Koloninë me buburreca të gjallë, e transportoi fshehurazi në aeroplan (Foto)

22.03.2018 08:08
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Koloninë me buburreca të gjallë, e transportoi fshehurazi në aeroplan (Foto)

Sigurimi i aeroportit në Shengdu të Kinës i kanë gjetur dhe konfiskuar një udhëtarit, koloninë e gjallë të buburrecave, që i kishte mbyllur në valixhe.

Derisa bagazhi po kalonte nëpër skanerë, brenda u pa një hije misterioze dhe kërkuan që ta hapin, transmeton Telegrafi.

Kolonia që iu gjet në valixhe

Ai pretendonte se këto insekte kanë efekt të madh mjekësor dhe dëshironte t’i përdorte për të krijuar një bar kundër dhimbjeve.

Këtë koloni që peshonte 4.4 kilogramë, ai e kishte marrë në Addis Aba të Etiopisë, prej nga kishte udhëtuar me aeroplan pa u vërejtur.

Buburrecat e gjallë

Megjithëse masa i është konfiskuar, ai është lënë i lirë, pasi nuk parashihet ndonjë dënim për këtë lloj transporti. Paraprakisht, ai është dashur të deklaronte se çfarë ka në valixhe.

Në anën tjetër, buburrecat që iu gjetën, përdoren për të bërë një lloj vere, që është shumë e efektshme, te personat që vuajnë nga artriti. /Telegrafi/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!
Konkurs për gazetarë dhe praktikantë
artikull i sponzorizuar


Jepet dënimi i parë i këtij lloji për një haker

Jepet dënimi i parë i këtij lloji për një haker

Man City 3-1 Arsenal: Notat e lojtarëve, Aguero ylli

Man City 3-1 Arsenal: Notat e lojtarëve, Aguero ylli

Piu nga 20 kanaçe Red Bull në ditë, ja rezultati

Piu nga 20 kanaçe Red Bull në ditë, ja rezultati

Formacionet zyrtare: Real Madrid – Alaves, Mbretërit synojnë fitoren e katërt radhazi

Formacionet zyrtare: Real Madrid – Alaves, Mbretërit synojnë fitoren e katërt radhazi

Ndërtimi i fundit eksperimental i Windows 10-ës fokusohet tek kërkimi

Ndërtimi i fundit eksperimental i Windows 10-ës fokusohet tek kërkimi

Për gjashtë orë mbollën 66 milionë fidanë, 1.5 milionë vullnetarë shënuan Rekord të Ginisit (Video)

Për gjashtë orë mbollën 66 milionë fidanë, 1.5 milionë vullnetarë shënuan Rekord të Ginisit (Video)

Rahoveci fiton derbin ndaj Golden Eagle Yllit

Rahoveci fiton derbin ndaj Golden Eagle Yllit

Albiani fiton derbin e vëllezërve Ajeti, Arlindi ndëshkohet me të kuq

Albiani fiton derbin e vëllezërve Ajeti, Arlindi ndëshkohet me të kuq

Aplikacioni Gmail pasurohet me tre funksione elegante

Aplikacioni Gmail pasurohet me tre funksione elegante

Si t’i eliminoni piklat e pleqërisë (video)

Si t’i eliminoni piklat e pleqërisë (video)

Inter-Bologna: Formacionet zyrtare, starton Soares

Inter-Bologna: Formacionet zyrtare, starton Soares

Agjenti: Juventusi nuk ka nevojë për Evran

Agjenti: Juventusi nuk ka nevojë për Evran

Kujdes nga këto 29 aplikacione fotosh që kanë vjedhur të dhënat tuaja

Kujdes nga këto 29 aplikacione fotosh që kanë vjedhur të dhënat tuaja

Intervenimi për shpëtimin e pilotit të ngatërruar me aeroplanin e lehtë në degët e pemëve (Video)

Intervenimi për shpëtimin e pilotit të ngatërruar me aeroplanin e lehtë në degët e pemëve (Video)

Valverde: Lëndimi i Messit nuk duket serioz

Valverde: Lëndimi i Messit nuk duket serioz

Çiftet që tregojnë se dashuria ndryshon gjithçka për të mirë (Foto)

Çiftet që tregojnë se dashuria ndryshon gjithçka për të mirë (Foto)