Fjalët e para të Ronaldos pas fitimit të Topit të pestë të Artë (Foto)

07.12.2017 20:17
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Fjalët e para të Ronaldos pas fitimit të Topit të pestë të Artë (Foto)

Ylli portugez, Cristiano Ronaldo ka fituar çmimin e madh prestigjioz individual që e ndan revista franceze France Football, Topin e Artë, i cili ishte i pesti në karrierë.

Sulmuesi i Real Madridit është zgjedhur edhe një herë më i miri i botës, pasi ka fituar Topin e Artë për vitin 2017.

Me këtë fitore, Ronaldo ka quar në pesë numrin e Topave të Artë, duke barazuar kështu rekordin e rivalit të tij më të madh, Lionel Messit.

Pas ceremonisë së organizuar në Paris, Ronaldo u pa shumë i lumtur, duke falënderuar të gjithë ata që i ndihmuan.

Ronaldo gjithashtu theksoi se ai tenton çdo sezon të përmirësohet në lojën e tij, teksa trofetë e quan deri te fitimi i Topit të Artë.

“Është diçka që e kërkoj çdo sezon. Ne fituam La Ligan dhe Ligën e Kampionëve, fitova Pichichin dhe normalisht këto më sollën edhe suksese individuale”, ka thënë fillimisht Ronaldo pas marrjes së çmimit.

Ronaldo barazoi Messin me Topa të Artë (Foto: Bleacher/Report)

“Trofetë më ndihmuan që të fitoj këtë çmim. Dua t’i falënderoj të gjithë bashkëlojtarët dhe ata të kombëtares për ndihmën që më dhanë”, përfundoi ylli portugez.

Ndryshe, portugezi la pas vetes Lionel Messin, Neymarin, Gianluigi Buffonin dhe bashkëlojtarin e tij, Luka Modric. /Telegrafi/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Studimi, të vetëpunësuarit janë më të lumtur

Studimi, të vetëpunësuarit janë më të lumtur

Raiola: Italia, skuadër që ta shpif, Donnarrumma mund të largohet nga Milani

Raiola: Italia, skuadër që ta shpif, Donnarrumma mund të largohet nga Milani

Manushi ngacmon Rike Roçin "live" për futbollistin, ja si i përgjigjet ajo!

Manushi ngacmon Rike Roçin "live" për futbollistin, ja si i përgjigjet ajo!

Rastet kur njerëzit nuk kanë pasur frikë të duken sikur “të çmendur” – përmes 15 fotografive (Foto)

Rastet kur njerëzit nuk kanë pasur frikë të duken sikur “të çmendur” – përmes 15 fotografive (Foto)

Kur Pogba e takoi Messin për herë të parë iu duk shumë i shkurtë, por menjëherë e kuptoi se gjithçka që bënte ai ishte e veçantë

Kur Pogba e takoi Messin për herë të parë iu duk shumë i shkurtë, por menjëherë e kuptoi se gjithçka që bënte ai ishte e veçantë

Gratë e futbollistëve, "pushtojnë" plazhin e Dubai (Foto)

Gratë e futbollistëve, "pushtojnë" plazhin e Dubai (Foto)

Kërcimi befasues i nëntëvjeçares pranë përformuesit të rrugës (Video)

Kërcimi befasues i nëntëvjeçares pranë përformuesit të rrugës (Video)

Mayweather: Mund të investoj te Newcastle Unitedi dhe mund ta transferoj Ronaldon

Mayweather: Mund të investoj te Newcastle Unitedi dhe mund ta transferoj Ronaldon

Ja pozicionet e punës në teknologji që fitojnë më shumë para

Ja pozicionet e punës në teknologji që fitojnë më shumë para

Studenti gjerman zbulon “derën sekrete” në bodrumin e universitetit të tij – pastaj vazhdon për të zbuluar se për çfarë bëhet fjalë! (Video)

Studenti gjerman zbulon “derën sekrete” në bodrumin e universitetit të tij – pastaj vazhdon për të zbuluar se për çfarë bëhet fjalë! (Video)

Motoçikleta me rimorkio “pushtohet nga fantazma”, shihet duke lëvizur drejt një makine që po kalonte rrugës (Video)

Motoçikleta me rimorkio “pushtohet nga fantazma”, shihet duke lëvizur drejt një makine që po kalonte rrugës (Video)

Juve qetëson tifozët, lëndimi i Chiellinit nuk është serioz

Juve qetëson tifozët, lëndimi i Chiellinit nuk është serioz

U 'zhduk' për një kohë të gjatë, rikthehet e transformuar Ermela e BB4

U 'zhduk' për një kohë të gjatë, rikthehet e transformuar Ermela e BB4

Herolind Shala në formacionin e javës në Superligën e Danimarkës

Herolind Shala në formacionin e javës në Superligën e Danimarkës

Por tani çfarë pritet nga Angela Martini, modelja duket 'vrastare'

Por tani çfarë pritet nga Angela Martini, modelja duket 'vrastare'

BE-ja thirrje qyteteve Evropiane për të përfituar Wi-Fi falas

BE-ja thirrje qyteteve Evropiane për të përfituar Wi-Fi falas