Sa do të kushtojnë biletat për finalen e Ligës së Kampionëve, Real Madrid – Dortmund?

E publikuar: 13/05/2024 22:09
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo

Wembley legjendar do të presë finalen e madhe të Ligës së Kampionëve 2024 më 1 qershor, duke filluar nga ora 21:00.

Stadiumi do të mbledhë 86,600 spektatorë, shkruan Relovo.

Biletat për finalen e Ligës së Kampionëve 2024 do të kushtojnë nga 60 deri në 610 paund, që në euro është 70 deri në 713 stërlina .

Pjesa tjetër e çmimeve ndahet në kategorinë 3 (187 euro), kategorinë 2 (503 euro) dhe kategorinë 1 (713 euro) . Kjo është vetëm për ata që duan të blejnë biletën e tyre si publik i gjerë dhe që kanë hyrë në shortin që tashmë ka përfunduar.

Përveç kësaj, do të ketë një çmim të përbashkët Fans First (pra 70 euro) për biletat për spektatorët me aftësi të kufizuara. Ato përfshijnë gjithashtu një biletë falas për një shoqërues.