KEK-u synon mbi 400 milionë euro investime kapitale

KEK-u synon mbi 400 milionë euro investime kapitale

KEK-u në tre vjetët e ardhshëm synon të realizojë investime kapitale, vlera e të cilave [...]

Një nga themeluesit e PS-së Limoz Dizdari: Partia po shkatërrohet, edhe socialistët do jenë në 2 mars në shesh

Një nga themeluesit e PS-së Limoz Dizdari: Partia po shkatërrohet, edhe socialistët do jenë në 2 mars në shesh

Limoz Dizdari, kompozitor dhe ndër themeluesit e Partisë Socialiste i ftuar në ‘Kjo Javë’ në [...]

Vuçiq para takimit me Mike Pompeo në SHBA: Nuk pres që amarikanët të ndryshojnë qëndrimin për Kosovën

Vuçiq para takimit me Mike Pompeo në SHBA: Nuk pres që amarikanët të ndryshojnë qëndrimin për Kosovën

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq do të qëndrojë një një vizitë dy-ditore në SHBA, më [...]

Rama pretendon mandatin e tretë, Edi Paloka: Është mes dy zgjedhjeve, largim me votë ose si Gadafi

Rama pretendon mandatin e tretë, Edi Paloka: Është mes dy zgjedhjeve, largim me votë ose si Gadafi

Me anë të një reagimi në rrjetet sociale, ish- deputeti i PD, Edi Paloka, i [...]

Momentet më të nxehta të Pamela Anderson në Baywatch, nga dushet me avull te vrapimet joshëse në plazh (Foto)

Momentet më të nxehta të Pamela Anderson në Baywatch, nga dushet me avull te vrapimet joshëse në plazh (Foto)

Pamela Anderson u bë një sukses i menjëhershëm në rolin e C. J Parker në [...]

Përplaset nga motori, humb jetën 72-vjeçari

Përplaset nga motori, humb jetën 72-vjeçari

Devoll- Një 72-vjeçar ka gjetur vdekjen pas një aksidenti të ndodhur në aksin rrugor Bilisht-Miras, [...]

Në Gllogjan u varros veterani i UÇK-së Qerim Kelmendi

Në Gllogjan u varros veterani i UÇK-së Qerim Kelmendi

Vetarani i UÇK-së, Qerim Kelmendi, i cili u vra mëngjesin e së enjtes, u varros [...]

Labinot Kabashi do ta bartë numrin 10 te Barcelona B

Labinot Kabashi do ta bartë numrin 10 te Barcelona B

Mesfushori kosovar Labinot Kabashi do ta bartë numrin 10 tek skuadra katalunase Barcelona B. Së shpejti [...]

Tatimet dhe doganat regjistrojnë rezultatin më të dobët në 5 vjet, vështirësi në financimin e shërbimeve publike

Tatimet dhe doganat regjistrojnë rezultatin më të dobët në 5 vjet, vështirësi në financimin e shërbimeve publike

Tatimet dhe doganat regjistruan vitin e kaluar rezultatin më të dobët në 5 vjet, duke [...]

BE ia shpjegon Kurtit: Vizat hiqen kur të plotësohen kushtet

BE ia shpjegon Kurtit: Vizat hiqen kur të plotësohen kushtet

Albin Kurti po kërkon që të shpërblehet me liberalizim të vizave nga Bashkimi Evropian para [...]

Ka nisur festa në Prishtinë, Plisat ndezin atmosferën para ndeshjës kundër Ballkanit

Ka nisur festa në Prishtinë, Plisat ndezin atmosferën para ndeshjës kundër Ballkanit

Tifozët kryeqytetas kanë nisur të mbledhen para ndeshjës përball skuadrës nga Suhareka, KF Ballkani, që [...]

I nominuari për Drejtor të Inteligjencës në Amerikë ka lidhje të afërta me shqiptarët

I nominuari për Drejtor të Inteligjencës në Amerikë ka lidhje të afërta me shqiptarët

Presidenti amerikan, Donald Trump, ka njoftuar të premten se do të nominojë përfaqësuesin republikan John [...]

Kurti: Do të kemi Qeveri që planifikon para se të vendosë

Kurti: Do të kemi Qeveri që planifikon para se të vendosë

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka thënë se sot në mbledhjen gjithëditore u prezantua Drafti [...]

Haradinaj: Është rrezik që Kosova me u udhëheq nga Kurti në etapat e ardhshme

Haradinaj: Është rrezik që Kosova me u udhëheq nga Kurti në etapat e ardhshme

Ish-kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, po e quan mashtrues kryeministrin Albin Kurtin. Kreu i AAK’së [...]

Realizohen vetëm 18 nga 100 premtimet e Shpend Ahmetit, Prishtina në kaos

Realizohen vetëm 18 nga 100 premtimet e Shpend Ahmetit, Prishtina në kaos

Qendra e Lëvizjes në Prishtinë ka mbajtur konferencë për medie në lidhje me mospërmbushjen e [...]

Keqpërodorime masive, u paguan 168 mijë euro për punë që kryhen me një kërkim në Google

Keqpërodorime masive, u paguan 168 mijë euro për punë që kryhen me një kërkim në Google

Gazeta Express29/02/2020 12:03 Një raport i brendshëm i Ministrisë së Integrimit Evropian (MIE), që tashmë i [...]

O’Brian: Trump i gatshëm të ndihmojë dialogun Kosovë-Serbi

O’Brian: Trump i gatshëm të ndihmojë dialogun Kosovë-Serbi

Këshilltari për Siguri Kombëtare i presidentit të SHBA-së, Robert O’Brian, ka thënë se administrata Trump [...]

Bizneset në Maqedoninë e Veriut druajnë se mund të dëmtohen nga koronavirusi

Bizneset në Maqedoninë e Veriut druajnë se mund të dëmtohen nga koronavirusi

Kompanitë nga Maqedonia e Veriut që bashkëpunojnë me kompani italiane, që eskportojnë ose importojnë nga [...]

BE-ja e konsideron veten si “lehtësuesin” e vetëm të dialogut Kosovë-Serbi

BE-ja e konsideron veten si “lehtësuesin” e vetëm të dialogut Kosovë-Serbi

Rajoni i ish-Jugosllavisë së shpejti do të bëhet i vetmi ku Bashkimi Evropian do të [...]

Fero ofendo Arbenitën: ‘Fuck you’ ose shqip “Ik q*hu”

Fero ofendo Arbenitën: ‘Fuck you’ ose shqip “Ik q*hu”

Reperi Fero ka shpërthyer keq në një foto që ka publikuar e dashura e tij [...]

Video/ Tronditëse! Burri i vendos flakën vetes përpara parlamentit ukrainas

Video/ Tronditëse! Burri i vendos flakën vetes përpara parlamentit ukrainas

Pamjet tronditëse tregojnë momentin kur Alexandër Burlakov nga Ukraina i vendos flakën vetes përpara godinës [...]

Presidenti kinez ‘varrosi’ të vërtetën për coronavirusin

Presidenti kinez ‘varrosi’ të vërtetën për coronavirusin

Keqmenaxhimi i Xi Jinping ndaj epidemisë së coronavirusit tani duhet të shtohet në listën e [...]

E rëndë/ Babai sulmon seksualisht djalin e tij 6 vjeçar me shkop, pasi hëngri një tortë pa leje (Foto)

E rëndë/ Babai sulmon seksualisht djalin e tij 6 vjeçar me shkop, pasi hëngri një tortë pa leje (Foto)

Një baba akuzohet se ka vrarë djalin e tij gjashtë vjeçar duke e sulmuar “seksualisht” [...]

Trump e liron Grenellin, zgjedh zëvendësuesin e tij në krye të inteligjencës amerikane

Trump e liron Grenellin, zgjedh zëvendësuesin e tij në krye të inteligjencës amerikane

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, ka zbuluar emrin e personit që ai synon [...]

Çifti vendoset brenda një valixheje dhe hidhen në lumë, gjendet trupi i burrit, gruaja ende në kërkim

Çifti vendoset brenda një valixheje dhe hidhen në lumë, gjendet trupi i burrit, gruaja ende në kërkim

Një çift i martuar kinez u lidhën, u vendosën brenda dy valixheve dhe u hodhën [...]

Rrëmbeu vajzën e ish-gruas, e përdhunoi për 20 vite dhe bënë 9 fëmijë së bashku, dënohet me burg të përjetshëm

Rrëmbeu vajzën e ish-gruas, e përdhunoi për 20 vite dhe bënë 9 fëmijë së bashku, dënohet me burg të përjetshëm

Një burrë nga Oklahoma, i cili përdhunoi për vite me radhë vajzën e ish- gruas [...]

Abazi: Me veting po bëjmë reformë të domosdoshme

Abazi: Me veting po bëjmë reformë të domosdoshme

Zëvendës-kryeministri i Qeverisë së Kosovës, Haki Abazi, në emisionin ‘A Show’ në T7, ka thënë [...]

Derbi i kryeqytetit/ Greg Rama me shallin e Tiranës në qafë “sfidë” xhaxhait: E vërteta doli në shesh…

Derbi i kryeqytetit/ Greg Rama me shallin e Tiranës në qafë “sfidë” xhaxhait: E vërteta doli në shesh…

Greg Rama, djali i kryeministrit Edi Rama ditën e sotme ka festuar në shkallët e [...]

Eskalon Bekë Berisha, e shanë me nënë gazetarin kosovar

Eskalon Bekë Berisha, e shanë me nënë gazetarin kosovar

Eskalon Bekë Berisha, e shanë me nënë gazetarin kosova ‘Taksen s’bA me hjeke’, ishte mbishkrimi në [...]

17 vjeçarja nga Gjilani u detyrua nga i dashuri të kryejë marrëdhënie seksuale me shokët e tij

17 vjeçarja nga Gjilani u detyrua nga i dashuri të kryejë marrëdhënie seksuale me shokët e tij

Do të martohej po atë datë. Por një 17 vjeçare nga Gjilani nuk deshi të [...]

Kurti për Euronews: Shkëmbimet territoriale janë recetë për konflikte të reja, jo për paqen që na duhet

Kurti për Euronews: Shkëmbimet territoriale janë recetë për konflikte të reja, jo për paqen që na duhet

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka shprehur edhe njëherë qëndrimin se Kosova nuk mund të [...]

Kryeministri britanik flet me Vuçiqin, mirëpret veprimin e Kosovës për taksën

Kryeministri britanik flet me Vuçiqin, mirëpret veprimin e Kosovës për taksën

Kryeministri britanik, Boris Johnson, ka zhvilluar një bisedë telefonike me presidentin e Serbisë, Alleksandar Vuçiq. Në [...]

Shqetësime për përhapjen e lajmeve të rreme në Maqedoninë e Veriut

Shqetësime për përhapjen e lajmeve të rreme në Maqedoninë e Veriut

Partitë politike në Maqedoninë e Veriut aktivizimin e lajmeve të rreme gjatë fushatës zgjedhore përmes [...]

Albin Kurti, rendit dhe arsyeton vendimet që sot u morrën në Qeverinë që ai drejton

Albin Kurti, rendit dhe arsyeton vendimet që sot u morrën në Qeverinë që ai drejton

Mbledhja e sotshme e Qeverisë së Kosovës, e drejruar nga Kryeministri Albin Kurti, ka marr [...]

Tasholli: Kosova pa Amerikën nuk mund të mbijetojë 24 orë (VIDEO)

Tasholli: Kosova pa Amerikën nuk mund të mbijetojë 24 orë (VIDEO)

Opinionisti Ismail Tasholli, ka thënë se evoluimi i Albin Kurti është duke evoluuar në pozitën [...]

Kush është Zoti i dialogut? Amerikanët dhe Evropianët në garë për Kosovën

Kush është Zoti i dialogut? Amerikanët dhe Evropianët në garë për Kosovën

Faza e fundit e dialogut Prishtinë – Beograd, nuk i ka gjetur në qëndrime të [...]

Grenell nuk është Amerika

Grenell nuk është Amerika

A të ndalemi dy sekonda dhe t’i mendojmë gjërat objektivisht? Krejt ju që ulërisni skutave të [...]

Molliqaj këshillon Kurtin të mos mbështetet tek BE-ja për finalen me Serbinë

Molliqaj këshillon Kurtin të mos mbështetet tek BE-ja për finalen me Serbinë

Veprimet e kryeministrit Kurti karshi dialogut ditëve të fundit mund të përmblidhen në tensionin midis [...]

Haradinaj: Me heqjen e taksës Kurti ia mundëson Vuçiqit të rizgjidhet President

Haradinaj: Me heqjen e taksës Kurti ia mundëson Vuçiqit të rizgjidhet President

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj pas mbledhjes së partisë së tij, [...]

Kryetarja Osmani takoi kryetarët e komisioneve parlamentare

Kryetarja Osmani takoi kryetarët e komisioneve parlamentare

Kryetarja e Kuvendit të Republikës së Kosovës, dr. Vjosa Osmani, zhvilloi sot një takim me [...]

Bildt vlerëson vendimin e qeverisë së Kosovës për taksën

Bildt vlerëson vendimin e qeverisë së Kosovës për taksën

Ish-kryeministri suedez, Carl Bildt, njëherësh dhe ish-ndërmjetësues i Bashkimit Evropian për ish-Jugosllavinë, ka vlerësuar vendimin [...]

Mustafa: Kosova nuk guxon të qëndrojë në mes të SHBA-së dhe BE-së (VIDEO)

Mustafa: Kosova nuk guxon të qëndrojë në mes të SHBA-së dhe BE-së (VIDEO)

“Ne duhet ta mbajmë partneritetin me SHBA-të sepse pa ta nuk ka zgjidhje të Kosovës [...]

Takohen Mustafa dhe Kurti, shkak taksa 100 për qind

Takohen Mustafa dhe Kurti, shkak taksa 100 për qind

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa ka arritur në zyrat e LDK-së në Kuvendin e Kosovës [...]

Të hënën Kuvendi mblidhet në një seancë të jashtëzakonshme për taksën

Të hënën Kuvendi mblidhet në një seancë të jashtëzakonshme për taksën

Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani, ka thënë se në mbledhjen e Kryesisë të [...]

XQ5150AntalyaARRIVED 05:06
TK4100AntalyaSCHEDULED 06:15
PC6361AntalyaSCHEDULED 06:44
LX1430GeneveESTIMATED
TK1017Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZS1483GeneveESTIMATED
EZY4579BerlinESTIMATED
WK402ZurichESTIMATED
WK1406ZurichESTIMATED
ST6052DusseldorfESTIMATED
PC341Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
JP115FrankfurtESTIMATED
OS777ViennaESTIMATED
EZS1187Basel - MulhouseESTIMATED
EW5712StuttgartESTIMATED
JP838LjubljanaESTIMATED
ST6440StuttgartESTIMATED
JP3779Basel - MulhouseESTIMATED
DY1908OsloESTIMATED
OTF7444DusseldorfESTIMATED
ST6050MunichESTIMATED
TK1019Istanbul - AtaturkESTIMATED
W62235BudapestESTIMATED
OS769ViennaESTIMATED
TB1651BrusselsESTIMATED
OTF3564Basel - MulhouseESTIMATED
JP593MalmoESTIMATED
XC249AntalyaESTIMATED
TK4106AntalyaESTIMATED
KK6301AntalyaESTIMATED
TK1017Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZS1483GeneveESTIMATED
WK402ZurichESTIMATED
WK1406ZurichESTIMATED
D8452VantaaESTIMATED
ST6052DusseldorfESTIMATED
PC341Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
W67792London - LutonESTIMATED
OS777ViennaESTIMATED
JP838LjubljanaESTIMATED
EZS1187Basel - MulhouseESTIMATED
ST6074Basel - MulhouseESTIMATED
JP115FrankfurtESTIMATED
TK1019Istanbul - AtaturkESTIMATED
OS769ViennaESTIMATED
JP890LjubljanaESTIMATED
OTF3564Basel - MulhouseESTIMATED
JP593MalmoESTIMATED
Prishtina International Airport Adem Jashari
JP891LjubljanaCANCELLED
OS770ViennaTAKE OFF 05:12
XQ5151AntalyaSCHEDULED 05:55
JP114FrankfurtSCHEDULED 06:15
TK4101AntalyaSCHEDULED 07:25
PC6362AntalyaSCHEDULED 07:30
LX1431GeneveESTIMATED
EZS1484GeneveESTIMATED
TK1018Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZY4580BerlinESTIMATED
WK403ZurichESTIMATED
WK1407ZurichESTIMATED
OTF7434DusseldorfESTIMATED
ST6441StuttgartESTIMATED
PC342Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
JP3778PBasel - MulhouseESTIMATED
OS778ViennaESTIMATED
EZS1188Basel - MulhouseESTIMATED
EW5713StuttgartESTIMATED
JP839LjubljanaESTIMATED
ST6053DusseldorfESTIMATED
JP592MalmoESTIMATED
DY1909OsloESTIMATED
OTF3554Basel - MulhouseESTIMATED
ST6051MunichESTIMATED
TK1020Istanbul - AtaturkESTIMATED
W62236BudapestESTIMATED
TB1652BrusselsESTIMATED
OS770ViennaESTIMATED
JP891LjubljanaESTIMATED
XC250AntalyaESTIMATED
JP114FrankfurtESTIMATED
TK4107AntalyaESTIMATED
KK6302AntalyaESTIMATED
EZS1484GeneveESTIMATED
TK1018Istanbul - AtaturkESTIMATED
WK403ZurichESTIMATED
WK1407ZurichESTIMATED
D8453VantaaESTIMATED
ST6075Basel - MulhouseESTIMATED
PC342Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
W67791London - LutonESTIMATED
OS778ViennaESTIMATED
JP839LjubljanaESTIMATED
EZS1188Basel - MulhouseESTIMATED
ST6053DusseldorfESTIMATED
JP592MalmoESTIMATED
OTF3554Basel - MulhouseESTIMATED
TK1020Istanbul - AtaturkESTIMATED
JP891LjubljanaESTIMATED
OTF7314StuttgartESTIMATED
JP114FrankfurtESTIMATED
OS770ViennaESTIMATED
Prishtina International Airport Adem Jashari