Arroganca politike nga mosfunksionimi i gjyqësorit

Arroganca politike nga mosfunksionimi i gjyqësorit

Mosfunksionimi i sistemit gjyqësor ka bërë që arroganca e strukturave udhëheqëse qoftë në nivelin lokal [...]

Svarqa konfirmon se LDK do ta zgjedh kryetarin si në kohën kur ishte eliminuar Vjosa Osmani

Svarqa konfirmon se LDK do ta zgjedh kryetarin si në kohën kur ishte eliminuar Vjosa Osmani

Kryetari i Degës së LDK-së në Ferizaj, Muharrem Svarqa në një bisedë për Gazetën Express [...]

Haziri për Ballkani.info: Formula për unitet dhe rritje të LDK-së është marrëveshja e madhe për liderin e partisë

Haziri për Ballkani.info: Formula për unitet dhe rritje të LDK-së është marrëveshja e madhe për liderin e partisë

Kur kanë mbetur edhe tri ditë deri te Kuvendi Qendror Zgjedhor i LDK-së, emrat për [...]

Shala: Parku i Inovacionit dhe Trajnimeve në Prizren, do të jetë në shërbim të të rinjëve inovatorë

Shala: Parku i Inovacionit dhe Trajnimeve në Prizren, do të jetë në shërbim të të rinjëve inovatorë

Ministri në detyrë i Inovacionit dhe Ndërmarrësisë, Muzafer Shala ka vizituar të mërkurën Parkun i [...]

Adrola Dushi me pamje perfekte

Adrola Dushi me pamje perfekte

Adrola Dushi po vzhdon të shijojë pushimet. Modelja e njohur shqiptare, Adrola Dushi prej ditësh ka [...]

Pushime në gusht? Meteorologët japin lajmin e keq

Pushime në gusht? Meteorologët japin lajmin e keq

Keni planifikuar t’i bëni pushimet në muajin gusht? Nuk kemi lajme shumë të mira për [...]

Vazhdojnë pritjet dhe kolonat e gjata në Merdare

Vazhdojnë pritjet dhe kolonat e gjata në Merdare

Qytetarët vazhdojnë të përballen me pritje dhe kolona të gjata nëpër kufijtë e Kosovës. Krahasuar me [...]

Muharrem Nitaj do të preferonte koalicion parazgjedhor AAK-LDK-PSD

Muharrem Nitaj do të preferonte koalicion parazgjedhor AAK-LDK-PSD

Deputeti nga radhët e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Muharrem Nitaj ka deklaruar se do [...]

Kërkohet paraburgim ndaj dy personave për grabitje

Kërkohet paraburgim ndaj dy personave për grabitje

Prokuroria Themelore në Gjilan, Departamenti për Krime të Rënda, gjatë ditës së djeshme ka ndaluar [...]

Bërnabiq: Vazhdimi i dialogut s’ka lidhje me zgjedhjet në Kosovë – varet nga taksa

Bërnabiq: Vazhdimi i dialogut s’ka lidhje me zgjedhjet në Kosovë – varet nga taksa

Kryeministrja serbe, Ana Bërnabiq ka thënë se vazhdimi i dialogut Beograd-Prishtinë nuk ka asnjë lidhje [...]

Thaçi thotë se është i gatshëm t’i shpallë zgjedhjet nëse partitë nuk e arnojnë qeverinë

Thaçi thotë se është i gatshëm t’i shpallë zgjedhjet nëse partitë nuk e arnojnë qeverinë

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, mëngjesin e sotëm është takuar me kryetaren e KQZ-së, Valdete [...]

Lufta e nënës shqiptare për t’i kthyer fëmijët nga Siria

Lufta e nënës shqiptare për t’i kthyer fëmijët nga Siria

Një nënë nga Tirana ka mbi pesë vjet që po mundohet t’i kthejë dy fëmijët [...]

Die Welt: Korrigjimi i kufirit mbetet ende në tavolinë

Die Welt: Korrigjimi i kufirit mbetet ende në tavolinë

Gazeta gjermane ‘Die Welt’ ka shkruar një artikull interesant në lidhje me marrëveshjen përfundimtare që [...]

Ambasadori i ardhshëm amerikan në Beograd: Prioritet imi normalizimi Kosovë -Serbi

Ambasadori i ardhshëm amerikan në Beograd: Prioritet imi normalizimi Kosovë -Serbi

I nominuari i SHBA-së për ambasador në Serbi, Anthony Godfrey, tha se prioritet i tij [...]

Daka: Me Presidentin biseduam për afatet kushtetuese për mbajtjen e zgjedhjeve dhe buxhetin

Daka: Me Presidentin biseduam për afatet kushtetuese për mbajtjen e zgjedhjeve dhe buxhetin

Kryetarja e KQZ-së Valdete Daka dhe presidenti Hashim Thaçi, sot diskutuan për afatet kushtetuese për [...]

Mërgimtari shtyhet me policinë gjermane, vetura përfundon në ara ai ikën dhe e lë vajzën 6 vjeçe

Mërgimtari shtyhet me policinë gjermane, vetura përfundon në ara ai ikën dhe e lë vajzën 6 vjeçe

Një burrë 33 vjeçar nga Kosova, duke ngarë makinën e tij në autostradën gjermane A [...]

Gazetari Nuhi Bytyçi intervistohet nga Specialja

Gazetari Nuhi Bytyçi intervistohet nga Specialja

Gazetari Nuhi Bytyqi është intervistuar nga Dhomat e Specializuara të Gjykatës Speciale lidhur me veprimtarinë [...]

Drecun zbulon kushtet e Serbisë për vazhdim të dialogut me Kosovën

Drecun zbulon kushtet e Serbisë për vazhdim të dialogut me Kosovën

Kryetari i Komisionit Parlamentar për Kosovën në Serbi, Milovan Drecun ka folur për kushtet për [...]

Kërkesa për zgjedhje nuk shoqërohet me veprime

Kërkesa për zgjedhje nuk shoqërohet me veprime

Opsionin e shpërndarjes së Kuvendit vazhdojnë ta proklamojnë të gjitha subjektet politike, por nuk ka [...]

Arrestohet burri që ndihmoi të birin ta rrëmbente të miturën në Gjakovë

Arrestohet burri që ndihmoi të birin ta rrëmbente të miturën në Gjakovë

Familja ka vetëm një kërkesë nga organet e rendit dhe drejtësisë në vend. Naim Derri nga [...]

Xhensila me paraqitjen e fundit provokon me të pasmet

Xhensila me paraqitjen e fundit provokon me të pasmet

Në imazhet e reja, Xhensila Myrtezaj erdhi siç nuk e kemi parë kurrë. Xhensila Myrtezaj ka [...]

Kurti kërkon njohjen e Kosovës nga Izraeli dhe Palestina

Kurti kërkon njohjen e Kosovës nga Izraeli dhe Palestina

Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka mbajtur një fjalim gjatë mbledhjes së Internacionales Socialiste [...]

16 njerëz pa kokë, dhjetëra të djegur të gjallë: Gjithçka që ndodhi në burgun e Brazilit

16 njerëz pa kokë, dhjetëra të djegur të gjallë: Gjithçka që ndodhi në burgun e Brazilit

57 persona mbetën të vrarë si pasojë e një përplasjeje mes dy bandave rivale në [...]

Ja çfarë do të ndodhë me ata që kanë numra Z-Mobile

Ja çfarë do të ndodhë me ata që kanë numra Z-Mobile

Ministri i Zhvillimit Ekonomik, Valdrin Lluka, ka thënë se konsumatorët e Z-Mobile do të kalojnë [...]

Tërmkolli: Isa të tërhiqet, Luta e Agimi “kandidatura normale”

Tërmkolli: Isa të tërhiqet, Luta e Agimi “kandidatura normale”

Melihate Termkolli është një prej aktivisteve më të vjetra të Lidhjes Demokratike të Kosovës. Në [...]

Shpërbërja e Kuvendit pas zgjedhjes së Kryetarit të LDK’së

Shpërbërja e Kuvendit pas zgjedhjes së Kryetarit të LDK’së

Kryeministrit në dorëheqje, Ramush Haradinaj nuk i ka mbetur shumë hatri se pse nuk i [...]

Haziri del i pari nga mbledhja – LDK ende s’ka marrëveshje për Kryetarin

Haziri del i pari nga mbledhja – LDK ende s’ka marrëveshje për Kryetarin

Pas më shumë se dy ore, ka përfunduar takimi i thirrur nga kreu i LDK-së, [...]

Nuk arrihet marrëveshje për Prokurorinë, ligji shtyhet për në vjeshtë

Nuk arrihet marrëveshje për Prokurorinë, ligji shtyhet për në vjeshtë

Partitë politike në Maqedoninë e Veriut nuk kanë arritur marrëveshje për Ligjin për Prokurorinë publike, [...]

A ka Kosova qeveri?

A ka Kosova qeveri?

Gjykata Kushtetuese e Kosovës ka afat ligjor prej 60 ditësh për t’i dhënë një përgjigje [...]

Vulin: Serbia po armatoset “për hir të paqes”

Vulin: Serbia po armatoset “për hir të paqes”

Ministri serb i Mbrojtjes, Aleksandar Vulin. Ministri serb i Mbrojtjes, Aleksandar Vulin. Shpërndaje Ministri serb i Mbrojtjes, Aleksandar [...]

Haziri: Me realizimin e projekteve milionëshe, Livoçi i Ulët po bëhet paralagje e qytetit

Haziri: Me realizimin e projekteve milionëshe, Livoçi i Ulët po bëhet paralagje e qytetit

Kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, ka pritur sot në takim kryetarin e Këshillit [...]

Ekskluzive: PTK ia shkëputë zyrtarisht kontratën Z – Mobile’it

Ekskluzive: PTK ia shkëputë zyrtarisht kontratën Z – Mobile’it

Telekomi i Kosovës e ka përmbyllur zyrtarisht kapitullin që i kushtoi humbje milionëshe me kompaninë [...]

Kusari-Lila: Ish-kryeministri Haradinaj bëri kalkulime para se të nisej për Hagë

Kusari-Lila: Ish-kryeministri Haradinaj bëri kalkulime para se të nisej për Hagë

Kryetarja e Alternativës, Mimoza Kusari-Lila, ka thënë se vendimi i Ramush Haradinajt, i cili dha [...]

Kontrata e Z-Mobile-t dhe Telekomit përfundon sot, ende asnjë vendim zyrtar

Kontrata e Z-Mobile-t dhe Telekomit përfundon sot, ende asnjë vendim zyrtar

Punëtorët e Telekomit të Kosovës kanë hyrë në grevë të përgjithshme me qëllim të parandalimit [...]

Kjo javë përcaktuese për inicimin e shpërbërjes së Kuvendit të Kosovës

Kjo javë përcaktuese për inicimin e shpërbërjes së Kuvendit të Kosovës

Përderisa pritet thirrja për konsultime nga ana e presidentit të vendit për dalje nga situata [...]

Haradinaj nuk mund ta vërë në lëvizje Gjykatën Kushtetuese

Haradinaj nuk mund ta vërë në lëvizje Gjykatën Kushtetuese

Kërkesa e Ramush Haradinajt për qartësim të pozitës së tij pas dorëheqjes nga posti i [...]

Propozohet ndryshimi i Ligjit për sigurinë dhe shëndetin në punë

Propozohet ndryshimi i Ligjit për sigurinë dhe shëndetin në punë

Situata e keqe e sigurisë dhe e shëndetit në punë ka shtyrë Ministrinë e Punës [...]

NITA LATIFI SJELL VERSIONIN AKUSTIK TË KËNGËS “MALENA”

NITA LATIFI SJELL VERSIONIN AKUSTIK TË KËNGËS “MALENA”

Para tre javëve solli këngën më të re para fansave dhe është pritur shumë mirë [...]

AKTORJA E “LA CASA DE PAPEL”, THOTË SE DO T’I PËLQENTE TË QUHET SI KY KRYEQYTET SHQIPTAR

AKTORJA E “LA CASA DE PAPEL”, THOTË SE DO T’I PËLQENTE TË QUHET SI KY KRYEQYTET SHQIPTAR

Seriali i famshëm “La Casa de Papel”, i cili është shndërruar tashmë ndër më të [...]

Armatimi i Serbisë nga Rusia shqetëson Kosovën

Armatimi i Serbisë nga Rusia shqetëson Kosovën

Rusia ka dhuruar automjete ushtarake për Serbinë duke vënë në pikëpyetje sigurinë në rajon. Për këtë [...]

Lutfi Haziri i prerë: Më 3 gusht duhet të shkojmë me marrëveshje politike, ose atëherë unë do të kandidoj për kryetar të LDK-së

Lutfi Haziri i prerë: Më 3 gusht duhet të shkojmë me marrëveshje politike, ose atëherë unë do të kandidoj për kryetar të LDK-së

Nënkryetari i LDK-së, Lutfi Haziri në emisionin “Debat Plus” në RTV Dukagjini ka theksuar se [...]

AAK për një kohë të shkurtër i merr dy ish-ministra partnerëve të koalicionit

AAK për një kohë të shkurtër i merr dy ish-ministra partnerëve të koalicionit

Ende nuk dihet nëse vendi do të shkoj me siguri në zgjedhje të parakohshme. Por [...]

Partitë gati për konsultime, presin ftesën e Presidentit

Partitë gati për konsultime, presin ftesën e Presidentit

Presidenti Hashim Thaçi ka paralajmëruar që këtë javë do të fillojë konsultimet me partitë politike Ka [...]

Haradinaj kërkon sqarime nga Kushtetuesja, fton partnerët në diskutim për “ngrohjen globale”

Haradinaj kërkon sqarime nga Kushtetuesja, fton partnerët në diskutim për “ngrohjen globale”

Pas dorëheqjes nga posti i kryeministrit, Ramush Haradinaj ka kërkuar sqarime nga Gjykata Kushtetuese se [...]

XQ5150AntalyaARRIVED 05:06
TK4100AntalyaSCHEDULED 06:15
PC6361AntalyaSCHEDULED 06:44
LX1430GeneveESTIMATED
TK1017Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZS1483GeneveESTIMATED
EZY4579BerlinESTIMATED
WK402ZurichESTIMATED
WK1406ZurichESTIMATED
ST6052DusseldorfESTIMATED
PC341Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
JP115FrankfurtESTIMATED
OS777ViennaESTIMATED
EZS1187Basel - MulhouseESTIMATED
EW5712StuttgartESTIMATED
JP838LjubljanaESTIMATED
ST6440StuttgartESTIMATED
JP3779Basel - MulhouseESTIMATED
DY1908OsloESTIMATED
OTF7444DusseldorfESTIMATED
ST6050MunichESTIMATED
TK1019Istanbul - AtaturkESTIMATED
W62235BudapestESTIMATED
OS769ViennaESTIMATED
TB1651BrusselsESTIMATED
OTF3564Basel - MulhouseESTIMATED
JP593MalmoESTIMATED
XC249AntalyaESTIMATED
TK4106AntalyaESTIMATED
KK6301AntalyaESTIMATED
TK1017Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZS1483GeneveESTIMATED
WK402ZurichESTIMATED
WK1406ZurichESTIMATED
D8452VantaaESTIMATED
ST6052DusseldorfESTIMATED
PC341Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
W67792London - LutonESTIMATED
OS777ViennaESTIMATED
JP838LjubljanaESTIMATED
EZS1187Basel - MulhouseESTIMATED
ST6074Basel - MulhouseESTIMATED
JP115FrankfurtESTIMATED
TK1019Istanbul - AtaturkESTIMATED
OS769ViennaESTIMATED
JP890LjubljanaESTIMATED
OTF3564Basel - MulhouseESTIMATED
JP593MalmoESTIMATED
Prishtina International Airport Adem Jashari
JP891LjubljanaCANCELLED
OS770ViennaTAKE OFF 05:12
XQ5151AntalyaSCHEDULED 05:55
JP114FrankfurtSCHEDULED 06:15
TK4101AntalyaSCHEDULED 07:25
PC6362AntalyaSCHEDULED 07:30
LX1431GeneveESTIMATED
EZS1484GeneveESTIMATED
TK1018Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZY4580BerlinESTIMATED
WK403ZurichESTIMATED
WK1407ZurichESTIMATED
OTF7434DusseldorfESTIMATED
ST6441StuttgartESTIMATED
PC342Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
JP3778PBasel - MulhouseESTIMATED
OS778ViennaESTIMATED
EZS1188Basel - MulhouseESTIMATED
EW5713StuttgartESTIMATED
JP839LjubljanaESTIMATED
ST6053DusseldorfESTIMATED
JP592MalmoESTIMATED
DY1909OsloESTIMATED
OTF3554Basel - MulhouseESTIMATED
ST6051MunichESTIMATED
TK1020Istanbul - AtaturkESTIMATED
W62236BudapestESTIMATED
TB1652BrusselsESTIMATED
OS770ViennaESTIMATED
JP891LjubljanaESTIMATED
XC250AntalyaESTIMATED
JP114FrankfurtESTIMATED
TK4107AntalyaESTIMATED
KK6302AntalyaESTIMATED
EZS1484GeneveESTIMATED
TK1018Istanbul - AtaturkESTIMATED
WK403ZurichESTIMATED
WK1407ZurichESTIMATED
D8453VantaaESTIMATED
ST6075Basel - MulhouseESTIMATED
PC342Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
W67791London - LutonESTIMATED
OS778ViennaESTIMATED
JP839LjubljanaESTIMATED
EZS1188Basel - MulhouseESTIMATED
ST6053DusseldorfESTIMATED
JP592MalmoESTIMATED
OTF3554Basel - MulhouseESTIMATED
TK1020Istanbul - AtaturkESTIMATED
JP891LjubljanaESTIMATED
OTF7314StuttgartESTIMATED
JP114FrankfurtESTIMATED
OS770ViennaESTIMATED
Prishtina International Airport Adem Jashari