Intervistoi 90 persona për 55 orë, gazetarja nga Nigeria shënon rekord botëror

E publikuar: 28/04/2024 00:02
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo

Një grua nigeriane ka shënuar rekord të ri botëror duke intervistuar 90 persona për 55 orë e 24 sekonda.

Clara Chizoba Kronborg drejton një emision në YouTube të quajtur “Women’s World Show”.

Intervistat e saj përfshijnë biseda me persona të etnive dhe profesioneve të ndryshme, të cilët flasin rreth mënyrës se si kanë arritur sukses në fushat e tyre përkatëse.

“Kjo përpjekje rekord ishte për bashkimin e individëve të ndryshëm dhe ndarjen e historive të tyre frymëzuese.” – tha Kronborg për Guiness.

“Unë jam e përkushtuar për të ndihmuar njerëzit, veçanërisht gratë punëtore, për të ndarë historitë e tyre frymëzuese me njerëz që përballen me sfida të ngjashme.”

Bëhet e ditur se nigerianja intervistat i ka zhvilluar në një jaht në Marbella të Spanjës me një pauzë prej 5 minutash çdo orë.