zgjedhje”, “Albin Kurti” dhe “Vetëvendosje”

Ka nisur protesta në sheshin “Skënderbeu” në Prishtinë. Mbi 2.000 qytetarë po thërrasin “Zgjedhje po, hajna [...]

Smaka në prag të vendimit të Kushtetueses: Zgjidhja është zgjedhjet (VIDEO)

Smaka në prag të vendimit të Kushtetueses: Zgjidhja është zgjedhjet (VIDEO)

“Zgjidhja në rrethanat aktuale do të ishte të konstatohej se dekreti i Thaçit nuk ishte [...]

Arben Gashi: Vetëvendosje po bën prova për të protestuar kundër vetës

Arben Gashi: Vetëvendosje po bën prova për të protestuar kundër vetës

Tek zyret e Lidhjes Demokratike e Kosovës nuk vërehet ndonjë lëvizje të ndonjë zyrtari. Shefi i [...]

Qorrolli: Protesta e sotme s’do duhej të adresohet ndaj Gjykatës Kushtetuese

Qorrolli: Protesta e sotme s’do duhej të adresohet ndaj Gjykatës Kushtetuese

Qytetarët kanë nisur të mblidhen në sheshin “Skënderbeu”në Prishtinë, në atë që është quajtur ‘prova [...]

Vendimi i Kushtetueses: Për dikë pakënaqësi, për të tjerët festë

Vendimi i Kushtetueses: Për dikë pakënaqësi, për të tjerët festë

Vetëm edhe një ditë ka mbetur kur Gjykata Kushtetuese e Kosovës ka thënë se do [...]

Bislimi prezanton Pakon e Rimëkëmbjes Ekonomike: Ligjërisht mund të procedohet në Kuvend

Bislimi prezanton Pakon e Rimëkëmbjes Ekonomike: Ligjërisht mund të procedohet në Kuvend

Ministri në detyrë i Financave she Transfreve, Besnik Bislimi ka mbajtur konferencë për medie ku [...]

PDK: Të dhënat e mbi 1 milion qytetarëve u morën nga dhoma e përgjmeve në Telekom, VV do të shantazhoj çdo familje të Kosovës

PDK: Të dhënat e mbi 1 milion qytetarëve u morën nga dhoma e përgjmeve në Telekom, VV do të shantazhoj çdo familje të Kosovës

Partia Demokratike e Kosovës ka alarmuar për skandalin e fundit të qeverisë në ikje Kurti [...]

Haxhiu: Familjarët e mi me nënshtetësi zvicerane do ta padisin Thaçin

Haxhiu: Familjarët e mi me nënshtetësi zvicerane do ta padisin Thaçin

Ministrja në detyrë e Drejtësisë, Albulena Haxhiu ka reaguar pas akuzave të sotme të presidentit [...]

Abazi: Presidenti ka mbetur i vetmuar dhe i inatosur

Abazi: Presidenti ka mbetur i vetmuar dhe i inatosur

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Haki Abazi ka reaguar pas publikimit të videos që bëri Presidenti Thaçi [...]

Një muaj paraburgim për veprën penale “narkotikë”

Një muaj paraburgim për veprën penale “narkotikë”

Gjykata Themelore në Gjilan ka aprovuar kërkesën e Prokurorisë Themelore të Gjilanit, duke i caktuar [...]

Sveçla thotë se përgjigjet për akuzat e Thaçit gjenden në Klinikën e Psikiatrisë

Sveçla thotë se përgjigjet për akuzat e Thaçit gjenden në Klinikën e Psikiatrisë

Ushtruesi i detyrës së ministrit të Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, ka thënë se përgjigjet [...]

Zyra e UNICEF-it në Kosovë e forcon reagimin ndaj COVID-19 me mbështetjen e Qeverisë së Japonisë

Zyra e UNICEF-it në Kosovë e forcon reagimin ndaj COVID-19 me mbështetjen e Qeverisë së Japonisë

Zyra e UNICEF në Kosovë, dhe Qeveria e Japonisë kanë lidhur partneritet për ta përkrahur [...]

Demhasaj: Vetëvendosje po proteston para institucioneve që i udhëheq vetë

Demhasaj: Vetëvendosje po proteston para institucioneve që i udhëheq vetë

Protesta e organizuar sot nga Lëvizja Vetëvendosje para vendimit të Gjykatës Kushtetuese po vlerësohet si [...]

Shkup, rihapen restorantet dhe kafenetë

Shkup, rihapen restorantet dhe kafenetë

Maqedonia e Veriut ka vazhduar me lehtësimin e masave kufizuese dhe pas heqjes së orës [...]

Banka Qendrore dhe Ministria e Financave diskutojnë planin e rimëkëmbjes ekonomike me drejtuesit e bankave

Banka Qendrore dhe Ministria e Financave diskutojnë planin e rimëkëmbjes ekonomike me drejtuesit e bankave

Me ftesë të Guvernatorit të Bankës Qendrore të Republikës së Kosovës, Fehmi Mehmeti dhe Ministrit [...]

Thaçi vazhdon akuzat kundër Kurtit dhe Vetëvendosjes, thotë se është koha të përballen me drejtësinë

Thaçi vazhdon akuzat kundër Kurtit dhe Vetëvendosjes, thotë se është koha të përballen me drejtësinë

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi ka vazhduar edhe sot akuzat kundër kryeministrit në detyrë, Albin [...]

Reshitaj: Kemi përpiluar kërkesën për hetim në Ministrinë e Shëndetësisë nga ana e Prokurorisë

Reshitaj: Kemi përpiluar kërkesën për hetim në Ministrinë e Shëndetësisë nga ana e Prokurorisë

Grupi Parlamentar i AAK-së ka mbajtur sot një takim në zyrat e Kuvendit të Kosovës. Deputeti [...]

Dogana e Kosovës konfiskon sasi të konsiderueshme të mallrave në tri raste të ndara

Dogana e Kosovës konfiskon sasi të konsiderueshme të mallrave në tri raste të ndara

Dogana e Kosovë përmes një komunikate për medie ka bërë të ditur se ka konfiskuar [...]

KMDLNj: Prokuroria të hetojë pretendimet për hyrje në dhomën e përgjimeve

KMDLNj: Prokuroria të hetojë pretendimet për hyrje në dhomën e përgjimeve

Këshilli për Mbrojtjen e të Drejtave dhe Lirive të Njeriut ka ftuar Prokurorin e Shtetit [...]

​Baraliu: I kundërligjshëm është shkarkimi im nga “Hidroregjioni jugor”

​Baraliu: I kundërligjshëm është shkarkimi im nga “Hidroregjioni jugor”

Vendimi për shkarkimin e kryeshefit ekzekutiv të ndërmarrjes së KRU “Hidroregjioni jugor”, Besim Baraliu, po [...]

Sot merret vendimi i shumëpritur, janë blidhur gjyqtarët e Kushtetueses

Sot merret vendimi i shumëpritur, janë blidhur gjyqtarët e Kushtetueses

Gjykata Kushtetuese pritet të marr sot vendimin për të ardhmen politike në vend. Burime të IO [...]

“Aktivizohet” PDK, thërret konferencë për media

“Aktivizohet” PDK, thërret konferencë për media

Partia Demokratike e Kosovës ka paralajmëruar një konferencë për media, raporton Gazeta Blic. Kjo konferencë e [...]

“La Liga do të përfundonte nëse Real Madridi do të ishte lider”

“La Liga do të përfundonte nëse Real Madridi do të ishte lider”

Ish-presidenti i Barcelonës, Joan Gaspart beson se La Liga do të kishte përfunduar sezonin nëse [...]

Tensione dhe përleshje në SHBA

Tensione dhe përleshje në SHBA

Kryebashkiaku i Mineapolisit, në SHBA, Jacob Frey, thotë se do të ngrejë padi penale kundër [...]

Është duke përgatitur një rregullore Trump për rrjetet sociale

Është duke përgatitur një rregullore Trump për rrjetet sociale

Administrata e presidentit amerikan Donald Trump është duke përgatitur një dekret ekzekutiv me qëllim të [...]

Burri mbyt gruan e tij

Burri mbyt gruan e tij

Ndarjet jo gjithmonë janë ‘paqësore’, andaj ka nga ata persona që nuk duan të pajtohen [...]

XQ5150AntalyaARRIVED 05:06
TK4100AntalyaSCHEDULED 06:15
PC6361AntalyaSCHEDULED 06:44
LX1430GeneveESTIMATED
TK1017Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZS1483GeneveESTIMATED
EZY4579BerlinESTIMATED
WK402ZurichESTIMATED
WK1406ZurichESTIMATED
ST6052DusseldorfESTIMATED
PC341Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
JP115FrankfurtESTIMATED
OS777ViennaESTIMATED
EZS1187Basel - MulhouseESTIMATED
EW5712StuttgartESTIMATED
JP838LjubljanaESTIMATED
ST6440StuttgartESTIMATED
JP3779Basel - MulhouseESTIMATED
DY1908OsloESTIMATED
OTF7444DusseldorfESTIMATED
ST6050MunichESTIMATED
TK1019Istanbul - AtaturkESTIMATED
W62235BudapestESTIMATED
OS769ViennaESTIMATED
TB1651BrusselsESTIMATED
OTF3564Basel - MulhouseESTIMATED
JP593MalmoESTIMATED
XC249AntalyaESTIMATED
TK4106AntalyaESTIMATED
KK6301AntalyaESTIMATED
TK1017Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZS1483GeneveESTIMATED
WK402ZurichESTIMATED
WK1406ZurichESTIMATED
D8452VantaaESTIMATED
ST6052DusseldorfESTIMATED
PC341Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
W67792London - LutonESTIMATED
OS777ViennaESTIMATED
JP838LjubljanaESTIMATED
EZS1187Basel - MulhouseESTIMATED
ST6074Basel - MulhouseESTIMATED
JP115FrankfurtESTIMATED
TK1019Istanbul - AtaturkESTIMATED
OS769ViennaESTIMATED
JP890LjubljanaESTIMATED
OTF3564Basel - MulhouseESTIMATED
JP593MalmoESTIMATED
Prishtina International Airport Adem Jashari
JP891LjubljanaCANCELLED
OS770ViennaTAKE OFF 05:12
XQ5151AntalyaSCHEDULED 05:55
JP114FrankfurtSCHEDULED 06:15
TK4101AntalyaSCHEDULED 07:25
PC6362AntalyaSCHEDULED 07:30
LX1431GeneveESTIMATED
EZS1484GeneveESTIMATED
TK1018Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZY4580BerlinESTIMATED
WK403ZurichESTIMATED
WK1407ZurichESTIMATED
OTF7434DusseldorfESTIMATED
ST6441StuttgartESTIMATED
PC342Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
JP3778PBasel - MulhouseESTIMATED
OS778ViennaESTIMATED
EZS1188Basel - MulhouseESTIMATED
EW5713StuttgartESTIMATED
JP839LjubljanaESTIMATED
ST6053DusseldorfESTIMATED
JP592MalmoESTIMATED
DY1909OsloESTIMATED
OTF3554Basel - MulhouseESTIMATED
ST6051MunichESTIMATED
TK1020Istanbul - AtaturkESTIMATED
W62236BudapestESTIMATED
TB1652BrusselsESTIMATED
OS770ViennaESTIMATED
JP891LjubljanaESTIMATED
XC250AntalyaESTIMATED
JP114FrankfurtESTIMATED
TK4107AntalyaESTIMATED
KK6302AntalyaESTIMATED
EZS1484GeneveESTIMATED
TK1018Istanbul - AtaturkESTIMATED
WK403ZurichESTIMATED
WK1407ZurichESTIMATED
D8453VantaaESTIMATED
ST6075Basel - MulhouseESTIMATED
PC342Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
W67791London - LutonESTIMATED
OS778ViennaESTIMATED
JP839LjubljanaESTIMATED
EZS1188Basel - MulhouseESTIMATED
ST6053DusseldorfESTIMATED
JP592MalmoESTIMATED
OTF3554Basel - MulhouseESTIMATED
TK1020Istanbul - AtaturkESTIMATED
JP891LjubljanaESTIMATED
OTF7314StuttgartESTIMATED
JP114FrankfurtESTIMATED
OS770ViennaESTIMATED
Prishtina International Airport Adem Jashari