E rëndë në ndeshjen e shqiptarit, boksieri humb jetën në ring pas grushteve/VIDEO

E publikuar: 13/05/2024 09:42
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo

Boksieri shqiptar Amarildo Bakaj nukdo të zhvillojë ndeshjen mbrëmjen e sotme, pasi boksieri Sherifdin Laval, ka ndërruar jete, pas goditjeve të marra në duelin e parë.

Kësisoj është ndërprerë i gjithë eventi i boksit që po transmetohej drejtpërdrejt në Radio Televizionin Shqiptar, për shkak të ngjarjes së rëndë, raporton JOQ.

Boksieri po përballej me rivalin Malam Varela dhe u rrëzua në raundin e dytë. (VIDEO)