Opinione
Nga Enver Dugolli: Presidenti Thaçi sot paska vizituar burgun e Dubraves! Pse me 25 maj? Pse pas 21 viteve?
Nga Muhamet Shala: Si e fitoi luftën në vetëm gjashtë ditë gjenerali gjenial Moshe Dayan
Ja la emrin vajzës Republikë, u burgos dhe më pas u ekzekutua në Burgun e Dubravës nga forcat serbe
The Times: Ekipi i Thaçit thotë se ai s’i frikësohet Speciales, rivalët të kundërtën
Nga Lirim Gashi: Pse duhet të Rimëkëmbet Social Demokracia?
Nga Mark Marku: Një front qëndrese qytetare kundër diktaturës së mafias
Hafizi që i zmbrapsi bullgarët nga Prishtina
Stadi i trendëve ekonomike post covid, dhe rendi i krijuar në të ardhmen
Në negociatat me Serbinë rreziku kryesor për Kosovën e ka emrin Hashim Thaçi
Nga Driton Smakaj: Një politikë në dakordim të plotë me SHBA-të nuk përbën servilizëm!
Nga Fahri Xharra: Koptët e Egjyptit dhe shqiptarët
Në prag të Luftës së Ftohtë!
Berisha: Po, cili, intelektual?
Sovraniteti formë demokratike që buron nga populli
Çka jeni hallakatë?
Ng Driton Smakaj: Letër elektronike Gjergj Kastriotit!
Pasojat fatale të aneksimit territorial
Linçimi  akt i turpshëm i të gjithë atyre që e bëjnë!
A vdiset për Atdhe?!
Efektet e distancimit social – ndikimi në aspektin psikologjik dhe menaxhimi i tyre
A janë serbët njerëz!
Pse Kurani i ndaloi dhe i la “të prapambetura” artet e bukura?!
LDK-ja dhe PANdemia
Tingulli e bënë cilësorë muzikëm dhe jo anasjelltas
Patriotizëm medicinal 👌.
Arratisja nga liria pozitive
Plisi – simbol i të zgjedhurve të Zotit
Koha kur shteti Kosovës do të shkon drejt kolapsit nuk është e largët
Fahri XHARRA: Serbia në panik, shqiptarët po zgjohen!
Ekonomia do t’i mbijetojë koronavirusit, por
Sfidat e të bërit Biznes në Kosovë!
Pse s’kërkuat haptas shpërblim për shërbim ndaj atdheut?
“Po heqim dorë nga dashuritë tona…” Intervista prekëse e infermieres shqiptare në Itali: Forcën e mora nga…
Teknologjia 5G trendi më i ri në botë
Bota pas koronavirusit
Vdekja nga virusi korona e mban emrin Kina
Kurti edhe Kushtetuten e auto-poetizon!
A mund të krijohet Qeveri pa partinë fituese të zgjedhjeve?
Arsyet pse është tradhti kombëtare shkëmbimi i territoreve Kosovë-Serbi
Çka i duhët njeriut pothuajse të përkryer Albin, për të qënë edhe politikan i madh?
Si arriti t’i mashtronte Albin Kurti të rinjtë e qytetëruar të Prishtinës?
Ata që votuan me maska, nuk rrëzuan Albinin, pështynë mbi zgjedhësit 51 minuta më parë
Mos lejoni të vijë “errësira” në ditët e karantinës. Gazetarët duhen ndihmuar!
“DER STANDARD”, “Krahu I Dinozaurit” I LDK-Së Isa Mustafa I Gatshëm Për T’ia Kënaqur Apetitet Serbisë Sipas Propozimit T’Grenellit
Mr. President Trump, say, enough is enough!
Ne edhe Zotit ia kemi lënë ‘vendin’ në fund të alfabetit
Edhe një herë Ahmedin Shkriel e qet nga binarët presidentin serb Vuçiq
Pandemitë e mbysin edhe dhembshurinë
SHQIPTARET DHE PARTIA MAQEDONE LSDM
XQ5150AntalyaARRIVED 05:06
TK4100AntalyaSCHEDULED 06:15
PC6361AntalyaSCHEDULED 06:44
LX1430GeneveESTIMATED
TK1017Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZS1483GeneveESTIMATED
EZY4579BerlinESTIMATED
WK402ZurichESTIMATED
WK1406ZurichESTIMATED
ST6052DusseldorfESTIMATED
PC341Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
JP115FrankfurtESTIMATED
OS777ViennaESTIMATED
EZS1187Basel - MulhouseESTIMATED
EW5712StuttgartESTIMATED
JP838LjubljanaESTIMATED
ST6440StuttgartESTIMATED
JP3779Basel - MulhouseESTIMATED
DY1908OsloESTIMATED
OTF7444DusseldorfESTIMATED
ST6050MunichESTIMATED
TK1019Istanbul - AtaturkESTIMATED
W62235BudapestESTIMATED
OS769ViennaESTIMATED
TB1651BrusselsESTIMATED
OTF3564Basel - MulhouseESTIMATED
JP593MalmoESTIMATED
XC249AntalyaESTIMATED
TK4106AntalyaESTIMATED
KK6301AntalyaESTIMATED
TK1017Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZS1483GeneveESTIMATED
WK402ZurichESTIMATED
WK1406ZurichESTIMATED
D8452VantaaESTIMATED
ST6052DusseldorfESTIMATED
PC341Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
W67792London - LutonESTIMATED
OS777ViennaESTIMATED
JP838LjubljanaESTIMATED
EZS1187Basel - MulhouseESTIMATED
ST6074Basel - MulhouseESTIMATED
JP115FrankfurtESTIMATED
TK1019Istanbul - AtaturkESTIMATED
OS769ViennaESTIMATED
JP890LjubljanaESTIMATED
OTF3564Basel - MulhouseESTIMATED
JP593MalmoESTIMATED
Prishtina International Airport Adem Jashari
JP891LjubljanaCANCELLED
OS770ViennaTAKE OFF 05:12
XQ5151AntalyaSCHEDULED 05:55
JP114FrankfurtSCHEDULED 06:15
TK4101AntalyaSCHEDULED 07:25
PC6362AntalyaSCHEDULED 07:30
LX1431GeneveESTIMATED
EZS1484GeneveESTIMATED
TK1018Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZY4580BerlinESTIMATED
WK403ZurichESTIMATED
WK1407ZurichESTIMATED
OTF7434DusseldorfESTIMATED
ST6441StuttgartESTIMATED
PC342Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
JP3778PBasel - MulhouseESTIMATED
OS778ViennaESTIMATED
EZS1188Basel - MulhouseESTIMATED
EW5713StuttgartESTIMATED
JP839LjubljanaESTIMATED
ST6053DusseldorfESTIMATED
JP592MalmoESTIMATED
DY1909OsloESTIMATED
OTF3554Basel - MulhouseESTIMATED
ST6051MunichESTIMATED
TK1020Istanbul - AtaturkESTIMATED
W62236BudapestESTIMATED
TB1652BrusselsESTIMATED
OS770ViennaESTIMATED
JP891LjubljanaESTIMATED
XC250AntalyaESTIMATED
JP114FrankfurtESTIMATED
TK4107AntalyaESTIMATED
KK6302AntalyaESTIMATED
EZS1484GeneveESTIMATED
TK1018Istanbul - AtaturkESTIMATED
WK403ZurichESTIMATED
WK1407ZurichESTIMATED
D8453VantaaESTIMATED
ST6075Basel - MulhouseESTIMATED
PC342Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
W67791London - LutonESTIMATED
OS778ViennaESTIMATED
JP839LjubljanaESTIMATED
EZS1188Basel - MulhouseESTIMATED
ST6053DusseldorfESTIMATED
JP592MalmoESTIMATED
OTF3554Basel - MulhouseESTIMATED
TK1020Istanbul - AtaturkESTIMATED
JP891LjubljanaESTIMATED
OTF7314StuttgartESTIMATED
JP114FrankfurtESTIMATED
OS770ViennaESTIMATED
Prishtina International Airport Adem Jashari