Digjitalizimi, proces i pashmangshëm për bizneset

Digjitalizimi, proces i pashmangshëm për bizneset

Digjitalizimi është një praktikë e domosdoshme për rritjen e transparencës dhe efikasitetit të punës në [...]

Presidenca kroate e BE-së: Shpresojmë që kosovarët të lëvizin pa viza në të ardhmen e afërt

Presidenca kroate e BE-së: Shpresojmë që kosovarët të lëvizin pa viza në të ardhmen e afërt

Pavarësisht faktit se Komisioni Evropian kishte konstatuar se Kosova ka përmbushur të gjitha kushtet, heqja [...]

Qeveria aprovon themelimin e Grupit të ekspertëve për procesin e vetingut në drejtësi

Qeveria aprovon themelimin e Grupit të ekspertëve për procesin e vetingut në drejtësi

Në mbledhjen e sotme të Qeverisë së Kosovës, ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu ka propozuar [...]

Qeveria e Kosovës ndan 400 mijë euro për furnizim me mjete mbrojtëse nga Coronavirusi

Qeveria e Kosovës ndan 400 mijë euro për furnizim me mjete mbrojtëse nga Coronavirusi

Qeveria e Kosovës ndau sot 400 mijë euro për Ministrinë e Shëndetësisë për blerjen e [...]

Kryeministri Kurti shkarkon bordin drejtues të INFRAKOS

Kryeministri Kurti shkarkon bordin drejtues të INFRAKOS

Në mbledhjën e Qeverisë, është votuar propozimi i Ministres Rozeta Hajdarit, për shkarkimin e bordit [...]

Grenell po bën probleme duke favorizuar Thaçin

Grenell po bën probleme duke favorizuar Thaçin

Gazetari i njohur britanik, Tim Judah, e ka komentuar njoftimin e kryeministrit Albin Kurti për [...]

Rregullat për vizë pune në Gjermani pas 1 marsit

Rregullat për vizë pune në Gjermani pas 1 marsit

Kur kanë mbetur edhe dy ditë nga hyrja në fuqi e Ligjit të ri që [...]

Në Antarktik bora dhe akulli bëhen të kuqe

Në Antarktik bora dhe akulli bëhen të kuqe

Disa javë më parë, shkencëtarët nga qendra kërkimore e Ukrainës “Vernadsky” në Antarktik, janë ballafaquar [...]

Autoriteti i Konkurrencës dhe Policia nënshkruajn memorandum bashkëpunimin për kryerjen e kontrolleve të paparalajmëruara

Autoriteti i Konkurrencës dhe Policia nënshkruajn memorandum bashkëpunimin për kryerjen e kontrolleve të paparalajmëruara

Kryetari i Autoritetit të Konkurrencës, Valon Prestreshi, dhe Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Kosovës, [...]

Osmani: Ne do t’i diskojmë për taksën gjatë ditës me kryeministrin, është me rëndësi që partnerët e koalicionit të marrin vendime të përbashkëta

Osmani: Ne do t’i diskojmë për taksën gjatë ditës me kryeministrin, është me rëndësi që partnerët e koalicionit të marrin vendime të përbashkëta

Kryetarja e Kuvendit, Vjosa Osmani, tha se gjatë ditë partnerët e koalicionit qeverisës VV dhe [...]

Vjosa Osmani do të marrë pjesë në zbulimin e shtatores së Majlinda Kelmendit

Vjosa Osmani do të marrë pjesë në zbulimin e shtatores së Majlinda Kelmendit

Kryetarja e Kuvendit, Vjosa Osmani, gjatë së premtes ka vizituar Komunën e Pejës, ku është [...]

Sërish Neymari e padit Barcelonën në gjyq

Sërish Neymari e padit Barcelonën në gjyq

Mediat spanjolle raportojnë se Neymari e ka paditur ish-klubin e tij, Barcelonën, për herë të [...]

Dyshohet se ka paguar gjyqtarë për të liruar bandën e Lazarat, arrestohet ish/gazetari Henri Çili

Dyshohet se ka paguar gjyqtarë për të liruar bandën e Lazarat,  arrestohet ish/gazetari Henri Çili

Është arrestuar nga policia gazetari dhe botuesi i njohur, njëherësh dhe pronar i një Universiteti [...]

Ja kush e thotë se vendimi i Kurtit për taksën është manovër politike

Ja kush e thotë se vendimi i Kurtit për taksën është manovër politike

Anëtari i Kryesisë së LDK-së, Skënder Hyseni thotë se sinjalet e para nga bashkësia ndërkombëtare [...]

33 ushtarë turq vriten në një sulm ajror në Idlib nga ushtria siriane

33 ushtarë turq vriten në një sulm ajror në Idlib nga ushtria siriane

Vendet anëtare të NATO-s do të mbajnë sot takim të jashtëzakonshëm me kërkesë të Turqisë, [...]

Thaçi: Në Likoshan dhe Qirez të Drenicës, policia serbe në mënyrën më barbare vrau gra, pleq, burra dhe të rinj të paarmatosur

Thaçi: Në Likoshan dhe Qirez të Drenicës, policia serbe në mënyrën më barbare vrau gra, pleq, burra dhe të rinj të paarmatosur

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi ka kujtuar masakrën në Likoshan dhe Qirez. Thaçi përmes një postimi [...]

Reagon Bashkimi Evropian, mirëpret njoftimin e Kurtit për tarifën

Reagon Bashkimi Evropian, mirëpret njoftimin e Kurtit për tarifën

Lidhur me njoftimin e kryeministrit të vendit, Albin Kurti për tarifën ndaj produkteve serbe, ka [...]

Analisti Armend Muja thotë se Grenelli ka probleme logjike

Analisti Armend Muja thotë se Grenelli ka probleme logjike

Analisti i njohur kosovar, Armend Muja, së fundi ka bërë një status në profilin e [...]

Reagon Grenell në Twitter: Albin Kurti po bën gabim serioz

Reagon Grenell në Twitter: Albin Kurti po bën gabim serioz

I dërguari i posaçëm i Shteteve të Bashkuara të Amerikës për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell, [...]

Thaçi takoi Këshilltarin për Siguri Kombëtare të Presidentit Trump në Shtëpinë e Bardhë

Thaçi takoi Këshilltarin për Siguri Kombëtare të Presidentit Trump në Shtëpinë e Bardhë

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, sot ka takuar Robert O'Brien në Shtëpinë e [...]

Juve-Inter të dielën pa tifozë!

Juve-Inter të dielën pa tifozë!

Tashmë është zyrtare. Juventus-Inter supersfida e javës së 26-të e Serie A do të luhet [...]

Lajmi i fundit nga Shtëpia e Bardhë: Grenell dhe O’Brien refuzojnë masat gjysmake të Kurtit

Lajmi i fundit nga Shtëpia e Bardhë: Grenell dhe O’Brien refuzojnë masat gjysmake të Kurtit

Shtetet e Bashkuara të Amerikës e kanë hedhur menjëherë poshtë propozimin e sotshëm të kryeministrit [...]

Haziri e mbështet Kurtin për heqjen e tarifës me kushte

Haziri e mbështet Kurtin për heqjen e tarifës me kushte

Nënkryetari i LDK’së, Lutfi Haziri, ka thënë se Kurti ka bërë veprime të pritura politike [...]

Verbohet 25 vjeçarja, tentoi të lyente sytë me ngjyrë të zezë

Verbohet 25 vjeçarja, tentoi të lyente sytë me ngjyrë të zezë

Një grua ka mbetur plotësisht e verbër në njërin sy dhe pa shpejtësi në pamje [...]

Hoti: Po na presin në Shtëpinë e Bardhë javën e ardhshme

Hoti: Po na presin në Shtëpinë e Bardhë javën e ardhshme

Zëvendëskryeministri i parë i Kosovës, Avdullah Hoti, në emisionin Pressing të T7 ka thënë se [...]

Gazetarja bën pohimin bombastik. Komunistët u ndanë në dy pjesë për të kontrolluar politikën dhe biznesin në Shqipëri

Gazetarja bën pohimin bombastik. Komunistët u ndanë në dy pjesë për të kontrolluar politikën dhe biznesin në Shqipëri

Në studion e emisionit “Top Talk” të drejtuar nga moderatori Denis Dyrnjaja ishte e ftuar [...]

Veseli: Kurti po del që është edhe i padijshëm, edhe i dobët, edhe mashtrues

Veseli: Kurti po del që është edhe i padijshëm, edhe i dobët, edhe mashtrues

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, ka reaguar pas paralajmërimit të kryeministrit Albin [...]

Konjufca takon Lajçakun, i thotë se pesë vendet e BE-së duhet ta njohin Kosovën

Konjufca takon Lajçakun, i thotë se pesë vendet e BE-së duhet ta njohin Kosovën

Ministri i Punëve të Jashtme të Kosovës, Glauk Konjufca, ka takuar sot homologun e tij [...]

Molliqaj: Kurti po e heqë taksën sepse i është nënshtruar projektit të vjetër negociues me Serbinë

Molliqaj: Kurti po e heqë taksën sepse i është nënshtruar projektit të vjetër negociues me Serbinë

Kryetari i PSD-së, Dardan Molliqaj, e ka përshkruar vendimin e Albin Kurtit për ta hequr [...]

‘Unë nuk njoh Zot…!’ Letra e fundit e Nexhmijes: Iliri, biri i denjë i Enverit…ndërgjegjen e kam të qetë

‘Unë nuk njoh Zot…!’ Letra e fundit e Nexhmijes: Iliri, biri i denjë i Enverit…ndërgjegjen e kam të qetë

Nexhmije Hoxha gruaja e ish-diktatorit të Shqipërisë, e cili vdiq një ditë më parë, ka [...]

Kryeministri Kurti e heq pjesërisht dhe me kushte taksën ndaj mallrave serbe

Kryeministri Kurti e heq pjesërisht dhe me kushte taksën ndaj mallrave serbe

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, përmes një konferencë për media, ka njoftuar se Qeveria e [...]

Kurti: Nuk është e rastësishme që nga zyrtari i NATO-s e mora letërkëmbimin dhe jo nga Presidenti

Kurti: Nuk është e rastësishme që nga zyrtari i NATO-s e mora letërkëmbimin dhe jo nga Presidenti

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti përmes një postimi në Facebook ka thënë se nuk është [...]

Paraqitja e koronavirusit, masa të veçanta në Maqedoninë e Veriut

Paraqitja e koronavirusit, masa të veçanta në Maqedoninë e Veriut

Pas paraqitjes së rastit të parë me koronavirusin e ri, autoritetet e Maqedonisë së Veriut [...]

Aeroplani nga Italia në Prishtinë, udhëtarët kontrollohen një nga një për shkak të koronavirusit (Video)

Aeroplani nga Italia në Prishtinë, udhëtarët kontrollohen një nga një për shkak të koronavirusit (Video)

Në aeroportin ndërkombëtar “Adem Jashari” disa ekipe mjekësore nga IKSHP-ja janë duke i kontrolluar udhëtarët [...]

Hoti: Çdo shtyrje për heqjen e tarifës rrezikon një izolim për Qeverinë dhe vendin

Hoti: Çdo shtyrje për heqjen e tarifës rrezikon një izolim për Qeverinë dhe vendin

Zëvendëskryeministri i parë, Avdullah Hoti përmes një postimi në Facebook ka thënë se çdo shtyrje [...]

Kelmendi godet Kurtin: E dëmshme, jo kushtetuese dhe akti i ulët nga Kryeministri tentimi për ta shkarkuar Presidentit Thaçi

Kelmendi godet Kurtin: E dëmshme, jo kushtetuese dhe akti i ulët nga Kryeministri  tentimi për ta shkarkuar Presidentit Thaçi

Ish/deupteti i Kuvendit të Kosovës, Ramiz Kelmendi, ka kritikuar sjelljen e Kryeministrit Albin Kurti, pas [...]

Kurti reagon pas vrasjes së Kelmendit

Kurti reagon pas vrasjes së Kelmendit

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka reaguar pas lajmit për vrasjen e ish-ushtarit të UÇK-së, [...]

Vuçiq: Aleatët perëndimorë do të dalin me një plan të harmonizuar për Kosovën

Vuçiq: Aleatët perëndimorë do të dalin me një plan të harmonizuar për Kosovën

Aleksandar Vuçiq ka deklaruar se aleatët perëndimorë do të dalin me një plan të harmonizuar [...]

Kurti priti në takim komandantin e KFOR-it Gjeneral Major, Michele Risi

Kurti priti në takim komandantin e KFOR-it  Gjeneral Major, Michele Risi

​Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, i shoqëruar nga zëvendëskryeministri, Haki Abazi, kanë [...]

SBASHK-u, Qeverisë Kurti: Planifikoni buxhet edhe për Ligjin e Pagave, ose do të ketë grevë

SBASHK-u, Qeverisë Kurti: Planifikoni buxhet edhe për Ligjin e Pagave, ose do të ketë grevë

Sindikata e Bashkuar e Arsimit, Shkencës dhe Kulturës i është drejtuar kryeministrit të Kosovës, Albin [...]

Përfaqësues të KMDLNj-së takojnë ministren e Drejtësisë

Përfaqësues të KMDLNj-së takojnë ministren e Drejtësisë

Përfaqësues të KMDLNj-së takuan të mërkurën ministren e Drejtësisë, Albulena Haxhiu në kuadër të punës [...]

Drejtuesit e AKP-së takuan përfaqësuesit e FMN-së

Drejtuesit e AKP-së takuan përfaqësuesit e FMN-së

- Kryesuesi i Bordit të Drejtorëve i Agjencisë Kosovare të Privatizimit, z.Bajram Zejnullahu dhe Drejtori [...]

Telekomi i Kosovës në prag të falimentimit – qeveria hesht

Telekomi i Kosovës në prag të falimentimit – qeveria hesht

Ende nuk dihet se si Qeveria e re e Kosovës do t’i qaset problemeve financiare [...]

Veliu e Vitia takohen për koronavirusin, thonë se s’ka vend për panik

Veliu e Vitia takohen për koronavirusin, thonë se s’ka vend për panik

Ministri i Punëve të Brendshme dhe Administratës Publike, Agim Veliu, u takua me Ministrin e [...]

XQ5150AntalyaARRIVED 05:06
TK4100AntalyaSCHEDULED 06:15
PC6361AntalyaSCHEDULED 06:44
LX1430GeneveESTIMATED
TK1017Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZS1483GeneveESTIMATED
EZY4579BerlinESTIMATED
WK402ZurichESTIMATED
WK1406ZurichESTIMATED
ST6052DusseldorfESTIMATED
PC341Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
JP115FrankfurtESTIMATED
OS777ViennaESTIMATED
EZS1187Basel - MulhouseESTIMATED
EW5712StuttgartESTIMATED
JP838LjubljanaESTIMATED
ST6440StuttgartESTIMATED
JP3779Basel - MulhouseESTIMATED
DY1908OsloESTIMATED
OTF7444DusseldorfESTIMATED
ST6050MunichESTIMATED
TK1019Istanbul - AtaturkESTIMATED
W62235BudapestESTIMATED
OS769ViennaESTIMATED
TB1651BrusselsESTIMATED
OTF3564Basel - MulhouseESTIMATED
JP593MalmoESTIMATED
XC249AntalyaESTIMATED
TK4106AntalyaESTIMATED
KK6301AntalyaESTIMATED
TK1017Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZS1483GeneveESTIMATED
WK402ZurichESTIMATED
WK1406ZurichESTIMATED
D8452VantaaESTIMATED
ST6052DusseldorfESTIMATED
PC341Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
W67792London - LutonESTIMATED
OS777ViennaESTIMATED
JP838LjubljanaESTIMATED
EZS1187Basel - MulhouseESTIMATED
ST6074Basel - MulhouseESTIMATED
JP115FrankfurtESTIMATED
TK1019Istanbul - AtaturkESTIMATED
OS769ViennaESTIMATED
JP890LjubljanaESTIMATED
OTF3564Basel - MulhouseESTIMATED
JP593MalmoESTIMATED
Prishtina International Airport Adem Jashari
JP891LjubljanaCANCELLED
OS770ViennaTAKE OFF 05:12
XQ5151AntalyaSCHEDULED 05:55
JP114FrankfurtSCHEDULED 06:15
TK4101AntalyaSCHEDULED 07:25
PC6362AntalyaSCHEDULED 07:30
LX1431GeneveESTIMATED
EZS1484GeneveESTIMATED
TK1018Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZY4580BerlinESTIMATED
WK403ZurichESTIMATED
WK1407ZurichESTIMATED
OTF7434DusseldorfESTIMATED
ST6441StuttgartESTIMATED
PC342Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
JP3778PBasel - MulhouseESTIMATED
OS778ViennaESTIMATED
EZS1188Basel - MulhouseESTIMATED
EW5713StuttgartESTIMATED
JP839LjubljanaESTIMATED
ST6053DusseldorfESTIMATED
JP592MalmoESTIMATED
DY1909OsloESTIMATED
OTF3554Basel - MulhouseESTIMATED
ST6051MunichESTIMATED
TK1020Istanbul - AtaturkESTIMATED
W62236BudapestESTIMATED
TB1652BrusselsESTIMATED
OS770ViennaESTIMATED
JP891LjubljanaESTIMATED
XC250AntalyaESTIMATED
JP114FrankfurtESTIMATED
TK4107AntalyaESTIMATED
KK6302AntalyaESTIMATED
EZS1484GeneveESTIMATED
TK1018Istanbul - AtaturkESTIMATED
WK403ZurichESTIMATED
WK1407ZurichESTIMATED
D8453VantaaESTIMATED
ST6075Basel - MulhouseESTIMATED
PC342Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
W67791London - LutonESTIMATED
OS778ViennaESTIMATED
JP839LjubljanaESTIMATED
EZS1188Basel - MulhouseESTIMATED
ST6053DusseldorfESTIMATED
JP592MalmoESTIMATED
OTF3554Basel - MulhouseESTIMATED
TK1020Istanbul - AtaturkESTIMATED
JP891LjubljanaESTIMATED
OTF7314StuttgartESTIMATED
JP114FrankfurtESTIMATED
OS770ViennaESTIMATED
Prishtina International Airport Adem Jashari